- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
arızalanan kombi (kiracı/ ev sahibi) masraf kime ait olmalı
41 Cevap18927 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 13:50:51 

kira sözleşmesinde kombi ile ilgili bir madde yoktur.
2007 de en son servis tarafından bakımı / kontrolü yapılmış kombi. 1 yıl boş durduktan sonra kiracı konumundaki daireyi kiralayıp kullanmaya başlar, taki bu zamana kadar. kombi den su kaçırma sıkıntısıyla usta çagrılır, usta 200 tl masrafı oldugunu söyler gider. kiracı ev sahibini bilgilendirir. masrafı kimin karşılaması gerekir bu durumda sizce?

usta nın talimatı:
içerisinde vantilatör kayışında ve motor da bazı sıkıntılar oldugu bakımının geciktigi , peteklerin suyunun alınması gerektigi vss gibi şeyler söyler gider.

1200 Mesaj
26 Şubat 2011; 13:57:49 

kombi sen cıktıktan sonra evde kalıcak senin olmayan kombinin neden tamirini yaptıracaksınki?

tabiki ev sahibi yaptıracak.sen bozmadın sonuçta

BEnim Yçin ÖZgürlük Bir Litre BEnzinin kiLometre HArcanarak bitiriLmesidir.

246 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:05:43 

Tabiki ev sahibinin. Sonuçta bu musluk, conta değilki. Senelerce kullanılan bir gereç

839 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:14:59 

bi zorunluluğu yoksa yaptırmaz ev sahibi. ısınmak için mecbur kendin yaptırırsın ya da başka ev bakarsın.

Go Long, Go Deep, Go State!

10039 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:21:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

bi zorunluluğu yoksa yaptırmaz ev sahibi. ısınmak için mecbur kendin yaptırırsın ya da başka ev bakarsın.

İyi de demirbaş olarak geçer Ev sahibi yaptırmazsa kim yaptıracak

Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği
A State Of Trance Fan

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:33:00 

arkadaşlar burda mümkün oldugunca mantıklı ve objektif yorumlar edinebilmek için kiracı yada ev sahibiyim diye belirtmedim, bunun önemi yok zaten. ben çözümün peşindeyim adaletli olsun diye.

kombinin demirbaşlıgı dogru tabi, ancak bakan usta tam olarak bu kullanıcı hatası veya degil demedigi için net degil. kombi ev sahibinin dir, misal peryodik bakımlarını kim yaptırır, yada siz her yıl peryodik bakım yaptırıyormusunuz , yoksa bozulana kadar devam mı.

ev sahibi saglam teslim etmiş en son bakımını yaptırıp , kiracı kullanırken hatalı kullanım yapmış olabilirmi ?

misal peteklerin suyunu almak yada kombiye su vermek gibi kolay ve uygulanabilir işlemleri görmezden gelmiş ve sorun bu yüzden olmuş yada etken olmuş olabilirmi?

ev sahibi nin son bakımı bundan 3 yıl önce yaptırmış olması ve geçen zaman zarfında (1 yıl boş bekleme, 1,5 yıl kiracıda ) süreye baglı normal arızalanma parçaların yıpranması sebebiyle ev sahibi mi kusurlu olabilir?

en dogru çözümü bulalım ki adaletli olsun istiyorum.

594 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:50:08 

ev sahibi öder

1359 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:51:39 

içinde oturduğun için sen ödemek zorundasın...aynen benimde başıma geldi 350 tl kombi kart parası ödedim..cepten gitti ev sahibi ben karışmam ben mi kullanıyorum dedi...işin özeti senin cebinden çıkıcak kardeş..yapıcak bişey yok..

674 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:54:07 

kiracıysam ev sahibi yaptıracak.

ev sahibiysem kiracı yaptıracak.

sen bir forumdaşım olduğun için de dolaylı yoldan ev sahibi yaptırması gerek diye düşünüyroum ben.

bu hariç bütün genellemeler yanlıştır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Şubat 2011; 14:54:51 

quote:

Orijinalden alıntı: wolkytolky

içinde oturduğun için sen ödemek zorundasın...aynen benimde başıma geldi 350 tl kombi kart parası ödedim..cepten gitti ev sahibi ben karışmam ben mi kullanıyorum dedi...işin özeti senin cebinden çıkıcak kardeş..yapıcak bişey yok..

valla itiraz etmessen kardeş ensene vururlar lokmanı alırlar aynısı başıma geldi ev sahibine öpe öpe yaptırdım kiracı inye ödesin safmısın

3384 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:56:21 

Kombi Demirbaş olduğundan Ev sahibinin ödemesi lazım .. Yada kiradan düşersiniz.Yani siz yaptırın kirayıda öderken kiradan düşün.

Ama önce bir ev sahibiyle konuşun. Laga lugga yapıyorsa sizinden maddi açıdan ödemek elveriyorsa kendiniz yaptırın ve zorunlu değilse o evsahibinin evinde kalmayın bu tarz şeylerde sorun çıkartanlardan uzak durmak laızm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 26 Şubat 2011; 14:57:54 >

Logitech Z506 // Logitech G510 Keyboard // Logitech G930 Headset // Logitech G9x MW3 Edition Mouse // Logitech C310 Webcam // Galiathus Speed Alpha Mouse Pad //Intel i5 2500K 3.3GHz // Asus Maksimum IV Gene-Z // Gskill DDR3 2x2 F3 // Sandisk 120GB SSD Extreme // 3TB Seagate Backup Plus HDD // 3TB WD My Book HDD // AMD HD6870 // XigmaTek Tauro 600W // Windows 7 Ultimate // Samsung SA7003D 24'' Monitör // Note 3 White/Gold

839 Mesaj
26 Şubat 2011; 14:57:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

İyi de demirbaş olarak geçer Ev sahibi yaptırmazsa kim yaptıracak

tabi ev sahibinin yaptırması lazım ama ev sahibi işte kapı işte sapı diyebilir o yüzden bi zorunluluğu yoksa yaptırmaz dedim.

Go Long, Go Deep, Go State!

128 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:02:45 

kiracıyım

ben eve girdiğim de su akıtıyordu bazen yanmıyordu gürültü yapıyordu söyledik ev sahibi oralı olmadı bizde olmadık evden çıktık 7 ay sonra oğlu evlenip girecekti kombinin kazanı patlamış adam paşa paşa ödetti bize masrafın yarısını aslında hepsini istedi de vermedik tek suçumuz kombinin sorunlu olduğu konusunda ısrar etmemek oldu bunun için ödemeyi kabul ettik

yeni evimde kombinin adını google bile bulamıyor neredeyse sürekli sorun çıkarıyor 7 ay oldu ikinci anakart değişimi ikisini de ev sahibi verdi ancak ufak bir arızasında servis çağırmıştım onu söylemedim ben ödedim

bence kiracı içerideyken kullanım hatası oldu ise kiracı ödemeli ama daha önceden olmuş bir durum ise yada girdiğinde verimli çalıştıramadıysan (aynen benim başıma gelen gibi ) ev sahibi ödemeli

!!sosyal mesaj yok!!

1971 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:09:51 

Eve kiracı geldiğinde o kombi sağlam ise ve sonradan bozulduysa masraf kiracıya aittir. Kiracı eve taşındığında arızalı olduğunu fark ettiyse masraf ev sahibine aittir.

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:13:55 

kombiyi ev sahibi kullanıyorken bir sorun yokmuş, ev 1 yıl kadar boş durduktan sonra kiracı kullanmaya başlıyor sorunsuzca taki bu döneme kadar, ancak kiracı kullanmaya başladıgı 1,5 yıl boyunca herhangi bir şekilde bakım kontrol vss yaptırmıyor ev sahibi de aynı şekilde. sorunun kaynagının sebebi 3 yıldır bakımsızlıgı mı yoksa kullanım hatasımı belli degil, usta nın söyledigi bazı parçaların degişmesi gerektigi sadece.

kiracı : kullandıgı süre zarfında kombiyi sadece gerektiginde açıp kapayan mı yoksa su basıncı düştügünde su veren arttıgında da su boşaltan mı?
ev sahibi: kiracı ya devrettigi kombisini arada sırada gelip kontrol edip , bazen de servis çagırıp bakım yaptıran mı? yoksa saglam teslim ettim gerisine karışmam diyen mi ?

mühim olan kısmı bu ve yukarda net anlaşılmayan ancak belli ki onarım dışında degişecek bazı parçaların da var oldugu.

965 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:15:12 

suyu nerden kaçırıyor dostum?

çalışması normal sadece su kaçırıyorsa usta büyük ihtimalle kısa yoldan zengin olmaya çalışıyor

404 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:17:59 

quote:

Orijinalden alıntı: cnr22

kombi sen cıktıktan sonra evde kalıcak senin olmayan kombinin neden tamirini yaptıracaksınki?

tabiki ev sahibi yaptıracak.sen bozmadın sonuçta

O zaman araba kiralayalim, nasil olsa benim degil sag sola vuralim.

Konuya donersek, kiraciya nasil teslim edilmisse mal sahibide o sekilde teslim almasi gerekir.

Mal sahibi herturlu kombinin parasini alacaktir. Kiraci evden cikarken, kombiyi bozdugu gerekcesiyle depozitodan kesecektir.

Okumam yazmam yok, parmak bassam olurmu?

1971 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:25:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sedoman34

kombiyi ev sahibi kullanıyorken bir sorun yokmuş, ev 1 yıl kadar boş durduktan sonra kiracı kullanmaya başlıyor sorunsuzca taki bu döneme kadar, ancak kiracı kullanmaya başladıgı 1,5 yıl boyunca herhangi bir şekilde bakım kontrol vss yaptırmıyor ev sahibi de aynı şekilde. sorunun kaynagının sebebi 3 yıldır bakımsızlıgı mı yoksa kullanım hatasımı belli degil, usta nın söyledigi bazı parçaların degişmesi gerektigi sadece.

kiracı : kullandıgı süre zarfında kombiyi sadece gerektiginde açıp kapayan mı yoksa su basıncı düştügünde su veren arttıgında da su boşaltan mı?
ev sahibi: kiracı ya devrettigi kombisini arada sırada gelip kontrol edip , bazen de servis çagırıp bakım yaptıran mı? yoksa saglam teslim ettim gerisine karışmam diyen mi ?

mühim olan kısmı bu ve yukarda net anlaşılmayan ancak belli ki onarım dışında degişecek bazı parçaların da var oldugu.

1.5yıl boyunca oturup bakımı konusunda herhangi bir girişimde bulunmadıysa kiracı bunun sorumluluğu kiracıya aittir. Kiracı 1.5yıl kullanıp bozulduğunda da yok sen 3 yıldır bakım yaptırmadın diyerek olayı ev sahibine yıkmaya çalışmak hoş değildir. Ben ev sahibi olsam ödemezdim. Madem bakımına bu kadar önem veriyordun 1.5 yıldır nerdeydin diye sorarlar adama.

Ev sahibi sağlam olarak teslim etmiş ve 1.5 yıl kullanılmış. Bu durumda arızalanan kombiden kiracı sorumludur. 1 yıl boş kalması kombide problem yaratsaydı zaten kullanılan 1.5 senelik süre zarfında yapardı.

Bu durum cam kırılması, giderin arızalanması, tuvaletin damlatması ile aynıdır. Masraf kiracıya aittir. Bakım bahanesiyle ev sahibine yıkmaya çalışmak yakışıksızdır.

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:26:51 

quote:

Orijinalden alıntı: tubul

çalışması normal sadece su kaçırıyorsa usta büyük ihtimalle kısa yoldan zengin olmaya çalışıyor

yok öyle bir durum degil bu kesin olarak.

suyu kombinin altından kaçırıyor .belki su basıncıyla alakalı bir durum olabilir. emin degilim.

yorumlar için ilgilenen arkadaşlara tşk ediyorum.

kiracı olan kiracı oldugu için ev sahibi ev sahibi oldugundan ötürü yorum yapıyor ise dogru yolu bulmak ta güçleşecektir .aman buna dikkat.

1971 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:33:35 

quote:

Orijinalden alıntı: tubul

Tamircilerin çoğuna güvenilmez. Bunu bilir bunu söylerim. Olmayan arızayı var gösterip parça değiştirerek müşteriyi dolandırmak mı dersin, makinenin üstündeki yeni parçayı söküp yerine çıkmasını takmak mı dersin, garanti fişine cihazda değişmeyen parçaları ekleyip fabrikayadan beleş parça almaya çalışmak mı dersin, çıkma parçayı temizleyip sıfır diye takmak mı dersin..... Bir yığın usülsüzlükler yapılıyor.

Eve gelen tamirci su pompasına takılan parayı hemen orda eliyle çıkartabilecekken, sırf fazladan işçilik almak için dükkana götürüp çıkartıyor 2 gün sonra geri getirip takıyor. Yapmadıkları şey yok yani...

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:33:48 

2 gün önce (ustanın gelip bakıp 200 tl masrafı var acilen yapılmalı demesinden sonra) yetkili servis arandı, servis teklifi:
servis ücreti 40 tl + onarım masrafı alınır.
veya 40 tl servis alınmaz onarım masrafı alınır ancak 2 yıllık sözleşme 220 tl (bakımsız servis güvencesi /12 taksit)
veya 330 tl (bakımlı servis/12 taksit) şeklinde önerme yaptı.
kesin karar henüz verilemedi çünkü öncelikle masrafı kim karşılamalının çözümü aranıyor.

1971 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:37:42 

quote:

yok öyle bir durum degil bu kesin olarak.

suyu kombinin altından kaçırıyor .belki su basıncıyla alakalı bir durum olabilir. emin degilim.

yorumlar için ilgilenen arkadaşlara tşk ediyorum.

kiracı olan kiracı oldugu için ev sahibi ev sahibi oldugundan ötürü yorum yapıyor ise dogru yolu bulmak ta güçleşecektir .aman buna dikkat.

Kiracının ödemesi gerektiğini yılların kiracısı olarak söylüyorum

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:39:38 

quote:

Orijinalden alıntı: samed.yıldırım

Tamircilerin çoğuna güvenilmez. Bunu bilir bunu söylerim. Olmayan arızayı var gösterip parça değiştirerek müşteriyi dolandırmak mı dersin, makinenin üstündeki yeni parçayı söküp yerine çıkmasını takmak mı dersin, garanti fişine cihazda değişmeyen parçaları ekleyip fabrikayadan beleş parça almaya çalışmak mı dersin, çıkma parçayı temizleyip sıfır diye takmak mı dersin..... Bir yığın usülsüzlükler yapılıyor.

Eve gelen tamirci su pompasına takılan parayı hemen orda eliyle çıkartabilecekken, sırf fazladan işçilik almak için dükkana götürüp çıkartıyor 2 gün sonra geri getirip takıyor. Yapmadıkları şey yok yani...

bu söylediklerine elbette katılıyorum olasıklıklar içerisindedir muhakkak ki ancak aynı durum yetkili servisler (ne servisi olursa olsun) içinde aynı şekilde degerlendirilebilir oldugundan afaki kalıyor.

ayrıca tabiki bu mesele de ödenecek mebla ile ilişkili ancak asıl mesele objektif olarak kimin ödemesi gerektigi oldugugundan işin o kısmına yönelmiş durumdayım.

misal bundan 1,5 yıl önce aracı satacakken nissan servisi müşteri talebiyle aracı kontrol etti, devir bozuklugu ve sonucundan stop oalyıyla ilgili rapor çıkardı 1050 tl diye (parçanın tam ismi aklımda degil elktronik )gittim netten araştırıp orjinal bosh markasını 250 tl ye sordum yan sanayisi 120 tl usta da montaj 20 tl. şeklinde halletmiştim. ( bu arada servisteki o masraf yüzünden müşteri tşk edip vazgeçmişti almaktan aracı)

270 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:40:45 

hem ev sahibi hem kirada kalan birisi olarak bana göre kiracı yaptırır sonucta demirbaşta olsa kullanım sırasında bu bozulmustur ve sorumluluk bana göre kiracıya aittir

1971 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:48:08 

quote:

bu söylediklerine elbette katılıyorum olasıklıklar içerisindedir muhakkak ki ancak aynı durum yetkili servisler (ne servisi olursa olsun) içinde aynı şekilde degerlendirilebilir oldugundan afaki kalıyor.

ayrıca tabiki bu mesele de ödenecek mebla ile ilişkili ancak asıl mesele objektif olarak kimin ödemesi gerektigi oldugugundan işin o kısmına yönelmiş durumdayım.

misal bundan 1,5 yıl önce aracı satacakken nissan servisi müşteri talebiyle aracı kontrol etti, devir bozuklugu ve sonucundan stop oalyıyla ilgili rapor çıkardı 1050 tl diye (parçanın tam ismi aklımda degil elktronik )gittim netten araştırıp orjinal bosh markasını 250 tl ye sordum yan sanayisi 120 tl usta da montaj 20 tl. şeklinde halletmiştim. ( bu arada servisteki o masraf yüzünden müşteri tşk edip vazgeçmişti almaktan aracı)

Araçla ilgili bende bunları çok kez yaşadım. Neyseki elden iş geliyoda kendi işimizi kendimiz halledebiliyoruz.

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 15:52:16 

şuanki duruma göre
ev sahibi yaptırır: 7
kiracı öder : 6

şeklinde bir ortalama çıkıyor ki bu degerlendirmelere yorum dersek bu tartışmanın kesin bir sonuca varması pek mümkün gözükmüyor. buda iyi bişi degil.

acaba bu konuda bilirkişi bulunabilirmi ?

1971 Mesaj
26 Şubat 2011; 16:24:50 

quote:

şuanki duruma göre
ev sahibi yaptırır: 7
kiracı öder : 6

şeklinde bir ortalama çıkıyor ki bu degerlendirmelere yorum dersek bu tartışmanın kesin bir sonuca varması pek mümkün gözükmüyor. buda iyi bişi degil.

acaba bu konuda bilirkişi bulunabilirmi ?

Babam yıllardır kiracı ve üzerinde sorumluluğu olmayan tek kuruşu ödemez. Bu tamirat kiracı üzerindeki bir sorumluluktur.

Servisle yapılacak olan anlaşma ile ilgili fikir yürütemiyorum, o konuda sessiz kalıyorum

502 Mesaj
26 Şubat 2011; 16:29:29 

bana göre ev sahibiyle anlaşın yarısını siz ödeyin yarısını da ev sahibi ne sizin bozduğunuz tam kesin ne de geldiğinizde bozuk olduğu buna göre ne şiş yansın nede kebap

965 Mesaj
26 Şubat 2011; 16:39:20 

3 bar basınca ayarlı vana(kırmızı kafalı) bozuksa, parçayı alıp kendin değiştirmeyi dene

markası alarko ise şurdan alarkonun tüm orijinal parçalarını perakende satın alabilirsin: http://www.totaline.com.tr/

Ekleme: Bu market alarko'nun kendisine aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 26 Şubat 2011; 17:10:18 >

965 Mesaj
26 Şubat 2011; 16:46:56 

Uzun süreli anlaşmalara imza atmayın.

Alarko kombiyi 6 yıldır bakımsız kullanıyorum.Daha öncesinde yetkili bakım yapılırken nerde ne parça var,neye yarar az çok öğrendim.Arıza halinde duruma göre hareket ediyorum.

Hangimiz şofbene düzenli bakım yaptırırdı?Onlar da tüple çalışmıyor muydu?
Kombi bakımı diye moda çıkardılar resmen.Para tuzaklarına düşmeyin.Çalışır duruma getirin.Arızadan arızaya kesenin ağzını açın.Bu kadar.

2417 Mesaj
26 Şubat 2011; 16:48:21 

200TL mi ne olduğunu tam açıklamayamadığı bazı problemler varmış ve 200TL öylemi. bana hiç inandırıcı gelmiyo ya bunlar. biz de bikere çağırmıştık tamirciyi, adam çalıştırdı ama dünya kadar tamir gerekiyo dedi. yok kazan çatlakmış da tamir ettirmezsek çok fazla gaz yakarmş ve hayatta verim alamazmışız da. adama inanmadım ve tamir ettirmedik ama hiçbir problem olmadı. çok yaktığı falan yok, verim de alıyoz şükür

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Şubat 2011; 16:48:39 

Kiracı öder, sonuçta adam sana teslim ettiğinde kombi çalışıyordu ve senin kullanımına verdi kombiyi. Sen kullanırkende bozuldu...

Babam Valliant'ta tekniksyendi, adam eve doğalgaz gelince hayatta Valliant almam dedi, gitti Demirdöküm aldı. Muazzamda kombiydi, hemde Türk malı. 1 kez su akıtıyordu altından, 35 tl masrafı oldu sevise o kadar. Yerli marka kullanmak çok daha mantıklı ve ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechaniker -- 26 Şubat 2011; 15:52:05 >

2417 Mesaj
26 Şubat 2011; 16:51:51 

quote:

Orijinalden alıntı: wolkytolky

buda tartışmalı bi konu. bizim eski evde kombi orta çağdan kalma bişeydi. ölmüş yani kombi, tamirci çağırdık adam siz delimisiniz bu kombi ölmüş gidin yenisini alın dedi gitti.

ev sahibine söyledik bu çok eski değişmesi gerekiyo diye. adam diyoki siz oturuyonuz evde, bozuksa siz bozmuşsunuzdur diyo. manyak mıdır nedir, kombiyi bi görseniz okadar eski ki anlatamam. kavga ettik ev sahibiyle ve sonra çıktık evden mecburen

965 Mesaj
26 Şubat 2011; 16:59:25 

Yetkili servis bakımına parça değişimi dahil değildir.

Açarlar kombinin kapağını, yanma odası tuğlalarının sağlam olup olmadıgını, sıcak su lastiğinin iş görüp görmediini,contalardan filan su kaçırıp kaçırmadıgını, gözle gaz yükseklik ayarını yapar, arkada hava tankı vardır oraya bildiğiniz pompayla 2 bar civarında hava basar.

Al sana kombi bakımı.

Parça bozuk,değişmesi gereken bir şey sözkonusu ise de ekstradan para ister.

Ev sahibi tesliminde su akıtma,cihazın çalışmasını aksatan bir durum sözkonusu değil ise evi teslim ettiğinizde de cihazı aynı çalışır durumda teslim etme yükümlülüğünüz vardır. Sözleşmede 'çalışır durumda kombi' ibaresi geçiyorsa şayet.Böyle bir söz geçmiyorsa ayıkla pirincin taşını.

Yalnız şu var; çalışır durumda teslim aldıgınız cihazdan faydalanan,kullanan evsahibi değil sizsiniz.

1372 Mesaj
26 Şubat 2011; 17:28:21 

kombi bakımında kullanıcının üstüne düşen sadece suyun basıncını korumak(1-1.5bar civarı)basıncını kontrol etmediyse kesinlikle kiracının sorunudur.

ayrıca size 200 tl fiyat verdiyse yapacağı işin maksimum maliyeti 25 tl dir gerisi işcilikdir,teknik servis piyasası böyle çok uçuk fiyatlar söz konusu

bir keresinde bizimde kombimiz bozuldu usta çağırdık 300 tl fiyat verdi genleşme tankı değişecek dedi yaptırmadık ertesi gün forumda konu açtım bilen arkadaşlardan yardım istedim çok sağolsunlar yardımcı oldular tank a bisiklet pompasıyla biraz hava bastım düzeldi bana maliyeti 5 tl oldu

http://www.bakimist.com- Amerikan Pazarı-Kozmetik ve Bitkisel Ürün Satış

1971 Mesaj
26 Şubat 2011; 17:37:42 

quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

kombi bakımında kullanıcının üstüne düşen sadece suyun basıncını korumak(1-1.5bar civarı)basıncını kontrol etmediyse kesinlikle kiracının sorunudur.

ayrıca size 200 tl fiyat verdiyse yapacağı işin maksimum maliyeti 25 tl dir gerisi işcilikdir,teknik servis piyasası böyle çok uçuk fiyatlar söz konusu

bir keresinde bizimde kombimiz bozuldu usta çağırdık 300 tl fiyat verdi genleşme tankı değişecek dedi yaptırmadık ertesi gün forumda konu açtım bilen arkadaşlardan yardım istedim çok sağolsunlar yardımcı oldular tank a bisiklet pompasıyla biraz hava bastım düzeldi bana maliyeti 5 tl oldu

Al bide burdan yak

1318 Mesaj
26 Şubat 2011; 17:39:40 

200 tl fiyat çıkaran yetkili servis degil aracı vasıtasıyla gelen usta nın çıkardıgı fiyat.
usta servis gelse yapsa daha çok ister der.
servis arandı : bizde bozuk yada degişecek parça yenisiyle degiştirilir onarım yoktur bu yüzden ustanın bazen bizden daha düşük fiyat vermesi ondandır der usta parçayı bi şekilde onarma yada benzer parça kullanıp çözmeye çalışabilir fiyat düşük çıkabilir onun dışında bizde ki parçalar yurtdışından sadece temin edilebilir ve dogrudan yenisi takılır der.( usta dan daha yüksek fiyat çıkarma ihtimali sorgusunun üzerine )

1372 Mesaj
26 Şubat 2011; 18:42:00 

@sedoman34
teknik servis derken ustayı kastetmiştim benim hatam k.bakmayın,teknik servisler başlı başına soyguncu ztn dedikleri gibi hayatta parça tamir etmez parçanın vidası gevşesin o vidayı sıkıp işi halletmez direk parçayı değiştirir eliniz böyle işlere yatkın değil ise mecburi olarak ustaya veya teknik servise yaptırmak zorundasınız.
ayrıca eviniz biraz iyi halliyse ustalar bunu göz önünde bulundurarak bozulmamış ama eskimiş parçalarında değişmesi gerektiğini söyleyebilirler,teknik servislerde böyle bişey yoktur ama onlarında fiyatları inanılmaz yüksektir zaten
konumuzla pek alakası yoktu ama bilginiz olsun

http://www.bakimist.com- Amerikan Pazarı-Kozmetik ve Bitkisel Ürün Satış

2417 Mesaj
26 Şubat 2011; 18:55:29 

quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

@sedoman34
teknik servis derken ustayı kastetmiştim benim hatam k.bakmayın,teknik servisler başlı başına soyguncu ztn dedikleri gibi hayatta parça tamir etmez parçanın vidası gevşesin o vidayı sıkıp işi halletmez direk parçayı değiştirir eliniz böyle işlere yatkın değil ise mecburi olarak ustaya veya teknik servise yaptırmak zorundasınız.
ayrıca eviniz biraz iyi halliyse ustalar bunu göz önünde bulundurarak bozulmamış ama eskimiş parçalarında değişmesi gerektiğini söyleyebilirler,teknik servislerde böyle bişey yoktur ama onlarında fiyatları inanılmaz yüksektir zaten
konumuzla pek alakası yoktu ama bilginiz olsun

işte yukarda yazmıştım ya, kombi çalışmamıştı bi ara servis çağırdık. bişeyle oynadı çalıştırdı hemen direk 35TL aldı. sonrada yok sizin kazan çatlak falan diye kabarık bi fatura çıkardı yapılması gerekiyo diye. ki o güne kadar taş gibi çalışıyo kombi nasıl çatlaksa artık. aslında yaptıracaktık ama bu haliyle kombi çok gaz yakar, hiç de ısıtmaz deyince şüphelendim. bi deneyelim bakalım gerçekten ısıtmayacakmı diye düşündüm ve yaptırmadım. bir buçuk yıl geçti aradan hiçbir problem yok kombide

88 Mesaj
26 Şubat 2011; 19:39:12 

bizimde kiracımız var bizde durum şu şekilde işliyor eğer evin demirbaşı dediğiniz objeler yapılması gerekiyorsa. misal pimapen akıtıyordur, yada yeni girmiş ise kiracı, muslukta vs gibi durumda problem varsa ev sahibi masrafı üstlenir. veya odanın rengini beğenmiyorum şu dolap eksik (kiracı yaptırmak isterse) gibi durumlarda kiracı paşa paşa öder istediğinide yaptırır .(ki bunu yaptırırken etrafına kalıcı hasar yani yıkma dökme gibi bir işlem yapıyorsa o malda orada kalır!!!). ve seninki gibi bir durum var ise yani kullanım kaynaklı yada bakım eksikliği sonucu (belli değil bu anlattığına göre) çözümü biraz zor. demirbaştır fakat kiracı tarafından kullanılıyordur 2 tarafta hatalı olabilir. ücret 2ye bölünür kiradan kesilir yarısını da ev sahibi verir. yani biz bu şekilde hareket ettik ev konusunda.

50 Mesaj
29 Nisan 2011; 20:44:13 

Alıntı Hukuki.net

arkadaslar bendede kombi arızası oldu yıllık bakımı yapılmadıgı icin her yıl degişmesi gereken parcalar oluyormus bende arastırdım ve Av.Sn. Esin hanımın acıklamasını aynen aktarıyorum
Borçlar Kanununun 249/1 maddesine göre kiralayan, mecuru sözleşmeye uygun şekilde teslim etmek ve kira süresi boyunca da kiralananı bu halde tutmakla yükümlüdür.
Sözleşme süresi içinde kiralananda kiracının bir kusuru olmaksızın ortaya çıkan ayıplar kiralayanın sorumluluğu altındadır.
Kombinin arızalanmasında kusurunuz yok ise, tamirat bedelini kira bedeline mahsup edebilir veya kiralayandan talep edebilirsiniz.

Crazy Iphone 3.1.3/05.12 3GS 16GB
Crazy Kaiser WM 6.5 / 4GB

1318 Mesaj
29 Nisan 2011; 22:16:00 

tşk ler, biz olayı aramızda ortalama %30 / % 70 gibi bi şekilde karşı tarafın kendi talebiyle çözümledik. yani ev sahibi %30 u üstlendi.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » arızalanan kombi (kiracı/ ev sahibi) masraf kime ait olmalı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469