Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.976
Cevap
143
Favori
503.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ferroli romeo kablolu oda termostatı kullanan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum montajı ve kullanımı konusunda tavsiye edilir bir termotatmıdır?
  • buderus delta kombi modeline uygun modülasyon cihazı tavsiyeniz var mıdır?
  • Merhaba, evde Ariston Matis 24FF model kombi var, sıcaklık ayarı manuel fakat üzerinde rakam yok sadece noktalar var. kullanım klavuzunda 38-82 derece arası ayar yapılabilir diyor, burda da her noktanın 2,5 dereceye tekabül ettiği sonucunu çıkardım. buna göre ayar yapıyorum umarım doğru mantık kurmuşumdur.

sorum ise kombim modülasyonu destekliyor mu bilmiyorum, destekliyorsa uygun fiyatlı, modülasyonlu ve haftalık programlı, kablolu bir termostat önerisinde bulunur musunuz.
  • Modulasyonsuz yogusmasiz kombiye modulasyonlu oda termostati takabilir miyim ? bi faydasi olur mu ki kombinin modulasyonu olmadığı halde ?

Ekleme : Siemens Rev17 düşünüyorum takılabilirse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miranda Kerr -- 1 Aralık 2012; 16:39:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demirdöküm Nitron kombiye Siemens Rev24 uygun mudur? RF6001 termostat yerine Siemens Rev24 takmayı düşünüyorum.

Rev 24 termostat için 230 V gerekli. Kombi konnektöre hiçbir şekilde 230V AC bağlanmamalıdır deniyor. Bunların çalışma sistemi nasıldır? Bu ve bunun gibi termostatlar ne için 220 V kullanıyor. Termostata zaten pil takıyorsun.
  • Hızlıal'dan Demirdöküm PR5005 için gerçekten 73 TL çok iyi fiyat. Piyasada 120-150 TL arası satılıyor. Forum Donanım Haber kullanıcılarının da haberi olsun istedim. Üstelik kartlara 6 TL x 12 taksit.
    Kullanım kılavuzu aşağıda, sorularınıza yanıt olabilir.
    http://www.demirdokum.com.tr/upload/Kutuphane/281/PR%205005%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

- 0,5 derece hassasiyet
    - Pil ile çalışması sayesinde tüm kombi modelleri ile uyumlu
    - Kablolu bağlantı
    - Haftalık programlanabilir
    - Ekonomi – Konfor modu
    - Geniş LCD ekran

http://www.hizlial.com/u04.012.1902.0045/demirdokum-pr-5005-oda-termostati?utm_source=Daily_Mailing&utm_medium=isitma&utm_term=20121129&utm_content=isitma_demirdokum-pr-5005-oda-termostati_3right&utm_campaign=isitma-sogutma_20121129&adw=1

Kolay gelsin.

• Siemens rde 10.1 termostat tum buderus marka kombiler ile uyumlumudur..

• quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

arkadaşlar konya'da oturuyorum akşamları hava 0 derece civarlarında. evimde ısı yalıtımı var. sistem eca konfeo plus + lago fb modülasyonlu oda termostatı. konfor sıcaklığım 21 derece gece modu da 18 derece. kombi azami ısısı 55 derece. şimdi oda sıcaklığım 20 dereceyi rahat görüyor fakat 21 derece için 2-3 saat falan geçiyor. yani o 1 derecelik fark için 2-3 saat çalışıyor. bu normal mi yoksa 55 derece yeterli gelmiyor mu? başka bir ayarım mı eksik nedir ??? tabi kombiye 17:30'dan sonra konfor modunda başlama komutu veriyorum o vakte kadar min. 18 derece evim.

Bendede ECA Fortius Plus kombi ve aynı termostatdan var. Yalnız benim anlamadığım nokta şu.
    Bu termostatta sadece oda sıcaklığını ayarlıyorsunuz. Kombi sıcaklığını termostat kendisi ayarlıyor. Kombi sıcaklığına ben müdahale edemiyorum.
    Siz nasıl müdahale ediyorsunuz onu anlayamadım. Termostat buna izin vermiyor. Acaba bende dış hava sensörüde var ondanmı kaynaklanıyor.
    Tüketiminiz nedir.
    Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

arkadaşlar konya'da oturuyorum akşamları hava 0 derece civarlarında. evimde ısı yalıtımı var. sistem eca konfeo plus + lago fb modülasyonlu oda termostatı. konfor sıcaklığım 21 derece gece modu da 18 derece. kombi azami ısısı 55 derece. şimdi oda sıcaklığım 20 dereceyi rahat görüyor fakat 21 derece için 2-3 saat falan geçiyor. yani o 1 derecelik fark için 2-3 saat çalışıyor. bu normal mi yoksa 55 derece yeterli gelmiyor mu? başka bir ayarım mı eksik nedir ??? tabi kombiye 17:30'dan sonra konfor modunda başlama komutu veriyorum o vakte kadar min. 18 derece evim.

Bendede ECA Fortius Plus kombi ve aynı termostatdan var. Yalnız benim anlamadığım nokta şu.
    Bu termostatta sadece oda sıcaklığını ayarlıyorsunuz. Kombi sıcaklığını termostat kendisi ayarlıyor. Kombi sıcaklığına ben müdahale edemiyorum.
    Siz nasıl müdahale ediyorsunuz onu anlayamadım. Termostat buna izin vermiyor. Acaba bende dış hava sensörüde var ondanmı kaynaklanıyor.
    Tüketiminiz nedir.
    Selamlar.

İlk montajda ayarlatıyorsunuz.
    Yada uzman ayarlardan
    „B“ konum seçme düğmesi „Mode“ konumuna
    „C“ konum seçme düğmesi ile uzman seviyesini seçin => Gösterge: „PL“
    „B“ konum seçme düğmesi ile parametreyi seçin (No. 08 Azami HS sıcaklığı)
    „C“ konum seçme düğmesi ile istediğiniz değeri (55 derece) ayarlayın. Bence bugünlerde (yada yöreniz soğuk değilse) 50 de yapabilirsiniz.
    Uzman ayarlardan çıkmak için.
    Uzman seviyesinden çıkış:
    „B“ konum seçme düğmesi ile ileri/geri gitme parametresini seçin (No. 00 veya 18=> Gösterge sadece „PL“)
    „C“ konum seçme düğmesi ile uzman seviyesinden çıkın.
    kolay gelsin.

• SİEMENS REV 17 ODA TERMOSTATI AYARLAMA KILAVUZU (basit anlatımla)
    1- Altta RUN konumunda olan düğmeyi en sola doğru (her bölümde tık sesi gelir) yavaşça çekin. En sola dayansın.
    2- Bu bölümde saati +- tuşlarına basarak ayarlayın. Sonra 1 tık sağa çekin.
    3- Bu bölümde tarihi ayarlayın. 1 tık sağa çekin.
    4- Bu bölümde sağ üstte 12345 yada 67 günler yanar, söner. Önce 12345 seçip 1 tık sağa çekin.
    5- Bu bölümde, günü kaça ayırmak istediğiniz belirir.-+ ya basarak "nnn" 3 devreyi seçin. 3 evre siyahla belirgin şekilde yanıp sönecektir. 1 tık sağa çekin.
    6- Bu bölümde gün içinde ilk zaman diliminin ne zaman başlayacağını -+ ile ayarlayın. Kaçta yanıp sönerse sönsün istediğiniz saate getirebilirsiniz. Örneğin sabah 06.00 yapın. 1 tık sağa çekin. Bu bölümde kaç derecede yanmasını istediğinizi girin. Örneğin 23,2 dereceyi girdiğinizde 23 de çalışmaya başlar. 1 tık sağa çekin. Bu bölümde ilk zaman diliminin ne zaman biteceğini ayarlayın. Örneğin 09.00 gibi. 1 tık sağa çekin.
    7- Yukardaki maddede benzer şekilde 2. zaman diliminin saat başlama, derece ve bitiş ayarlarını yapın. 1 tık sağa çekin.
    8- 6 ve 7 de anlatıldığı gibi 3. zaman diliminin saat-derece ayarlarını yapın. 1 tık sağa çekin.
    9- Bu bölümde tasarruf modunun ısısını belirleyin örneğin 22,4 gibi.
    10- Bundan sonra uzun tatile gitme modunu geçip RUN a getirin.
    11- ÖNEMLİ: 67 günler hafta sonu ve farklı olduğu için aynı ayarları yapmalısınız. Ancak zaman dilimlerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Oda termostatının arkasında uzman ayarları için düğmeler vardır. Arkadaki küçük kapağı tırnağınızla kaldırın. 1234567 tırnakları vardır ve hepsi aşağıdadır. Bunlardan 4 ve 5 i yukarı kaldırıp yuva içindeki siyah reset düğmesine 3 saniye basın. Bu şekilde oda termostatının evi kullanma alışkanlığını öğrenme fonksiyonu devreye girmektedir. Bu size ne sağlar; örneğin gündüz evi havalandırdığınızda (pencereleri az açıp 1-2 saat açık bırakma yerine ardına kadar açıp 10-15 dakikada havalandırmalısınız) o dönemde geçici ısı değişikliğini öğrenir, hemen kombiyi yakmaz

Isı hasssiyetini 0,1 dereceye indirmek yada 0,2 veya 0,5 dereceye çıkarmak için (fab. ayarı 0,2 dir), oda termostatını düz yumuşak zemine koyup -+ tuşlarına aynı anda 3-5 saniye basın, ekran yanıp sönmeye başladığında 2 ve 5 numaralı tuşlara aynı anda 3-5 saniye basın ve 5 numaralı tuşu bırakın. 3 saniye sonra 2 numaralı tuşu da bırakın. Ekrana dil gelir. Türkçe ise 5 numaralı tuşla onaylayın bir sonraki hassasiyet bölümüne geçin. 0,2 yanıp söner. - ye basıp 0,1 e indirin ve 5 numaralı tuşla onaylayın. Tamamen uzman kurulumdan çıkmak için 2 tuşuna basın. Normale döner. Diğer bölümlerle oynamayın. Isı algılamasını falan değiştirirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 30 Kasım 2012; 16:11:47 >

• Demirdöküm nitromix için Siemens rev17,sd 5002 pr 5005 hangisi daha uygun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trmp

Demirdöküm nitromix için Siemens rev17,sd 5002 pr 5005 hangisi daha uygun?

Valla ben -+0,5 hassasiyetli, 2 sıcaklık evreli RDE 10.1 oda termostatımı çıkarıp 0,2 hassasiyetli günde 4 sıcaklık evreli REV17 taktım, 145 TL. Bir yandan da DD nin kombisi ve 0,5 hassasiyetli oda termostatı var, 5005 model Hızlıal'da 73 TL.
    Burada esas sorun -+ 0,5 hassasiyet olmasından öte, konfor moduna 23, tasarruf moduna 21 dediğimizde. Gece 23,5 dereceye kadar çıkıp kapanan kombi, sabaha kadar 20,5 a düşmezse yanmıyor. Aradaki ısı farkı 3 dereceyi buluyor. Özellikle kışın sınır değerlerde ısındığımızdan, insan 1 dereceden itibaren ısı farkını net hissedebiliyor. Bunda öyle sorun olmuyor. REV17 ile 0,2 derece farkla ayarlama yapabiliyorsun. Ben tasarruf 22,6, sabah 23, akşam 23,2 seçtim. İnanılmaz rahat. Hatta % 5-6 civarında yakıt tasarrufu var görünüyor ama havalar iyi gibi ilerde daha net söylerim. Aynı yakıt olsa bile konforu değer. Karar sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Valla ben -+0,5 hassasiyetli, 2 sıcaklık evreli RDE 10.1 oda termostatımı çıkarıp 0,2 hassasiyetli günde 4 sıcaklık evreli REV17 taktım, 145 TL. Bir yandan da DD nin kombisi ve 0,5 hassasiyetli oda termostatı var, 5005 model Hızlıal'da 73 TL.
    Burada esas sorun -+ 0,5 hassasiyet olmasından öte, konfor moduna 23, tasarruf moduna 21 dediğimizde. Gece 23,5 dereceye kadar çıkıp kapanan kombi, sabaha kadar 20,5 a düşmezse yanmıyor. Aradaki ısı farkı 3 dereceyi buluyor. Özellikle kışın sınır değerlerde ısındığımızdan, insan 1 dereceden itibaren ısı farkını net hissedebiliyor. Bunda öyle sorun olmuyor. REV17 ile 0,2 derece farkla ayarlama yapabiliyorsun. Ben tasarruf 22,6, sabah 23, akşam 23,2 seçtim. İnanılmaz rahat. Hatta % 5-6 civarında yakıt tasarrufu var görünüyor ama havalar iyi gibi ilerde daha net söylerim. Aynı yakıt olsa bile konforu değer. Karar sizin.

Bu 20.5 e kadar yanmama sorunu için kendimce bir yol buldum. programlama yaparken gece modunun arasına gündüz modu serpiştiriyorum. Mesela Şu an için 6 saatte yapıyorum ilerde hava soğuyunca 4 saatte bir 1 saat gündüz modu koyarım araya. yeterki termostatımız olsun elimizde :D

• quote:

Orijinalden alıntı: semihus

quote:

quote:

Bu 20.5 e kadar yanmama sorunu için kendimce bir yol buldum. programlama yaparken gece modunun arasına gündüz modu serpiştiriyorum. Mesela Şu an için 6 saatte yapıyorum ilerde hava soğuyunca 4 saatte bir 1 saat gündüz modu koyarım araya. yeterki termostatımız olsun elimizde :D

""programlama yaparken gece modunun arasına gündüz modu serpiştiriyorum. Mesela Şu an için 6 saatte yapıyorum ilerde hava soğuyunca 4 saatte bir 1 saat gündüz modu koyarım araya""

Çok AKILLICA, Tebrikler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 30 Kasım 2012; 23:42:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tur.gut

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni aldığın evde protherm panther kombi var.. Önce kış gelmeden değiştireyim demiştim daha sonra kullanmaya karar verdim.. Oda termostatı olarak General ht-300 set modelini almayı düşünüyorum.. Bu termostat kombi ile uyumlu mudur bilen varsa şimdiden teşekkür ediyorum.. Varsa başka kablosuz model tavsiyeniz onu da alabilirim.. Bir de termostat kullanırken kombi kaç derecede yanmalıdır??

Bu konu başlığı altında çok yazdım ama halen kablosuz üzerinde duruluyor. Bence kablolu alınız. Tek delikle kombiye komşu odaya yada koridora takınız, mutfağa takmayınız.
    General HT 300 kablosuz (240 TL)kombinize uyar. Modülasyonsuz oda termostatlarında kombiyi eskiden yaktığınız ısıda yakınız.

http://www.teknikgazmarket.com/eticaret/index.php?sayfa=detay&act=view&code=75&catname=GENERAL%20HT%20300%20KABLOSUZ%A0ODA%A0TERMOSTATI

Siemens RDJ10RF kablosuz (300 TL) haftalık programlı oda termostatı da uyar. Aynı özelliklere sahiptir. Bence 60 TL fark önemli değilse tercih edilmelidir.

http://www.odatermostati.org/siemens-oda-termostati.html

Evi yeni aldığımız için ilk kışımız olacak. Kombi sıcaklığını da deneme yoluyla bulacam.
    Sanırım siemensi kalitesinden dolayı tavsiye ettiniz. Anladığım kadarıyla protherm ile bir uyum problemi yok. Taksitle almayı düşündüğüm için bu fark sorun yaratmaz.
    Teşekkürler..

Siz "varsa başka kablosuz termostat öneriniz" deyince önerdim. Siemens bu konuda son derece deneyimli ve ciddi firmadır. Problemsiz kullanırsınız. Ben yine de size kablolu Siemens RDE 10.1 öneririm. Çok daha ucuz ve daha kullanışlıdır. Kablosuzun uzaklaştıkça algılama problemleri oluşabilir. Kombiniz de şimdi satsanız alacağınız oda termostatından fazla yapmaz. Bence bu işi biraz abartıyoruz. Bu konuyu ben açtım ve çok üstünde durdum ama gereksiz harcama yapılmasını da doğru bulmuyorum. Karar sizin.

Biraz önce internetten siemens siparişi verecektim.. Bir arkadaşım Prothermin bazı modellerinin oda termostatı 24v ile çalışıyor bu konudan emin ol ona göre sipariş ver deyince aklım karıştı. Bende internetten servis diyebileceğim birkaç numara buldum ve aradım. Kısacası herbiri farklı şey söylüyor, güvenemedim. Ben de tekrar size sormaya karar verdim.
    Siemens rdh10rf Protherm Panther ile uyumlu mudur?? Tereddütsüz sipariş verebilir miyim??

Kendim bağlamayı düşünüyorum..

Bence uyumludur. Hiçbir problem olmaz. Siemens'in uyumsuz olduğu kombi yok gibidir. Yine de Protherm'in bölge müdürlüğüne ve Kar-El Firmasına telefonla sorunuz. Net cevap verirler.

Cuma sabahı itibariyle siemens rdj10rf modelini sanalpazar üzerinden almış bulunmaktayım.. Fakat gerek üzerinden gerek kullanım kitabından gördüğüm kadarıyla bu siemens rdj10rf modelinde haftalık programlama yok..
    Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.. Bugün ilk işim hemen geri göndermek olacak..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeni aldığın evde protherm panther kombi var.. Önce kış gelmeden değiştireyim demiştim daha sonra kullanmaya karar verdim.. Oda termostatı olarak General ht-300 set modelini almayı düşünüyorum.. Bu termostat kombi ile uyumlu mudur bilen varsa şimdiden teşekkür ediyorum.. Varsa başka kablosuz model tavsiyeniz onu da alabilirim.. Bir de termostat kullanırken kombi kaç derecede yanmalıdır??

Bu konu başlığı altında çok yazdım ama halen kablosuz üzerinde duruluyor. Bence kablolu alınız. Tek delikle kombiye komşu odaya yada koridora takınız, mutfağa takmayınız.
    General HT 300 kablosuz (240 TL)kombinize uyar. Modülasyonsuz oda termostatlarında kombiyi eskiden yaktığınız ısıda yakınız.

http://www.teknikgazmarket.com/eticaret/index.php?sayfa=detay&act=view&code=75&catname=GENERAL%20HT%20300%20KABLOSUZ%A0ODA%A0TERMOSTATI

Siemens RDJ10RF kablosuz (300 TL) haftalık programlı oda termostatı da uyar. Aynı özelliklere sahiptir. Bence 60 TL fark önemli değilse tercih edilmelidir.

Evi yeni aldığımız için ilk kışımız olacak. Kombi sıcaklığını da deneme yoluyla bulacam.
    Sanırım siemensi kalitesinden dolayı tavsiye ettiniz. Anladığım kadarıyla protherm ile bir uyum problemi yok. Taksitle almayı düşündüğüm için bu fark sorun yaratmaz.
    Teşekkürler..

Siz "varsa başka kablosuz termostat öneriniz" deyince önerdim. Siemens bu konuda son derece deneyimli ve ciddi firmadır. Problemsiz kullanırsınız. Ben yine de size kablolu Siemens RDE 10.1 öneririm. Çok daha ucuz ve daha kullanışlıdır. Kablosuzun uzaklaştıkça algılama problemleri oluşabilir. Kombiniz de şimdi satsanız alacağınız oda termostatından fazla yapmaz. Bence bu işi biraz abartıyoruz. Bu konuyu ben açtım ve çok üstünde durdum ama gereksiz harcama yapılmasını da doğru bulmuyorum. Karar sizin.

Biraz önce internetten siemens siparişi verecektim.. Bir arkadaşım Prothermin bazı modellerinin oda termostatı 24v ile çalışıyor bu konudan emin ol ona göre sipariş ver deyince aklım karıştı. Bende internetten servis diyebileceğim birkaç numara buldum ve aradım. Kısacası herbiri farklı şey söylüyor, güvenemedim. Ben de tekrar size sormaya karar verdim.
    Siemens rdh10rf Protherm Panther ile uyumlu mudur?? Tereddütsüz sipariş verebilir miyim??

Bence uyumludur. Hiçbir problem olmaz. Siemens'in uyumsuz olduğu kombi yok gibidir. Yine de Protherm'in bölge müdürlüğüne ve Kar-El Firmasına telefonla sorunuz. Net cevap verirler.

Cuma sabahı itibariyle siemens rdj10rf modelini sanalpazar üzerinden almış bulunmaktayım.. Fakat gerek üzerinden gerek kullanım kitabından gördüğüm kadarıyla bu siemens rdj10rf modelinde haftalık programlama yok..
    Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.. Bugün ilk işim hemen geri göndermek olacak..

Aldiginiz termostat ta programlama ozeligi var ..Belki 5\2 degildir..yani hafta ici ayri hafta sonu ayri .. Siemensen rde 10.1 de her gunu ayri programlaya biliyorsunuz iki ayri isi da..ben ce urun geldikten sonra inceleyip oyle karar verin..

• quote:

Orijinalden alıntı: engindmn
    Aldiginiz termostat ta programlama ozeligi var ..Belki 5\2 degildir..yani hafta ici ayri hafta sonu ayri .. Siemensen rde 10.1 de her gunu ayri programlaya biliyorsunuz iki ayri isi da..ben ce urun geldikten sonra inceleyip oyle karar verin..

Termostat şuan elimde..
    Aşağıda örnek olabilecek siemensin diğer modellerinin de linklerini koydum. Bu modellerde 7 günlük/haftalık programlamayı göreceksiniz.. Fakat rdj10rf modelinde sadece gün içerisinde 2 defa aç kapa komutu verebiliyorsunuz. Yani bütün günler aynı. Bu da günlük demek olmuyor mu?

http://www.odatermostati.org/

https://www.siemens.be/cmc/upload/cms/docs/sbt/hvac/Brochures_Datasheets_manuals/FR/01_Thermostats/Datasheets/N3072_RDJ10RF_EN.pdf
    http://www.odatermostati.org/siemens/RDJ10RF.pdf

http://www.odatermostati.org/siemens/RDE10.pdF

http://www.totaline.com.tr/pdf/SiemensOemKTalimat/REV24RF_turkce.pdf

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler..

Gönderip REV17 alın. Tek delikle yan odaya yada koridora monte ettirin. Kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler..

Gönderip REV17 alın. Tek delikle yan odaya yada koridora monte ettirin. Kolay gelsin.

Merhaba

Bende uzun zamandan beri oda termostatı almayı düşünüyordum. kullandığım kombi viessmann vitopend 100, ilk etapta viessmann marka alacaktım biraz araştırıp forumu incelediğimde siemens rev17 almak mantıklı geldi, (siemens rde 10.1ile general ht 300 kablolu alternatiflerim) forumda okuduğum kadarıyla seçtiğim oda termostatı kullandığım kombi için uygun , kafama takılan soru şu ; oda termostatını aldıktan sonra herhangi bir elektrikçi bunun montajını yaparbilirmi ? tabi bu arada viessmann servis ile görüştüm onlar hiçbir şekilde kendi markaları hariç montaj yapmayacaklarını söylediler. oda termostatı için seçimim doğrumu ? değerli yorumlarınızı bekliyorum.

bu arada istanbulda yaşıyorum, evim yaklaşık 130 m2, binada ısı izalasyonu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Francisco Lachowski

Modulasyonsuz yogusmasiz kombiye modulasyonlu oda termostati takabilir miyim ? bi faydasi olur mu ki kombinin modulasyonu olmadığı halde ?

Ekleme : Siemens Rev17 düşünüyorum takılabilirse
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.