Şimdi Ara

alkollü araç kullanma limiti 1.00 promil olarak belirlendi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
13.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: odessa.13

bencede 0 promil olması lazım. alkolü meşrulaştırıyorlar. inşallah kabul edilmez.

Önce bi yazılanları okuyun. Sonra ne yasaklanıyormuş bi görün. Hey Allahım ya. Ülke insanı böyle olduktan sonra bu siyasetçilerin insanların gözünü boyaması çok zor olmasa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Orijinalden alıntı: odessa.13

bencede 0 promil olması lazım. alkolü meşrulaştırıyorlar. inşallah kabul edilmez.

Önce bi yazılanları okuyun. Sonra ne yasaklanıyormuş bi görün. Hey Allahım ya. Ülke insanı böyle olduktan sonra bu siyasetçilerin insanların gözünü boyaması çok zor olmasa gerek.

valla kardeş ben bir kere daha okudum ve doğru anlamışım. sen ne anladın ya da anlamadın çok merak ettim. atın artık at gözlüklerinizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyin Premium

quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Orijinalden alıntı: Beyin Premium

bu gün 0.44 promil alkole yakalanan babama ceza kesip ehliyetine el koydular. 0.44 e nasıl el koyarlar bilemiyorum

Ticari araç mı ?

Evet yük naklinde kullandığımız kia kamyonet.

Arkadaşlar bu konuda biraz kafa karışıklığı var sanırım.

Şu şekilde açıklamaya çalışayım. Yasal olarak Ticari araçlarda alkol kullanım oranı "0" (sıfır) dır. Bu her ne kadar taksi, otobüs , minibüs gibi yolcu ya da yük taşıyan araçlar olarak algılansa da, aslında bu yasak ruhsatlarında ticari yazan tüm araçlar için geçerlidir. Örneğin bir woolksvagen "transporter" ınız var ise, bunun ruhsatında araç ticari olarak görünür. Aynı şekilde arkası yük taşımaya uygun her türlü araç (Ford transit, Fiat Fiorino, Ducato, Doblo hatta arkası kaoalı olan Opel Corsa, Ford Fiesta gibi araçlar da ruhsatlarında ticari yazdığı için ticari kullanım olarak düşünülüp, siz ne kadar özel olarak kullanıyor olsanız da alkol sınırı "0" (Sıfır) dır.

O nedenle ruhsatlarınızı lütfen kontrol ediniz. Normalde alkollü trafiğe zaten çıkmayınız ama kullandığınız ticari bir araç ise iki kat dikkatli olunuz.
  • Bide diyorlar şeriat geliyor diye
  • aradaki cevapları okumadım şimdi alkol limiti 0,50 idir bu değişti/değişecek 1,00 olarak iki katına mı çıkacak yada çıktı?
  • ilginç neden değişiklik düşünüldü acaba
  • Kesinlikle doğru olmaz.
  • 1 promil gayet iyi olmuş
  • Konuyu nerenizden okuyorsunuz?

Yahu daha öncede yazdık; limit yine 0,50.
    1 üzerine çıkarsa yaptırımları ağırlaşacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

"0" olması gerekirken arttırıyorlar...

+1,0000000

sosyal düzeni bozucu yasalar çıkıyor artık rahat rahat alkollü bir şekilde insanları öldürmek ( alkollü bir şekilde meydana gelen kazadaki sürücünün rolü mağdur değil zanlı, yitip giden canlara bir şey diyemiyoorum olay ise resmen cinayettir)..

Alllah sonumuzu hayır etsin, kaos yakındır..

Kimya yada biyoloji bilginiz varsa sıfır olmaması gerektiğini biliyorsunuzdur.

Bulgaristan'da gecen sene bir anda sıfıra düşmüştü fakat sonra yaptıkları hatanın farkına vardılar vede promil oranını tekrar düzenlediler.

Sifir olmasini kabul ediyorsaniz; Araba sürmeden önce bira icmeyin, rakı icmeyin, boza icmeyin, üzüm suyu icmeyin, %100portakal,limon,greyfurt,nar suyu icmeyin, yemeyin. Gazozu vede Elmalı sodayi abartmayın.
    Beklemiş patates vede sekerkenmis hurmayıda kesinlikle tüketmeyin.
    Salataniza sirke,limon benzeri seyler koymayın...

Hayatta mutluluklar efendim

Bu ülkeye ve insanına "fazla" gelen bir açıklama olmuş sevgili dostum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

0.5 promil içmeseniz bile bazen geçilebiliyor.

Ya arkadaşlar alkolün yasak olduğu bir muamma ya, alkol doğada çoğu besinde , meyvede mevcut...

Doğal olan birşey nasıl haram olur?

Bence şuurunu kaybedecek şekilde sarhoş olmak esas haram olan:

Cennette bile dereler şarap akacakmış, hem de en g
    zelinden

sarap arapca icki degil icecek demektir. bi araba sorarsaniz su bile saraptir(surup,serbet,mesrubat hepsi ayni kokten gelir) butun iceceklerin oldugu gibi.

cennette saraptan nehirler meal yazan cevirmenlerin aymazligi. turkcede sarabin ne anlama geldigini biliyorlar ama gene de kuranda icki anlamina gelmedigini bilseler bile turkceye cevirirken sarap olarak ceviriyorlar.

kaldi ki kuranda yasaklanan sarap ya da alkol degildir. bu adla gecmez. akli orten herturlu kati,sivi,gaz ne kadar uyusturucu madde varsa hepsnin kullanimi yasaktir(dunyevi cezasi yoktur zaten aklini mantigini kullanan bir inanan dunyadaki cezadan cok ahirettekinden korkar). yedigimiz cogu yiyecekte dogal olarak bulunan alkol damitilip derisimi arttirilarak tuketilmedigi surece haram degildir. yani portakaldaki alkol haram degildir netekim 10 kilo portakal yesen bile sarhos olamazsin. ya da son donemde cikan koladaki alkol. 10 litre kola icsen de sarhos olamazsin.

allahin asla kabul etmedigi ise helale haram harama helal demektir. 1.dereceden sirk nedeni.

Benim için de kadınları kapanmaya zorlamak 1. dereceden sirk nedeni, ne yapacağız...?
  • quote:

quote:

Ya arkadaşlar alkolün yasak olduğu bir muamma ya, alkol doğada çoğu besinde , meyvede mevcut...

zelinden

sarap arapca icki degil icecek demektir. bi araba sorarsaniz su bile saraptir(surup,serbet,mesrubat hepsi ayni kokten gelir) butun iceceklerin oldugu gibi.

cennette saraptan nehirler meal yazan cevirmenlerin aymazligi. turkcede sarabin ne anlama geldigini biliyorlar ama gene de kuranda icki anlamina gelmedigini bilseler bile turkceye cevirirken sarap olarak ceviriyorlar.

kaldi ki kuranda yasaklanan sarap ya da alkol degildir. bu adla gecmez. akli orten herturlu kati,sivi,gaz ne kadar uyusturucu madde varsa hepsnin kullanimi yasaktir(dunyevi cezasi yoktur zaten aklini mantigini kullanan bir inanan dunyadaki cezadan cok ahirettekinden korkar). yedigimiz cogu yiyecekte dogal olarak bulunan alkol damitilip derisimi arttirilarak tuketilmedigi surece haram degildir. yani portakaldaki alkol haram degildir netekim 10 kilo portakal yesen bile sarhos olamazsin. ya da son donemde cikan koladaki alkol. 10 litre kola icsen de sarhos olamazsin.

allahin asla kabul etmedigi ise helale haram harama helal demektir. 1.dereceden sirk nedeni.

Bir de bu kimi bağlar? Herkesin inanışı veya inanmayışı kendine. Bunu ne yapacağız? İstediğime istediğim gibi inanmak ve inanmamak benim hakkım. Çekeceksem de cezasını ben çekeceğim öbür tarafta. Bu dünyada başkasının hakkına girmeden istediğimi yaparım. Bunu sorgulamak da kimsenin haddine değildir. Zaten buna aykırı birşey yazmamışsınız da, kitabı fazla motomod yorumladığınızı düşünmüyor değilim. Sadece Allah inancı olan birinden dinleyin isterseniz:

Kuran'a göre vücutlarımız bize ait değil. Bize ait olmayan birşeye zarar veriyoruz. İçki içerken kimseye zararımız olmasa bile (ki şuursuz kişilerde zarar verme ihtimali de var) kendimize olabilir. Eğer olursa haramdır. Sigara da keza. Sigaranın zararları kanıtlandığına göre, sigara mekruh değil, haramdır. Ancak, bilim adamlarının bulgusuna göre, belli aralıklarla bir parmak şarap kalp ve damar yolları için iyi birşey. Böyle içen biri için haram değil. Veya kendi bünyesine zarar vermeden içen biri (haftada bir gün, 1-2 duble) için de haram olduğu söylenemez. Zira başkasına da zarar vermiyorsunuz, kendinize de zarar vermiyorsunuz, 1-2 duble ile bilincinizi de perdelemiyorsunuz.

Kuran mantık dinidir. Bilime inanan bir dindir. İnanan biri iseniz kuranın mantık ve bilim dini olduğu gerçeğini göz ardı etmeyin. Bu da inanışınızda şirke düşmek olabilir. Mantık sahibi ehil kişi hiçbir şeyin siyah ve beyaz olmadığını bilir. Kuran da mantık dini ise, Kuran'da yazanların siyah ve beyaz olmadığını kavramak gerekir.

Bu bağlamda Kuran'ı daha derinlemesine incelerseniz bir avam anlamı, bir de özü olduğunu göreceksiniz. Korkarak güdülenen avam için kurallar silsilesi halinde gözüken kitabı incelemeye başladığınızda içindeki öze ulaşırsınız. Bence okuyor ve ilgileniyorsanız kuranın avam anlamını bırakıp, evrensel olan özüne bakma zamanı gelmiştir.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Benim bildiğim modern ülkelerde hep 0.5 promil sınır. 1 promil biraz çok gibi. Gerçi en büyük istatistik gene devlette. ehliyet kaptıranların çoğu 0.55-0.60 ile falan kaptırdı ise düzenleme makul olabilir.
  • 1 veya 1,5 olması lazım. Gerçi bana fark etmiyor.. 2,3,4 kac defa geçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

quote:

zelinden

Benim için de kadınları kapanmaya zorlamak 1. dereceden sirk nedeni, ne yapacağız...?

ben kapanmak hakkinda bisey demis miyim. onu git kadinlari zorla kapatmaya calisanlara soyle janjan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

quote:

quote:

zelinden

Bir de bu kimi bağlar? Herkesin inanışı veya inanmayışı kendine. Bunu ne yapacağız? İstediğime istediğim gibi inanmak ve inanmamak benim hakkım. Çekeceksem de cezasını ben çekeceğim öbür tarafta. Bu dünyada başkasının hakkına girmeden istediğimi yaparım. Bunu sorgulamak da kimsenin haddine değildir. Zaten buna aykırı birşey yazmamışsınız da, kitabı fazla motomod yorumladığınızı düşünmüyor değilim. Sadece Allah inancı olan birinden dinleyin isterseniz:

Kuran'a göre vücutlarımız bize ait değil. Bize ait olmayan birşeye zarar veriyoruz. İçki içerken kimseye zararımız olmasa bile (ki şuursuz kişilerde zarar verme ihtimali de var) kendimize olabilir. Eğer olursa haramdır. Sigara da keza. Sigaranın zararları kanıtlandığına göre, sigara mekruh değil, haramdır. Ancak, bilim adamlarının bulgusuna göre, belli aralıklarla bir parmak şarap kalp ve damar yolları için iyi birşey. Böyle içen biri için haram değil. Veya kendi bünyesine zarar vermeden içen biri (haftada bir gün, 1-2 duble) için de haram olduğu söylenemez. Zira başkasına da zarar vermiyorsunuz, kendinize de zarar vermiyorsunuz, 1-2 duble ile bilincinizi de perdelemiyorsunuz.

Kuran mantık dinidir. Bilime inanan bir dindir. İnanan biri iseniz kuranın mantık ve bilim dini olduğu gerçeğini göz ardı etmeyin. Bu da inanışınızda şirke düşmek olabilir. Mantık sahibi ehil kişi hiçbir şeyin siyah ve beyaz olmadığını bilir. Kuran da mantık dini ise, Kuran'da yazanların siyah ve beyaz olmadığını kavramak gerekir.

Bu bağlamda Kuran'ı daha derinlemesine incelerseniz bir avam anlamı, bir de özü olduğunu göreceksiniz. Korkarak güdülenen avam için kurallar silsilesi halinde gözüken kitabı incelemeye başladığınızda içindeki öze ulaşırsınız. Bence okuyor ve ilgileniyorsanız kuranın avam anlamını bırakıp, evrensel olan özüne bakma zamanı gelmiştir.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Benim bildiğim modern ülkelerde hep 0.5 promil sınır. 1 promil biraz çok gibi. Gerçi en büyük istatistik gene devlette. ehliyet kaptıranların çoğu 0.55-0.60 ile falan kaptırdı ise düzenleme makul olabilir.

ben illa boyle inanacaksiniz herkes musluman olacak mi dedim? isterse adam maymuna tapsin bir kisi bile gelip sen napiyorsun diyemez.

kitabi ben yorumlamiyorum kaldi ki kuran bir insan tarafindan yorumlanamaz yorumu ve aciklamasini gene allah yapar ki aynen ayette dedigi gibi ''ayetleri gene size allah aciklar baskasina kul olmayasiniz diye'' der. ben kuranda ne yaziyorsa onu yazdim. icine kendi yorumumu da katmadim. ancak yukarida yazdiklariniz yalnizca allaha inanan birinin sozleri olamaz cunku kuranda uyusturucu madde kullanmanin yasaklanmasi bu nedenlere bagli degil. ne yazikki kuran disi olmus yazilanlar.

sunu da eklemek isterim kuranda ictiginiz nebizin(bu adla geciyor olmasi gerek) yararlari vardir ama zarari daha buyuktur der. yani alkollu ickielrdeki yarari gozardi etmiyor ama gene de yaklasmayin diyor. az icin demiyor.
  • 50cclik bira ortalama kaç promil yapar??Alkollü çıkmam trafiğe sadece merak ettim

Dine falan bağlayacak olan cevap vermesin
  • Düz çizgi üzerinde yürütsünler, tartışmaları bitirsinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

quote:

quote:

Konu sanırım yanlış anlaşılmış..

Ceza sınırı yine 0.50promil.
    Fakat 1promilden fazla olursa cezalar katlanacak, hapise kadar yolu olacak.

içtikten sonra eve taksiyle dönmeye devam.

Okuyunuz (!)

hala herkes kafasına göre yorum yapıyor okumuyolar sanırım, 50 cümlelik bir haberi başlığına göre yorumlayan tek ülke bizizdir heralde, maksat birilerini kötülemek

Sahiden inanılır gibi değil, başlığı gözleriyle okuyorlar ama içerik için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.