Şimdi Ara

Alpenföhn Peter; Dünyanın ilk 2x 140mm fan kurulabilen ekran kartı soğutucusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
9.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Almanya merkezli soğutucu çözümleri üreticisi EKL, yeni ekran kartı soğutucusu Alpenföhn Peter'ı, 1-5 Mart tarihlerinde Hannover, Almanya'da düzenlenecek CeBIT 2011 Fuarı'nda tanıtacağını açıkladı. Dünyanın ilk 140mm çapında iki adet veya özel PCI plakası ile 120mm çapında dört adet fan kullanımına olanak tanıyan ekran kartı soğutucusu olarak gösterilen Alpenföhn Peter, açıklanan ilk bilgilere göre 6 adet Bakır ısı borusuna ve 91 adet Alüminyum yaprağa sahip.

AMD'nin Radeon X1600, X1900, HD 2600, HD 3000, HD 4800, HD 5600, HD 5700 ve HD 6800, Nvidia'nın ise 6600, 7, 8, 9600, 9800, 200, GTX 470, GTX 480 ve GTX 580 modelleriyle kullanılabilen Alpenföhn Peter'ın, CeBIT 2011'i takip eden günlerde satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise açıklanmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Alpenföhn Peter
    Alpenföhn Peter
    Alpenföhn Peter

• Çok kaliteli bir görünümü var. Heatsink'i ve üzerindeki 2 adet 140mm'lik fanlar ile ekran kartlarını çok serin çalıştıracağına şüphem yok. Yalnız HD 6900 serisi ekran kartlarına destek vermemesi dikkatimi çekti..
  • ve tanrı soğutucuyu yarattı !
  • quote:

Orijinalden alıntı: vulcain

ve tanrı soğutucuyu yarattı !

Ve tanrı ilkez bir firmaya tanrı gözüyle bakan insanı yarattı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 23 Şubat 2011; 20:12:47 >
  • Isınmaz bunu taktınmı
  • oldukça güzel görünüyo ilk defa bu şekil bi yapraklandır gördüm herhalde bi artısı wardır 650gram ciwarı war herhalde ağırlıı
  • cok günaha giriyonuz bu yaratmak kelimesi ile birde allah deyin tanrı yunanlardan kalma bence 12cm fanla daha başarılı olacaktır soğutucu
  • tanrı dinimizce var olmadına göre tanrı kelimesinin kullanılışında bi hata yok çünkü bizce böle bişey yok. Yaratma kısmına gelince sakıncalı olabilir ama bizi ilgilendirmez nasıl yorumladığı. Soğutucu güzel arkdasın dedği gibi 12cm olsaydı sogutucu blocklardan taşmacak şekilde daha hoş ve serin olabilirdi.
  • HD5850 ye uyumlu mu acaba sanırım değil listede göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: vulcain

ve tanrı soğutucuyu yarattı !

tengri
  • biraz buyuk sanki... biri de cikip kotu bir laf etsin... bilgisayarlar kuculuyor.. guzel tamam da boyle giderse, Caterpillar Buldozerlerine takilan devasa radyatorleri takacalar..

sogutma konusunda yeni devrime gidilmesi gerek..
  • Olay büyüklük ise.Ben rekorlar kitabına girmek istiyorum

Yazın kasanın yan kapagını açıp Vantilatörü dayıyordum

nevar ne yok buz gibi oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 23 Şubat 2011; 21:00:54 >
  • neyse arkadaşlar hocaları dinleseniz bu yaratmanın manasını anlıcaksınız ve o zaman diceksiniz ki biz bi tozu bile yaratamıyoruz
  • Saçma olmuş ergonomi sıfır s*dik yarışı misalı olmuş
  • Son zamanalrda dev soğutucular piyasada baş gösterir oldu.Şimdi biz mi bunu karta takıcaz yoksa kartı mı buna takıcaz
  • YARATICI FİKİR !!!
    güzel soğutur ve sessiz olur,
    EVET COOK YARATICI!
  • kasasi dar olanlar, cok kart kullananlar, cf sli yapanlar kufur etsin diye ozenle ugrasmislar bravo.tek slot su sogutma sistemi akar bu fikir fakiri vatandaslar biraz daha dusunsun.

http://www.coolitsystems.com/index.php/omni.html
  • @maliahmet1 iyi arkadaşım allah kelimesinden önce tanrı yani ilk adı ile tengri vardı,bu kalıtsallığın günahla alakası yok tanrı deyince akla allah gelmiyor mu ? Geliyor o zaman sorun yok...
    Bu arada hd 6900 serisine ve gtx 570 e destek verseydi çok güzel olurdu...
  • 12cmlik fanlar bile yeterliydi sessiz ve iyi bir ekran kartı soğutma için...

bu daha da muhteşem olmuş...büyüklüğü dışında eksi bir yanı olacağını sanmıyorum...
  • harbiden ya bu nedir cıkar piyasaya bide 200-300 dolar fiyat çekerler buna ... çok mantıksız işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fyo -- 23 Şubat 2011; 23:17:17 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.