Şimdi Ara

Plextor PX-128M2S SSD SATA 3.0, SATA 2.0'a karşı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Plextor'ın SATA 3.0 desteği ile rakipleri arasından sıyrılan PX-128M2S model isimli 128GB kapasiteli SSD'sini hem SATA 2.0 hem de SATA 3.0 portlarında test edip performans farklarını inceliyoruz.

• İnceleme için teşekkürler. Hemen izliyorum..
  • Teşekkürler inceleme için adamlar boş cd yi bile düşünüp koymuşlar
  • Pcı dan 1400mb-sn okuma yazma yapan bi tane dev var ama sata3 kontrolculeri çok daha iyi geliştirilmeli hala sata2 ler daha ideal gözüküyor

link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 21 Şubat 2011; 18:50:38 >
  • ssd nin okuma yazma ve iops değerlerinden de videoda bahsedilseydi iyi olurdu boşluk olmuş
  • güzel inceleme
  • inceleme için teşekkürler.. sata3 şimdilik sadece bir pazarlama aracı olmaktan öteye geçemiyor anlaşılan..
  • Sata 3 mü ? Pehh.
  • Konu ssd olunca sata I II III , okuma yazma hızları vs. yerine fiyat ve kapasite değerleri , özellikle fiyat beklentisi ağır basıyor.
  • 450 ila 500 mb yazma ve okuma olayını sunan ssd di vardı. bu uçuk fiyatlı ssd leri alan var mı acaba merak ediyorum .
  • Sata3 , psikolojik olarak çok üstün
  • sata3 negibi bi nimeti varki anlamadım? sata3 6Gb/s sata2 3Gb/s sadece iki katı tamam güzelde bu ssd 350mb/sn okuma 200mb/sn yazma hızı var yani kontrolcü değişti zaman 400 500 cıkanları görücezde... değer yine sata2 ve sata3 de aynı olucak xD yani sata3 yine bi üstünlük kuramıycak 6Gb/s nereeeee 400 500mb/sn nereee altıda biri bile değil sata2 keza öle 3Gb/s nere 400 500mb nere üçde biri yine değil xD tabi burda firmalar bi sata3 bi ekstıra bişi getiriyomuş gibisinden sata2 lerde kötü performans verip sata3 de daha iyi sonuç verdiricek bi unsur katmazlarsa işin içine göz boyama hesabı... sata2 kulanan biriside gidip 400 500mb lik ssdleri alıp aynı hızda kulanabilir gibime geliyo! tabi tabi samsung un yaptı gibi 20 küsür tane ssd birleşitirip rekor amaçlı düşünülürse ben sata3 sınırına yetişicem diyip 30 40 tane birleştirmiycekse sata3 olmasının hiç bi getirisi yok bence... bilemem yanlışmı biliyorum?.

• Sayın Tanarri;
    sata 3 icin bahsedilen arabilirim 6gb/s yani 6 gigabit/s dir. Bu da teorik olarak 750 Megabyte/s hıza denk gelmektedir. Keza sata2 için de bu şekildedir yani 3gb/s = teorik 375 Megabye/s. 8 bit=1 byte dır.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mace

Sayın Tanarri;
    sata 3 icin bahsedilen arabilirim 6gb/s yani 6 gigabit/s dir. Bu da teorik olarak 750 Megabyte/s hıza denk gelmektedir. Keza sata2 için de bu şekildedir yani 3gb/s = teorik 375 Megabye/s. 8 bit=1 byte dır.
    Teşekkürler

Evet 6gb/s ama maalesef üreticiler yine müşteriyi yolmaya devam edecek yine 310 mb okuma hızı olan diskleri fahiş fiyatlarla piyasaya çıkaracak, zaman geçtikçe ufak ufak hız arttırımlarıyla yeni modeller fahiş fiyatlarla çıkacak tabi ana kart uyumsuzlukları, kontrolcü sorunları nedeniyle o hızları kolay kolay göremeyeceğiz. Bu inceleme videosuda bu anlattıklarımı özetlemiş, sözde sata 3 bir ssd var ama performans konusu hiç tatmin edici değil.
  • İnceleme için teşekkürler. Sata 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Teşekkürler inceleme için adamlar boş cd yi bile düşünüp koymuşlar

Bunun tek nedeni liteon firmasının reklamını yapmak cd'nin markasına dikkat et
  • bilgilendirme için çok teşekürler yeni bişi öğrenmiş oldum.
  • Ürün incelemelerinde fiyatlardan da yaklaşık olarak bahsedilse iyi olur.
  • İşte yine müşteriyi soyma girişimleri, herşey ortada.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.