Şimdi Ara

Seagate 3TB kapasiteli yeni sabit diski Barracuda XT'yi kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük sabit disk üreticilerinden Seagate, 3 Terabyte depolama kapasitesi sunan yeni sürücüsünü kullanıma sundu. Barracuda XT olarak isimlendirilen 3.5-inç boyutundaki yeni sürücü, 7200 devir/dakika hızında çalışıyor ve SATA-III (SATA 6Gbps) ara birimine destek sunuyor. 64MB tampon bellek kapasitesiyle gelen sürücü 4K sektör desteği ile geliyor ve Windows XP işletim sisteminin uyumluluk sorunlarına karşı, tüm kapasiteyi kullandırabilmek için Disc Wizard uygulamasıyla birlikte sunuluyor.

Geçtiğimiz yılı rakibi Western Digital'in gerisinde kapatan ve şu anda dünyanın en büyük ikinci sabit disk üreticisi olduğu belirtilen Seagate, pazara sunacağı yeni ürünlerle yeniden zirveye yerleşmeyi planlıyor. 3 Terabyte depolama kapasitesi sunan yeni Barracuda XT hakkında konuşan satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Dave Mosley, "Barracuda XT sürücüsü, son kullanıcılara ve pc üreticilerine dünyanın en gelişmiş depolama çözümlerini sunma bağlılığımızın somut örneğidir." dedi.

Seagate'in 3 Terabyte depolama kapasitesi sunan Barracuda XT sürücüsü, yurt dışında 279$ olarak belirtilen son kullanıcı satış fiyatına sahip.

• windows xp desteklemiyorsa desteklemesin kullanmasınlar windows xp
  • SSD'ler ucuzlasa ve kapasiteleri artsada şu firmalar bir batsa.Yıllardır bizi soyuyorlar arkadaş,ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar HDD'leri ne yazma hızı ne kapasiteleri adam gibi arttı.Kablumbağa hızı ile ilerliyor
  • Şimdi en iyisi yapsalar yapacak birşey kalmaz dostum..dediğin gibi ısıtıp ısıtıp verecekler..Bizde ağzımız açık şunu diyecez herzmanki gib..-Vayy be ne teknoloji :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaKuBuX

Şimdi en iyisi yapsalar yapacak birşey kalmaz dostum..dediğin gibi ısıtıp ısıtıp verecekler..Bizde ağzımız açık şunu diyecez herzmanki gib..-Vayy be ne teknoloji :)

Yok bu hdd teknoloji ilerlemesi diğer bileşenlere göre çok çok yavaş ilerliyor.Bilirsin hddler artık diğer bileşenlerin hızına yetişemediği gibi o bileşenlerin önünü kesen en büyük sorun.Bunu SSD ile çözmek mümkün biliyorsun oda çok pahalı
  • ssdlerin yaygınlaşması yine bir 10 seneyi bulacaktır. fiyatların ucuzlaması ve düşük kapasite sorunları nedeniyle 10 seneyi rahat bulur. şimdiden fiyatları ucuzlamaya başlasa bile bu sefer kapasiteleri sıkıntı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 2 Mart 2011; 1:09:12 >
  • ssdlerin zaten en büyük sorunu gb/f oranı 3 trbyte hdd çıkıyor ssd lerde hala adam gibi bir ilerleme yok fiyat olarak
  • yaa bir 7200 den kurtulamadılar 10.000 yapsalarya
  • Barracuda XT 2tb fitatı düşsede 6x2tb raid o yapsam 700mb-s vurdururum pcı4x ssd lede uygun fitata 1000mb-s veren 250gb birşey bulsamde onada win7 kursam tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

windows xp desteklemiyorsa desteklemesin kullanmasınlar windows xp

Hemen bütün xp leri windows7'ye çeviririz merak etmeyin.
  • Ne zaman Şu diskleri kendinden raidli yapacaklar merak ediyorum :) Bu Sabit Disklerin içindeki diskleri bi raid kontrolcüsüyle üretip ayarı vermeleri lazım SSD gibi olur mubarek :)
  • Hard disk teknolojisi sizlerin iddiasının aksine ışık hızı ile ilerliyor dersek yeridir.

Heleki teflon türü teknolojiye geçildiğinde Solid Stade disklere çok ciddi bir rakip olarak büyümekte diyebiliriz.

Evet SSD Diskler inanılmaz bir hızda ama HDD teknolojisi inanılmaz bir hızda ilerlemektedir.

Sabır ile beklememiz lazım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: violaadmin

Hard disk teknolojisi sizlerin iddiasının aksine ışık hızı ile ilerliyor dersek yeridir.

Heleki teflon türü teknolojiye geçildiğinde Solid Stade disklere çok ciddi bir rakip olarak büyümekte diyebiliriz.

Evet SSD Diskler inanılmaz bir hızda ama HDD teknolojisi inanılmaz bir hızda ilerlemektedir.

Sabır ile beklememiz lazım diye düşünüyorum.

• Duyduğuma göre WD de şu ara 6 TB yi çıkaracakmış bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satisfaction45 -- 5 Nisan 2012; 16:36:03 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.