Şimdi Ara

Sizin kafa tasınızdada TÜRK ÇIKINTISI VAR MI? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
3
Favori
216.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: urugakhina

Bu kafa yapısındaki adamları south parkta çok güzel tiye almışlardı. hangi bölüm hatırlamıyorum ama bir çocuk vardı, ilk başta kızıl saçlılar şöyle böyle diyip aşağılıyodu, sonra bir hastalık mı ne geçiriyo kızıl saçlı oluyo, bu sefer kızıllar üstün ırktır diyodu.

Kafatası ırkçılığı yapan zihniyet de aynen böyle işte. adam Türk doğduğu için kendini üstün görüyor, ingiliz doğsaydı ingilizleri üstün görecekti, japon doğsaydı onları üstün görecekti. birey olarak hiç bir başarı sağlayamayan insanların bir şekilde bir gruba dahil olarak üstün olma çabası sadece

Not: bu olayı savunan insanlardan çok daha fazla Türküm

Kendi kökenini öğrenmenin ve sevmenin ırkçılıkla ne alakası var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sella turcika sfenoid kemiğin yapısındadır ve kafanın iç tabanındadır arkaya elimizi attığımızda gelen şey değildir .
  • Söyle bir alakası var kardeşim, çünkü Türklüğün kafa tasıyla, kaş gözle alakası yoktur. Bizim için çinin kuzeyinde yaşayan çekik gözlü olup kendine Türk diyen kardeşlerimiz de Türktür, kızıl saçlı kıpçak kardeşlerimiz de Türktür, Anadoluda yaşayan bu tezin tam aksi yönünde pek de kılsız olmayan insanlarımız da Türktür. Çünkü Türk olmak bir ruh , bir bilinç işidir, öyle kafa tası ölçmekle tespit edilmez.
  • Ula seneler önce açtığım konu yüzünden nasıl ithamlara maruz kalıyorum
  • hocam o çıkıntının alası bende var fakat o türk çıkıntısı falan uydurma hikayeler onlar arabistanda çoğunun kafa kel çoğunda görüyordum o çıkıntıyı yani
  • fatih12343 F kullanıcısına yanıt
    Kötü bişeymi demiş adam boş konuşma.her yerden çıkıyonuz.ırk ırktan üstündür demiyorum fakat şu bi gerçekki ırk diye bişey var kurtla köpek aynı degildir atıyorum.adam ondan bahsetmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de o çıkıntı baya belirgin , hatta daha önce fark etmiştim ne kadar bu kadar büyük çıkıntı var diye.

Ama o çıkıntının Türkler'e özgü bir şey olacağını zannetmiyorum , olsa olsa genetik olarak. Türkler'in de içinde bulunduğu Sarı Moğol Irkı'na özgü olabilir.
  • Var bende
  • nasıl hissedersen öylesindir
  • Evlatlık ! Uvey evlat ! Yetimhane çocuğu! Sonradan gelme ! Kader kurbanı!

Artik sen hangisini seversen

• Thierry Henry o zaman dogrudan Alper Tunga'nin soyundandir.

Sizin kafa tasınızdada TÜRK ÇIKINTISI VAR MI?
  • bütün özellikler tutuyor. göz yapısından kemiğe kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Clementha

Arkadaşlar, bugün okuldaki arkadaşlarım safkan Türklerin kafa tasının enseye doğru olan bölgesinde bir çıkıntı olduğunu ve o çıkıntının sadece Türklerde olduğunu söylediler ve bende bakayım dedim.

Arkadaşlarıma baktım, %90'ında var o çıkıntıdan. Bende yok

Babadan kütük;

Dede tarafım Selanikli, Babaanne tarafım Giritli. Müdabedele'de gelmişler.

Anneden kütük;

Dede tarafım ve anneanne tarafım İzmir / Ödemiş - Kiraz.

Sizdede varmı o çıkıntıdan. Ve dolayısıyla o çıkıntı bende yada benim gibilerde yok, yoksa biz cidden Türk değil miyiz

Gönlüme oturdu yahu

Not;

Türk kemiği olarak geçiyormuş;

Kafatasının Arkasında Ensenin Hemen Üzerinde Elinizi Gezdirdiğinizde Fark Edebileceğiniz Çıkıntıya Verilen Addır
    Kafatasında Yer alan Bu Çıkıntının Sadece Türklerde Görülmesi Üzerine
    Bu Çıkıntıya Türk Kemiği Adı Verilmiştir

* Bozkır kültürü asya kavimlerinin, özellikle türk kültürünün anlaşılması açısından son derece önemlidir. Çünkü bilindiği gibi bozkır kültürünün tarih sahnesine çıktığı mekan, aynı zamanda "turan ülkesi" yani proto-türklerin ve çağdaş türklerin halen yaşadıkları coğrafyadır. Ayrıca insan kafa tasındaki bir kemiğin "eyer"e benzetilmesinden dolayı tıp literatüründe "sella turcica" (türk kemiği) denmesi bir tesadüf eseri olamaz."

* İnsan kafatasındaki bir kemiğin "eyer"e benzetilmesinden dolayı dünya anatomi literatüründe "sella Turcica" (Türk eğeri)adıyla geçer,ayrıca hipofiz bezi çevreler ve bu hipofiz bezi vücüdumuzun tüm salgılarını kontrol eder.

* Yani buda oluyor ki turkish bone sadece türklerde yokmuş, her insanda varmış ama eyere benzediği için bu isimle adlandırılmış.

Son madde içimi rahatlattı, oyhş.

Şöyle bir kaynak daha var;

TÜRKLERİN BEDEN YAPISI ve TURAN ÇIKINTISI

Son yarım yüzyıl içinde yapılan antropolojik incelemeler Türkler'in beyaz ırtan olduğunu göstermiştir. Türkler, dört büyük beyaz ırk gurubundan biri olan Europid gurubunun Turanid kolundandırlar.

Koyu renk saç, buğday rengi ten (hafif esmere çalan beyaz ten), brakisefal kafa, orta boy, değirmi yüz, badem göz (mongoloid özellik taşımayan ama avrupa ırklarındaki gibi de büyük ve yayvan olmayan hafif çekiğimsi göz),Türklerin ortak yapısıdır.

Günümüz Oguz Türkleri (Anadolu, Ön Asya ve Türkmenistan Türkleri), Andronovo İnsanı'nın tüm antropolojik özelliklerini üzerlerinde taşırlar.

Bugünkü Anadolu Türkleri'nin ruhî davranışları ataları Oğuz Türkleri'ninkinden farksızdır. Anadolu Türkleri sâkin görünüşlü, serin kanlı, duygularını pek belli etmeyen insanlardır; asık suratlı olmayıp güler yüzlü ve tatlı bakışlıdırlar; çabuk kızmazlar ve birden parlayıp sönmezler. Halkın tabiri ile Anadolu Türkü'nün kolayca "damarı tutmaz" yani derhal sinirlenmez fakat "ayranı kabardı" mı kasırga gibi eser, önünde durulmaz. Tıpkı Oğuz yiğidinin "acığı tuttuğunda katı taşı kül eylediği" gibi... Gerçekçi insanlardır, yani akılları hislerine hâkim olabilir; öğünme duygularında da aşırılık görülmez. Anadolu Türkleri rûhen infiratçı değil cemiyetçidir; toplu yani bir arada yaşamaktan hoşlanırlar; milletlerine bağlı ve yurtsever oldukları da gerçek bir vâkıadır.

Yüz şekli ve beden yapılarına gelince, onlar umumiyetle düz saçlı, ala gözlü, yuvarlak yüzlü, düz burunlu insanlardır; aralarında mavi gözlü olanları az ve nadirdir; bu gibilere çok defa bu vasıfları bir sıfat olarak verilir (Gök Mehmed=mavi gözlü Mehmed; Gök Kız=mavi gözlü kız); pek çoğunun cildleri beyazdır; yüz ve ellerindeki esmerlik, güneş yakması ile ilgilidir. Boyları ortadan uzun olup, gövde kısmı alt tarafa nazaran kısa değildir.

Sonuç olarak: Burun düz ya da kartal burundur (iri olan gaga burun değil). Deri buğday rengindedir. Elmacık kemikleri gelişkindir ama mongoloid ırktaki gibi aşırı fırlak değildir. Kafatası yapısı brakisefaldir. Kemikler kalın, kaslar gelişkindir. Boy orta ya da ortadan uzuncadır

Ancak;

Örneğin brakisefallik Türk kökenli halkların çoğunlukla paylaştığı bir özelliktir, ancak bu özellik İsviçreliler, Bavyeralı Almanlar, Fransa'nın orta bölümünde yaşayan topluluklar, Boşnaklar ve Gürcüler ve kafa tasınn arkası üz olan şekliyle de Ermeniler [3] tarafından da Brakesefal kafatası şekli paylaşılmaktadır.

Gibi kaynaklar var vesaire.

Şapşal yorum atacaklar incisözlüğe gitsinde orada eğlenecek insanlar bulsunlar.

Ya nasıl bakılacağını anlamadım yada bende yok ensenin üstüne bakmıyor muyuz?
  • Bir tarihçi arkadaşımın söylediğine göre türk kafatasını belirleyen 4 etken varmış onlardan biride o çıkıntı. Ama çıkıntı yok diye türk olmadığın anlamına gelmiyor diğer 3 etkenden biri olabilir ama onları fiziksel olarak anlamak mümkün değilmiş

• 2014ygslysşampiyonu kullanıcısına yanıt
    Baya belirgin bir kemik bulamadığına göre sende yok:-) ensenin ortasından yukarı doğru cık misket büyüklüğünde bir kemik olması lazım

• yasin5306 Y kullanıcısına yanıt
    Eyvallah ben iyice alt taraflarda dolaşıyomuşum hafiften yukarı çıkınca buldum.
  • bende var ama Türk değilim.
    Atalarımdan Türk olan da var Arap olan da. çok şehir değiştirmiş atalarımız. ırkçı olmadıkları için de aile kurarken hangi ırktan diye bakmamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 2 Haziran 2014; 20:51:33 >
  • bende var türk olduğumu da soyağacımı bildiğim için eminim ama bu türk kemiği falan bunlara inanmam olsa ne olur olmasa ne olur
  • o çıkıntıdan bende babamda amcalarımda dedemde var ama bizimkiler 93 harbinde batumdan göç etmişler türk olabilecekleri gibi müslüman gürcü de olabilirler (büyük olasılıla gürcülerdir) bilmiyorum
    nisan ayında filan anatomi profuna sordum ben öyle bir şey bilmiyorum dedi ama ben hem bir hekim hem bir anne olarak şöyle söylim yetiştiriliş tarzından kundaklama şeklinden dolayı kemik gelişimi farklı olabilir dedi
    tuttum bir de hem türk hocanın yazdığı anatomi kitabına hem de çeviri anatomi kitabına baktım böyle bir bilgi yok sadece burnun arkasındaki bir kemikte türk eğeri diye bir yapı var ama konunun onla ilgisi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kromatit -- 3 Haziran 2014; 8:08:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucan Ayi

Thierry Henry o zaman dogrudan Alper Tunga'nin soyundandir.

Kafasının tepesindeki o çıkıntıyı kesersen belki
    bwnimde kafamın arkası dümdüz bi tek o çıkıntı var
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.