Şimdi Ara

Bir Bilgisayardan Diğer Bilgisayara İnternet Vermek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam benim sorunum bu yukarıda yazdığı gibi , ben bunu 1 ay önce yapmıştım fakat yer değiştirdiğimde başka bir modeme ethernet ile bağlandığımda İP leri silmiştim ayarları değiştirdim şimdi yine aynı bağlantıyı kurmam gerekiyor ama kuramıyorum daha önceden 1. bilgisayardan Wireless ile interneti alıp ikinci bilgisayara ethernet ile veriyordum ama şimdi ne denedimse olmadı ip aynı olsun dediler olmadı ardışık olsun dediler olmadı milyon çeşit ip denedim yine olmadı bilgisayar isimleri aynı yine olmadı güvenlik duvarlarını kapattım yine olmadı bir türlü diğer bilgisayarı internete bağlayamadım :( baka şu olayı anlatabilecek birisi varmıdır acaba ? şimdiden çok teşekkürler ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: k.katarci

Benimde şöyle bi problemim var yeni konu açamadığım için buraya yazıyorum.

Ben kuzenimden internet çekiyorum kabloyla. O 1.katta ben 5.kattayım.
    Sadece 1 ethernet kablosu geliyo onu pcye takıyorum internete bağlanıyorum.
    Onların evindeyken telefondan bizim modeme bağlanabiliyorum ama bizim evde yani 5. katta o modemi görmüyo telefon.
    Şimdi ben o modemden nasıl internet çekebilirim?

Mesela bendeki ethernet kablosunu bir alete bağlayıp kendi evimde wireless yapabilir miyim? Böyle benzer bişey var mı?

çözüm basit 40 liraya şu cihazı alıyorsun.http://www.webdenal.com/tp-link-tl-wr740n_356416.html
    gelen kabloyu cihaza giriyorsun cihaz sana hem 4 port kablo çıkışı veriyor hemde
    senin belirlediğin ağ ismi ve şifre ile kablosuz yayın yapıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.