- x
Telekomun arayan numarları gösterme (caller id) hizmetindeki üç kağıdı. Dikkat edin!
22 Cevap19452 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5643 Mesaj
18 Şubat 2011; 16:13:52 

Dün dedeme yeni caller id (arayan numarayı gösteren) kablosuz telefon aldım. ilk başta arayan numaraları göstermiyordu. Araştırdım telekomu arayıp bu özelliği açtırmak gerekiyormuş. Başına alan kodu koyma kalktığı için korka korka 444 1 444 ü mecburen aradık. Telekom müşteri hizmetlerindeki görevli güvenlik soruları için 80 yaşındaki dedemi telefona isteyerek 5 dk oyaladı ve sonunda arayan numarayı gösterme hizmetini açıyorum dedi ve onaylanmasını istedi dedemde onayladı. Neyse 3-5 saat sonra telekom caller id servisi hizmete girdi.
Artık arayan numaraları görüyorduk fakat oda ne sabah bizim evden dedemi aradığımda farkettim telefon sadece 4 kere çalıyor ve hemen telekomun ücrete tabi telesekreteri devreye giriyor. ee biz bu hizmeti istemedikki üstelik yaşlı insanlar 4 kere çalmayla telefonu anca duyuyorlar açana kadar telesekrete düşüyor.
Telekom öyle bir adilik yapmış ki çabucak 4 kere çalıyor hemen telesekreter hemde ücretli.

- Bize sormadan açılan telesekreter hizmeti sadece caller id hizmeti kalacak şekilde iptal edilebiliyormu?
- Bunu iptal etmek için 900 numaralar gibi para yazan 444 1 444 ü tekrar aramamızmı gerekiyor. Eğer böyleyse bu telekom yeni bir üç kağıt bulmuş demektir.

Biz bu tuzağa düştük siz düşmeyin
Dikkat edin arayan numaraları gösteren bir sabit telefon aldınız ve bu özelliği açtırmak için 444 1 444 telekom müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve 4-5 dk güvenlik işlemlerinden geçiyorsunuz ondan sonra bu özelliği açıyorlar. Yanındada size sormadan ücretli telesekreter özelliğini açıyorlar. Haydaaah onda sonra tekrar 444 1 444 arayıp iptal edilmesini istiyorsunuz falan uzadıkca uzuyor. Bize sormadan başka bir özelliği açıyorlar resmen soygun bu soygun

Telekomu arasam arayan numaraların görünmesi hizmeti kalacak şekilde sadece telesekreter özelliğini iptal ettirebilirmiyim ?

------------------------------------------

Türktelekom online hizmetlere girince https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/indexUye.do soldaki menüden
-ABONELİK İŞLEMLERİ
-Abonelik Değişikliği
-Daha sonra sağ tarafdaki listeden ABONE ÖZELLİKLERİ DEĞİŞİKLİĞİ
-Diğer Abone Özellikleri (Biraz aşağıda) başlığının altındaki ARAYAN NUMARANIN ARANAN ABONE CİHAZINDA GÖRÜNMESİ (CLIP) seçeneğini işaretleyeceksiniz ve devama basarak işlemi tamamlayacaksınız. Bazen hemen bazende 2-3 saat içinde aktif duruma geçer. Artık Caller ID özellikli sabit telefonunuzdan sizi arayan numaralar görünecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_xxx -- 26 Haziran 2011; 17:31:22 >

SATILIK-750TL ye 160GB PS3 Slim + 3 Kol + 11 Oyun + Kablosuz Headset
http://forum.donanimhaber.com/m_97254184/f_//tm.htm#97254184

''Ben oyunlara göre donanım alacağıma oyunlar benim donanıma göre üretilsin.'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Zenginin sistemi fakirin sistemi yok böylece frame ve makro yönünden öne geçmek yok, aynı donanımla herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / ''Hack yok hile yok çünkü bunu çalıştıracak bir işletim sistemi yok, tertemiz sunucularda herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Exclusive oyunlar oyun değil sanat eseri'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz.

3838 Mesaj
18 Şubat 2011; 16:15:53 

Bizde açtırmıştık baya soru soruyorlar ama bu telesekreter felan bizde olmadı yeni yapmaya başlamışlar demekki bunlardan herşey beklenir

Ölmeye hazır değilsen, kılıç takıp dolaşmayacaksın.

398 Mesaj
18 Şubat 2011; 17:51:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Dün dedeme yeni caller id (arayan numarayı gösteren) kablosuz telefon aldım. ilk başta arayan numaraları göstermiyordu. Araştırdım telekomu arayıp bu özelliği açtırmak gerekiyormuş. Başına alan kodu koyma kalktığı için korka korka 444 1 444 ü mecburen aradık. Telekom müşteri hizmetlerindeki görevli güvenlik soruları için 80 yaşındaki dedemi telefona isteyerek 5 dk oyaladı ve sonunda arayan numarayı gösterme hizmetini açıyorum dedi ve onaylanmasını istedi dedemde onayladı. Neyse 3-5 saat sonra telekom caller id servisi hizmete girdi.
Artık arayan numaraları görüyorduk fakat oda ne sabah bizim evden dedemi aradığımda farkettim telefon sadece 4 kere çalıyor ve hemen telekomun ücrete tabi telesekreteri devreye giriyor. ee biz bu hizmeti istemedikki üstelik yaşlı insanlar 4 kere çalmayla telefonu anca duyuyorlar açana kadar telesekrete düşüyor.
Telekom öyle bir adilik yapmış ki çabucak 4 kere çalıyor hemen telesekreter hemde ücretli.

- Bize sormadan açılan telesekreter hizmeti sadece caller id hizmeti kalacak şekilde iptal edilebiliyormu?
- Bunu iptal etmek için 900 numaralar gibi para yazan 444 1 444 ü tekrar aramamızmı gerekiyor. Eğer böyleyse bu telekom yeni bir üç kağıt bulmuş demektir.

Biz bu tuzağa düştük siz düşmeyin
Dikkat edin arayan numaraları gösteren bir sabit telefon aldınız ve bu özelliği açtırmak için 444 1 444 telekom müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve 4-5 dk güvenlik işlemlerinden geçiyorsunuz ondan sonra bu özelliği açıyorlar. Yanındada size sormadan ücretli telesekreter özelliğini açıyorlar. Haydaaah onda sonra tekrar 444 1 444 arayıp iptal edilmesini istiyorsunuz falan uzadıkca uzuyor. Bize sormadan başka bir özelliği açıyorlar resmen soygun bu soygun

Telekomu arasam arayan numaraların görünmesi hizmeti kalacak şekilde sadece telesekreter özelliğini iptal ettirebilirmiyim ?

Dedenizin telefonunda Telesekreter servisini kapatmak için #21# tuşlarına basın, otomatik teleksekreter ücretsiz olarak devre dışı kalacaktır.

6688 Mesaj
18 Şubat 2011; 18:11:10 

telekom şaşırdı sabrımızı taşırdaaa

amaaaaa yokki bir çaresi

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

5643 Mesaj
18 Şubat 2011; 19:05:25 

#21# denedim olmuyor.

''Ben oyunlara göre donanım alacağıma oyunlar benim donanıma göre üretilsin.'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Zenginin sistemi fakirin sistemi yok böylece frame ve makro yönünden öne geçmek yok, aynı donanımla herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / ''Hack yok hile yok çünkü bunu çalıştıracak bir işletim sistemi yok, tertemiz sunucularda herkes eşit şartlarda'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz. / '' Exclusive oyunlar oyun değil sanat eseri'' - İşte bunun için konsolu tercih ediyoruz.

877 Mesaj
18 Şubat 2011; 20:33:12 

Türk telekom'un sitesinden online işlem merkezi şifresi alarak kendi kendinize hizmetleri açıp kapatabiliyorsunuz.

Şifre almak çok kolay, birkaç kimlik bilgisi sorup e posta adresinize gönderiyor.

5643 Mesaj
18 Şubat 2011; 20:34:41 

quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Türk telekom'un sitesinden online işlem merkezi şifresi alarak kendi kendinize hizmetleri açıp kapatabiliyorsunuz.

Şifre almak çok kolay, birkaç kimlik bilgisi sorup e posta adresinize gönderiyor.

Hemen deniyorum.

5643 Mesaj
18 Şubat 2011; 21:01:03 

quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Online işlem şifremi aldım. Sisteme girdim fakat menüler içinde böyle bir seçenek yok didikdidik ettim bulamıyorum tam olarak nerde

5643 Mesaj
18 Şubat 2011; 21:14:57 

Arayan numaraları göstermeyi buldum. Bilseydim dün 444 1 444 ü aramadan burdan işlemi gerçekleştirirdim. Fakat telesekreteri kapatacak bir yer yok. İşin ilginç yanı bizim ev de 4-5 çalmadan sonra telesekretere düşüyor.

5643 Mesaj
18 Şubat 2011; 21:35:38 

Yaptım arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim.

Şu şekilde yaparsanız oluyor.

Meşgulde çağrı yönlendirmenin iptali için #60#, cevapsızda çağrı yönlendirmenin iptali için #22#

ikisinide yapın. Artık hattınız 5 kez çalınca telesekretere düşmüyor.

Arayan numaraları göstermeyi açmak için ise türk telekom online hizmetine üye olun yapın. Ordan yapın boş yere 444 1 444 e para vermeyin.

6562 Mesaj
3 Mart 2011; 15:05:47 

quote:

Meşgulde çağrı yönlendirmenin iptali için #60#, cevapsızda çağrı yönlendirmenin iptali için #22#

Arayan numaraları göstermeyi açmak için ise türk telekom online hizmetine üye olun yapın. Ordan yapın boş yere 444 1 444 e para vermeyin.

Bu önemli. Akşam deneyeceğim

Şampiyon olmak mümkün, Fenerbahçe olmak imkansız...

2515 Mesaj
3 Mart 2011; 15:13:12 

bir şekilde telekomdan uzak durmak gerekiyor maalesef

' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'

56 Mesaj
3 Mart 2011; 22:22:10 

Arayan numaraların gösterilmesi ücretli diye biliyorum. Birkaç yıl önceydi sanırım, her arayan numarayı gösterdiğinde 4-5 kontör alıyordu.

Dikkatli olmanızı ve telekomdan mümkün olduğu kadar uzak durmanızı tavsiye ederim.

quote:

3664 Mesaj
3 Mart 2011; 23:21:41 

2008 yılının şubat ayında türk telekom hattımı kapattım, şimdi kafam rahat, o üçkağıtçı türk telekomu hayatta eve sokmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3664 Mesaj
3 Mart 2011; 23:33:30 

cmt.si günü türk telekom teyzemi aramış 12 ay hattınızı kapatmasınız yangına, hırsızlığa, su basmasına bir sene bedava sigorta yapacağız demişler, teyzem sabit hattını kapatmayacağı için olur demiş, bana o gün telefon etti dedim bir araştırayım neyse sitesinde buldum sigorta şöyle; yangına 5000 tl, hırsızlığa 500 tl, su basmasına 500 tl sigorta yapıyor, dün teyzeme uğradım sigorta böyle böyle dedim eniştem ve teyzem çok güldüler

2055 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:03:35 

NERDEN BULDUNUZ HOCAM İNTERNET ÜZERİNDEN TÜRK TELEKOMDA ARADIM ARADIM YOK :s
quote:

Arayan numaraları göstermeyi buldum. Bilseydim dün 444 1 444 ü aramadan burdan işlemi gerçekleştirirdim. Fakat telesekreteri kapatacak bir yer yok. İşin ilginç yanı bizim ev de 4-5 çalmadan sonra telesekretere düşüyor.

5643 Mesaj
26 Haziran 2011; 17:30:44 

Türktelekom online hizmetlere girince https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/indexUye.do soldaki menüden
-ABONELİK İŞLEMLERİ
-Abonelik Değişikliği
-Daha sonra sağ tarafdaki listeden ABONE ÖZELLİKLERİ DEĞİŞİKLİĞİ
-Diğer Abone Özellikleri (Biraz aşağıda) başlığının altındaki ARAYAN NUMARANIN ARANAN ABONE CİHAZINDA GÖRÜNMESİ (CLIP) seçeneğini işaretleyeceksiniz ve devama basarak işlemi tamamlayacaksınız. Bazen hemen bazende 2-3 saat içinde aktif duruma geçer. Artık Caller ID özellikli sabit telefonunuzdan sizi arayan numaralar görünecektir.

33 Mesaj
14 Ağustos 2011; 14:56:49 

ücretlendirmesi nedir arkadaslar bu hizmetin bilginiz varmı ?

7077 Mesaj
14 Ağustos 2011; 16:41:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mnykdm

ücretlendirmesi nedir arkadaslar bu hizmetin bilginiz varmı ?

caller id hizmetinden yıllardır yararlanıyoruz.

cep telefonlarındaki gibi ücretsizdir.

33 Mesaj
15 Ağustos 2011; 11:59:13 

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

caller id hizmetinden yıllardır yararlanıyoruz.

cep telefonlarındaki gibi ücretsizdir.

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Kasım 2011; 0:54:30 

kime sorsam sabit telefonu iptal ediyor. bu saatten sonra göstersen ne gizlesen ne...

1012 Mesaj
10 Kasım 2011; 1:07:29 

quote:

Orijinalden alıntı: erdal.yardimci

kime sorsam sabit telefonu iptal ediyor. bu saatten sonra göstersen ne gizlesen ne...

aynen

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6590 Mesaj
17 Kasım 2011; 20:09:49 

açtırdık özelliği.
15 dk oldu aktif olmadı. yarına olur sanırım

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Turk Telekom » Telekomun arayan numarları gösterme (caller id) hizmetindeki üç kağıdı. Dikkat edin!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.445