Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.976
Cevap
143
Favori
504.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siparişi verdiğine göre hayırlısı olsun demekten başka bir şey kalmadı. RF olanının kılavuzunu inceledim ve yukarıdaki yazdıklarımı güncelledim. İnşallah bu sefer memnun kalırsın da sen de bu dertten kurtulursun. Sonuçlarını bekliyoruz. Kal sağlıcakla. Saygılar.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Slm lar iyi dilekleriniz için çok teşekür edrim hasanemmi aklıma takıldı bu termostat bizim kombiye uyarmıki diger termostat normal on-of termostattı hiç sormadımda adamlara onlarda bişey demedi inşallah bi terslik çıkmaz:) saygılar...
  • kartalacar K kullanıcısına yanıt
    Bu da on-off uyar.
  • Oda termostatı öneriniz varmı?
    Siemens Rde10.1 la Rde100.1 farkı nedir cihaz ve performans açısından hangisini önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknky25. -- 22 Kasım 2014; 13:03:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kılavuzları maalesef anlaşılmaması için hazırlanmış. 10.1 kablolu hassasiyet 1C, 100.1 kablolu hassasiyet 0,5C anladığım kadarıyla. Hassasiyet değeri 0,2C veya 0,1C olanları tercih edin derim.

https://www.facebook.com/san.tek.termostat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 22 Kasım 2014; 13:06:55 >
  • Slm lar ınterm termostat elime ulaşti daha montajini yapmadim ama pillerini taktim program ayar vs inceliyorum ilk intiba açikcasi olumlu hassayeti 0.2 ye ayarladim ama ölçumleri tek sayi olarakta gösteryor(21.1-21.2-21.3 gibi) termostati yaparken önceki bazi tecrubelerinide katmişlar tam anlamiyla kullanamadim eger içeriyi net ölçerse açikcasi bu urun piyasada kendine yer bulur gibi geliyor saygilar...

Yerli malı her zaman iyidir. Paramız yabancıya gitmesin. Kullanım düşüncelerini bekliyorum.
  • SAN-TEK termostat program güncellemesi yapıldı.

Arkadaşlar şimdi bir sorum olacak.

0,1C hassasiyette 20,0C ye ayarlanırsa 19,9C de devreye girer, 20,1C de devreden çıkar doğru mudur?
    Histerisiz (fark) değeri 0,2C dir. Biz buna 0,1C hassasiyet diyoruz.

Yeni yazılımda :
    0,1C hassasiyette 20,0C ye ayarlanırsa 19,9C de devreye girer, 20,0C de devreden çıkar.
    Histerisiz (fark) değeri 0,1C dir.
    Şimdi hassasiyet 0,05C dir diyebilir miyiz?

Kombi sık devreye girer çıkar gibi geliyor değil mi?
    Akıllı yazılımla öyle olmuyor. Çalışmaya başlayan kombi durmaksızın en az 5 dakika çalışıyor. 20,0C yi gördüğünde En az 30 dakika bekliyor.

Ne diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 14 Ekim 2015; 0:20:22 >
  • Teşekkürler hasanemmi peki hassasiyet derecesinin 01-02 veya 05 olmasının ekonomik anlamda artı-eksisi nedir.

Eski seri yeni seri farkı var, sizde ki mavi ışıklı ekran değil mi? Yeşil ekran seride hassasiyet 0.5, yenilerde 0,1-0,2

• Tasarrufa etkisi olmaz. Sadece sıcaklık dalgalanmasına etkisi olur. 0,5C hassasiyete 0,5C altında başlar, 0,5C üstünde durur. 1C far oldu. Bir de petek sıcaklığından dolayı 0,5C artış olur. Toplamda 1,C dereye varan sıcaklık dalgalanması gerçekleşir. Ve siz bunu hissedersiniz. O yüzden 0,2 veya 0,1 hassasiyet diyoruz. Forumu geriye doğru inceleyin. Çok faydalı tartışmalar var.

Ben salonu fazla kullanmıyorum eğer oda termostatını salona takarsam fazla tüketim olmazmı çünkü salonun ısısı çabuk düşüyor

• Ya salona takıp diğer odaların vanaları kısılacak,
    Ya da salonu kapatıp diğer odaya takacaksınız.

Salon az ısınıyorsa, termostatı ısınan odaya takarsanız, salon buz gibi olur.
  • Slm ben bu işlerle çok ugraşmış biri olarak bence oda termostati içeriyi bire bir ölçmeli bu konuda mümkünse sıfıra yakin hata ile çalışmali içerinin sicakligini set ederken istedigimiz dereceye(19.8-19.9.20.00) gibi ayarlayabilmeliyiz ve devreye girme ve çikma olayini istedigimiz ölçüde ertrleyebilmeliyiz daha sonra en az 2 degişik dereceye ayarlanabilmeli tekrar edyorum en ama en önemlisi içeri ısisini tam ölçebilmeli yoksa evde üşume hissi oluyor termostata bakiyorsun hareket yok sonra sinirlerin bozuluyor tv den çok termostata bakiyorsun hanımın dırdırı da başka tabii :) saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Eski seri yeni seri farkı var, sizde ki mavi ışıklı ekran değil mi? Yeşil ekran seride hassasiyet 0.5, yenilerde 0,1-0,2

Slm lar evt bendeki mavi ekranli olan saygılar...

Özellikleri iyiymiş, güle güle kullanın
    Birde modülasyonlu yapsalar şunları çok güzel olacak . illa gidip 400-500lirayı ferroli romeo rf ye verecez.

Anladım süpersiniz ben olaya biraz düz mantık baktım akılda hep tasarruf olduğundan böyle oldu herhalde
    Ozaman yalıtım kaçınılmaz oldu inşallah montalama yaptıktan sonra salonun ısısı diğer odalarla aynı seviyede olur

• Kablosuz oda termostati takarken herhangi bir elektrik bağlantısı gerekiyor mu arkadaşlar?

• hg0571 kullanıcısına yanıt
    Termostat alıcısından kombiye termostat bağlantısı için 0,75mm ikili kablo ayrıca alıcıdan 220V besleme için kablo bağlantısı. (Prizden veya kombi sigortasından)
    Termostat vericisi pilli ise vericiye bağlantı gerekmez. Adaptörlü ise vericinin adaptörü prize takılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 14 Ekim 2015; 0:17:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Termostat alıcısından kombiye termostat bağlantısı için 0,75mm ikili kablo ayrıca alıcıdan 220V besleme için kablo bağlantısı. (Prizden veya kombi sigortasından)
    Termostat vericisi pilli ise vericiye bağlantı gerekmez. Adaptörlü ise vericinin adaptörü prize takılır.

Sağolun hocam

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.