Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
4.626
Cevap
77
Favori
550.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar haklı. Yani bu tüketim çok fazla. Fakat, Yeti'nizi çoğunlukla çok sıkışık trafikte, şehir içinde ve biraz da agresif kullandıysanız makûl görülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit446644

quote:

Orijinalden alıntı: Sanusani

Selamlar.

1- Maxidot ekranımda "Yolculuk kipi" ve " İkinci kız " gibi kavramlar yer almakta bunların ne işe yaradığını anlayamadım. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı ?

2- Skoda Yeti 1.6 Dizel Sıfır km aracımla yaklaşık olarak 1400 km sarf ettim, sarf ettiğim km boyunca yaklaşık olarak 700 Türk Lirası cebimden çıktı. Ortalama tüketimim ise genellikle 8 litre civarında seyretti. Bu veriler normal mi yoksa çok fazla bir motorin sarfiyatı mı yaptım ?

3- Aracın Bolerosuna telefonumun Navigasyonunu yansıtmak için sanırım " Mirror Link " diye bir yazılımı güncelleştirmem gerekli, bu yazılımı ücret karşılığında mı güncelleştirmem gerekiyor yoksa aracı satın aldığım bayiden, bu konu hakkında bilgi mi almalı mıyım ?

Teşekkür ederim !

Merhaba 2. madde ile ilgili yorum yapmak istiyorum. Yakıt tüketiminiz bana fazla geldi ben arabayı ilk aldığım zaman 4500km yol yaptım bu mesafede harcadığım miktar 1200tl civarındaydı.

0 araç. 100-110-120 km aralığında 140 km otoban yolunda 4.5-5.0 litre yakıt harcadım. Şuan şehir içinde kullanıyorum. Sıkışık trafikte daha yarım depo olmadı 5.6-6.3 aralığında geziyorum. Yarım depo bitmesine az kaldı 380 km yol yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.2 105bg ambition manuel vites benzinli aracımı satıyorum ihtiyaçtan.

2012 model 30bin km de.

kullanışlı konforlu bir araç bilen biliyor zaten bilmeyende pm atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 10 Ağustos 2015; 23:06:48 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    2014 ambiyans 28000km yetimle aranıza katıldım. 61500₺ aldım Sizce fiyat nasıl.Araç içime sindi performansı bir önceki araca göre süper. Daha fazla para olsaydı elegans versiyonu alırdım. Buna da şükür. Bir de ambiyans da hız sabitleyici yok yetkili servisler de sonradan takılabiliyor mu. Aranıza katılmaktan çok mutluyum. Olumlu olumsuz sorularımı yanıtlarsanız, sevinirim. Herkesin işi rast gelsin.

• Arkadaşlar merhaba,
    2014 ambiyans 28000km yetimle aranıza katıldım. 61500₺ aldım Sizce fiyat nasıl.Araç içime sindi performansı bir önceki araca göre süper. Daha fazla para olsaydı elegans versiyonu alırdım. Buna da şükür. Bir de ambiyans da hız sabitleyici yok yetkili servisler de sonradan takılabiliyor mu. Aranıza katılmaktan çok mutluyum. Olumlu olumsuz sorularımı yanıtlarsanız, sevinirim. Herkesin işi rast gelsin.

• Merhaba,
    bildigim kadarıyla CRV SUV iken Yeti Crossover. Bidefa baştan herşeyi değiştiriyor.
    Soruyu sorarken ikinci el CRVyi kastetmiştim. Aşağı yukarı 5 sene yaşlı CRV fiyatıyla Sıfır yeti aynı fiyat.
    5 senelik CRV sıfır Yetiye koyarmı koymazmı onu tartışmaya açıyorum. Tahminim donanım olarakda CRV fazladır.
    Tabi bunun iç hacim, yalıtım, yakıt sarfiyatı, ikinci el satış kabiliyeti, yol tutuş kabiliyeti gibi alnlarda kıyaslıyoruz ve
    soruyuda buna göre soruyorum. Önceki sorumda böyle ayrıntıya girmemiştim.
    Sanırım anlaşıldı.
  • bukmen B kullanıcısına yanıt
    Aramıza hoşgeldiniz Sn. bukmen

Yeti'nizi güle güle kullanmanızı dilerim. Kullanılmış araba fiyatlarından bihaber olduğum için 61.500 hakkında bir şey söyleyemem. Bildiğim kadarıyla hız sabitleyici sonradan takılabiliyor. Bu ve sair konular hakkında daha faydalı bulduğum "skodaturkey.com" adlı foruma bakmanızı hatta üye olmanızı öneririm. En iyisi öncelikle yetkili servislere bir danışmanızdır.

Özelliklerden hiç bahsetmemişsiniz; dizel mi-benzinli mi, otomatik mi, vs...
  • Merhaba, 08.08.2015 tarihi itibariyle 2015 model 1.6 tdi dsg ambition YETİ ile kervana katılmış bulunuyorum. 14 günlük Yeti tecrübem nedeniyle mutlu ve seçimim nedeniyle gururluyum😊. Otomobil piyasasında dolaşan ve kur yükselişine bağlanan zam söylentilerine baktığımda, doğru bir anda karar verip satın aldığımı düşünüyorum. Tecrübelerim arttıkça paylaşmaya çalışacağım.
    Ambition donanım seçeneğinde olmayan Bolero medya sistemi, satın aldığım araçta orijinal olarak vardı şansıma. Bayiler bazen böyle farklı kombinasyonları araçları getirebiliyormuş. Bir arkadaşım da hız kontrollü ambition modeli almıştı bir ay önce. Sıkı bir pazarlıkla, ambition donanıma sahip ancak bolero sistemli yetiyi 500,00 Tl fark ödeyerek alabilme imkanım oldu. Boleronun çok kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Telefon ile eşleşen sistem, android telefonunuzun kişilerine, arama kaydına, sms lerine dokunmatik ekrandan, yol bilgisayarından ve direksiyondan erişim olanağı sunuyor. Mirror link de mükemmel. Uyumlu telefonların ekranını aracın dokunmatik ekranından kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin google maps uygulamasını açtığınızda mirrolink ile Yeti nin ekranından navigasyon yapabiliyorsunuz. Zamanım oldukça tecrübelerimi paylaşacağım. Iyi geceler herkese.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için Sn. Yüzde 80,
    Aracım 1.6 dizel, otomatik vites. Foruma muhakkak bakıcam. Kalın sağlıcakla...

• aveki kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın

Teşekkür ederim, herkese kazasız ve keyifli yolculuklar diliyorum.
  • Selam. Birkaç sorum olacak.

1-DSG şanzıman ile sorun yaşayan var mı.

2-2014 model 21000 km Ambition Dizel Otomatik arka tamponda ufak tefek çizikleri olan boyası değişeni olmayan, geri görüş kamerası ve orijinal dokunmatik multimedya sistemi bulunan bir Yeti'ye en fazla ne kadar verilir. Piyasası nedir.
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    Bence 60 geçer
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Sahibinden.com'da en ucuz 65.500 TL var. Dizel otomatik 2014 model ambition donanım için sizce çok mu fiyat.
  • bukmen B kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah
  • aveki kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın

not: "Hız kontrollü"den kastınız hız sabitleyici miydi?
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    bence normal ben benimkini satmaya kalksam 61-63 civarı isterim
  • Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için, Arkadaşlar. Aracı 15 günlük zaman diliminde klimayı kullanmadan kullanınca yakıt tüketimimde gözle görülür bir düşüş yaşandı. 100 km'de 8 buçuk bazen 9 litre ortalama tüketime sahip olduğum değerler, şimdi 5-6 litre ye düştü. Klima faktörü aracın yakıtını bir hayli etkiliyormuş onu tecrübe ettim, geç de olsa. 0 km'den bu yana 700 liralık harcamamla 1400 km mesafe elde etmiştim; şu anda 200 Türk Lirası motorinle 2000 km'ye kadar çıktım henüz yakıt almadım.

Araba sahibi olan arkadaşlara da hayırlı, uğurlu olsun. Allah cümlemize kazasız, belasız sürüşler nasip etsin, Amin !
    Selamlar, saygılar...
  • Sanusani kullanıcısına yanıt
    Klima tüketimi %20-30 arası artırır, ş.içi 2-3 lt civarı, ş.dışı 1-1.5 lt civarı bir fark yaratır. Geçenlerde klima açık halde kısa mesafeli ş.içi dur kalklı ortalama 15 lt nin altına düşmedi ilk defa bu kadar yüksek bir ortalamam oldu ama havada çok sıcaktı.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    İnsan bazı zamanlarda, klimayı açmaya mecbur kalıyor; hele ki ülkenin doğusunda yaşayan, Sam Yeli'nin estiği rüzgarla yolculuk yapmış biri olarak :). Tasarruf yapayım derken bazı günler, arabada 70 km hız yaparken bile terliyorum, camlar açık olmasına rağmen. Sonbaharı umutla bekliyoruz... Havanın aşırı sıcak olması ve klimanın max auto da olması, aracımın yakıtını bir hayli etkiledi, şaşırdım ve ilk zamanlarda bir klima bu kadar etkilemez diye düşündüm; ancak sanırım iki durum, aracı bayağı yoruyor; kışın soğuğunda umarım yakıtı bu kadar etkilemez.
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.