Şimdi Ara

Panasonic'in 2011 Viera TV ailesi hakkında bütün detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
17.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Panasonic'in bu sene İngiltere'de düzenlediği ve 2011 yılı içinde kullanıma sunacağı yeni teknolojileri tanıttığı Panasonic Convention 2011'deydik. Bu videomuzda Panasonic Türkiye Viera TV Grubu Ürün Müdürü Uluç Özler'den Panasonic'in yeni Plazma ve IPS Alpha panelli yeni LCD TV modelleri hakkında bilgi alıyoruz.

• Haberler güzel. Fakat merak ediyorum neden hala evlere OLED TV ler giremiyor. Bildiğim kadarıyla TV olarak bunu bir tek sony yapmıştı ve aşırı pahalıydı. Monitör olarak başka üreticiler de yapmayı denemişti. Cep telefonları Super Amoled plus a geçiyorken TV lerde bir gelişme yok mu?

Mesut Bey,

IPS LED TV ler bu kadar iyiyken panasonic neden hala plazma üretimini yapıyor? Yeni plazma ürünleri'nin avantajları hakkında bilgi alabildiniz mi?
  • plazma teknolojisi bence hala en iyi teknoloji. çok elektrik harcama ve burn-in problemleri de yok artık. şu an hd ready plazmam var tv'yi değiştirecek olsam yine full hd plazma alırım.
  • @korayus

Merhaba,

Açıkçası Panasonic'in Plazmalarını hem ofiste hem de İngiltere'deki etkinlikte bol bol test etme imkanı bulmuş biri olarak Plazma teknolojisinin LCD'lerin çok ötesinde olduğunu söylebilirim. Zaten teknik verilere baktığımızda da tepki süresi, desteklenen renk sayısı ve kontrast oranları LCD'lerin çok daha iyi durumda.

Yani LCD'mi Plazma'mı derseniz benim şu anki planım eve bir Plazma TV almak. OLED konusuna gelirsek bir çok firma bu teknolojinin gelişmesi için çalışmalar yürütüyor fakat henüz istenen ömür ve maliyetler yakalanamamış durumda. Elbet bir gün evlere girecektir fakat bu önümüzdeki 1-2 yıl içinde olacak bir şey değil gibi.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Oldukça güzel görünüyorlar herzamanki gibi güzel röportaj olmuş.Sayenizde teklonoji hakkında bilgi sahibi oluyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayus
    Haberler güzel. Fakat merak ediyorum neden hala evlere OLED TV ler giremiyor. Bildiğim kadarıyla TV olarak bunu bir tek sony yapmıştı ve aşırı pahalıydı. Monitör olarak başka üreticiler de yapmayı denemişti. Cep telefonları Super Amoled plus a geçiyorken TV lerde bir gelişme yok mu?

Mesut Bey,

IPS LED TV ler bu kadar iyiyken panasonic neden hala plazma üretimini yapıyor? Yeni plazma ürünleri'nin avantajları hakkında bilgi alabildiniz mi?

Kendiniz de yazmissiniz OLED TV lerin uretim maliyeti cok fazla bu da oled tvyi cok pahali yapiyor.OLED panellerin maliyeti dusmedikce oled tvler uzun sure evimize giremeyecek gibi gozukuyor
  • roportajda tepkıme suresılerı ıle ılgılı bılgı ıstemıssınız ancak bunun cevabını roportajda gorememekteyız...
  • ben evime çok araştırdıktan sonra panasonic led aldım. salonum küçük olduğundan ince ve hd uydu receiverli bi model olsun diye aldım. (sony ve samsungda da var bu özellik bazı modellerinde) şu an çok memnunum. şimdi planım sinema odası olarak planladığım odaya panasonic plasma almak. görüntü olarak o kadar farklıki ta 1 km den anlaşılır :). panasonic çok öne çıkmasada led tvde bence diğer hepsine beş basar
    saygılar
  • albany kardeş ne yaptın sen öle yaw pany many tuhaf kısaltmalar :=)
  • plasma yeniden yükselişe mi geçecek acaba.
  • Albani'nin dikkatini çektiği ama fazla bahsetmediği plazma ile lcd arasındaki en büyük ve en önemli fark "Derinlik"tir arkadaşlar.Pioneer Kuro dahil hiçbir pdp orta-üst sınıf bir Lcd deki derinliği yakalayamaz.Tabiki bu farkı uydu yayın izlerken değil yüksek boyutlu bir Mkv yada Blu-ray Disc izlerken rahatlıkla fark edebilirsiniz.Ama albani'nin de dediği gibi önemli olan amaç,yani sizin tv'den beklentileriniz.Ben uydu yayını birde maç izlerim diyorsanız gidin bi plazma alın.Ama derseniz ki ben sürekli Mkv,Bluray izlicam bunun yanında da konsol'dan yada Pc'yi tv'ye bağlayıp oyun oynicam derseniz adresiniz Lcd.Aslında amacınız Tamamen Hd içerik ise (Teledünya Hd,Dsmart Hd,Ps3,Mkv,Bluray Disc) sakın Plazma'nın yanına yaklaşmayın "Derinlik" hissi olmadan Hd olayının tadına varamazsınız.Bu arada hem Panasonic Lcd-Led Tv hemde Sony W serisi sahibi olarak söylüyorum Panasonic Tv işinde artık kalite olarak Sony'nin tek rakibi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani
    ..........
    IPS-Alpha/Super(Japan) Modül işinde de kafalarda soru işaretleri vardır,USA da 42" ler hala tartışılıyor çünkü 2010 Modeller IPS diye satıldı ama
    LGD nin S_IPS ler çıktı
    teknik kısmını şimdilik geçiyorum konu dışına çıkmamak için!
    42" de şayet IPS-Alpha devrede ise ki Pany böyle açıkladı Mayıs/2010 dan itibaren Modüller IPS-Alpha/Japan diye ama bu konu ciddi sıkıntı yaşatıyor USA da!!
    Avrupa ise hiç bilmiyor bu olayları!

Ben onun için hala 32"/37" olarak IPS-Alpha/Japan olarak doğruluyorum ama 42" de iş net değil!!!
    42" deki başarıda zaten iyi değil v.s
    ..........

Geçen sene sizin forumda olmadığınız dönemde 42" U - Serisi (Budget- Bütçe Dostu Seri) tvlderde bile IPS Alpha olduğu iddiaları vardı , ben Lg paneldir demiştim ama inandıramamıştım. Şimdi sizin de aynı şeyi yazmanızdan sonra sadece gülümsüyorum.

42 ve 47" IPS Alpha panel kullanılan tvleri Japonya pazarında üretimine ve satışına başlandığı yolunda biligler vardı. Acaba bu sene gerçek IPS Alpha panelli 47" gibi büyük ekran tvler ülkemize gelirmi diye merakla bekliyordum. O zaman umutlar başka bir bahara kaldı, performans sorunu da varsa o da başka bir sıkıntı olacak.
  • sn.maksimus

ilk cümlenizde çok güzel bir şey yazmışsınız, bilen bilmeyen atıp tutuyor diye

işte sizde bilmeden atıp tutan birisisiniz vede saygıda duymadan atmışsınız

albani üstad ise bilen birisidir hemde en doğrusunu ve üyelere en fayadalısını veren birisidir onun sayesinde turkeyforum ve donanımdan binlerce insan
    tv sahibi olduk Allah ondan razı olsun çünkü bizi çakallara ve satıcıların yada tuzak yerlerin saçma ve cahil bilgilerinden koruduğu için

can abi burayı bir daha okursan lütfen şu mesajını kaldır çünkü değmez hocam
    adam kalkmış ona buna laf atmış ama ne bilgi var nede bir şey sadece bir kaç kişiyi eleştiriyor kendi egosu için

ne demişler hiç bilenle bilmeyen bir olurmu diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender123

quote:

Orijinalden alıntı: albani
    ..........
    IPS-Alpha/Super(Japan) Modül işinde de kafalarda soru işaretleri vardır,USA da 42" ler hala tartışılıyor çünkü 2010 Modeller IPS diye satıldı ama
    LGD nin S_IPS ler çıktı
    teknik kısmını şimdilik geçiyorum konu dışına çıkmamak için!
    42" de şayet IPS-Alpha devrede ise ki Pany böyle açıkladı Mayıs/2010 dan itibaren Modüller IPS-Alpha/Japan diye ama bu konu ciddi sıkıntı yaşatıyor USA da!!
    Avrupa ise hiç bilmiyor bu olayları!

Ben onun için hala 32"/37" olarak IPS-Alpha/Japan olarak doğruluyorum ama 42" de iş net değil!!!
    42" deki başarıda zaten iyi değil v.s
    ..........

Geçen sene sizin forumda olmadığınız dönemde 42" U - Serisi (Budget- Bütçe Dostu Seri) tvlderde bile IPS Alpha olduğu iddiaları vardı , ben Lg paneldir demiştim ama inandıramamıştım. Şimdi sizin de aynı şeyi yazmanızdan sonra sadece gülümsüyorum.

42 ve 47" IPS Alpha panel kullanılan tvleri Japonya pazarında üretimine ve satışına başlandığı yolunda biligler vardı. Acaba bu sene gerçek IPS Alpha panelli 47" gibi büyük ekran tvler ülkemize gelirmi diye merakla bekliyordum. O zaman umutlar başka bir bahara kaldı, performans sorunu da varsa o da başka bir sıkıntı olacak.

Ender kardeş Merhaba!

Bende senin gibi bu 42" ips alpha panellerin peşine düştüm ancak uzun zamandan beri ips alpha nin sitesi olanhttp://www.ips-alpha.co.jp adresine ulaşamıyordum.Derken geçenlerde bu verdiğim link e tıklayınca panasonic in resmi jp sitesine yönlendiyor vede yüzeysel bir fabrika bilgileri var.Ancak panny resmi sitelerin birinde 2010 kasım ayında çıkan bir habere göre panny bir fabrika daha dikmiş bu sayfadada sadece eco panel üretileceğini vede satır arasında 32" 42" alpa panel olarak paragraf başında yazıyor.Bunun haricinde şimdiye kadar bir net bilgiye ulaşamadım.Dışarda herhangibir yerde bununla ilgili tam bir yani net panny 42" IPS_alpha ürettiğine dair bir biilgi bulamadım.

Yani albanez dayı nın açıkladığı gibi işin 42" kısmı tuhaf olarak buluyorum bir saklama hakim gibi.ama buna neden ihtyaç duyar panny!!!
    http://news.panasonic.net/archives/2010/1112_2761.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bons@i -- 17 Şubat 2011; 23:37:37 >
  • Sayın Can bey bazı bilgileri doğru verirken bazı bilgileri de zamana uydurarak (ki hak veririm bu konuda kendisine)yazmıştır.Bilgisi burada benim kişiye taş çıkartır,ona lafım yok.Ama burn in veya modül olayları konusunda yanlış bilgilendirme yapmasını ya da kendince uyanık davranmasını doğru bulmuyorum.Modül ve panel arızaları en çok samsung ve sonyde çıkmakta bunu lg izlemektedir.Ayrıca karasal ,dijital karasal ,hd ve dijital yayınlar ile izlediğiniz kaynak doğrultusundaki film veya sinema,pcye veya oyun konsollarına bağladığınızda oynadığınız oyun oynama ya da film vb izleme seyirleri konusunda plasmayı geçen bir ev ürünü henüz yapılmadı o çok pahalı projeksiyon cihazları haricinde.Saygılar zamane insanları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaws78

Sayın Can bey bazı bilgileri doğru verirken bazı bilgileri de zamana uydurarak (ki hak veririm bu konuda kendisine)yazmıştır.Bilgisi burada benim kişiye taş çıkartır,ona lafım yok.Ama burn in veya modül olayları konusunda yanlış bilgilendirme yapmasını ya da kendince uyanık davranmasını doğru bulmuyorum.Modül ve panel arızaları en çok samsung ve sonyde çıkmakta bunu lg izlemektedir.Ayrıca karasal ,dijital karasal ,hd ve dijital yayınlar ile izlediğiniz kaynak doğrultusundaki film veya sinema,pcye veya oyun konsollarına bağladığınızda oynadığınız oyun oynama ya da film vb izleme seyirleri konusunda plasmayı geçen bir ev ürünü henüz yapılmadı o çok pahalı projeksiyon cihazları haricinde.Saygılar zamane insanları...

Şu Burn-in ve Modül olaylarındaki doğruları sizden öğrenebilirmiyiz jaws78
    Sayenizde hem biz hemde Can Bey doğrusunu öğrenir...

Böyle bir konuda kendisinin uyanıklığı ne olabilir ki ,bari açıklayın da biz de bilelim
  • Bonsai hocam merhabalar ,

Genelde resmi sitesinde Avrupa bölümünde 42"ler için sadece IPS yazıyor. 32 ve 37" ler için IPS Alpha olduğu özellikle belirtilmiş. Ürün kataloğunda da açık olarak yazıyordu ama hiç 42" ve IPS Alpha yazan modelini göremedim. Andy1http://forum.donanimhaber.com/m_43714148/mpage_1/f_/key_//tm.htm#43735888 mesajında fuar görüntüleri koymuştu ve büyük ekran tvlerin üzerindeki etikette IPS alpha yazıyor.

IPS Alpha yazdığı halde LG IPS panel koyması çok garip. O zaman iş panel piyangosuna döner, bir işin içinde rezil olmak var. Bir ara sizin imzanızda vardı " panel dünyasında bu tip işlerin döndüğünü bilsem tüplü tvmi daha büyük alırdım diye" ben de keşke panasonic tüplü tvmi 72 değilde 84 ekran alsaydım diyorum.

http://panasonic.net/avc/viera/eu2010/product/s_lcd_spec.html

• ender kardeşim merhaba

yaff evet hala tuhaf..!

konu ile ilgili vermiş olduğun forum linkine biraz göz gezdirdim link için teşekkür ederim.

panny nin resmi sitesinden alıdığın resimler 2010 senesine ait.al 2011 LCD özellikleri resmide var.

ilk resimde hangilerinin IPS alpha olduğunu belirtmişler vede 42" sadece E serisinde gözükmekte.
    ikinci resimde ise direk E serisinin özellikleri var.Burada dikkat edilmesi gereken birşey var
    42E30E IPS alpha iken 42E3E IPS LCD olarak gözükmekte.
    Yani hem LG panel kullanılmış oluyor hemde panny 42" IPS alpha olayına girmiş gözüküyor.
    Üçüncü resimde deki kırmızı ile işatli olan yere bak "in plain swicthing panel" "in plane swicthing"
    dördüncü resimde ise U serisi var. vede sadece 42" olan IPS LCD olarak gözüküyor

Bu alıntı yapmış olduğum özelliklere göre panny 42" alpha üretti ise neden high end LCD serisi olan DT/D serisnde kullanmadı__??
    Eğer 42" üretildi ise neden hala LG nin IPS panelleri mevcut_??? hala LG nin panellerini alıyor_???

Belkide LG ile yampış olduğu anlaşmaya bağlı kalmak zorunda bilemeyiz ki! Unutmamak gerekir lg de uyanık bir firmadır.

(Mesela yeri gelmişken söylemeden edemeyeceğim Panny nin KURO panel gibi panel üretmesi PIO ile yapmış oldukları anlaşmaya bağlı.Benim bu noktadaki tahminin PIO anlaşmaya belli bir zaman gösterip o zamana kadar KURO gibi panel üretilemez denmiş olabilir)

sonuçta adamlar ticaret yapıyor, sanırım biz işin bu kısmını unutuyoruz!

+ Evet CRT konsunda fikrim hala sabit. "panel dünyasının böyle olduğunu bilseydim tüplü tvmi daha büyük alırdım"

Bu benim elimde olan birşey değil

Dün gene Panel tv leri gezdim biraz daha inceledim bazı panellerdeki (high end olan) inanılmaz smearing cuvallamalarını görünce yanılmadığımı bir kez daha kendime ispatladım

NOT: Bu paneller çoklu gösterime değilde kendilerine ayrılmış kaynaklardan gösterim yapılmakta idi Buna dikkat ettim.

umarım birşeyler açıklamışımdır

sayıgılar kardeş
  • Panasonic'inde güzel ürünleri var ama tr de tutulmadı pek adlarını duyursalar reklamlarla felan iyi olur
  • ARkadaşlar banada Panasonic plazma lazım 3200 tl lik PC VE PS3 OYNAMAK için hangi modeli önerirsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.