Şimdi Ara

AMD işlemciler için yeni dünya rekoru; 7344MHz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mad222 rumuzlu hız aşırtma profesyoneli, AMD işlemcilerle elde edilmiş en yüksek saat hızına ulaşarak bu alanda yeni bir dünya rekoruna imza attı. Standart olarak 3.4GHz'de çalışan Phenom II X4 965 Black Edition ile yapılan çalışmaya anakart olarak, Gigabyte'ın en güçlü AMD çözümü olan 890FX+SB850 çipsetli 890FXA-UD7 modeli eşlik etti.

Bu seviyedeki hız aşırtma uygulamalarından alıştığımız üzere, soğutma çözümü olarak LN2 yani Sıvı Azot'un kullanıldığı denemede, 7345MHz'e çıkılarak, AMD'nin şimdiye kadar çıkardığı tüm işlemciler için en yüksek saat hızına ulaşılmış oldu. Mad222 bu hızda test sonucu alamasa da, 7067MHz'de SuperPi 1M testini 9,609 saniyede tamamlamayı başardı.

• trışka haber bunlar...amd'nin bulldozeri çıksaydı da yapabileceklerini görseydik iyi olurdu.İlerdeki sistemim onun üzerine kurulu olacak,tabi umduğum kadar iyi çıkarsa..
  • Fatih sana katılıyorum. Neredeyse 7 aydır buldozer işlemcileri bekliyorum sistemimi güncellemek için. Umarım beklediğimize değer.
  • Amd işlemciler hız aşırtma konusunda İntel'den oldukça iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Your Life İs Mine

Amd işlemciler hız aşırtma konusunda İntel'den oldukça iyi.

intelin overclockla mhz başına verdigi tepki daha fazladır.intelde atıyorum 1 mhz arttır amd de 5 mhz arttırman gerekebilir. i7 980 de 7.1ghz e hız aşırtıldı vede donanım olarak çok daha yüksek kapasiteye sahip.
  • quote:

intelin overclockla mhz başına verdigi tepki daha fazladır.intelde atıyorum 1 mhz arttır amd de 5 mhz arttırman gerekebilir. i7 980 de 7.1ghz e hız aşırtıldı vede donanım olarak çok daha yüksek kapasiteye sahip.
  • aslında yapmış rekoru ancak süper pi olayı kötü be intel bu konuda rekorlar kırıyor neyse gelsin buldozer görelim farkı beklemedeyiz.
  • Çıkılan değer AMD adına oldukça sevindirici. AMD işlemcilerin Overclock potansiyelleri oldukça yüksek seviyelere erişti.
    Mad222'nin rekoru kırdığı test sisteminden bir görüntü..
    AMD işlemciler için yeni dünya rekoru; 7344MHz!

Buda Valid linki..
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1586389

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkán -- 20 Şubat 2011; 12:43:35 >

• quote:

Bunu hava ve su soğutma bazında da iddaa edebilir misiniz ? Amd nin coğu x4 965-955 işlemcisi oc ile 4ghz i zor görüyor 3.4ghz gibi stock haldeki hızlarına rağmen. Bunun yanında i5 750 2.66ghz işlemcilerinin 4ghz üstü görememesi söz konusu bile değil. Ha Ln2 ile AMD daha iyi sonuçlar almıştır ama gel gelelim hepmizde eXtreme overclocker değiliz. İntel işlemciler Gerek Lga 775 olsun gerek sandybridge-nehalem olsun her dalda oc konusunda AMD den üstündür.
  • Benim intel e6550 2.33 ghz işlemcim var. Hava soğutma ile(sunbeam core contact freezer) 3.2 ghz de prime yorma testini geçtim. Aşırı yüklenmeme adına günlük 3.01 ghzde kullanıyorum ve oyunlarda performans etkisi oldukça yüksek. Amd işlemciler tamam iyiler hoşlar ama oc konusunda pratikte verimsizler. Şimdi sandy bridge i5 2500K ya geçiş yapacağım. Onda da hedeflerim yüksek :)
  • i7 2600K@4500 GHz 1M 9.968s
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonalp

i7 2600K@4500 GHz 1M 9.968s

@5000 1M 8.299s
  • quote:

quote:

@5000 1M 8.299s

SuperPI'de AMD ve Intel farklı yarışır. Çünkü SuperPI Intel işlemcilerle daha iyi sonuçlar veren bir programdır. Dolayısıyla i7 2600k ile karşılaştırmak gerçek performanslarını göstermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

quote:

@5000 1M 8.299s

SuperPI'de AMD ve Intel farklı yarışır. Çünkü SuperPI Intel işlemcilerle daha iyi sonuçlar veren bir programdır. Dolayısıyla i7 2600k ile karşılaştırmak gerçek performanslarını göstermez.

Şu farklı yarışır olayını açmak lazım, nasıl bir fark bu ? Bahsi geçen AMD CPU x86 komut setlerini destekliyor mu ? evet, Bilumum SSE2, 3, 4 komut setlerine destek veriyor mu ? evet, Bahsi geçen AMD CPU 7 küsür GHz çalışıyor mu ? evet Bahsi geçen AMD CPU 4 çekirdek mi ? evet. Koşullar eşit, bir toplama işlemini AMD CPU 10 döngüde INTEL CPU 1 döngüde yapar o beni bağlamaz. Ben sonuça bakarım.

• Neden kimse ayni segment AMD ve INTEL islemcilerin arasindaki fiyat farkini aldiklari sonuclarla kiyaslamiyor da direkt olarak ikiside ayni pahadaymis gibi davraniliyor cok merak ediyorum
  • sende neden intelin aldığı paradan katkat daha iyi islemci koyduunu dsn amd nin intelle yarstra blecei nadir islemcilere bakbi arkadasm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

quote:

@5000 1M 8.299s

Şu farklı yarışır olayını açmak lazım, nasıl bir fark bu ? Bahsi geçen AMD CPU x86 komut setlerini destekliyor mu ? evet, Bilumum SSE2, 3, 4 komut setlerine destek veriyor mu ? evet, Bahsi geçen AMD CPU 7 küsür GHz çalışıyor mu ? evet Bahsi geçen AMD CPU 4 çekirdek mi ? evet. Koşullar eşit, bir toplama işlemini AMD CPU 10 döngüde INTEL CPU 1 döngüde yapar o beni bağlamaz. Ben sonuça bakarım.

Ferrari de dört tekerli, tır da dört tekerli. Tır neden hızlı gitmez anlamam ben, 4 tekeri varsa gidecek. Ferrari'ye de 10 ton yük bağlıyorum çekemiyor zaten. Var bu işte bi durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkness.wc3.
    sende neden intelin aldığı paradan katkat daha iyi islemci koyduunu dsn amd nin intelle yarstra blecei nadir islemcilere bakbi arkadasm :)

Ancak bu kadar fanatik bi cevap verebilirdin..
  • amd nin güvendiği buldozerlerde overclok olabilir high k metal kullanılacakı intel bu yüüzden o.c de hava soğurmayla stabil .8 çekirdekli iyi overclock olursa ki olcağı kesin ama 32 nmde 8 çekirdek de bakalım en yüksek kaca cıkacak ...saniye başina bilgi işlemede intelden iyi olursa 8 cekirdekli güzel o.c li sanal çekirdeğiyle performansa etkisi daha çok olacakki çekirdek başına 2 yada 4 iç hat extra gidecekti ..teoride güzel. ama çıkınca tam belli olur...
  • Aferin gence.Amd şu oyun plartformunuda getirsin biran önce
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.