Şimdi Ara

Renault ile ilgili 0 araç taleplerinizi ve sorularınızı yanıtlarım. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
1
Favori
41.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkcad34

Sezgin bey merhaba. 2004 Ekim ayından beri 1.4 - 8V / 75 HP'lik 2005 model Symbol kullanıyorum. Arabamdan memnunum. 65300 küsür km. deyim. Gerek performansından gerek yakıt sarfiyatından (özellikle şehirler arası) memnunum.

Arabamı değiştirirsem kafamda Renault olarak iki model var. Biraz daha şartları zorlarsam Fluence 1.6 Extreme donanım. Ama yok kendimi sıkmak istemiyorum dersem yeni kasa Symbol 1.4 almak isterim. Ancak 1.4'ler kalkmış artık. 1.2 - 16V / 75HP'lik motorlar mevcut artık. Acaba 1.4 - 16V / 98HP'lik motor gamı ile satılacak mı Symbol? 1.2 motor özellikle şehirler arası yolda beni korkutur. Torku çünkü 104 NM galiba. Bu yüzden 1.2'ye sıcak bakmıyorum. Ayrıca full paket Symbol'de arka cam otomatiklerinin yeri çok kötü bir yerde. Göz var nizam var el freni kolunun arkasında yerde işi olurmu o düğmelerin? Arkada ki yolcu açmak için yere eğilecek. Sürücü açmak isterse elini arkaya yere götürecek. Bu nedenle Symbol Expression paketi tercih ederim. İlaveten konfor paketine sıcak bakmıyorum. Birde 1.4'lerin kalkması nedeni ile yeni Symbol'den artık uzaklaşır gibiyim. 1.5 DCİ'ler var ama Authantique paket istemiyorum. Expression alsam o da 30 binleri geçebiliyor. FLUENCE 1.6 Extreme daha cazip şu an. İlle de B segmenti diyorsam da Hyundai ERA daha cazip 1.4 - 16 V/97 HP'lik motoru ile.

Soruma cevap alabilecekmiyim?

• quote:

quote:

Sezgin bey merhaba. 2004 Ekim ayından beri 1.4 - 8V / 75 HP'lik 2005 model Symbol kullanıyorum. Arabamdan memnunum. 65300 küsür km. deyim. Gerek performansından gerek yakıt sarfiyatından (özellikle şehirler arası) memnunum.

Arabamı değiştirirsem kafamda Renault olarak iki model var. Biraz daha şartları zorlarsam Fluence 1.6 Extreme donanım. Ama yok kendimi sıkmak istemiyorum dersem yeni kasa Symbol 1.4 almak isterim. Ancak 1.4'ler kalkmış artık. 1.2 - 16V / 75HP'lik motorlar mevcut artık. Acaba 1.4 - 16V / 98HP'lik motor gamı ile satılacak mı Symbol? 1.2 motor özellikle şehirler arası yolda beni korkutur. Torku çünkü 104 NM galiba. Bu yüzden 1.2'ye sıcak bakmıyorum. Ayrıca full paket Symbol'de arka cam otomatiklerinin yeri çok kötü bir yerde. Göz var nizam var el freni kolunun arkasında yerde işi olurmu o düğmelerin? Arkada ki yolcu açmak için yere eğilecek. Sürücü açmak isterse elini arkaya yere götürecek. Bu nedenle Symbol Expression paketi tercih ederim. İlaveten konfor paketine sıcak bakmıyorum. Birde 1.4'lerin kalkması nedeni ile yeni Symbol'den artık uzaklaşır gibiyim. 1.5 DCİ'ler var ama Authantique paket istemiyorum. Expression alsam o da 30 binleri geçebiliyor. FLUENCE 1.6 Extreme daha cazip şu an. İlle de B segmenti diyorsam da Hyundai ERA daha cazip 1.4 - 16 V/97 HP'lik motoru ile.

Merhabalar, işlerim çok yoğun, akşam üzeri müsait bir zamanda aklımdan geçenleri yazacağım. Görüşmek üzere. Bu arada adım Serhat !

• quote:

Orijinalden alıntı: Sovereign_Khan

quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

latutide de 1.5 dci motor için sunroof opsiyonu ne kadar?

İndirimsiz 2500TL'dir.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler Serhat bey. Akşam beklerim cevabınızı. Bu arada ben mail adresiniz olan serhat.gezgin'den adınızı Sezgin olarak görmüşüm. Kusura bakmayın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Bir-iki sorum var:

1- Latitude 1,5 dci de tavan camı neden yok? Ne zaman gelecek?

2- Laguna Coupe makyajlanacak mı? Bu modele 1,5 dci motor gelir mi?

3- Scenic'e EDC ne zaman gelecek? Başka donanımlar eklenecek mi?

1- Var

2- Laguna Coupe için şu anda böyle bir bilgi yok. 1.5 motor Laguna Coupe'de düşünemiyorum...

3- Scenic için donanımla ilgili bir gelişme olmayacak fakat EDC şanzımanın 2 ay sonra geleceğini sanıyorum. Bu aracın EDC'ye kesinlikle ihtiyacı var. Avrupa'da şu anda EDC Scenic kullanılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: göbeklisüpermen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Bir-iki sorum var:

1- Latitude 1,5 dci de tavan camı neden yok? Ne zaman gelecek?

2- Laguna Coupe makyajlanacak mı? Bu modele 1,5 dci motor gelir mi?

3- Scenic'e EDC ne zaman gelecek? Başka donanımlar eklenecek mi?

1- Var

2- Laguna Coupe için şu anda böyle bir bilgi yok. 1.5 motor Laguna Coupe'de düşünemiyorum...

3- Scenic için donanımla ilgili bir gelişme olmayacak fakat EDC şanzımanın 2 ay sonra geleceğini sanıyorum. Bu aracın EDC'ye kesinlikle ihtiyacı var. Avrupa'da şu anda EDC Scenic kullanılıyor.

Alıntıları Göster
    göbeklisüpermen,

Başta EDC olmak üzere size verilen yanlış bilgileri burada paylaşsanız, bu yanlış bilgiler nelermiş merak etmemek mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

göbeklisüpermen,

Başta EDC olmak üzere size verilen yanlış bilgileri burada paylaşsanız, bu yanlış bilgiler nelermiş merak etmemek mümkün değil.

Alıntıları Göster
    Grand Scenic III araçlar için renault merkeze atılan maillere EDC nin ilkin 2010 sonunda daha sonra nisan 2011 de daha sonra mayıs 2011 de en sonda haziran 2011 de geleceği şeklinde cevaplar verilmiştir.Daha fazla detayı
    http://forum.donanimhaber.com/m_35426331/mpage_80//tm.htm#47668770
    adresinde bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbeklisüpermen -- 22 Mart 2011; 14:51:36 >

• quote:

quote:

Tekrar Selamlar,
    Araçtan memnun olmanıza sevindim, Fluence Extreme alabilirseniz o sınıftaki araçlar arasında iyi bir yuere sahip olduğu söyleniyor. Barındırdığı özellikler, genişliği ve motoru ile de gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

Eleştirileri sırayla cevaplamaya çalışayım.

1- 1.4 16V 98 Hp motor symbolde olmayacak.
    2- 1.4 8V motorların kaldırıldığı doğru. Artık motor hacmini küçültmek daha önemli. 1.2 16V, 1.4 8V ile aynı beygir gücüne sahip, hemde daha az yakıyor. Genellikle kullananlar pek fark görmediklerini söylüyorlar, ayrıca vergi avantajı sözkonu... Tek farkları biri 105 Nm güç üretirken diğeri 114Nm...
    3- Arka camların yerinin ortada olması çok şık değil kabul ediyorum. Ama 1400TL'ye aldığını konfor pakette, dijital klima, elektrikli ısıtmalı aynalar ve arka cam otomatiği alıyorsunuz. Dolayısıyla bu arka cam otomatiklerini öne ayrı yolcuya ayrı kumanda yapacaklarına ortaya koymuşlar ki bu konfor paketin maliyetini düşürüyor. 25.500TL benzinli full symbol mesela bunun yüzde otuzyedi si ötv, yüzde ondokuz u kdv. araç nerdeyse 14000TL'ye geliyor. Bunun stok maliyeti, nakliye masrafı, yetkili satıcı karı falan derken, aslında bu küçük maliyetlerin firmalar tarafından niye bu kadar önemsendiğini anlayabilirsiniz.
    4- Symbol Expression Baz dizel alsanız belkide 30000TL'yi geçmez...

• quote:

quote:

quote:

Tekrar Selamlar,
    Araçtan memnun olmanıza sevindim, Fluence Extreme alabilirseniz o sınıftaki araçlar arasında iyi bir yuere sahip olduğu söyleniyor. Barındırdığı özellikler, genişliği ve motoru ile de gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

Eleştirileri sırayla cevaplamaya çalışayım.

1- 1.4 16V 98 Hp motor symbolde olmayacak.
    2- 1.4 8V motorların kaldırıldığı doğru. Artık motor hacmini küçültmek daha önemli. 1.2 16V, 1.4 8V ile aynı beygir gücüne sahip, hemde daha az yakıyor. Genellikle kullananlar pek fark görmediklerini söylüyorlar, ayrıca vergi avantajı sözkonu... Tek farkları biri 105 Nm güç üretirken diğeri 114Nm...
    3- Arka camların yerinin ortada olması çok şık değil kabul ediyorum. Ama 1400TL'ye aldığını konfor pakette, dijital klima, elektrikli ısıtmalı aynalar ve arka cam otomatiği alıyorsunuz. Dolayısıyla bu arka cam otomatiklerini öne ayrı yolcuya ayrı kumanda yapacaklarına ortaya koymuşlar ki bu konfor paketin maliyetini düşürüyor. 25.500TL benzinli full symbol mesela bunun yüzde otuzyedi si ötv, yüzde ondokuz u kdv. araç nerdeyse 14000TL'ye geliyor. Bunun stok maliyeti, nakliye masrafı, yetkili satıcı karı falan derken, aslında bu küçük maliyetlerin firmalar tarafından niye bu kadar önemsendiğini anlayabilirsiniz.
    4- Symbol Expression Baz dizel alsanız belkide 30000TL'yi geçmez...

Alıntıları Göster
    Teşekkürler Serhat bey. Aslında 1.2 Symbol'ü ilk çıktığında test etmiştim. Bakalım, ev halkı yani annem tamam dediği zaman artık ya Symbol 1.5 DCİ Expression (konfor paketsiz) almak veya Fluence Extreme paket alırım inşallah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

tek sorum var 1.6 130 beygir dizel motor ne zaman gelcek

Böyle bir motor yok üzgünüm..

reno en son reklamarda facebokta gördüğüm ve okuduğum RENAULT CAPTUR 1.6 dizel 130 beygir olduğu söylendi ve bu motorun çok kısa bir süre içinde türkiyey gelceğini söylendi sanırım sizin konu hakkında bilginiz yok
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    yau cihanair misin nesin. hangi forum bölümüne girsem, sen ve senin yılmaz vw fanatikliğinle karşılaşıyorum. nedir bu ya, dur artık.sen ve senin gibi düşünenleri doğuş söğüşleyip duruyo zaten, durmayın devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xparadoksx

yau cihanair misin nesin. hangi forum bölümüne girsem, sen ve senin yılmaz vw fanatikliğinle karşılaşıyorum. nedir bu ya, dur artık.sen ve senin gibi düşünenleri doğuş söğüşleyip duruyo zaten, durmayın devam edin.

gereçkler malasef acıdır ben vw fanatği falan değilim sen yazılarımı iyi okuyamamışsın bana değilde ciroen c5 le passatı kıyaslayan yazılara yorum yap bence
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tunsal

Serhat Bey,
    ben de latitude, inci beyazı renk ve en baz modeli bayilerden araştırıyorum ama sanırım bulamayacağım. görüştüğüm satış temsilcilerinden önümüzdeki ay zam olup olmayacağı ile ilgili çelişkli bilgiler aldım. bu konuda kesin bilgi alabileceğimiz bir kanak varmıdır? zira önümüzeki ayı beklyip beklememekle ilgili karar vermemiz gerekebilir.

Sayın unsal merhaba,

Durumunuz müsaitse bu ay içerisinde alın derim ben. Bana ulaşan bilgi çok büyük olmamakla birlikte bir artış olacağı yönünde. Tabi buna pazarlama müdürlüğü karar verir ayın 2 sinde bizimde kesin bilgimiz olur. Öngörüler seyrekde olsa gerçekleşmeyebiliyor.

Latitudeye ilgi nasıl?Passat ın hakimiyetini geçebilecek mi kısa vadede ?

Lattitude'e ilgi beklediğimizden daha fazla. Renault bu sınıfta Latitude ile üst sıralarda yer bulmayı umuyordu fakat bu kadar hızlı gideceğini tahmin etmemiştik.

Passat'a gelince, passat zaten kendi kendini bitiriecek bu gidişle. Bu sınıfta 508, mondeo, c5 ve latitude bana göre passattan daha iyi araçlar.
    Fakat rakamsal olarak passat satışları şu anda hala bu araçların üzerinde... volkswagen Türkiye'de çok iyi bir marka oldu kısa bir sürede şu anda bu yüzden eski kasalarını bir türlü değiştiremediler, makyajları kötü. Parça kalitesi eskisi kadar iyi değil ve birazda pahalı. 2000'li yılların başındaki vw şu anda yok...

SİZİN GİBİ PROFOSYONEL BİRİ NASIL BÖYLE ACEMice CEVAP VERİR ANLAMAK ÇOK ZOR
    PASSAT KENDİNİ BİTRCEK DEMİŞSİNİZ neye göre bitircek nasıl bitrcek 508, mondeo, c5 latidude, sadece passatın bir alt versiyonu jettaya rakip olur passata rakip olmaları mümkün değil vw her zaman satışalrı bu marka ve modelelrinden iyidir örnek vericek olursak şuanda 5 AY SONRAYA ODA BELKİ PASSAT GELİR DENİYOR AMA O YUKARIDA YAZILAN ARABALARIN HER AN HER DK HER SANİYE BULMAK MÜMKÜNDÜR BUGÜN RENONUN LATİDUDESİYLE VW PASSATI KIYASLMAK BENCE BİRAZ ABES OLUCAK AMA PORSHE CAYENLE KİA SORENTOYU KIYASLAMAK GİBİ BİRŞEY HÇBİR FARKI YOK lütfen marka karalarken vw karıştırmayın kaldiki passatla c5 kıyaslamak nasıl birşey onunda cevabını formdakiler veriri size artık

Gerçektende cihanairmisin nesin ya vw bi allah yapmadığınız kalmadı be tamam bende biliyorum passat güzel araba ancak sen ve senin gibiler bu işin suyunu çıkardı. Passat c5le mondeoyla latitude la kıyaslanmayacaksa ki bunların hepsi aynı sınıf ve fiyatları aşağı yukarı aynı, sana göre porche crysler(300c) bmw(5.20) mercedes(E serisi) rols royce gibi modellerle kıyaslanması gerekiyor. Resmen düz mantıksınız ya . ÇIKARIN ŞU AT GÖZLÜKLERİNİ GÖZÜNÜZDEN VE GERÇEKLERLE YÜZLEŞİN!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: hAlUk94

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Serhat Bey,
    ben de latitude, inci beyazı renk ve en baz modeli bayilerden araştırıyorum ama sanırım bulamayacağım. görüştüğüm satış temsilcilerinden önümüzdeki ay zam olup olmayacağı ile ilgili çelişkli bilgiler aldım. bu konuda kesin bilgi alabileceğimiz bir kanak varmıdır? zira önümüzeki ayı beklyip beklememekle ilgili karar vermemiz gerekebilir.

Sayın unsal merhaba,

Durumunuz müsaitse bu ay içerisinde alın derim ben. Bana ulaşan bilgi çok büyük olmamakla birlikte bir artış olacağı yönünde. Tabi buna pazarlama müdürlüğü karar verir ayın 2 sinde bizimde kesin bilgimiz olur. Öngörüler seyrekde olsa gerçekleşmeyebiliyor.

Lattitude'e ilgi beklediğimizden daha fazla. Renault bu sınıfta Latitude ile üst sıralarda yer bulmayı umuyordu fakat bu kadar hızlı gideceğini tahmin etmemiştik.

Passat'a gelince, passat zaten kendi kendini bitiriecek bu gidişle. Bu sınıfta 508, mondeo, c5 ve latitude bana göre passattan daha iyi araçlar.
    Fakat rakamsal olarak passat satışları şu anda hala bu araçların üzerinde... volkswagen Türkiye'de çok iyi bir marka oldu kısa bir sürede şu anda bu yüzden eski kasalarını bir türlü değiştiremediler, makyajları kötü. Parça kalitesi eskisi kadar iyi değil ve birazda pahalı. 2000'li yılların başındaki vw şu anda yok...

PASSAT KENDİNİ BİTRCEK DEMİŞSİNİZ neye göre bitircek nasıl bitrcek 508, mondeo, c5 latidude, sadece passatın bir alt versiyonu jettaya rakip olur passata rakip olmaları mümkün değil vw her zaman satışalrı bu marka ve modelelrinden iyidir örnek vericek olursak şuanda 5 AY SONRAYA ODA BELKİ PASSAT GELİR DENİYOR AMA O YUKARIDA YAZILAN ARABALARIN HER AN HER DK HER SANİYE BULMAK MÜMKÜNDÜR BUGÜN RENONUN LATİDUDESİYLE VW PASSATI KIYASLMAK BENCE BİRAZ ABES OLUCAK AMA PORSHE CAYENLE KİA SORENTOYU KIYASLAMAK GİBİ BİRŞEY HÇBİR FARKI YOK lütfen marka karalarken vw karıştırmayın kaldiki passatla c5 kıyaslamak nasıl birşey onunda cevabını formdakiler veriri size artık

Gerçektende cihanairmisin nesin ya vw bi allah yapmadığınız kalmadı be tamam bende biliyorum passat güzel araba ancak sen ve senin gibiler bu işin suyunu çıkardı. Passat c5le mondeoyla latitude la kıyaslanmayacaksa ki bunların hepsi aynı sınıf ve fiyatları aşağı yukarı aynı, sana göre porche crysler(300c) bmw(5.20) mercedes(E serisi) rols royce gibi modellerle kıyaslanması gerekiyor. Resmen düz mantıksınız ya . ÇIKARIN ŞU AT GÖZLÜKLERİNİ GÖZÜNÜZDEN VE GERÇEKLERLE YÜZLEŞİN!!!

bende at gözlüğü falan yok kardeşim sadece yazılan yorum çok ama çok yanlış bunu sende biliyorsun ama işine gelmiyor ya artık şunu kabul edin ne olur ne reno ne ford ne citroen nede bir başkası MÜMKÜN DEĞİL BİR PASSAT DAHA YAPSIN YADA ONA YAKLAŞSIN NE BİLİM BİR GOLFF YAPSIN MĞMKÜN DEĞİL PASSAT VE GOLF ARTIK BİR FONEMEN OLMUŞ DURUMDA BUNU SENDE BİLİYORSUN AMA İŞİNE GELMİYOR BİRDE MESAJ YAZARKEN SEN KİMSİN NESİN GİBİ CÜMLERLERDE KAÇININ YAZIYROSANIZ YAZIN İSİM VEYA NİC BELİRTMEK ZORUNDA DEĞİLSİN BEN SANA HALUKMUSUN NESİN DESEM HOŞUNA GİDERMİ

• Senle polemiğe girmek bile boş ... NOT:ben asla vw dahil hiç bir otomobil markasına mualif olmadım hatta bi ara vw Boramda olmuştu ve passatın da gerçekten iyi bir araba olduğunu biliyorum ancak sen demişsinki citroen c5le kıyaslanamaz bu araba demişsin ozaman neden bu iki aracın fiyatları aynı? Passat bukadar değerliyse madem neden bir merceds, bmw fiyatlarıyla eşdeğer değil Ben bu aralar kafamı kaldırsam c5 görüyorum çokda güzel bir araç hemde daha şık
  • quote:

Senle polemiğe girmek bile boş ... NOT:ben asla vw dahil hiç bir otomobil markasına mualif olmadım hatta bi ara vw Boramda olmuştu ve passatın da gerçekten iyi bir araba olduğunu biliyorum ancak sen demişsinki citroen c5le kıyaslanamaz bu araba demişsin ozaman neden bu iki aracın fiyatları aynı? Passat bukadar değerliyse madem neden bir merceds, bmw fiyatlarıyla eşdeğer değil Ben bu aralar kafamı kaldırsam c5 görüyorum çokda güzel bir araç hemde daha şık

ARZ VE TALEP MESELESİ HALUK BEY
    bugün citroen kötü firma demek yanlış olur ama c5 ve passat yada ne bilim en basiti örnek passat demitim size latidude ve skoda spor b kıyaslamak çok zordur illaki rakip olcak ama vw şuan tek rakibi var malasef diyorum oda kendi alt grubu olan suber b dir ne c5 ne mondeo nede latıdude bu saydığım arabalara rakip olmaz zaten değşik markalar olmasa sanırım tokiden ev alır gibi sıraya girip vw almak için kura çekimeine girerdi insanlar bugün hıngline dsg 2.00 dizel passat vw bmw 3.20 d mercedes c 180 fiyatı ayndırı aralarında fark yoktur tek fark var oda tercih meselesi umarım kendimi size anlattım

• quote:

quote:

Senle polemiğe girmek bile boş ... NOT:ben asla vw dahil hiç bir otomobil markasına mualif olmadım hatta bi ara vw Boramda olmuştu ve passatın da gerçekten iyi bir araba olduğunu biliyorum ancak sen demişsinki citroen c5le kıyaslanamaz bu araba demişsin ozaman neden bu iki aracın fiyatları aynı? Passat bukadar değerliyse madem neden bir merceds, bmw fiyatlarıyla eşdeğer değil Ben bu aralar kafamı kaldırsam c5 görüyorum çokda güzel bir araç hemde daha şık

ARZ VE TALEP MESELESİ HALUK BEY
    bugün citroen kötü firma demek yanlış olur ama c5 ve passat yada ne bilim en basiti örnek passat demitim size latidude ve skoda spor b kıyaslamak çok zordur illaki rakip olcak ama vw şuan tek rakibi var malasef diyorum oda kendi alt grubu olan suber b dir ne c5 ne mondeo nede latıdude bu saydığım arabalara rakip olmaz zaten değşik markalar olmasa sanırım tokiden ev alır gibi sıraya girip vw almak için kura çekimeine girerdi insanlar bugün hıngline dsg 2.00 dizel passat vw bmw 3.20 d mercedes c 180 fiyatı ayndırı aralarında fark yoktur tek fark var oda tercih meselesi umarım kendimi size anlattım

Alıntıları Göster
    CİHANAIR!!!!!

SENİN O FENOMEN DEDİĞİN GOLF VE PASSAT VAR YA, HİÇ BİŞEYE DERMAN DEĞİL. O KIYASLANAMAZ DEDİĞİN PASSAT VE JETTA VARYA ARTIK REPREZANT, SATIŞ ELEMANI, OFİS BOY ARABASI OLMUŞ Kİ TÜM KİRALIK ARAÇ FİLOLARI ONLARLA DOLU VE ARTIK ŞİRKETLER ELEMANLARINA PLAKALIĞINDA "DERİNDERE FİLO, EUROPCAR, INTERCITY, FILLOCAR, LEASEPLAN, TEBARVAL" GİBİ FİRMALARIN YAZILDIĞI JETTA VE PASSATLAR VERİYORLAR. YANİ ANLAYACAĞIN ARTIK AYAK ALTINA DÜŞTÜ BİLE O PRESTİJ SİMGENİZ CETTA VE PASAKLIPASSAT.

Neyse, konumuz Renault. Lütfen konuya gelip de VW'den örnekler verip kirletmeyiniz. Latitude ile de Passat pek ala kıyaslanır. Ve çokda güzel, zarif bir araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 22 Mart 2011; 21:05:30 >

• Bende şunu söylemek isterim ki insanlar forumlarda soruyorlar birbirlerine passatmı insignia mı?,
    passatmı c5 mi?,
    passatmı latitudemi? Vs. Diye soruyolar bukadar insan yanlışmı biliyor ozaman kıyaslanacak araçların sınıflarını? Bide autocar autoshow gibi dergileri takip ediyorsanız passatın hangi araçlarla kıyaslandığnıda görürsünüz hatta geçen hangi dergiydi hatırlayamıyorum ama şöyle bir yazı vardı passata yeni bir rakip daha geliyor gibisinden bu yeni rakipte 508di .
  • quote:

Bende şunu söylemek isterim ki insanlar forumlarda soruyorlar birbirlerine passatmı insignia mı?,
    passatmı c5 mi?,
    passatmı latitudemi? Vs. Diye soruyolar bukadar insan yanlışmı biliyor ozaman kıyaslanacak araçların sınıflarını? Bide autocar autoshow gibi dergileri takip ediyorsanız passatın hangi araçlarla kıyaslandığnıda görürsünüz hatta geçen hangi dergiydi hatırlayamıyorum ama şöyle bir yazı vardı passata yeni bir rakip daha geliyor gibisinden bu yeni rakipte 508di .

Boşver, değmez cevap vermeye. VW at arabası yapsa bunlar yine tapar ona. Kalkmış uyduruk bir PASSAT ile C kasa Mercedesi kıyaslıyor. Almanlar bile bu kadar değer vermiyor VEWE'ye.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Serhat Bey,

Sayın unsal merhaba,

Herkes kendine göre haklıdır Cihan Bey. Benim cevabım bu şekilde...

Size sadece tek bir soru sorayım ?

Eğer VW bu kadar çok araba satıyorsa, yılsonu neden renault'nun satış rakamları VW'in 4 katı çıkıyor ?

Bu arabayı çok beğenebilirsiniz, sonuçta hepimiz aynı arabayı beğensek hepimiz aynı arabaya binerdik. Her sınıfta bir araç seçilirdi herkes bütçesine göre ona binerdi. Markayı beğenmenizi anlarım ama diğer insanların beğendiği markaları küçümsemek yanlış...

Latitude ve Passat'la ilgili teknik verileri, yol tutuşunu, donanım özellikerini, motor özelliklerini ve fiyatlarını kıyaslarsanız; bunun dışında araçların neye göre sınıflandığını öğrenirseniz daha farklı konuşabiliriz.

Herkesten cevabını beklerim tabi ama ben D segmenti araçların hepsinin en full versiyonlarına bindim ve bana sorarsanız C5'in full'ü passat'ın fullünden daha güzel.

Passat hegamonyası 10 sene önceydi. Ama şimdi VW Passat'ıda Golf'üde bitiriyor. Eski haline geri dönüyor... Kötü marka değil, ama şaşalı günleri geri kalmak üzere...

• Arkadaşlar aslında cihanair arkadaşımız haklı passat ; C5 , MONDEO,İNSİGNİA,AVENSİS LATİTUDE ile asla ama asla kıyaslanamaz C5 MONDEO İNSİGNİA AVENSİS LATİTUDE YE haksızlık olur passatın dengi FİAT VEYA DACİA' dır :D
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.