- x
A4 Etiket Kağıdı Yazıcıya takılıyor Yardım
7 Cevap2568 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Şubat 2011; 20:41:29 

arkadaşlar yazıcıda sorun yok,sorun biraz değişik yardım eden çıkıcakmı bakalım

durumu anlatayım daha önceden bir yazıcı vardı ve kağıtlar içinde takılıyordu,daha sonra başka yazıcı aldılar bu yazıcıda iyi marka ve daha sıfırken yine kağıtlar yazıcıda takılmaya sıkışmaya başladı
brother marka mürekkepli iyi bir şey
neyse asıl sorun şundan kaynaklı olduğunu anladık,normal A4 kağıdını çıkarıyor sorun yok ama iş yerinde etiketleme yapılıyor
yani A4 kağıdının türünde ama bir yüzünde küçük kare kare etiketler var bunlar çıkarılıp paketlerin üzerine yapıştırmak amaçlı kullanılıyor
word dosyasında yazılan yazılar ve tarihler,bu A4 etiket kağıdına yazıcıda mürekkepli olarak yazılıyor
ama yazıcıya kağıt normal girerken tam çıkış aşamasında,içinde sıkışıp buruşuyor vede akordiyon tarzında buruş buruş oluyor
sürekli bunu yapıyor her yazıcıda yaptı bunu

bugün biraz daha sorun anlaşılır gibi oldu,A4 etiket kağıtları bir yüzü kağıt diğer yüzü yapışkanlı olduğu için,yazıcıdan çıkış sırasında ısıdan dolayı yapışkanı kalkıyor vede sıkışma yapıyor,sorun yapışkanlı kağıt oluşu
bu sorun nasıl çözülür,baharat dükkanında küçük poşetlere yapıştırmak amaçlı kağıtlar çıktı alınıyor

acaba fotokopi tarzında bir cihaz veya başa tür yazıcı lazer yazıcı vs... neler olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmannn94 -- 24 Şubat 2011; 20:54:20 >

1039 Mesaj
24 Şubat 2011; 20:55:29 

Laser yada fotokopi ile etiket baskısı alıyorsan, bunun gayet mantıksız olduğunu söylemek istiyorum sana.

Etiketli işlemlerinizi Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı ile alın.

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

334 Mesaj
24 Şubat 2011; 20:59:54 

Ben lazer yazıcı ile etiket baskısı yapıyorum hiçte sorun cıkmıyor tıkır tıkır basıyor. Yazıcım Brother-HL 2040 Eğer kullandığın etiket kagıdı biraz kalitesiz ise belki ondan dolayı hemen yapışkanını salıveriyodur baska bi etiket kagıdıyla dene

http://forum.donanimhaber.com/m_92446539/f_//tm.htm

Uzaklaştırılmış
24 Şubat 2011; 21:01:37 

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Laser yada fotokopi ile etiket baskısı alıyorsan, bunun gayet mantıksız olduğunu söylemek istiyorum sana.

Etiketli işlemlerinizi Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı ile alın.

etiketlerin yapışkanları,yazıcının çıkışına yakın kısımda ısınması sonucu buruşmasının önüne geçmek için
mürekkep püskürtmeli yazıcı kesin işe yarar dimi yani mürekkepli yazıcıda ısınma sorunu olmaz sanırım

Uzaklaştırılmış
24 Şubat 2011; 21:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Byabsnn

Ben lazer yazıcı ile etiket baskısı yapıyorum hiçte sorun cıkmıyor tıkır tıkır basıyor. Yazıcım Brother-HL 2040 Eğer kullandığın etiket kagıdı biraz kalitesiz ise belki ondan dolayı hemen yapışkanını salıveriyodur baska bi etiket kagıdıyla dene

bizdekide brother markaydı ama dediğin gibi etiket kağıdından kaynaklanabilir dediğin gibi kağıdı değiştirsinler söylicem
olmazsa arkadaşın dediği gibi mürekkepli yazıcıda deneyebiliriz

önerceğin etiket kağıdı varmı

1039 Mesaj
24 Şubat 2011; 21:22:08 

3 liralık kağıt için 150 liralık makineyi riske etmeye gerek yok. Laser yazıcılar etiket için uygun değildir.

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

Uzaklaştırılmış
24 Şubat 2011; 21:33:14 

Lazer yazıcılar kağıdı çok ısıtır ve buruşturur. Püskürtme kullan, ben püskürtmeli kullanıyorum sorun yok.

266 Mesaj
24 Şubat 2011; 22:00:15 

xerox 3117 ile en az 500 sayfa etiket bastım. 3m kullandım hiç soru çıkmadı.

give me your dirty love!
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » A4 Etiket Kağıdı Yazıcıya takılıyor Yardım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203