Şimdi Ara

Bosch mu profilo mu?çamaşır makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iki marka arasında kaldım sessizlik iyi yıkama ve tabiki fiyat konusu :)

WAS20461TR

CM1000PTR

bu iki marka arsında hangisini önerirsiniz

• Yıkama performansı konusunda ikisi aynıdır.

Ancak düşük motor sesi, programlarda süre ve sıcaklık seçimi genişliği sizin için önemliyse ben Bosch'u tavsiye ederim.

CM1000PTR Bosch WAP20361TR modelinin dengidir.

Kısacası 950TL'ye CM1000PTR mi yoksa 1350TL'ye Bosch mu derseniz Bosch aradaki fiyat farkını hakeder. İkisi de fiyatlarına göre iyi makinelerdir.

CM1000PTR'de tıkırdama, kazanın gövdeye çarpması ve aşırı sarsıntı gibi sorunlar yoktur. Sadece motoru alışılagelmiş çamaşır makinesi motoru sesi gibidir. (Fırçalı olduğundan)

Bosch'ta ise yıkamada çamaşırların suya çarpması dışında bir ses duymazsınız. Sıkmada da hafiften bir uğultu yapar (CM1000PTR'nin 600 devirdeki sıkma sesi Bosch'un 1000 devirdeki sıkma sesine aşağı yukarı eşittir.)

950TL ile 1350TL arasında bir alternatif daha olsun isterseniz LG F1247TD modeline de bakın. Bu model de fırçasız motorludur.

Tercihinizi buna göre yaparsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 19 Şubat 2011; 13:40:06 >

• benim için sizin yorumunuz çok önemli önce arçelik 8103 alacaktım formu biraz okuyunca fikrim bosch ,simens ve profiloya kaydı bulunduğum yer küçük bi ilçe simens yok ama bosch var:)lg yok yorumunuzdan anladığım kadarıyla da bosch öneriyosunuz :)artık unu sipariş edecem yorumunuz için sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62
    CM1000PTR'de tıkırdama, kazanın gövdeye çarpması ve aşırı sarsıntı gibi sorunlar yoktur. Sadece motoru alışılagelmiş çamaşır makinesi motoru sesi gibidir. (Fırçalı olduğundan)

Benim bildigim CM1000PTR modeli yeni motora sahip(kömürsüz ve fırçasız). Kendi sitesinden baktım - AntiVibration Design: Daha sessiz ve daha dayanıklı özelliği var. Bir mağazada bakmıştım oradaki satış elemanı da aynı şeyi söyledi. Bunlarda yeni motorlar kullanılıyor, sessiz çalışır demişlerdi. Şimdi burada aksini görünce belirtmek istedim. Belki ben yanlış biliyorumdur, bu konularda çok bilgili olmadığım için net birşey söylemiş olmayım.. Duyduklarım ve okuduklarım böyle..
  • Valla bosh a daha fazla para vermek mantıksız derim profilonun 8 kg lığını 950 civarı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: toyranm

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Benim bildigim CM1000PTR modeli yeni motora sahip(kömürsüz ve fırçasız). Kendi sitesinden baktım - AntiVibration Design: Daha sessiz ve daha dayanıklı özelliği var. Bir mağazada bakmıştım oradaki satış elemanı da aynı şeyi söyledi. Bunlarda yeni motorlar kullanılıyor, sessiz çalışır demişlerdi. Şimdi burada aksini görünce belirtmek istedim. Belki ben yanlış biliyorumdur, bu konularda çok bilgili olmadığım için net birşey söylemiş olmayım.. Duyduklarım ve okuduklarım böyle..

Antivibration design sadece titreşimi önleme amaçlı dairesel baskılı darbe emici yan panellerin ismi. Motor teknolojisi daha farklı. Profilo'da şu an fırçasız motora sahip bir ürün bulunmuyor.

• kendi evime a++ bosch çamaşır makinesi aldım, performansı(temizleme-ses azlığı) gayet güzel. ayrıca ilk 6 ay içinde 99 tl ile garantiyi 7 yıla kadar uzatma imkanınız var. Valide yaklaşık 15 yıldır arçelik 2200 kullanıyor gürültüsü fazla fekat 15 yılı aşkındır kaç ile nakledildi hala sağlam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.