Şimdi Ara

LG'nin Nvidia Tegra 2'li telefonu Optimus 2X, Avrupa'da satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG tarafından Nvidia Tegra 2 platformunu kullanan ilk telefon olarak lanse edilen Optimus 2X'in Avrupa satışı başlıyor. Resmi tanıtımı Tüketici Elektroniği Fuarı 2011'de yapılan ve Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde Avrupalı kullanıcıların tanıtımına sunulan Optimus 2X, sahip olduğu gelişmiş özellikler sayesinde üst seviye telefon pazarına hareket kazandırmayı başardı. 1GHz'de çalışan çift çekirdekli Tegra 2 SoC platformu ile yüksek performans vaad eden telefon, 3D grafik hızlandırmanın yanı sıra 1080p videoları da oynatabiliyor. Nvidia tepe yöneticisi Jen-Hsun Huang tarafından Tüketici Elektroniği Fuarı'nda bizzat tanıtılan telefon, 4-inç boyutunda kapasitif dokunmatik ekrana sahip.

Android 2.2 işletim sistemiyle gelen ancak ilerleyen aylarda Gingerbread (Android 2.3/Android 2.4) güncellemesi alacağı belirtilen yeni telefon, 8 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera ile 1080p video kaydına da olanak tanıyor. Çekilen görüntüleri HDMI ara birimi üzerinden HDTV veya LCD monitörlere aktarabilen telefon, DLNA desteği de sunuyor. 1500 mAh kapasiteli pilden güç alan LG Optimus 2X'in bu ay içerisinde Avrupa'da satışa sunulacağı belirtilirken, fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• Ne kadar güçlü telefonlar yapılabileceği belli oldu, galiba artık şarj süresini uzatmaya yönelik çalışmalara hız vermeleri gerekli diye düşünüyorum.
  • TEGRA II!
  • artık 3d hızlandırmalı telefon çıktı yakında telefonlardada sıvı azotlu overclock yarışı çıkarsa şaşırmam.
  • 2003 yılında SonyEricsson T610 a baktığımda "adamlar yapıyor!" demiştim,yanılmışım..
  • DH Adminlerine bir sorum var:

- Psp2'de Tegra kullanılmıyor. O zaman Tegra 3'ün daha fazla grafik verdiğini biliyoruz. O zaman Sony neden Tegra 3 kullanmıyor? Şu grafiklere bakarsak, Tegra 2 bile psp2 ile yarışacak halde.
  • Benim bildiğim PSP2'de dört çekirdekli bir işlemci kullanılacak. (Yine Tegra 2'nin çekirdekleri Cortex A9) Ve cep telefonları gibi SoC yani system on chip bir işlemci değil. Yani grafik işlemcisi de ayrı ve en az CPU kadar gelişmiş bir bir çip olacak. (Imagination Technologies PowerVR SGX543MP4+)

Dolayısıyla Tegra 2'nin esamesi okunmaz diye düşünüyorum.
  • bu telefonda N8 deki usb on to go benzeri bi özellik var mı acaba ? yada android güncellemesi gelebilir mi?
  • bakalım ülkemize gelecekmi
  • Tam bir canavar ama ben 24 saati dolduramayan bir canavar istemem :)

Bir oyun konsolu mp3 çalar video player ve telefon onun üzerine internet vs vs.. tamam ama pil ? bu pil işi benim canımı çok sıkıyor!

Muhteşem cihazları alıp kasım kasım kasılmak istemiyorum... bu senenin sonuna doğru pil konusunda daha çok gelişme bekliyorum bakalım...
  • Nasipse haftaya alıcam bu telefondan, 4 martta satışa çıkıyor Avrupada. Ancak aklımda sorular var, HTC için yapılan romları biliyoruz. hergün farklı bir rom vs. yapılıyor. LG Optimus 2X Tegra içinde yapılacakmı acaba romlar...
  • N8'in rakibi geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TsG

N8'in rakibi geliyor...

N8 in rakibi mi?N8 bırak bunu hiçbir android tele rakip olamaz.symbian ibunların altında kalan bir işletim sistemi.
  • ipod falan bunları tarihe gömecekler heralde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Orijinalden alıntı: TsG

N8'in rakibi geliyor...

N8 in rakibi mi?N8 bırak bunu hiçbir android tele rakip olamaz.symbian ibunların altında kalan bir işletim sistemi.

HDMI üzerinden HD video oynatabilen ve DLNA desteği sunabilen başka cihaz var mı piyasada?...
  • n8 rakipmi? :)))) n8 bunun yanınaa bıle yakaslamaz tabı kamerası harıc
  • n8 le bu telefonu karşılaştırdığım yok zaten arkadaşlar onu yapmayacak kadar anlıyorum elektronikten.
    Sadece bu telefonda usb on to go yada benzeri bi özellik var mı eğer varsa alacağım telefonu yoksa biraz daha bekleyeceğim. bilen varsa çooook müteşekkir kalırım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

Benim bildiğim PSP2'de dört çekirdekli bir işlemci kullanılacak. (Yine Tegra 2'nin çekirdekleri Cortex A9) Ve cep telefonları gibi SoC yani system on chip bir işlemci değil. Yani grafik işlemcisi de ayrı ve en az CPU kadar gelişmiş bir bir çip olacak. (Imagination Technologies PowerVR SGX543MP4+)

Dolayısıyla Tegra 2'nin esamesi okunmaz diye düşünüyorum.

Hocam yorumunuz doğru. Ama tegra 3'de Cortex A9 kullanılıyor. Psp2'de onu kullanacak. Ama grafikler bakımından cpu yerine gpu'ya bakarsak tegra 3 önde gibi gözüküyor.
  • Ürün yarın itibariyle satışta sanıyorum. Amazonda stoklarda diye gösteriyordu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atila

Ürün yarın itibariyle satışta sanıyorum. Amazonda stoklarda diye gösteriyordu...

Tegra 2 test sonuçlarını bekliyoruz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.