Şimdi Ara

Asus'un GeForce GTX 580 Matrix Platinum modeli detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden Asus, Nvidia tabanlı ekran kartı gamındaki en iddialı modeli olan GeForce GTX 580 Matrix Platinum'u, CeBIT 2011'de sergiliyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF110 GPU'sunun güç verdiği DirectX 11 destekli ekran kartı, DirectCU II soğutucusu ve özelleştirilmiş detaylarıyla dikkat çekiyor.

Oyunculara özel donanımların bir araya geldiği ROG serisinin yeni üyesi olarak lanse edilen ekran kartı, 384-bit bellek veri yolu desteğine, 512x paralel işlem birimine ve 1536MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Saat hızları henüz bilinmeyen ekran kartının 16 fazlı güç tasarımına sahip olduğu ve hız aşırtma odaklı geliştirmelerle donatıldığı bildiriliyor.

Donanımsal voltaj okuma noktalarına sahip olan kartın, çift fanlı DirectCU II soğutucusu ile referans soğutucu tasarımına göre %20 daha iyi soğutma performansı sunduğu belirtiliyor. Matrix modellerinin karakteristik özelliği olarak yük durumuna göre farklı LED'lerle aydınlanan logonun da yer aldığı yeni model, Güvenli Mod butonuna da sahip.

GPU, bellek ve PLL için gerçek zamanlı bağımsız voltaj ayarlamasnın kart üstü fiziksel butonlarla yapılmasına olanak tanıyan GTX 580 Matrix Platinum, TweakIT ve ProbeIT gibi ROG serisine özgü teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. CeBIT 2011'i takip eden süreçte satışa sunulması beklenen yeni modelin fiyatı ise şu an için bilinmiyor.

• 1 i görümüştük
    2 yi de gördük
    3 olurmu be hocam

1 ide gördüm 2 yide gördüm 3 üde gördüm hatta 4 üde görcez

best air cooling system

bu kartlar obez olmaya başladı avrupadan asyaya ordan tekrar dünyaya yayılan bu hastalıga dur demek lazım

artık soğutma sisteminde de bi devrime gidilmesi lazım gibi gözüküyor

kartın üstündeki dügmelerden biri fan hızı için sanırsam
    diğeride voltaj içinmi acaba yada hız arttırmak için 1butonla gpu bellek ve shader hızları arttırılır dedim patladı gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 28 Şubat 2011; 19:45:51 >

• kartın üstündeki düğmeler ilginç.Demekki iyi oc olucakki onları koymuşlar
  • 3 Slot yer kaplıyor :D Böle giderse kasalar Full tower ın sütne bitane daha full tower kasa kaynak yapıp kullancaz anakartlar ise XXXXXl 50 İnc civarında olucak :D
  • bir haftadır asus gtx 580 directcu ii ile kırılan 3dmark rekorlarının haberlerinin okuyoruzi soğutucuları benziyor zaten,
    neyse bakalım türkiyede satışa çıkacak mı?
  • Kartın yük durumuna göre logonun renginin değişmesi(farklı ledlerle aydınlatılması) güzel düşünülmüş.
  • Nvidia ekran kartlarında artık tower tip soğutucu kullanmaya başlarsa pek şaşırmam.
  • Dikkatimi nedense benim kablolar çekti, o güç kaynağını bilen var mı ?
  • cougar 1200w o güç kaynağı kullanan bilir
  • bence bu konuda neo(demircibu) akar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 28 Şubat 2011; 20:59:04 >
  • Asus GeForce GTX 580 DirectCU II'nin GPU hızı 1620MHz'e çıkartmışlardı.Hatta 2 ghz çıkabilecegi söyleniyordu.Bu heralde 5Ghz i görür
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokia e65

Asus GeForce GTX 580 DirectCU II'nin GPU hızı 1620MHz'e çıkartmışlardı.Hatta 2 ghz çıkabilecegi söyleniyordu.Bu heralde 5Ghz i görür

Abartmıyalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

cougar 1200w o güç kaynağı kullanan bilir

cool
  • kart kusursuz görünüyor gerek oc butonları gerek tasarım gerek soğutma gerçekten kusursuz... bir kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

bir haftadır asus gtx 580 directcu ii ile kırılan 3dmark rekorlarının haberlerinin okuyoruzi soğutucuları benziyor zaten,

hocam çok zor alan kaç kişi olur 40-50; belki 30 daha fazla olmaz
  • Anakart gibi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey
    ....

hocam çok zor alan kaç kişi olur 40-50; belki 30 daha fazla olmaz

Bu yüzden bu çeşit üst seviye donanımları türkiyeye getirmiyorlar distribütörler, tahminim elimizde kalır korkusuyla, ben de üretici firmanın ülkemi önemsememesi gibi bir algı oluşturuyor...
    Neyse gtx 580 matrix uç bir örnek zaten de hiç olmazsa gigabyte'ın superoverclock, msi'ın lightning serileri
    gelse... Asus gene bunlar arasında bu konuda en iyi firmalardan biri, direct cu ii'li kartları çat getirdi adamlar...

• haber için teşekkürler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.