Şimdi Ara

EN AZ YAKIT TÜKETEN ARAÇ.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
125.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Claymore

quote:

Orjinalden alıntı: eradnan

2001 model vtec ES civic e 20 milyonluk benzin alıyorum şehir içinde vitesleri sürekli 4500 -6000 bandında değiştirerek 110-120 km kadar yol gidiyorum ben daha az yakanını daha görmedim tercih sizin...

Senin deponda önceki benzinden kırıntılar kalmış azizim aracın onu yakıyor farkında değilsin..20 YTL ye 7 litre benzin eder..120 km gidebilmesi nerdeyse LPG tüketimine yakın bir değer..Üstelik de devirli kullanımdan bahsetmişsin..Km de tüketimin 166 YKŞ ediyor..LPG bahsi geçen tüm topiclere forwardla bu entry i bence..İbret alsınlar..

yok arkadaşım depomda asla kırıntı bırakmam araba yolda kaldıktan sonra bidonla alıyorum benzinimi sürekli araba galeride olduğu için benzini sonuna kadar sömürüyorum yani ışık yanıyor benzin bitiyor araba yolda kalıyor gidiyorum 20 milyonluk BP 95 oktan kurşunsuzu koyuyorum kilometre sayacını sıfırlıyorum bi sonraki yolda kalma durumum 120-135 km de oluyor tecrübeyle sabittir ben daha az yakan 1.6 araba daha görmedim ömrümde...

her türlü arabaya aynı durumu uyguluyoruz galeride araba çok bu sınıfta.... onlar hemen hemen ortalama 80-90 km de bitiriyor ama bu civic ler de dehşet bi motor var çok kaçıyor az yakıyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: vasago

fabrika verilerine göre 206 daha az tüketiyor gözüküyor Puntonun daha az tükettiğini deneyimlerine veya başkalarının deneyimlerine dayanarakmı söylüyorsun akincl?

test verilerine bakıcaksın

http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=497&yil=2003/10

Çabuk gaz tepkileri ve yumuşak vites geçişleriyle kolayca hızlanan otomobil, motor devri 2000 d/d'nin altına düşmediği sürece akıcı sürüş karakterini koruyor. Motorun 180 Nm'lik yüksek torku esnek kullanım imkanı sağlıyor, Otomobilin Muitijet motorla sağladığı performans değerleri, bu sınıfta köşe başlarını tutan Polo TDI, Clio dCi ve 206 HDi'dan başarılı. İşin ilginç yanı bu performans karşılığında otomobilin 100 km'de tükettiği motorin miktarı da rakiplerinden düşük. Punto 1.5 16V Multijet, test süresince tükettiği ortalama 4.7 litre motorinle 1042 km'lik menzile ulaşabiliyor.

bişey biliyoruz da söylüyoruz uyduran yok ayrıca kullananlardan aldığım bilgiye göre de olaylanmıştır.

• puntonun test verilerindeki tüketim değerlerine güvenebilirsiniz.

52.000.km.sonunda benim tüketim değerlerimle uyuşuyor.

zannediyorum ülkemizdeki en az yakıt tüketen araç sıralamasında lider durumda.
  • palionun 1.3 multijet dışında en az yakan modelleri hangileri bilen var mı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cehennem

bi çare bulmalı az yaktırmaya ama ne lpg hariç

lpg
    ya da bi zahmet itivereceksin.
    ya da arabayı satıvereceksin yerine dizel alıvereceksin (bu durumda sana çok pahalıya gelecektir: alım ile satım arasındaki farkı şöyle bir 2yüz bin km'de falan amorti edersin.)

ya da gidip,
    en son teknoloji...
    uzay çağı harikası...
    NASA'nın en son geliştirdiği...
    gibi laflara kanacaksın, onlar da seni bir güzel yoluverecekler.

Kardeş,
    az yaksın diye araba değiştirilmez. ya git gaz taktır, ya da paşa paşa bin arabana. Getz'in yaktığı rakamlar normal.

• TURKIYEDE BENZINLI EN AZ YAKIT TUKETEN ARAÇ KANITLANMIS OLARAK DAIHATSU CUORE DIR
  • arkadaşlar 2004 model clio 1.4 motor. 30 milyona 183 km falan yapıyor. Bu normal mi? Bana çok fazla geldi. Araç daha 25000 km de

kullanım olarak 80-90-100 km hızları hiç aşmadım... ( Benzin 2.81) den
  • ARKADAŞLAR ASLINDA BU ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU
    HANGİ ARAÇ DAHA AZ YAKIT TÜKETİYOR KONUSU
    AMA RAĞBET GÖRMEDİ HERHALDE
    BENCE DAHA FAZLA YAZI YAZILMASI GEREKEN BİR KONU BU

BENCE EN AZ YAKIT TÜKETEN ARAÇ ŞİMDİLİK CİTROEN C3 1.4 HDİ
    100 KM 5.1 YAKIT TÜKETİYOR ŞEHİR İÇİNDE
  • Bende arkadaslar Peugeot 307 yenı dızayn war 2007 model 160 - 170 arası hıc durmadan 700 km yol gıttım we ortlama 120 yada 110 YTL fılan mazot yaktım 190 yaptıgımda oldu yolda en son 220 yapar ben bunu 1 aylıkken yaptım arabaya araba OrtaLAMA dewırlı kullanın 105 bın lıra km yakmazsa ben Bu yazıları yerım abııı
    ARABA 1.6 HDI 215 tork 90 BG -- 110 BG gerek yok aynı tork
  • quote:

Orjinalden alıntı: DrifT-SteR

Bende arkadaslar Peugeot 307 yenı dızayn war 2007 model 160 - 170 arası hıc durmadan 700 km yol gıttım we ortlama 120 yada 110 YTL fılan mazot yaktım 190 yaptıgımda oldu yolda en son 220 yapar ben bunu 1 aylıkken yaptım arabaya araba OrtaLAMA dewırlı kullanın 105 bın lıra km yakmazsa ben Bu yazıları yerım abııı
    ARABA 1.6 HDI 215 tork 90 BG -- 110 BG gerek yok aynı tork

Almanya'da mısın, nerede 160-170 hiç durmadan yol buldun? Bir de 90 HP 215 Nm tork, 110 HP 240 Nm torka sahip. Normal kullanımda 10 kuruş yakıyor orada haklısın.

• honda s2000
  • Dizellerde Citroen-Peugeot Grubu, benzinlide Jazz-City, Mitsubıshı Colt 1.3
  • nissan micra dizellere bi bak derim
  • Daihatsu Cuore
    Grande Punto Dizel
    Renault Clio Hb Dizel
    Focus II dizel CNG tüplü
  • Merak etmeyin 20 yıl içinde güneş enerjisi ile çalışan (şuanda petrol ile çalışan ) araç kalitesinde araçlar piyasaya çıkacaktır. Tabi hızları itibari ile baş edecek durumda olmayacaklar ama en azından toplu taşıma araçları yada şehir içinde çalışan taksicilerin birinci tercihi olacaktır.
  • merhaba herkese

max. 11.000 ytl. bütçe ile ikilemde kaldığım 2 araç var. 2000-2001 model 1.2 motor fiesta diğeride 1.2 16 V corsa . kullanan , bu araçları tecrübe eden varsa başta YAKIT olmak üzere konfor , sürüş , güvenlik , servis gibi konularda bana görüşlerini , fikirlerini aktarabilirse sevinirim .

Herkese sevgiler.
  • Megane 1.5 dCi bence en az yakan araç sanki hiç yakımyor yaw
  • hort

• quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

hort

HORTLAK vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar

• quote:

Orjinalden alıntı: cehennem

arkadaşlar veriler genelde doğru olmuyo kendi kullandığınız yada tavsiye edeceğiniz az yakan araç varmı GETZ i satıp onu alıcam..

Getz o kadar çok tüketiyor mu? Bence çok tüketmemesi lazım.
    Ama agresif kullanıyorsan iş değişir; agresif ve huysuz kullanım tarzına hangi araç olsa çok tüketir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.