Şimdi Ara

Telekomun arayan numarları gösterme (caller id) hizmetindeki üç kağıdı. Dikkat edin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
61.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün dedeme yeni caller id (arayan numarayı gösteren) kablosuz telefon aldım. ilk başta arayan numaraları göstermiyordu. Araştırdım telekomu arayıp bu özelliği açtırmak gerekiyormuş. Başına alan kodu koyma kalktığı için korka korka 444 1 444 ü mecburen aradık. Telekom müşteri hizmetlerindeki görevli güvenlik soruları için 80 yaşındaki dedemi telefona isteyerek 5 dk oyaladı ve sonunda arayan numarayı gösterme hizmetini açıyorum dedi ve onaylanmasını istedi dedemde onayladı. Neyse 3-5 saat sonra telekom caller id servisi hizmete girdi.
    Artık arayan numaraları görüyorduk fakat oda ne sabah bizim evden dedemi aradığımda farkettim telefon sadece 4 kere çalıyor ve hemen telekomun ücrete tabi telesekreteri devreye giriyor. ee biz bu hizmeti istemedikki üstelik yaşlı insanlar 4 kere çalmayla telefonu anca duyuyorlar açana kadar telesekrete düşüyor.
    Telekom öyle bir adilik yapmış ki çabucak 4 kere çalıyor hemen telesekreter hemde ücretli.

- Bize sormadan açılan telesekreter hizmeti sadece caller id hizmeti kalacak şekilde iptal edilebiliyormu?
    - Bunu iptal etmek için 900 numaralar gibi para yazan 444 1 444 ü tekrar aramamızmı gerekiyor. Eğer böyleyse bu telekom yeni bir üç kağıt bulmuş demektir.

Biz bu tuzağa düştük siz düşmeyin
    Dikkat edin arayan numaraları gösteren bir sabit telefon aldınız ve bu özelliği açtırmak için 444 1 444 telekom müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve 4-5 dk güvenlik işlemlerinden geçiyorsunuz ondan sonra bu özelliği açıyorlar. Yanındada size sormadan ücretli telesekreter özelliğini açıyorlar. Haydaaah onda sonra tekrar 444 1 444 arayıp iptal edilmesini istiyorsunuz falan uzadıkca uzuyor. Bize sormadan başka bir özelliği açıyorlar resmen soygun bu soygun

Telekomu arasam arayan numaraların görünmesi hizmeti kalacak şekilde sadece telesekreter özelliğini iptal ettirebilirmiyim ?

------------------------------------------

Türktelekom online hizmetlere girince https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/indexUye.do soldaki menüden
    -ABONELİK İŞLEMLERİ
    -Abonelik Değişikliği
    -Daha sonra sağ tarafdaki listeden ABONE ÖZELLİKLERİ DEĞİŞİKLİĞİ
    -Diğer Abone Özellikleri (Biraz aşağıda) başlığının altındaki ARAYAN NUMARANIN ARANAN ABONE CİHAZINDA GÖRÜNMESİ (CLIP) seçeneğini işaretleyeceksiniz ve devama basarak işlemi tamamlayacaksınız. Bazen hemen bazende 2-3 saat içinde aktif duruma geçer. Artık Caller ID özellikli sabit telefonunuzdan sizi arayan numaralar görünecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 26 Haziran 2011; 17:31:22 >

• Bizde açtırmıştık baya soru soruyorlar ama bu telesekreter felan bizde olmadı yeni yapmaya başlamışlar demekki bunlardan herşey beklenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Dün dedeme yeni caller id (arayan numarayı gösteren) kablosuz telefon aldım. ilk başta arayan numaraları göstermiyordu. Araştırdım telekomu arayıp bu özelliği açtırmak gerekiyormuş. Başına alan kodu koyma kalktığı için korka korka 444 1 444 ü mecburen aradık. Telekom müşteri hizmetlerindeki görevli güvenlik soruları için 80 yaşındaki dedemi telefona isteyerek 5 dk oyaladı ve sonunda arayan numarayı gösterme hizmetini açıyorum dedi ve onaylanmasını istedi dedemde onayladı. Neyse 3-5 saat sonra telekom caller id servisi hizmete girdi.
    Artık arayan numaraları görüyorduk fakat oda ne sabah bizim evden dedemi aradığımda farkettim telefon sadece 4 kere çalıyor ve hemen telekomun ücrete tabi telesekreteri devreye giriyor. ee biz bu hizmeti istemedikki üstelik yaşlı insanlar 4 kere çalmayla telefonu anca duyuyorlar açana kadar telesekrete düşüyor.
    Telekom öyle bir adilik yapmış ki çabucak 4 kere çalıyor hemen telesekreter hemde ücretli.

- Bize sormadan açılan telesekreter hizmeti sadece caller id hizmeti kalacak şekilde iptal edilebiliyormu?
    - Bunu iptal etmek için 900 numaralar gibi para yazan 444 1 444 ü tekrar aramamızmı gerekiyor. Eğer böyleyse bu telekom yeni bir üç kağıt bulmuş demektir.

Dikkat edin arayan numaraları gösteren bir sabit telefon aldınız ve bu özelliği açtırmak için 444 1 444 telekom müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve 4-5 dk güvenlik işlemlerinden geçiyorsunuz ondan sonra bu özelliği açıyorlar. Yanındada size sormadan ücretli telesekreter özelliğini açıyorlar. Haydaaah onda sonra tekrar 444 1 444 arayıp iptal edilmesini istiyorsunuz falan uzadıkca uzuyor. Bize sormadan başka bir özelliği açıyorlar resmen soygun bu soygun

Telekomu arasam arayan numaraların görünmesi hizmeti kalacak şekilde sadece telesekreter özelliğini iptal ettirebilirmiyim ?

Dedenizin telefonunda Telesekreter servisini kapatmak için #21# tuşlarına basın, otomatik teleksekreter ücretsiz olarak devre dışı kalacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sattackus

quote:

Dün dedeme yeni caller id (arayan numarayı gösteren) kablosuz telefon aldım. ilk başta arayan numaraları göstermiyordu. Araştırdım telekomu arayıp bu özelliği açtırmak gerekiyormuş. Başına alan kodu koyma kalktığı için korka korka 444 1 444 ü mecburen aradık. Telekom müşteri hizmetlerindeki görevli güvenlik soruları için 80 yaşındaki dedemi telefona isteyerek 5 dk oyaladı ve sonunda arayan numarayı gösterme hizmetini açıyorum dedi ve onaylanmasını istedi dedemde onayladı. Neyse 3-5 saat sonra telekom caller id servisi hizmete girdi.

Dedenizin telefonunda Telesekreter servisini kapatmak için #21# tuşlarına basın, otomatik teleksekreter ücretsiz olarak devre dışı kalacaktır.
    telekom şaşırdı sabrımızı taşırdaaa

amaaaaa yokki bir çaresi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

telekom şaşırdı sabrımızı taşırdaaa

amaaaaa yokki bir çaresi

Alıntıları Göster
    #21# denedim olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtual Reality

#21# denedim olmuyor.

Alıntıları Göster
    Türk telekom'un sitesinden online işlem merkezi şifresi alarak kendi kendinize hizmetleri açıp kapatabiliyorsunuz.

Şifre almak çok kolay, birkaç kimlik bilgisi sorup e posta adresinize gönderiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Türk telekom'un sitesinden online işlem merkezi şifresi alarak kendi kendinize hizmetleri açıp kapatabiliyorsunuz.

Şifre almak çok kolay, birkaç kimlik bilgisi sorup e posta adresinize gönderiyor.

Hemen deniyorum.
  • quote:

Online işlem şifremi aldım. Sisteme girdim fakat menüler içinde böyle bir seçenek yok didikdidik ettim bulamıyorum tam olarak nerde
  • quote:

quote:

Online işlem şifremi aldım. Sisteme girdim fakat menüler içinde böyle bir seçenek yok didikdidik ettim bulamıyorum tam olarak nerde

Alıntıları Göster
    Arayan numaraları göstermeyi buldum. Bilseydim dün 444 1 444 ü aramadan burdan işlemi gerçekleştirirdim. Fakat telesekreteri kapatacak bir yer yok. İşin ilginç yanı bizim ev de 4-5 çalmadan sonra telesekretere düşüyor.
  • quote:

Arayan numaraları göstermeyi buldum. Bilseydim dün 444 1 444 ü aramadan burdan işlemi gerçekleştirirdim. Fakat telesekreteri kapatacak bir yer yok. İşin ilginç yanı bizim ev de 4-5 çalmadan sonra telesekretere düşüyor.

Alıntıları Göster
    Yaptım arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim.

Şu şekilde yaparsanız oluyor.

Meşgulde çağrı yönlendirmenin iptali için #60#, cevapsızda çağrı yönlendirmenin iptali için #22#

ikisinide yapın. Artık hattınız 5 kez çalınca telesekretere düşmüyor.

Arayan numaraları göstermeyi açmak için ise türk telekom online hizmetine üye olun yapın. Ordan yapın boş yere 444 1 444 e para vermeyin.
  • quote:

Meşgulde çağrı yönlendirmenin iptali için #60#, cevapsızda çağrı yönlendirmenin iptali için #22#

Arayan numaraları göstermeyi açmak için ise türk telekom online hizmetine üye olun yapın. Ordan yapın boş yere 444 1 444 e para vermeyin.

Bu önemli. Akşam deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

quote:

Bu önemli. Akşam deneyeceğim

Alıntıları Göster
    bir şekilde telekomdan uzak durmak gerekiyor maalesef
  • Arayan numaraların gösterilmesi ücretli diye biliyorum. Birkaç yıl önceydi sanırım, her arayan numarayı gösterdiğinde 4-5 kontör alıyordu.

Dikkatli olmanızı ve telekomdan mümkün olduğu kadar uzak durmanızı tavsiye ederim.

quote:

• 2008 yılının şubat ayında türk telekom hattımı kapattım, şimdi kafam rahat, o üçkağıtçı türk telekomu hayatta eve sokmam
  • cmt.si günü türk telekom teyzemi aramış 12 ay hattınızı kapatmasınız yangına, hırsızlığa, su basmasına bir sene bedava sigorta yapacağız demişler, teyzem sabit hattını kapatmayacağı için olur demiş, bana o gün telefon etti dedim bir araştırayım neyse sitesinde buldum sigorta şöyle; yangına 5000 tl, hırsızlığa 500 tl, su basmasına 500 tl sigorta yapıyor, dün teyzeme uğradım sigorta böyle böyle dedim eniştem ve teyzem çok güldüler
  • NERDEN BULDUNUZ HOCAM İNTERNET ÜZERİNDEN TÜRK TELEKOMDA ARADIM ARADIM YOK :s
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

NERDEN BULDUNUZ HOCAM İNTERNET ÜZERİNDEN TÜRK TELEKOMDA ARADIM ARADIM YOK :s
    quote:

Alıntıları Göster
    Türktelekom online hizmetlere girince https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/indexUye.do soldaki menüden
    -ABONELİK İŞLEMLERİ
    -Abonelik Değişikliği
    -Diğer Abone Özellikleri (Biraz aşağıda) başlığının altındaki ARAYAN NUMARANIN ARANAN ABONE CİHAZINDA GÖRÜNMESİ (CLIP) seçeneğini işaretleyeceksiniz ve devama basarak işlemi tamamlayacaksınız. Bazen hemen bazende 2-3 saat içinde aktif duruma geçer. Artık Caller ID özellikli sabit telefonunuzdan sizi arayan numaralar görünecektir.
  • quote:

-ABONELİK İŞLEMLERİ
    -Abonelik Değişikliği

Alıntıları Göster
    ücretlendirmesi nedir arkadaslar bu hizmetin bilginiz varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnykdm

ücretlendirmesi nedir arkadaslar bu hizmetin bilginiz varmı ?

caller id hizmetinden yıllardır yararlanıyoruz.

cep telefonlarındaki gibi ücretsizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

caller id hizmetinden yıllardır yararlanıyoruz.

cep telefonlarındaki gibi ücretsizdir.

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.