Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.632
Cevap
77
Favori
557.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aktuz

Katalog verisi boş deponun hacmini belirtiyor.
    Araçlarda deponun konumuna göre borular 3-5 litre yakıt alabiliyor.
    Göstergede ölçülen azami değer depo+borudaki yakıt miktarını değil, şamandıranın ölçebildiği azami seviyeyi gösteriyor.
    Aynı şekilde gösterge yakıtın tamamen bittiğini gösterdiğinde de araca göre 5-10 litre yakıt depoda kullanılabilir durumda kalabiliyor.

Tüm bunları düşününce paylaşılan deneyimleri de düşününce, göstergelerimiz ( depodaki şamandıra ) boş ve dolu arasında 45 litrelik bir ölçümü bize gösteriyor.

Ortalama tüketimin 8 litre iken, tam depo ile yol bilgisayarında 570 km civarı bir menzil okumam da bununla ilgili. Diğer türlü olsaydı, 55+5 litre yakıt ile 750 km gösterirdi. ( reel olan budur fakat sıkıntı yaşamamak için ihtiyatlı olmak adına bilgisayara uyulmalıdır.)

depoyu ibre en alta gelinceye kadar kullanıcam tahminim 55 lt den fazla alıcak ama pompa ilk atınca bırakıcam zaten sonuna kadar doldurulmasını önermiyolar aracı boğuyor deniliyor hiç denemedim ben deponun gösterge kısmında 60 lt olduğunu düşünüyorum tabi bilgi ekrarnında menzil sıfır yazdığında bile içinde 3-5 lt olur tamamen bitmesi çok büyük zararlara sebebiyet veriyor dizel araçlarda ama benzinli araçlar için tamamı bitsede sorun olmuyor ben 2 aydır depoyu çözemedim :)

• arkadaşlar 2012 model skoda yeti greenline 1.6 tdi 105 beygirlik elegance model arabamda düşük devirlerde titreme sorunu yaşıyorum ayrıca araba kalkışlarda çok yavaş çok geç kendine geliyor gaz tepkimesi çok ağır bu sorunu nasıl çözebilirim acaba
  • yaz gelmeden yeni bir araç alacağım. seçeneklerim arasında, hatta ön sıralarda yeti 1.2 active düz vites bulunuyor.
    0 fiyatlarına sitesinden baktığımda 2012 modeli için 41 bin tl civarı bir fiyat yazmışlar. sanırım pazarlıkla biraz daha uyguna çekilebilir.
    sonra sahibinden ve diğer 2.el sitelere baktım, aynı tipteki aracın 2010 model 30 bin km deki versiyonuna 35.500 tl yazmışlar ki en ucuz fiyat bu.
    0 fiyatından daha fazla 2.ele yazanlar var.
    sanırım yeti durdukça değer kazanan bir araba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: perakende

yaz gelmeden yeni bir araç alacağım. seçeneklerim arasında, hatta ön sıralarda yeti 1.2 active düz vites bulunuyor.
    0 fiyatlarına sitesinden baktığımda 2012 modeli için 41 bin tl civarı bir fiyat yazmışlar. sanırım pazarlıkla biraz daha uyguna çekilebilir.
    sonra sahibinden ve diğer 2.el sitelere baktım, aynı tipteki aracın 2010 model 30 bin km deki versiyonuna 35.500 tl yazmışlar ki en ucuz fiyat bu.
    0 fiyatından daha fazla 2.ele yazanlar var.
    sanırım yeti durdukça değer kazanan bir araba :)

"yeti durdukça değer kazanan bir araba" demeyelim de , distribütor firma sürekli sıfır aracın fiyatını ucuzlatıyor, pahalı fiyattan alanlar bunu farkında değiller diyelim.

adam 2011 model yeti 1.2 ambition arabaya 47900 tl fiyat yazmış, 2012 model sıfırı 50.600 TL zaten. ama adam alırken herhalde 54-55 gibi fiyatlara almış, 6-7 bin tl fiyat düşeyim yazayım demiş. Malesef ilan verenler kendi arabalarının sıfır fiyatlarına bakmıyorlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-ilk-sahibi-askeri-personelden-dsg-sanziman-kar-kurdu-117094782/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syntor -- 8 Mart 2013; 16:46:12 >

•  SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

Küçük yüklemeyi beceremedim ,affola ...

• Sn OzZ. güle güle kullanın.
  • hayırlı olsun aracınız . vites kolu yeni tip olanlardan heralde . elegance versiyonunun direksiyonunu neden 3 kol yapmazlar , utanmadan opsiyon veriyorlar bir de 3 kol direksiyonu :)
  • Arkadaşlar bende skoda yeti greenline 1.6 dizel active aldım aksesuar takmak icin Ankara da önerebileceğiniz bir yer varmı ? dışarıdan taktırısam garanti kapsamından cıkarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert023

arkadaşlar 2012 model skoda yeti greenline 1.6 tdi 105 beygirlik elegance model arabamda düşük devirlerde titreme sorunu yaşıyorum ayrıca araba kalkışlarda çok yavaş çok geç kendine geliyor gaz tepkimesi çok ağır bu sorunu nasıl çözebilirim acaba

Bende skoda yeti greenline 1.6 dizel active var bende titreme sorunu yok Bence bir yetkili servise götür bir de kac km?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert023

arkadaşlar 2012 model skoda yeti greenline 1.6 tdi 105 beygirlik elegance model arabamda düşük devirlerde titreme sorunu yaşıyorum ayrıca araba kalkışlarda çok yavaş çok geç kendine geliyor gaz tepkimesi çok ağır bu sorunu nasıl çözebilirim acaba

servise uğrayın. bir çok nedeni olabilir. enjektör arızası, mazot filtresi, pompa arızası, sensör arızası, turbo hortumları vs..
  • buda benim kar adamım:)

SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 9 Mart 2013; 13:48:11 >

• Orijinalden alıntı: NEYZEN61

buda benim kar adamım:)

• @OzZ, hayırlı olsun en güzel kombinasyonlardan biri
  • İyi niyetlerini sunan tüm arkadaşlara teşekkürler...

Yağmur sensörü kısmını tam anlayadım (daha önce kullandığım yağmur sönsörlü araçlarda, sensör için herhangi bir aktiviteye gerek yoktu,devamlı on modunda idi su gelince çalşıyordu)

Bunda silecek kolunu 1 pozisyonuna alınız , hassaslığı üstteki silecek hızı aralığı düğmesi ile kontrol ediniz denmekte ama ; denileni yaptığım halde pek bir sensör olayı göremedim, aktif olarak aracı kullanan birinden ufak bir açıklama hiç fena olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzZ.

İyi niyetlerini sunan tüm arkadaşlara teşekkürler...

Yağmur sensörü kısmını tam anlayadım (daha önce kullandığım yağmur sönsörlü araçlarda, sensör için herhangi bir aktiviteye gerek yoktu,devamlı on modunda idi su gelince çalşıyordu)

Bunda silecek kolunu 1 pozisyonuna alınız , hassaslığı üstteki silecek hızı aralığı düğmesi ile kontrol ediniz denmekte ama ; denileni yaptığım halde pek bir sensör olayı göremedim, aktif olarak aracı kullanan birinden ufak bir açıklama hiç fena olmaz...

Merhaba, resimde gösterdiğim konuma (alttaki ok) silecek kolu getirilecek, sonra kolun üzerindeki (üstteki ok ile gösterdim) mekanizma ile silecek hızını ayarlayabilirsiniz. yağmur sensörü için kitapçıkta silecek kolunu 1 konumuna alın diyor. bu 1 konumu resimden söylemek gerekirse High=3 Low=2 Bölümlü Üçgenler=1. yani yağmur sensörünü etkin hale getirmek için silecek kolunu yukarı doğru bir çıt kaldırın veya en üst konuma çıkarıp 2 düşürün. Aracınız tekrar hayırlı olsun

SKODA YETI KULUBU

• yağmur sensörü çalışması :)

• videolara devam yeti adaptif bi-xenon far ve Halojen far ile Xenon far karşılaştırması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eckid -- 10 Mart 2013; 20:36:16 >
  • @eckid

Açıklama için teşekkürler,aynı katoloğunda yazdığı gibi o zaman.Ben mesajı yazmadan önce denediğimde o konumda sensör çalışıyor fakat tam bir stabilitesi yok gibi gelmişti .(çiseleyen yağmur altında).Bu gün normal yağmurda denedim her hangi bir sıkıntı yok ,Daha önce kulladığım araçta tamamen farklı bir mekanizma olduğundan ilk başka garipsedim,bir bilene danışmak istedim.

Bir soruda gündüz farlarından geliyor :) bunları hazır leddi zenon veya sadece beyaz led e dönüştürmek için hazır bir kit varmı ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzZ.

@eckid

Açıklama için teşekkürler,aynı katoloğunda yazdığı gibi o zaman.Ben mesajı yazmadan önce denediğimde o konumda sensör çalışıyor fakat tam bir stabilitesi yok gibi gelmişti .(çiseleyen yağmur altında).Bu gün normal yağmurda denedim her hangi bir sıkıntı yok ,Daha önce kulladığım araçta tamamen farklı bir mekanizma olduğundan ilk başka garipsedim,bir bilene danışmak istedim.

Bir soruda gündüz farlarından geliyor :) bunları hazır leddi zenon veya sadece beyaz led e dönüştürmek için hazır bir kit varmı ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

rica ederim, sorun olmaması güzel.
    led gündüz farı meselesine gelirsek, aşağıdaki sitelerde skodanın yeti olmasa da diğer modelleri için çalışmalar mevcut. gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=424824
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=20064
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=23016
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=16421

Yeti için ise;
    gündüz farı led ile değiştirilmiş: (superskoda.com satıyordu ancak linkini bulamadım)
     SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU

bir de şöyle bir takılma durumu var:
     SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU SKODA YETI KULUBU
    http://www.superskoda.com/gr/Skoda/Yeti/Skoda-Yeti-LED-day-driving-light-FLEX-from-Hella-BLACK
    http://www.superskoda.com/gr/Skoda/Yeti/Skoda-Yeti-LED-day-driving-light-FLEX-from-Hella

+ayrıca yeti ile ilgili orjinal aksesuarlar:
    http://www.superskoda.com/gr/Yeti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eckid -- 12 Mart 2013; 22:38:01 >

• @eckid Üstad ,Allahtan sen varsın ortamda yoksa bilgi almak çile haline gelicek,Eline, emeğine, yüreğine sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.