- x
Sizin kafa tasınızdada TÜRK ÇIKINTISI VAR MI?
214 Cevap111201 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

529 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:12:17 

Arkadaşlar, bugün okuldaki arkadaşlarım safkan Türklerin kafa tasının enseye doğru olan bölgesinde bir çıkıntı olduğunu ve o çıkıntının sadece Türklerde olduğunu söylediler ve bende bakayım dedim.

Arkadaşlarıma baktım, %90'ında var o çıkıntıdan. Bende yok

Babadan kütük;

Dede tarafım Selanikli, Babaanne tarafım Giritli. Müdabedele'de gelmişler.

Anneden kütük;

Dede tarafım ve anneanne tarafım İzmir / Ödemiş - Kiraz.

Sizdede varmı o çıkıntıdan. Ve dolayısıyla o çıkıntı bende yada benim gibilerde yok, yoksa biz cidden Türk değil miyiz

Gönlüme oturdu yahu

Not;

Türk kemiği olarak geçiyormuş;

Kafatasının Arkasında Ensenin Hemen Üzerinde Elinizi Gezdirdiğinizde Fark Edebileceğiniz Çıkıntıya Verilen Addır
Kafatasında Yer alan Bu Çıkıntının Sadece Türklerde Görülmesi Üzerine
Bu Çıkıntıya Türk Kemiği Adı Verilmiştir

0

* Bozkır kültürü asya kavimlerinin, özellikle türk kültürünün anlaşılması açısından son derece önemlidir. Çünkü bilindiği gibi bozkır kültürünün tarih sahnesine çıktığı mekan, aynı zamanda "turan ülkesi" yani proto-türklerin ve çağdaş türklerin halen yaşadıkları coğrafyadır. Ayrıca insan kafa tasındaki bir kemiğin "eyer"e benzetilmesinden dolayı tıp literatüründe "sella turcica" (türk kemiği) denmesi bir tesadüf eseri olamaz."

* İnsan kafatasındaki bir kemiğin "eyer"e benzetilmesinden dolayı dünya anatomi literatüründe "sella Turcica" (Türk eğeri)adıyla geçer,ayrıca hipofiz bezi çevreler ve bu hipofiz bezi vücüdumuzun tüm salgılarını kontrol eder.

* Yani buda oluyor ki turkish bone sadece türklerde yokmuş, her insanda varmış ama eyere benzediği için bu isimle adlandırılmış.

Son madde içimi rahatlattı, oyhş.

Şöyle bir kaynak daha var;

TÜRKLERİN BEDEN YAPISI ve TURAN ÇIKINTISI

Son yarım yüzyıl içinde yapılan antropolojik incelemeler Türkler'in beyaz ırtan olduğunu göstermiştir. Türkler, dört büyük beyaz ırk gurubundan biri olan Europid gurubunun Turanid kolundandırlar.

Koyu renk saç, buğday rengi ten (hafif esmere çalan beyaz ten), brakisefal kafa, orta boy, değirmi yüz, badem göz (mongoloid özellik taşımayan ama avrupa ırklarındaki gibi de büyük ve yayvan olmayan hafif çekiğimsi göz),Türklerin ortak yapısıdır.

Günümüz Oguz Türkleri (Anadolu, Ön Asya ve Türkmenistan Türkleri), Andronovo İnsanı'nın tüm antropolojik özelliklerini üzerlerinde taşırlar.

Bugünkü Anadolu Türkleri'nin ruhî davranışları ataları Oğuz Türkleri'ninkinden farksızdır. Anadolu Türkleri sâkin görünüşlü, serin kanlı, duygularını pek belli etmeyen insanlardır; asık suratlı olmayıp güler yüzlü ve tatlı bakışlıdırlar; çabuk kızmazlar ve birden parlayıp sönmezler. Halkın tabiri ile Anadolu Türkü'nün kolayca "damarı tutmaz" yani derhal sinirlenmez fakat "ayranı kabardı" mı kasırga gibi eser, önünde durulmaz. Tıpkı Oğuz yiğidinin "acığı tuttuğunda katı taşı kül eylediği" gibi... Gerçekçi insanlardır, yani akılları hislerine hâkim olabilir; öğünme duygularında da aşırılık görülmez. Anadolu Türkleri rûhen infiratçı değil cemiyetçidir; toplu yani bir arada yaşamaktan hoşlanırlar; milletlerine bağlı ve yurtsever oldukları da gerçek bir vâkıadır.

Yüz şekli ve beden yapılarına gelince, onlar umumiyetle düz saçlı, ala gözlü, yuvarlak yüzlü, düz burunlu insanlardır; aralarında mavi gözlü olanları az ve nadirdir; bu gibilere çok defa bu vasıfları bir sıfat olarak verilir (Gök Mehmed=mavi gözlü Mehmed; Gök Kız=mavi gözlü kız); pek çoğunun cildleri beyazdır; yüz ve ellerindeki esmerlik, güneş yakması ile ilgilidir. Boyları ortadan uzun olup, gövde kısmı alt tarafa nazaran kısa değildir.

Sonuç olarak: Burun düz ya da kartal burundur (iri olan gaga burun değil). Deri buğday rengindedir. Elmacık kemikleri gelişkindir ama mongoloid ırktaki gibi aşırı fırlak değildir. Kafatası yapısı brakisefaldir. Kemikler kalın, kaslar gelişkindir. Boy orta ya da ortadan uzuncadır

Ancak;

Örneğin brakisefallik Türk kökenli halkların çoğunlukla paylaştığı bir özelliktir, ancak bu özellik İsviçreliler, Bavyeralı Almanlar, Fransa'nın orta bölümünde yaşayan topluluklar, Boşnaklar ve Gürcüler ve kafa tasınn arkası üz olan şekliyle de Ermeniler [3] tarafından da Brakesefal kafatası şekli paylaşılmaktadır.

Gibi kaynaklar var vesaire.

Şapşal yorum atacaklar incisözlüğe gitsinde orada eğlenecek insanlar bulsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClemeNthá -- 21 Şubat 2011; 21:49:48 >

En Çok Beğenilenler
gönlün türkse gerisini koyver gitsin

ben o kadar insan gördüm o kemiği bulunan , ama aynı zamandada ne kadar şerefsizlik varsa hepsi toplanmış o adamın üstünde

bende o kemikten var ama şu an... Yoruma Git
Yorumun Devamı +1905 - 21 Şubat 2011; 21:14:10 +7

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Şubat 2011; 21:13:44 

türk olsan ne olacak olmasan ne olacak.ırkçı olmayın bu kadar

1663 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:13:47 

türk çıkıntısı ne la kafanmı güzel

236 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:13:48 

.
Allah akıl fikir versin.

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:14:10 

gönlün türkse gerisini koyver gitsin

ben o kadar insan gördüm o kemiği bulunan , ama aynı zamandada ne kadar şerefsizlik varsa hepsi toplanmış o adamın üstünde

bende o kemikten var ama şu ana kadar bi yararını görmedim

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:14:43 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih12343

Ne alaka çok güldüm haa

1946 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:14:52 

Ne mutlu türküm diyene.
Ayrıca bende var gurur duydum genlerimle

only heaven loves you now
so love it back for once
just once

LoL Tr:tuugberk

269 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:14:52 

çıkıntılık yapma

2297 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:14:53 

O bölgeye çekiçle vur.

4273 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:15:42 

Bende var la baktım şimdi.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

2340 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:15:53 

He var, sadece türklerde oluyo he.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

396 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:16:28 

yok artı başka varlıksınınız siz yuh be insan insandır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydeprem -- 21 Şubat 2011; 21:17:52 >

Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

143 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:16:33 

boynunu kır çöpe at

529 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:17:09 

Kafatasının Arkasında Ensenin Hemen Üzerinde Elinizi Gezdirdiğinizde Fark Edebileceğiniz Çıkıntıya Verilen Addır
Kafatasında Yer alan Bu Çıkıntının Sadece Türklerde Görülmesi Üzerine Bu Çıkıntıya Türk Kemiği Adı Verilmiştir

Diye bi bilgi var. Bilemiyorum babamda bahsetmişti zamanında. Dalga geçmeyin arkadaşlar. Harbiden.

88 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:18:33 

Semt?

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:18:50 

Bende de var ama hem anne tarafı hem baba tarafından soyumuz Araplara dayanıyor. Ne iş?

1.si safkan Türk kalan var mıdır diye sormak lazım? Zira ilk Türk devletlerinden itibaren hep yabancı gelin getirme olayları oldu. Sarışın, mavi gözlü padişahımız vardı. 2. Olarak sadece Türklerde görülür diye bir kaide yok. Orta Asya dönemlerinde Türk kabileleri birbirlerini bu çıkıntıdan ayırt ediyorlardı burası doğru. O zamanlar bu çıkıntı çoğunlukla Türklerde görülüyor olsa bile günümüzde böyle bir durum yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taichi93 -- 21 Şubat 2011; 21:23:27 >

24 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:19:07 

quote:

Sen rum musun yada ermeni,yahudi ? Yani ne olucak ki onun için sordum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kanlı Gürz -- 21 Şubat 2011; 21:20:34 >

185 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:19:09 

saf türk kaldı mı la

3591 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:19:13 

Bende yok

Ege Üniversitesi
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:20:16 

Arkadaşlar o çıkıntı bendede var ama ben türk değilim Ailem kandırmışmı beni

3683 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:21:40 

Bende varda bi halta yaramıyor takam kafana

When a man lies, he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home

2284 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:21:51 

bende var

League Of Legends - Arma 3

466 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:22:59 

Titreyerek ....

Güldüm Türk çıkıntısı ne

Sen bu dünyanın sırrına eremezsin, Erenlerin dilini de sökemezsin, Öyleyse iç şarabı,cennet et dünyayı, Öteki cennete ya girer, ya giremezsin. ÖMER HAYYAM

4438 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:23:02 

ben baktım da omurga kemıklerı gelıyor elıme.nası bı kemık bu boyutu ve seklı ne ?

921 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:23:14 

Bende de var.Gerçekten çok yararlı kredi kartına fazladan taksit yapıyorlar bazen.

POLS

684 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:24:17 

quote:

Evet şeriat sucuğu.

Let's make some LSD !

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: komalemdar

Arkadaşlar o çıkıntı bendede var ama ben türk değilim Ailem kandırmışmı beni

Malesef sana söyleyemediler ''bir zahmet sen söyle'' dediler kıyamadım UZAYLISIN

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:27:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

Aynen

1167 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:28:41 

Türk olmak veya başka bir millete mensup olmak dış görünüşle, kafadaki çıkıntılarla olmaz. Bir insan fikirleriyle, düşünceleriyle ve en önemlisi konuştuğu dil ile bir millete mensup olur. Kısaca bir insan ne kadar Türkçe konuşuyorsa o kadar Türk'tür.

Amacımız bir renge ve isme malik olmak. Türk olmayan takımları yenmektir.
Tutte Le Vittorie Nel Cielo!
WHY ALWAYS ME?

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:30:46 

Kendini TÜRK hissediyorsan TÜRK sün takma kafana

4005 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:30:52 

var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2066 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:31:39 

var

2079 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Johan Hegg
21 Şubat 2011; 21:31:48 

0

NAZİ ALMANYASI MI LEN BURA?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayARDA -- 21 Şubat 2011; 21:37:54 >

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:32:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

Boşu boşuna kafamızda :D

6158 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:32:33 

Brekisefal kafa tası sadece Türklerde olmuyor, Türklerde çoğunlukla görülüyor. Kafa tasına bakacağına git önce aynaya bak. Orta Asya Türklerine benziyor muyum diye bir düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darth Nihilus -- 21 Şubat 2011; 21:33:54 >

615 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:33:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ClemeNthá

Kafatasında Yer alan Bu Çıkıntının Sadece Türklerde Görülmesi Üzerine Bu Çıkıntıya Türk Kemiği Adı Verilmiştir

Diye bi bilgi var. Bilemiyorum babamda bahsetmişti zamanında. Dalga geçmeyin arkadaşlar. Harbiden.

0

Ekteki dosya (1)

Ampulden Korkanlar HazirLanin Avize Geliyor:)

Uzaklaştırılmış
21 Şubat 2011; 21:33:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Göktuğ VATANSEVER

Evet şeriat sucuğu.

şeriatle ne alakası var.

435 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:34:50 

bende çıkıntı var dedemde de var ama babam da yok mesela ..

241 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:35:27 

Bende ve babamda var ama genelde ben bayanlarda görmüyorum annemde yok mesala ve bunun gerçek adı ''TURAN'' Çıkıntısıdır ve saflığını korumuş Türklerde bulunur.

1946 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:37:18 

quote:

şeriatle ne alakası var.

Cumhuriyet sucuğu olsa yemezsin şeriat sucuğu olsa bayıla bayıla yersin

only heaven loves you now
so love it back for once
just once

LoL Tr:tuugberk

3980 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:38:29 

ergenliğe gir o zaman gelişir kafatasın

3 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:38:30 

Bende girinti var lan ben neyim o zaman?

3238 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:39:27 

getırın kafataslarınızı kumpasla olcecem

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

1620 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:39:51 

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

317 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:41:15 

Bende var

Bedava Star Wars T-shirt için tıkla.

6158 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:41:33 

40'larda gelişen Atsızcı gençliğin kalıntılarını görüyoruz işte.

cCc %100 Türk olduğun gün, cihan senindir. cCc

3551 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:42:34 

quote:

şeriatle ne alakası var.

o zaman papa ikinci jampolün soyundansın

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil

4704 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:42:47 

Türk çıkıntısını boş ver beyin çıkıntısı varmı ona bak eğer yoksa çok fena

2079 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Johan Hegg
21 Şubat 2011; 21:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

40'larda gelişen Atsızcı gençliğin kalıntılarını görüyoruz işte.

cCc %100 Türk olduğun gün, cihan senindir. cCc

+1

1766 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:42:58 

Bende var cidden

ImparatorTerim

1117 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:43:51 

Lanet olsun bende var

148 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:44:09 

quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

O bölgeye çekiçle vur.

342 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:46:47 

Son yarım yüzyıl içinde yapılan antropolojik incelemeler Türkler'in beyaz ırtan olduğunu göstermiştir. Türkler, dört büyük beyaz ırk gurubundan biri olan Europid gurubunun Turanid kolundandırlar.

Koyu renk saç, buğday rengi ten (hafif esmere çalan beyaz ten), brakisefal kafa, orta boy, değirmi yüz, badem göz (mongoloid özellik taşımayan ama avrupa ırklarındaki gibi de büyük ve yayvan olmayan hafif çekiğimsi göz),Türklerin ortak yapısıdır.

Günümüz Oguz Türkleri (Anadolu, Ön Asya ve Türkmenistan Türkleri), Andronovo İnsanı'nın tüm antropolojik özelliklerini üzerlerinde taşırlar.

Bugünkü Anadolu Türkleri'nin ruhî davranışları ataları Oğuz Türkleri'ninkinden farksızdır. Anadolu Türkleri sâkin görünüşlü, serin kanlı, duygularını pek belli etmeyen insanlardır; asık suratlı olmayıp güler yüzlü ve tatlı bakışlıdırlar; çabuk kızmazlar ve birden parlayıp sönmezler. Halkın tabiri ile Anadolu Türkü'nün kolayca "damarı tutmaz" yani derhal sinirlenmez fakat "ayranı kabardı" mı kasırga gibi eser, önünde durulmaz. Tıpkı Oğuz yiğidinin "acığı tuttuğunda katı taşı kül eylediği" gibi... Gerçekçi insanlardır, yani akılları hislerine hâkim olabilir; öğünme duygularında da aşırılık görülmez. Anadolu Türkleri rûhen infiratçı değil cemiyetçidir; toplu yani bir arada yaşamaktan hoşlanırlar; milletlerine bağlı ve yurtsever oldukları da gerçek bir vâkıadır.

Yüz şekli ve beden yapılarına gelince, onlar umumiyetle düz saçlı, ala gözlü, yuvarlak yüzlü, düz burunlu insanlardır; aralarında mavi gözlü olanları az ve nadirdir; bu gibilere çok defa bu vasıfları bir sıfat olarak verilir (Gök Mehmed=mavi gözlü Mehmed; Gök Kız=mavi gözlü kız); pek çoğunun cildleri beyazdır; yüz ve ellerindeki esmerlik, güneş yakması ile ilgilidir. Boyları ortadan uzun olup, gövde kısmı alt tarafa nazaran kısa değildir.

Sonuç olarak: Burun düz ya da kartal burundur (iri olan gaga burun değil). Deri buğday rengindedir. Elmacık kemikleri gelişkindir ama mongoloid ırktaki gibi aşırı fırlak değildir. Kafatası yapısı brakisefaldir. Kemikler kalın, kaslar gelişkindir. Boy orta ya da ortadan uzuncadır

Tanrı Türkü kendine has özel yaratmıştır,Eşi ve benzeri yoktur
Turan Çıkıntısı Türklere özgü olduğu düşünülen ve "Türk çıkıntısı" olarak bahsedilen çıkıntı dır.. Bu çıkıntı kafatasının arkasında ve en ortada (bitiminde değil) parmak ucu büyüklüğündeki çıkıntıdır ve hemen altında aynı büyüklükte çukurluk bulunur.

Bunların hepsi bir arada olması durumu tipik Türk kafatasına işaret eder fakat bunlar çok belirgin olmayabilir.

Ayrıca bayanlarda bu belirtiler erkeklere göre daha az belirgindir. Bu çıkıntı bazen çok belirgin bazende belirgin olmayabilir.Bu etkenler tek başına Türklügün belirtisi degildir.

-Açık ten rengi
-Düz veya dalgalı saçlar
-Brakisefal kafa yapısı
-Düz burun
-Çok ince veya çok kalın olmayan dudak yapısı
-Dar olmayan alın
-Çıkık ve köşeli olmayan yüz kemikleri
-Çok yakın olmayan gözler
-Az kıllı vücut yapısı

Türkler görünüş itibariyle temiz yüzlü ve düzgün insanlardır.

Sahip oldukları kafatası biçimi brakisefal (yuvarlak ve kısa) tipidir.

Türklerin kafataslarının arkasında TURAN ÇIKINTISI denilen bir yumru bulunmaktadır.
Türklerin % 70- 80 ninde bu çıkıntı mevcuttur..lakin ; Turan çıkıntısı olmayan TÜRK'ler vardır. her Turan çıkıntısı olan kişiye TÜRK demekte yanlıştır.

Türklerin ten renkleri fazla koyu olmaz.
Türkler açık tenlidir , fakat iklim koşullarının getirdiği ten değişikleri olabilir.
Fakat bu hafif esmerlik asla diğer ortadoğulu insanlarınki gibi olamaz.
zenci veya arap gibi esmer bir TÜRK olamaz. eğer zenci veya arap gibi koyu esmerlik söz konusu ise , o kişi TÜRK değildir.

Türk'ün gözleri çekik olabilir, fakat Türkiye Türkleri oğuz oldukları için ve çekik gözlülük oğuzlarda pek görülmediği için bu bir kriter değildir.
çekik gözlülük daha çok kuman-kıpçak(kazak, kırgız) boylarında görülür.

Özellikle Türk soylu bayanlarda elmacık kemiği çıkık olur. Türkmenistanda ve Türkmenlerde bu oldukça belirgin bir özelliktir..

Tüm bu veriler ; Başbuğ Atatürk'ün emriyle yapılan araştırmalarda ortaya çıkan bilimsel olgulardan ibarettir..

kafatası yapınızı kolay yoldan şu şekilde öğrenebilirsiniz:

Kafanızın maksimum genişliğini (genellikle gözlerin üstünde bir yerdedir) kaşların arasındaki alın kemiğinden kafanızın arkasındaki en uzak yere kadar olan mesafeye bölüp sonuç 100 ile çarpılır.

70'den az = Hyperdolichocephalic
70 -74.9 arası = Dolichocephalic
75 - 79.9 arası = Mesocephalic
80 - 84.9 arası = Brachycephalic
85 - 89.9 arası = Hyperbrachycephalic
90'dan fazla = Ultrabrachycephalic

Kolay yoldan hesaplama formulü = kafa genişliği / kafa uzunluğu x 100 'dür.

http://forum.donanimhaber.com/m_35574084/tm.htm

225 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:48:30 

''Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan, Türkiye Cumhuriyetini kuran herkes Türktür. Ne mutlu Türküm diyene"

1117 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:50:10 

quote:

Orijinalden alıntı: aykts

Turan Çıkıntısı Türklere özgü olduğu düşünülen ve "Türk çıkıntısı" olarak bahsedilen çıkıntı dır.. Bu çıkıntı kafatasının arkasında ve en ortada (bitiminde değil) parmak ucu büyüklüğündeki çıkıntıdır ve hemen altında aynı büyüklükte çukurluk bulunur.

Bunların hepsi bir arada olması durumu tipik Türk kafatasına işaret eder fakat bunlar çok belirgin olmayabilir.

Ayrıca bayanlarda bu belirtiler erkeklere göre daha az belirgindir. Bu çıkıntı bazen çok belirgin bazende belirgin olmayabilir.Bu etkenler tek başına Türklügün belirtisi degildir.

-Açık ten rengi
-Düz veya dalgalı saçlar
-Brakisefal kafa yapısı
-Düz burun
-Dar olmayan alın
-Az kıllı vücut yapısı

Türklerin kafataslarının arkasında TURAN ÇIKINTISI denilen bir yumru bulunmaktadır.
Türklerin % 70- 80 ninde bu çıkıntı mevcuttur..lakin ; Turan çıkıntısı olmayan TÜRK'ler vardır. her Turan çıkıntısı olan kişiye TÜRK demekte yanlıştır.

Türkler açık tenlidir , fakat iklim koşullarının getirdiği ten değişikleri olabilir.
zenci veya arap gibi esmer bir TÜRK olamaz. eğer zenci veya arap gibi koyu esmerlik söz konusu ise , o kişi TÜRK değildir.

Türk'ün gözleri çekik olabilir, fakat Türkiye Türkleri oğuz oldukları için ve çekik gözlülük oğuzlarda pek görülmediği için bu bir kriter değildir.

Özellikle Türk soylu bayanlarda elmacık kemiği çıkık olur. Türkmenistanda ve Türkmenlerde bu oldukça belirgin bir özelliktir..

Tüm bu veriler ; Başbuğ Atatürk'ün emriyle yapılan araştırmalarda ortaya çıkan bilimsel olgulardan ibarettir..

Kafanızın maksimum genişliğini (genellikle gözlerin üstünde bir yerdedir) kaşların arasındaki alın kemiğinden kafanızın arkasındaki en uzak yere kadar olan mesafeye bölüp sonuç 100 ile çarpılır.

İbret.exe geçerli bir Win32 uygulaması değil.

113 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:52:02 

quote:

Orijinalden alıntı: TyleR DuRDeNx

Bende girinti var lan ben neyim o zaman?

Endişelenmene gerek yok büyük ihtimal hamileyken cinsel ilişki sonucu bişeydir çok mu içeriye göçük panpa gitseydin bi doktora

2340 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: aykts

-Açık ten rengi
-Düz veya dalgalı saçlar
-Brakisefal kafa yapısı
-Düz burun
-Dar olmayan alın
-Az kıllı vücut yapısı

Az kıllı vücut yapısı özellikle. Hemen Türkleri gördüm o satırı okuyunca.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

465 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:54:39 

Az var

Ben bir gün bir bisiklete bindim, hayâllerimle beraber düştüm.

342 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:55:24