Şimdi Ara

VİTESİ ÇATT!! DİYE 4' E ATANLAR KLÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
15
Favori
35.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

klübümüzün onur, gurur üyesi, 4.vites uzmanı, ve imtiyaz sahibi : rotational intertia

klübümüzün 2. onur üyesi , usta paylaşımcı , araştırmacı forum üyesi : dranov

üyelerimiz :

-|_-0zZie-_|

-Selçuk ALAGÖZ

-HaCKeRBoY64

-aytacfx

-idemo

-smg05

-zugasi_berepe

-ATTRACTION

-shanke

-deserthawk

-cbekir

-otomobilci_x

-STasdemir

-gs_mert

-Reis-i Eagles

-efk0

-cagatay05

-Doga.

-KYgt

-desoto

-TiredWarrioR

-cemoki

-Rallyman61

-bjkliali

-sinoplu2009

-brkcad34

-peugeot-406

-MahoSülüman

-Emre BİÇER

-onuraydin

-MINERVAL

-uykusuz27

-mesut4.bahtiyar

-AykutEsk

-impossiblespeed

-fbcemo

-aoe_

-erkan0075

-haciragipdayi

-ahkbjk

-F.@.T.İ.H

-GörkeM | DH

-safa_oyuncu

-Büyük İskender

-ferrariman

-CrazyRomeo156

-Can-KSK

-metinTasci

-voltura

-kaan_9292

-goro1982

-!!!Chinogolog!!!

-hasoci

-MustafaEmre415

-aemred

-berkaydj

-webaslan

-Burak YLMZ

-alfazeki

-Komutan Jumong

-ibrahimtapu

-commonwealth

-ahmetozdogan06

-enescakillii

-donanımcı123

-AhmedKaymakcı

-aydin96

-beelzebub_be

-akakivanc

ve şimdide 4.vites uzmanımızdan yaşanmış gerçek bir hikayeyle devam edelim

quote:

Orijinalden alıntı: rotational intertia

selam arkadaşlar. geçen gece buzlanma olmuş sabah uyandım neyse evden çıktım arabaya doğru yürümeye başladım bir de baktım ki yerde en az yarım milimetre buz vijjjt diye kayıyor neyse düşmeden arabaya doğru yürümeye çalışıyorum. bizim orası yokuş ve biz arabaları yolun kenarına park ediyoruz. benim bir komşu var yıllardır komşuyuz kendisiyle ama yıllardır iki kelam etmek nasip fırsat olmamıştır ismini bile bilmiyorum. neyse bu komşum audi a4"ünü benim arabanın arkasına park etmiş geceden. arabanın yanına gittim motoru çalıştırmış ısınmasını bekliyordu. benim arabanın camlar da buz tutmuş neyse bindim arabaya çalıştırdım bu arada motor ısınırken de camlardaki buzları temizliyim dedim aldım buz kıracağını camlara girişmeye başladım. bu sırada benim komşu yeterince motoru ısıtmış olacak ki vitese taktı direksiyonu hafifçe çevirdi fakat araba olduğu yerde kafa atmaya başladı milim hareket edemiyor. geri ileri falan derken araba olduğu yerden 5 santim hareket edemedi ne ileri ne geri ne sağa ne sola gidiyor. ben de camları temizledim arabama bindim. arabama binerken de göz ucuyla baktım, o da bana bakıyor alık alık, ben hareket edemedim bakalım sen ne yapacaksın der gibi. neyse bindim arabaya yıllar öncesinden bi büyüğüm demişti ki yeğen buzda mümkün olduğunca yüksek vites kullanacaksın çünkü düşük viteste motorun ürettiği güç şanzımanın tork çarpımı neticesinde tekerleğe tamamiyle aktarılıyor ve yerde tutunamayan tekerlek patinaja başlıyor. gazı sabitle, mümkün olan en yüksek vitesi seç ve ilerle demişti. aklımda parlayan bu düşünce kendime olan güvenimi beş kat daha fazla yerine getirdi. neyse gaza hafifçe bastım motor devrini 3500 devir/dakikada sabitledim. bu arada dikiz aynasından baktım, benim komşu hala audisinin içinde merakla bekliyor bakalım ben ne yapıcam diye.vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum. araba kumda ilerleyen bir land cruiser gibi hiç patinaj çekmeden kendi kendini yola çıkarttı. neyse bu sırada dikiz aynalarındaki buzu temizlemediğimi farkettim el frenini çektim arabadan indim ve dikizleri temizlemeye başladım. arkamdan bi kapı sesi geldi bi adam kolay gelsin hoca dedi. dedim eyvallah ya dedi komşuyuz galiba benim adım güven yılmaz dedi memnun oldum dedi. neyse tokalaştık arkadaşla dedi hayran kaldım nasıl araba kullanıyorsun sen dedi. evet dedim biraz profesyonel bir tarzım vardır, 5 yıl finlandiyada yaşadım. dedi benim arabada asr tcs edp her şey var ama yerinden milim oynamıyor, helal olsun valla senin gibi biriyle tanıştığıma çok memnun oldum tcs var mı arabada dedi. bende yok bu arabanın tcs"si benim dedim güldüm :)) neyse ben geç kalmiyim dedim arabama atladım 4"e taktım ağır ağır ana yola kadar çıktım. bu vesileyle bir komşu da kazanmış olduk :)) hanımı geçen kek yapıp göndermiş bizim eve misafirliğe davet etmeyi düşünüyoruz Ceed sen nelere kadirsin :)

ve bir diğer macerası

quote:

selam arkadaşlar bende 2010 1.6 benzinli kia ceed hb araba var geçen otobana çıktım bir sapaktan sol şeride geçmek isterken arkamdan gelen golf inat etti yol vermedi geçemedim neyse o da en sola geçti bende arkasından takipe başladım baya bi bastık ma tampon tampona golf önde ben arkada baya gittik bilenler bilir tem yolunda. 180 e kadar bastım arkasında selektör yaptım yol istiyorum ama vermedi bende inat ettim vitesi çat diye 4 e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attım 220 yi yeni geçmiştim baktım arkamda sinyal verdi sağ şeritlere doğru kaçtı bende bastım gittim. golfün arkasında tsi yazıyordu şimdi yanlış değilsem 122 beygir değil mi bu araba ama arkadaşın dediğine göre 140 beygir de olabilirmiş. çok övüyorlar golflerin turbo var diye motorunda ama bende turbo yok. yani kia ceed golften çok hızlı hele ki bir anda ok gibi 220 hıza çıkmasını unutamam kia bu arabaya 128 beygir diyor ama sanki 150 beygir gibi gidiyor siz ne dersiniz bu konuda? bir de araba çok güzel herkeze ceed tavsiye ederim.

ve bir diğeri üstadımız burda da vitesi çat! diye 4"e takarak şovunu yapıyor

quote:

Selam arkadaşlar 1 saat kadar önce yazmıştım diğer konuya sizi uyarma gereği hissettim. İşim çıktı bugün maltepeye gitmem gerekti hemen atladım arabaya ama biliyorsunuz sabah saatlerinden beri İstanbulda yağmur yağıyor E5"te Carrefour"u hemen geçtikten sonra sağ şeritte ilerlerken bir baktım sağda dörtlüleri yanmış arabalar duruyor en önde de tepe lambası yanan ekip arabası bi adamın kol işaretini gördüm yavaşla dercesine dedim olsa olsa çukur vardır burada bir arkadaşım da önceden demişti çukura sakın frenle girme diye 130 civarı hızla gidiyordum vitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı ödüm koptu arabada praaannkkk diye bir ses geldi ne olduğunu anlayamadan sok vaziyette emniyet şeridine girdim hemen ekip arabası 20 metre kadar geride kalmıştı geri vitese taktım yavaş yavaş geri geldim ekip aracına doğru o sırada ABS ışığının yandığını gördüm kadranda neyse stop ettim arabadan indim adamlara doğru yürüdüm kardeş geçmiş olsun dediler adamlar bir de baktım ki bitane son kasa toyota corolla sağ ön lastiği patlamış jantı iki parmak eğilmiş arkasında bir vw caddy onunda aynı şekilde sağ ön lastiği patlak, arkasında fiat albea vardı bitane yine lastiği patlamış sanırım sac jantı da eğilmiş adam albea marş basmıyo dedi başka bir adamda atalet sensörü yakıtı kesmiştir dedi kaputu açmışlar el kitabından sensörü nasıl sıfırlarız diye bakıyorlar. en arkada bir tane vw jetta lastik patlamış sağ ön tekerleği yamuk duruyodu büyük ihtimalle salıncak kırmış yerde de yağ vardı baya aks ta yerinden çıkmış sanırım dedim abi geçmiş olsun boşver kaskodan hallettirirsin dedim. yok ben ona üzülmüyorum bu arabayı çelik jantlı zannediyodum jant kapaklı satmışlar adi herifler dedi bana baksana kapak kırılmış arkasından sac jant görünüyo simsiyah dedi. dedim abi vw öle kliması var mı bunun dedim var dedi. dedim allahtan klimasızına denk gelmemişsin. neyse o heyecanla benim arabaya bakmaya unutmuşuz gittik baktık lastik bile patlamamış herşey yerli yerinde araba taş gibi duruyor vay be dedi adamlar. hemen yanımda toyota corolla"dan çıkan amca yanındaki teyzeye diyor ki, bak hanım adamın lastiği bile patlamamış arabası sapasağlam duruyor. amca bana dedi ki evlat akıllı adammışsın ben de senin arabadan alıcaktım ama bizim oğlan illa dedi toyota alalım sorunsuz araba ömürlük araba falan al işte lastiği patladı jantı kırıldı dedi. bende dedim amca öyle arabam taş gibi falan. amca teyzeye döndü hanım dedi, ilk iş corollayı satıyoruz ceed alıyoruz dedi. teyze de haklısın bey dedi. neyse herkese geçmiş olsun dedim. adamlar yağmurun altında ıslanırken bindim arabama marş bastım baktım ki abs arızası da gitmiş. yola çıktım tekrardan baktım araba hafiften sağa çekiyor, eve geldim evden de açık bi rot balansçı aramaya gittim. işte 1 saat kadar önce rot balansçıdaydım arabayı lifte kaldırdık usta hafiften rot ayarı bozulmuş dedi. dedim alt takımların durumu nasıl? dedi abi çoğu sıfır kilometre arabadan daha iyi durumda çok sağlam bi ön takım var arabanda dedi hiç korkma bu ön takım seni on yıl götürür dedi. 25 lira verdim ayrıldım araba şimdi ip gibi dümdüz gidiyor. kıssadan hisse, aman o çukura dikkat edin.

ve bu da arabam.com da kia ceed hakkında yazdığı o araç tanıtım yazısı(telif hakkı dranova aittir)

bu da imza olarak düşündüğümüz resim

ve yine telif hakkı dranova aittir

uzun çalışmalar sonucu imza işini de hallettim

resimli

[center][image]http://i1102.hizliresim.com/2011/2/18/3492.jpg[/image] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_46861775/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46861775][color=#000000][size=2][b]VİTESİ ÇATT!! DİYE 4" E ATANLAR KLÜBÜ[/b][/color][/size][/link][/center]

resimsiz

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_46861775/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46861775][color=#000000][size=2][b]VİTESİ ÇATT!! DİYE 4" E ATANLAR KLÜBÜ[/b][/color][/size][/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |_-0zZie-_| -- 16 Temmuz 2011; 2:30:00 >

• Grup imzasıda şu 4 yazması gereken yerde ÇAT yazan vites topuzu olsun.

•  VİTESİ ÇATT!! DİYE 4' E ATANLAR KLÜBÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: |_-0zZie-_|

13dakikadır gülüyorum

Yaz beni de Reis

çÇç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaCKeRBoY64 -- 18 Şubat 2011; 2:54:35 >

• Gecenlerde is cikisi eve donuste 5. vites 80km sabit giderken araba solluyacaktim.. Malum sollamaya kalktim yavasca gecerken karsidan araba geldigini gordum ve ÇAT! diye 4 e atip gecmistim.. O gunden buyanna hayranim ÇAT!'a
    Biran once kurun ve beni yazin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AytacFx -- 18 Şubat 2011; 4:18:58 >
  • beni yazın ama bu 4. vites olayı beni bozdu. önceden 85-90 km hızda 5. vites giderken artık 4. vites gidiyorum çok yakmaya başladı.

NOT: ciddiyim
  • Beni de ekleyin.....

Not: Gerçekten araç 4 e geçerken felaket zevk veriyor adama.....

• 1-2-3 çaaat grubu olsun adı
  • Ben 4 e çekince patinaja dusuyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Ben 4 e çekince patinaja dusuyorum :)

Yalnış hatırlamıyorsam x6m + chip vardı o araç çekmeyecekte bizim ceed mi çekecek usta.....
  • hadi hayırlı olsun
  • Artık zamanı gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Artık zamanı gelmişti.

hatta geçiyordu
  • Yaz benide usta :)
  • teveccühünüz
  • İki resmin de telif hakkı bana aittir Arabam.com'daki yazı kendisinin yorumu değildir,daha doğrusu o bir yorum değil araç tanıtım yazısıdır .Kendisinin bu yazıyla ilgisi yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: dranov

kıskançççbi kerem o resimler farklı
  • quote:

quote:

Koyduğum iki resimde çok emeğim var,o yazıyı bulmak için kaç saat uğraştım telif hakkı isterim

• quote:

quote:

quote:

Koyduğum iki resimde çok emeğim var,o yazıyı bulmak için kaç saat uğraştım telif hakkı isterim

verdim gitti, hayrını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |_-0zZie-_| -- 18 Şubat 2011; 16:09:12 >

• Bugün denedim yine, olmuyor benimki öyle.Niye olmuyor?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.