Şimdi Ara

Aracı aldık Ruhsat hala gelmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
19.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracı 1 buçuk ay önce aldık, hala asıl Ruhsat eve gelmedi. Ankara'dayız. Nereye gitmeli? yada daha beklemeli mi?

• Bana 2 hafta sonra gelmişti şimdiye gelmediyse bir aksilik olmuş olmalı.En geç 1 ay içerisinde diyorlar..Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gidin,Ankamall'ın yanındaki..
  • En geç 15 gün içerisinde gelir diye biliyorum bende.

Saygılar.
    Doğa Bakat.
  • Ok yol gözüktü bize Teşekkürler
  • Gelmeyebiliyor. Bir sorun varsa ornegin aracin trafik sig. Sistemde gozukmuyorsa felan basmiyorlar ruhsati. Isin kotu yani kimse size birsey demiyor. En iyisi gidip almak.
  • konuyu hortlatmış gibi olacam ama muayenesi olmayan araçlardada göndermiyorlar mı. Benim aracın muayenesini yeni yaptıracagım Aldıgım kişi yaptırmamış ve alalı 18 gün fln oldu ne yapmamı önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacho

konuyu hortlatmış gibi olacam ama muayenesi olmayan araçlardada göndermiyorlar mı. Benim aracın muayenesini yeni yaptıracagım Aldıgım kişi yaptırmamış ve alalı 18 gün fln oldu ne yapmamı önerirsiniz ?

Muayene yoksa satış gerçekleşmez,satıştan sonra bittiyse göndermeme gibi bir saçmalığın olacağını sanmıyorum.
  • muayene yokken gayet gerçekleştirdiler satışı :) yani elimdeki ruhsatta 2/11/11 de muayene bitişi yazıyor ben aracı 29/12/2011 de üzerime aldım doğru bildiğine emin misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

konuyu hortlatmış gibi olacam ama muayenesi olmayan araçlardada göndermiyorlar mı. Benim aracın muayenesini yeni yaptıracagım Aldıgım kişi yaptırmamış ve alalı 18 gün fln oldu ne yapmamı önerirsiniz ?

Muayene yoksa satış gerçekleşmez,satıştan sonra bittiyse göndermeme gibi bir saçmalığın olacağını sanmıyorum.

Muayene olmamasından dolayı satışın gerçekleşmemesi gibi bir durum hiç duymadım.

haa derseniz ki vergi/ceza borcundan dolayı satış olmaz, o tamam....
  • quote:

quote:

aracımızı muayenesiz olarak aldım 8. günde ruhsat evime geldi.

mtv si ödenmemiş ise satış gerçekleşmez
  • benim ruhsatım 1 ayda gelmişti.
  • Yanlış biliyormuşum demekki,ama vergi borcu falan varsa kesinlikle satmıyorlar.Benim ruhsatım iki hafta olmadan geldi bu arada.
  • quote:

Yanlış biliyormuşum demekki,ama vergi borcu falan varsa kesinlikle satmıyorlar.Benim ruhsatım iki hafta olmadan geldi bu arada.

ben ruhsatı 3 gün sonra aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

quote:

Yanlış biliyormuşum demekki,ama vergi borcu falan varsa kesinlikle satmıyorlar.Benim ruhsatım iki hafta olmadan geldi bu arada.

ben ruhsatı 3 gün sonra aldım

Ne güzel,ben kağıtla takılmayı sevdim yalnız
  • Ya böyle bir saçmalık varmı eve gelir diyorlar 20 gün oldu ruhsattan bihaberiz ayrıca evde kimse yokki zaten gelse kapı duvar acaba notmu bırakıyorlar ne oluyor nasıl işliyor bu ruhsat işi eskiden emniyete gidip efendi gibi sıramızı bekleyip alıyorduk şimdi oda yok neyse bu verdikleri kağıdın süresi nedir bilen varmı ? Başımıza iş almayalım bari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0sedan

Ya böyle bir saçmalık varmı eve gelir diyorlar 20 gün oldu ruhsattan bihaberiz ayrıca evde kimse yokki zaten gelse kapı duvar acaba notmu bırakıyorlar ne oluyor nasıl işliyor bu ruhsat işi eskiden emniyete gidip efendi gibi sıramızı bekleyip alıyorduk şimdi oda yok neyse bu verdikleri kağıdın süresi nedir bilen varmı ? Başımıza iş almayalım bari

Gectigimiz hafta su an kullandigim aracin satisini aldim. Noter satisi sonrasi sigortasini yaptieip emniyete gittim. Ve 10dk sonra ruhsat hazirdi.
    Velhasil kelam sigortayi yaptirinca en yakin emniyetten kendinizde alabiliyorsunuz ruhsati. Yoksa eve gelmesi 1ayi bulabiliyor.

• Hortlatacaz ama konu varken buraya yazayım bilen. Ruhsat eve gelmiş evde yoktuk kağıt bırakmışlardı 2 hafta önce falan ama kargo takip gibi bir numara yoktu. Şimdi o evden de taşındım. Ruhsatım nerededir. Nerden almam gerekir gibi sorulara cevap verebilecek birisi varsa çok makbule geçecek.
  • satışın gerçekleştiği noterin bulunduğu ilçe trafik tescilden

• quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

satışın gerçekleştiği noterin bulunduğu ilçe trafik tescilden

Ptt oraya geri mi yollamıştır? Satışı gebzede yaptık oraya mı gitmek gerekecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: otosarrafı

quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

satışın gerçekleştiği noterin bulunduğu ilçe trafik tescilden

Ptt oraya geri mi yollamıştır? Satışı gebzede yaptık oraya mı gitmek gerekecek?

ptt hemen geri göndermiyor
    15 gün içinde 2. defa dağıtıma çıkarıyor

ama siz işi sağlama alın bimere durumu bildirin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.