Şimdi Ara

Tapu Dairesinde ki daire numarası ile proje numarasının tutmaması..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
54.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar apartmanımızda böyle bir sorun var ki bu sitenin tümünde mevcut galiba..

Ben şimdi 2 numarada oturuyorum. Fakat belediye ki proje de oturduğum daire 4 numara gözüküyor. Tapuda da 2 numara olarak kayıtlı. Yani bizim müteaahhidin hatası.

Bu yanlışlıkta apartmandan birinin kredi çekmesi üzerine farkına varılmış bir durum.

Böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu? Karşılıklı satıştan başka nasıl bir çözüm olabilir sizce..

• http://www.lihkabder.org.tr/mevzuat/lihkab-mevzuat/doc_download/46-20113-sayili-hatali-blok-ve-bagimsiz-bolum-numaralarinda-duzeltmeleri-hakkinda-genelge.html

arkadaşlar bununla alakalı genelge çıkmış. anılan lisasnlı bürolara başvuryor malikler ve projede ki daire numarasının üstüne çizik atılıyor ve kapı numarası ne ise o yazılıyor. büyük kolaylık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

bizde de aynı sorun mevcut arkadaşlar fakat apartmanda ki 7-8 daire bu şekilde kredi çekebilmesine ragmen(benim karşı komsumda dahil olmak üzere)ben evi krediyle satamıyorum alacak olan kişi kredi çekemiyor..apartman tadilatıda kabul etmiyor çözümü nedir bu işin ?
    her katta iki daire var benim karşı dairem kradi ile almış benim daireye vermiyorlar krediyi

Bütün dairelerin muvafakatı gerekli. Yoksa olmaz.

Olmadı mahkeme kararı. Yukarda link verdim. İlinizde ki lisanslı bürory arayın. Durumu anlatın. Size yardımcı olurlar.

Çok şükür bizim iş halloldu.

burada vatandaşın ne suçu var peki hocam bu hata mütahitin suçu değil mi ?

evet suç müteahhidin ama artık yapacak birşey yok..

ha bulup her türlü tapu, lisanslı büro masrafı ödetebiliyorsanız ne ala.

dediğim gibi hiçbir müteaahhit yanaşmaz buna.

http://www.lihkabder.org.tr/mevzuat/lihkab-mevzuat/doc_download/46-2011-3-sayili-hatal-blok-ve-bag-ms-z-boeluem-numaralar-nda-duezeltmeleri-hakk-nda-genelge.html

bu genelgeyi inceleyin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bizde de aynı sorun mevcut arkadaşlar fakat apartmanda ki 7-8 daire bu şekilde kredi çekebilmesine ragmen(benim karşı komsumda dahil olmak üzere)ben evi krediyle satamıyorum alacak olan kişi kredi çekemiyor..apartman tadilatıda kabul etmiyor çözümü nedir bu işin ?
    her katta iki daire var benim karşı dairem kradi ile almış benim daireye vermiyorlar krediyi

Bütün dairelerin muvafakatı gerekli. Yoksa olmaz.

Olmadı mahkeme kararı. Yukarda link verdim. İlinizde ki lisanslı bürory arayın. Durumu anlatın. Size yardımcı olurlar.

Çok şükür bizim iş halloldu.

burada vatandaşın ne suçu var peki hocam bu hata mütahitin suçu değil mi ?

evet suç müteahhidin ama artık yapacak birşey yok..

ha bulup her türlü tapu, lisanslı büro masrafı ödetebiliyorsanız ne ala.

dediğim gibi hiçbir müteaahhit yanaşmaz buna.

http://www.lihkabder.org.tr/mevzuat/lihkab-mevzuat/doc_download/46-2011-3-sayili-hatal-blok-ve-bag-ms-z-boeluem-numaralar-nda-duezeltmeleri-hakk-nda-genelge.html

bu genelgeyi inceleyin.

geçen gittim belki birşeyler der umuduyla yardımcı olur umuduyla..adam bana tavsiye verdi şöyle şöyle yapacaksın diye lafını bile etmedim terbiyesize çıktım geldim. Dini imanı para olmuş artık insanımızın çok yazık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.