- x
E-5 Hız Sınırı 70 e düştü Radar Para Bastı
298 Cevap30796 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

224 Mesaj
26 Nisan 2013; 15:54:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

D100 (E5) Karayolu'nda Selimpaşa-kumburgaz arasında 59 Km hız için Radar Cezası kesmişler.D100 hız limiti 70 km diye biliyordum (not eklemişler cezaya yerleşim yeri içi diye).İstanbul da araç kullanmak çok zor artık.Her yer eds kamerası,her yer radar.50 km hızla giderken aniden sarı ışık yanıyor frene sert bassam arkamdaki çarpacak sarıda geçsem ceza yazıyor eve yolluyorlar.En azından eds koydukları her ışığa bir süre sayacı taksınlar aksi halde sarıda durmak mümkün değil resmen tuzak yani.Selimpaşa'da E5 hız limiti 50 km nasıl oluyor ?yerleşim yeri içi diyor E5'in tamamı zaten yerleşim yeri içi değil mi?Devlet gelirlerini nasıl arttıralım diye düşünüp çareyi ceza kesmekte bulmuş.En iyisi yola hiç çıkmamak.Depoyu doldururken ödediğimiz ötv'ler yetmiyor.Dünyanın en pahalı benzinini kullanmamız yetmiyor.Elektronik ceza bizi paranoyak yaptı.Yollar artık devlet gelir kurumu olarak çalışıyor.İstanbul'un trafik problemini böyle çözecekler herkese ceza yazalım her yere radar kuralım her yere kamera koyalım milletin canını yakalım hem cebimiz dolsun hem de cezadan canı yananlar yoldan çekilsin yollar zenginlere kalsın.İşte hükümetin İstanbul'daki trafik problemine bulduğu çözüm

Bilgisayar donanım uzmanı -Elektromekanik Teknikeri

164 Mesaj
26 Nisan 2013; 16:31:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Kicker

Radarlar zaten bilinmemek için konulur bilinen yerlerde olsa ne anlamı kaldı ki?

Radarlar, yüksek hızların yapıldığı veya kaza riski taşıyan yerlere konulması gerekir caydırı olması sebebiyle.

www.tekyumruk.com

1633 Mesaj
26 Nisan 2013; 16:43:43 

quote:

Orijinalden alıntı: mardina

D100 (E5) Karayolu'nda Selimpaşa-kumburgaz arasında 59 Km hız için Radar Cezası kesmişler.D100 hız limiti 70 km diye biliyordum (not eklemişler cezaya yerleşim yeri içi diye).İstanbul da araç kullanmak çok zor artık.Her yer eds kamerası,her yer radar.50 km hızla giderken aniden sarı ışık yanıyor frene sert bassam arkamdaki çarpacak sarıda geçsem ceza yazıyor eve yolluyorlar.En azından eds koydukları her ışığa bir süre sayacı taksınlar aksi halde sarıda durmak mümkün değil resmen tuzak yani.Selimpaşa'da E5 hız limiti 50 km nasıl oluyor ?yerleşim yeri içi diyor E5'in tamamı zaten yerleşim yeri içi değil mi?Devlet gelirlerini nasıl arttıralım diye düşünüp çareyi ceza kesmekte bulmuş.En iyisi yola hiç çıkmamak.Depoyu doldururken ödediğimiz ötv'ler yetmiyor.Dünyanın en pahalı benzinini kullanmamız yetmiyor.Elektronik ceza bizi paranoyak yaptı.Yollar artık devlet gelir kurumu olarak çalışıyor.İstanbul'un trafik problemini böyle çözecekler herkese ceza yazalım her yere radar kuralım her yere kamera koyalım milletin canını yakalım hem cebimiz dolsun hem de cezadan canı yananlar yoldan çekilsin yollar zenginlere kalsın.İşte hükümetin İstanbul'daki trafik problemine bulduğu çözüm

Denetimler arttı şikayetlerde arttı.Kurallara uymayanlara ceza yazmak ne zamandan beri eleştiri konusu oldu.Dingonun ahırıydı ortalık şimdi el attılar trafik adam edilmeye çalışılıyor.Alışmışız rahatlığa tabi şimdi kurallara uymak zor geliyor.Adam gibi araba sürene cezamı yazılıyor?Trafik cezalarının ne alakası var ÖTV yada yakıt fiyatlarıyla?Vergimi ödedim ben istediğimi yaparım arkadaş diye yollarda mı dolaşalım?Aniden sarı ışık yanıyormuşta, duramıyormuşta.Zaten ışıklara gelirken yavaşlamak zorundasın.Avrupa da ki sürücüleri öve öve bitiremiyoruz onlar insan aşığı olduğundan saygılılar zaten bütün kurallara.

2010 Civic Elegance OV Next 525 // LG 47LW450U // Lumia 925

***İnsanlar dünyada uykudadırlar,Ölünce uyanırlar!!!

1124 Mesaj
26 Nisan 2013; 17:11:09 

E5 yanyollarda hız sınırı 50 km dikkat edin. Yanyolda ayrı kamera var 56 km üzeri radar cezası yersiniz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Nisan 2013; 18:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

E5 yanyollarda hız sınırı 50 km dikkat edin. Yanyolda ayrı kamera var 56 km üzeri radar cezası yersiniz.

yan yolda bisikletle 60 ile gidiyorum daha ceza yemedim

2025 Mesaj
26 Nisan 2013; 18:08:05 

Bakalım ne zaman bu konuya yana yakıla yazacağız... Bence çok yakın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1124 Mesaj
26 Nisan 2013; 19:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

yan yolda bisikletle 60 ile gidiyorum daha ceza yemedim

Yakında gelir ceza plakana ceza.

Bisikletle düz yolda anca 55 km yapmıştım. Yokuş aşağıda 75 km. O da şehirdışı yollarda. Antalya bisiklet binmek için çok güzel bir şehir ama İstanbulda cesaret edemem.

224 Mesaj
26 Nisan 2013; 20:28:20 

Trafik cezası =devlet geliri,Vergi=devlet geliri işte alakası bu.Ne kadar fazla yasak o kadar fazla ceza=tahsilat.Yere tükürmenin de cezası var.Vatandaşın plakası olsa ona da kameradan durmadan ceza yazacaklar.İlerde onu da görürüz bize de hgs etiketi takarlar bi kanunla ondan sonra yolla vatandaşın hesabına cezayı otomatik.Trafik kurallarına uyalım uymayanları cezalandıralım ama kuralları uygulanabilecek şekilde koyalım.Sahil yolu Kenedy caddesini 20 Km boyunca tercihli otobüs yolu yapıp tek şeride düşürüp heryerine kamera koyup sonra da 650 lira ceza yollamayalım otobüs yoluna yasak saatte girdin diye çünkü bu kurala kimse uyamıyor uysa o yoldan 3 saatte varır işine.Neyse bizler koyun kuzu öderiz cezamızı çekiliriz yollardan parası olan kullansın yolları cezaları da arttıralım iki katı üç katı olsun zengine dokunmaz nasıl olsa.Parası olmayan otobüsle de gider yürüyerek de.Devletimiz kazansın.

2830 Mesaj
26 Nisan 2013; 21:32:39 

@ mardina
D100 (E5) Karayolu'nda Selimpaşa-kumburgaz arasında 59 Km hız için Radar Cezası kesmişler.D100 hız limiti 70 km diye biliyordum (not eklemişler cezaya yerleşim yeri içi diye).

http://www.viamichelin.com/

Linke tıklıyoruz Sağ tarafta haritayı açıyoruz. D-100 ü buluyoruz , Büyükçekmece üzerine geliyoruz, sağ tıklayınca açılan pencerede yeşil bayraklı "departure" üzerine tıklıyoruz. Bu nokta seyahatinizin başlangıcı olacak.

Silivri üzerine geliyoruz, sağ tıklıyoruz açılan pencerede kırmızı bayraklı "destination" üzerine tıklıyoruz. Bu nokta sizin varış noktanız.

Orta pencerede "summary of the route" ın alt tarafında "Show 3 traffic incidents on route" üzerine tıklıyoruz.

Aaa!

8 km de 0.5 km boyunca 50 mph speed limiti,
8.5 km de 30 mph ( 50 km )speed limit
36 km 30 mph speed (50 km) limit leri varmış !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 26 Nisan 2013; 21:34:52 >

Aynada çirkinliğini görünce aynaya kızma! Mevlana
"G" truly well and alive and kicking.
Aklın güvenilir olmadığını savunan bir adamın aklına da güvenilmez"

224 Mesaj
1 Haziran 2013; 13:40:39 

Bu hafta aynı yoldan silivriye gidip hız limitlerine uyarak yol aldım.Bu seferde arkamdan gelenler durmadan selektör yapıp korna çalıp sıkıştırıyorlar.Adamlar bazı yerlere 30 km limit bile koymuş.Sen kurala uymaya çalışınca uymayanlar güvenlik riski yaratıyor sana,kimisi sağından emniyet şeridinden geçiyor kimisi solundan geçerken el kol hareketi yapıyor.Kurala uymasam ceza yiyeceğim uysam güvenli yol alamıyorum.Bence hız limiti 50 yerine 70 olmalı veya denetim sürekli olmalı ki herkes limite uysun kimse yavaş gidiyorsun diye seni sıkıştırmasın.E5 büyükçekmeceden sonra neredeyse her 5 kilometrede bir radar koymuşlar zaten.Artık sokağa çıktığınız andan itibaren biri bizi gözetliyor.Mobese,radar,otobüs,metro,tren,güvenlik kameraları heryerde.Artık hepimiz kayıt altındayız.Geriye birtek vatandaşın kimlik numarasını elektronik olarak uzaktan tanıyabilecek bir alet lazım onu da hallettiler mi tamam.bilim kurgu filmlerinde bileklik yada deri altına gömülü çip görüyorduk ama şimdi bunlara da gerek yok.Nufus kağıdına bir çip eklerler işlem tamam.
Kanun belli,trafik kuralları belli.Biraz sıkı taip kamera falan ondan sonra tahsilatlar başlar.Sen sinyal vermeden döndün,sen yasak yere park ettin sen hızlı gittin,ters yöne döndün falan derken bir bakmışsın bütün bütçe açıkları kapanır.Nasılsa milyonlarca otomobil var yollarda istanbul sokakları da heryerde yasak tabelaları dolu park yasak dönüş yasak,her kavşakta bir ışık,heryerde yaya geçidi,tek yön,sola dönüş yasak sağa dönüş yasak , u dönüşü yasak hız limiti 20-30 derken nasılsa en dikkatlisi bile yapar bir hata bu labirentin içinde.Binen ödesin ödeyemeyen binmesin.Cezalar da az bir kat daha arttırılsın ondan sonra ceza gelirleri bir bakmışsın devletin en büüüüüyk gelir kalemi olumuş.Olmayacak şey değil.Altyapı hazır kanun var,ceza da var nasılsa herkes bir yerde şaşıracak hata yapacak o anda hemen yakala kameradan,radardan yapıştır cezayı bir kaç kere başına gelince adam zaten araca binemez olur hem yollar boşalır hem gelirler artar istanbulun trafik sorunu da çözülür.

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2013; 18:22:01 

oyle bir yolda 70 cok mantıksız.. 90 normal

4790 Mesaj
2 Haziran 2013; 20:13:09 

Şimdi oradan geldim. Ramiden baglandim ve köprüden önce sariyere baglandim. 35dk sürdü. Bunun içinde bpden aldigim yakıt da var.

70e sabitledim ve neredeyse hiç araç sollamaya gerek kalmadan eve geldim. Herkes uyduğunda harika bir sistem. Beni sollayan sadece 1 taksi gördüm.

70le gitmek o kadar da kötü değil.

Bu da igo gezi monitörü. Ramideki itfaiyenin oradan sariyer evim.

0

550D 18-55mm IS, 50mm 1.8
Citröen Grand Picasso
Galaxy Note 2 Titan Grey
DH 2005 Üyesi

25 Mesaj
14 Temmuz 2013; 3:32:36 

Anadolu yakası e-5 kadıköy - gebze darıca köprüsü arası seyir halinde bazende sabit olmak üzere fiat albea radar bulunmaktadır. Hız sınır 70 olduğu için 78 e yazıyor. Darıca'dan otoban gişilerine kadarda hyundai accent beyaz sivil araç gezici radar bulunmaktadır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

309 Mesaj
14 Temmuz 2013; 16:17:03 

Süper bir karar , 70 km hız sınırı gayet ideal , insanlar uysa bu kurala bakın kaza oranları nasıl düşer ama nerdeee ! Adam 200le emniyet şeridinden gidiyor yahu 200! nerden biliyorum çünkü o arabanın içinde bende vardım .

14147 Mesaj
14 Temmuz 2013; 16:50:29 

e5 gerek avrupa gerek anadolu yakasında herkes yardırıp gidiyor.
Hele trafik yoğunluğu biraz azalsın ticariler kamyonetler bile 70 i fazla fazla geçiyor.
Bazen öyle bir akıyor ki trafik 70 le gitseniz engel oluyormuş gibi hissediyorsunuz akışa. Böyle durumlarda binlerce araca ceza kesilmesi gerekir ama hiç ceza yazılmıyor.
Sanırım aktif değil uzun süredir 70 yazan ve altında kamera olan büyük teknolojik tabelalar

bir kaç ay önce gece yol bomboş iken bende gayet 70 i geçmiştim keza diğer araçlarda min 100 km hızla gidiyordu ancak ceza kesilmedi

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2013; 18:11:48 

120 den aşağı düşmem ceza gelmedi hiç

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2013; 18:15:01 

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Siz yine şükredin. Konya-Adana, Konya-Karaman, Konya-Antalya, Konya-Ankara ve Konya-Afyon karayolunda epey bir mesafeyi 65 ile gitmek zorundasınız. Neredeyse 1 km de bir radar ve trafik ekipleri var. Ama millet alışmış. Çünkü kaç senedir böyle. Ceza yiyen sürücüler de genelde şehir dışından gelen sürücüler. (Biri de ben)

Yalnız güzel bir şey var. Devamlı 65 ile giderseniz kolay kolay kırmızı ışığa yakalanmıyorsunuz. Adı da Yeşil Dalga.

hocam antalyaya giderken konya antalya yolunu kullanıdm arada geçtik 65 i çok geçmedim bilmediğim yer diye ama 3 şerit yolda 65 nedir yahu inşallah ceza gelmez arkamızdan

1194 Mesaj
14 Temmuz 2013; 18:25:30 

Bu işin emniyetle güvenli trafik sürüşle bir alakası yok. Bu bir soygun başka bir şey diyemeyiz.
Otoyolda 70 km hız sınırı mı? Yahu aslında bu hız minimumu olmalı. Allah kahretsin... Otoyolda 60la gidilir mi?

358 Mesaj
30 Temmuz 2013; 23:02:35 

Banada bu gün 72km hızla büyükçekmecede 343tl ceza geldi.Hız sınırını%30 aşmışım.sınır 50 km imiş.Gülermisin ağlarmısın.silivri bölge trafikten geldi ceza aradım yanlışlıkmı var dedim Şehir içi limit 50 km geçmiş olsun dediler.böyle saçmalık olmaz.bende 70 km hız sınırına dikkat ediyordum millet 150 km arkadan gelip taciz ediyor .Arabaya binmek suç oldu artık.

2012 golf 7 siyah 1.6 tdi highline dsg

Uzaklaştırılmış
30 Temmuz 2013; 23:17:10 

Aslında devlet ayrı bir otoban yapacak kamyon tırlar ve şahinciler giremez.
Paralı yapcak birde giriş ortalama 20-25 tl falan girecen otobana vurcan kırbacı vurcan kırbacı asfalt ağlayacak.

4790 Mesaj
30 Temmuz 2013; 23:19:35 

Ben 2-3 aydır max 75 ile gidiyorum.. Hiç de sorun olmuyor.. Pek çok kişi de 70-80 arası gidiyor.. Bence harika bir uygulama.

Citröen Grand Picasso
Galaxy Note 2 Titan Grey
DH 2005 Üyesi

1443 Mesaj
30 Temmuz 2013; 23:23:09 

Hız sınırının 70'e inmesi can güvenliğini arttırmaz azaltır millet cinnet geçirir be

Otomotiv Mühendisliği..

1098 Mesaj
30 Temmuz 2013; 23:33:52 

6 vites 70 de tüketim 3.0/100

-

271 Mesaj
12 Ağustos 2013; 20:47:38 

beyler dun basınexpressden e5 gırdım hızlımıtı bakmadan sılıvrıye gıttım yolda 70 hız yasagı tabelaları vardı
acaba ceza yemısmısımdır

875 Mesaj
12 Ağustos 2013; 22:10:47 

çayırova mcdonalds'ın orada yeni yapılan üstgeçitin e5'e bakan yüzlerinde birkaç kamera ile birsürü denetleyici zımbırtılardan var benim görebildiğim kadarıyla, bu amaçla yerleştirilmiş gibi, epey ilgimi çekmişti.

2298 Mesaj
12 Ağustos 2013; 22:21:00 

Dün e5'te en sağ şeritten 70 ile hız sabitleyici ile gidiyorum arkama bi tane doblo, caddy tarzı bi araç geldi citroen marka arkamdan devamlı sellektör yapıyor. Ne kadar mal var memlekette.

3005 Mesaj
12 Ağustos 2013; 22:32:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Dün e5'te en sağ şeritten 70 ile hız sabitleyici ile gidiyorum arkama bi tane doblo, caddy tarzı bi araç geldi citroen marka arkamdan devamlı sellektör yapıyor. Ne kadar mal var memlekette.

hocam y.bosna-c.bağ arasında 80le gittiğim halde sollamayan kalmadı,

c.bağ'ı geçtikten sonra okmeydanında kadar herkes yavaştı bu sefer ben hala 80le gidiyodum kesin ceza yedim

yani anladığım kadarıyla c.bağ-okmeydanı arasında radar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 12 Ağustos 2013; 22:32:26 >

2012 Fiat Linea 1.6 MultiJet Emotion Plus

1001 Mesaj
12 Ağustos 2013; 22:42:47 

Edirne-İstanbul otobanında 120'yi geçmeyin derim, eğer ki geçek olursanız daima sol sinyaliniz açık olarak 132km'ye kadar dayanın ama sinyali kapatmayın.
Geçen aylarda 127km ile radar girdim, 132 değil miydi ye ilişkin soruma cevap%10'luk payın sadece sollamalarda geçerli olduğu yönündeydi.

Mercedes - Benz w212 FL - E180 1.6 cgi 7g-Tronic 2013 GEÇİCİ:Audi A4 2.0TDI Multitronic 2010
Hyundai i30 Style Plus 1.6 crdi otm. 2009

5457 Mesaj
12 Ağustos 2013; 22:50:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

Edirne-İstanbul otobanında 120'yi geçmeyin derim, eğer ki geçek olursanız daima sol sinyaliniz açık olarak 132km'ye kadar dayanın ama sinyali kapatmayın.
Geçen aylarda 127km ile radar girdim, 132 değil miydi ye ilişkin soruma cevap%10'luk payın sadece sollamalarda geçerli olduğu yönündeydi.

bir yanlışın var. hız sınırını %1 aşmanın bir cezası yok. %10 aşmanın bir cezası var. %10-%30-%50 olarak aşabiliyorsunuz. hız sınırını %9 aşmanın bir cezası yok. yani sinyalle sollama ile cezanın bir alakası yok.

drrah diyorum başka birşey demiyorum.

4217 Mesaj
12 Ağustos 2013; 23:02:36 

Bahsi geçen %10 toleransın sebebi, tespit cihazlarında meydana gelebilecek kalibrasyon hatalarını absorve edebilmek içindir.

Bu sebepten kanun hız sınırını %10 dan %30 a kadar aşmak der. Yani %10 a kadar aşmanın cezası yoktur. Cezaya itiraz edin iptal ettirin. 15 gün içinde mahkemeye verebiliyorsunuz. Ben geçenlerde verdim bir tane

540 Mesaj
12 Ağustos 2013; 23:08:39 

can guvenligiymis! milletin parasini somurup devlete para kazandirmak icin hepsi! sizce devlet hayirli bir is yaparmi ?

142 Mesaj
13 Ağustos 2013; 0:02:28 

az önce geldim silivriden, kurallara da uydum.. resmen acemi şöfor muamelesi gördüm.. sellektör mü yakanlar, 50 ile gidiyorum diye, tip tip bakanlar mı..aglanacak halimize gülüyoruz ... hız sabitleyici olmayan otomobiller yandı o zaman. 70 i gectim diye kadrana mı bakayım yola mı bakayım derken kaza da yapılır bu gidişle..90 normal bu yolda.. hele 50 hız sınırı, tam bir komedi...

Canon 60D - Tamron 17-50mm f2.8 - Canon 50mm f1.8 II - Canon 70-300 is usm - Lowepro Nova 160AW

4790 Mesaj
13 Ağustos 2013; 0:25:00 

quote:

Orijinalden alıntı: acar60d

az önce geldim silivriden, kurallara da uydum.. resmen acemi şöfor muamelesi gördüm.. sellektör mü yakanlar, 50 ile gidiyorum diye, tip tip bakanlar mı..aglanacak halimize gülüyoruz ... hız sabitleyici olmayan otomobiller yandı o zaman. 70 i gectim diye kadrana mı bakayım yola mı bakayım derken kaza da yapılır bu gidişle..90 normal bu yolda.. hele 50 hız sınırı, tam bir komedi...

Ben hep 75 ile gidiyorum hiç sellektor yemedim. En sağ yada orta şetitten seyrediyorum. Benden bile yavaş gidenler oluyor. Hız sabitleme olayına katılıyorum. O yolda 70 ile sabit gitmek çok zor olurdu.

Citröen Grand Picasso
Galaxy Note 2 Titan Grey
DH 2005 Üyesi

19068 Mesaj
13 Ağustos 2013; 0:28:27 

işi çözmüş ya millet radarların olduğu yerde frenliyosun gerisinde basıyosun

1625 Mesaj
13 Ağustos 2013; 1:53:01 

Acaba Sn. Sevim Tanürek'e çarpıp, metrelerce sürükleyerek ölümüne sebep olan araç kaçla gidiyordu? Hangi kuralları ihlal etti ve ne ceza aldı?

Gerçi mahkemeye çıkmaya bile tenezzül etmediler, İngiltere'de dil kursundalarmış kendileri. Vur-kaç yapmış.

İşte bütün mesele budur.

"Let me issue and control a Nation's money and I care not who writes its laws"
Amschel Bauer Mayer Rothschild

820 Mesaj
13 Ağustos 2013; 1:54:56 

sahil yolunda yedim ceza. 300 küsür.

Ps4 Psn : Satcha54

770 Mesaj
13 Ağustos 2013; 3:06:16 

Bayramın 3. günü e5'ten Beylikdüzü'ne giderken bir ben 70 km ile yol alıyordum. Millet enteresan; yahu belli ki bir çekince, bir yavaş gitme fikri var, var da, arkadaş 80-90 üstünde gidiyorsunuz. Yasaya bakarsan camı açmış liraları saça saça gidiyorlar ama insan tek başına o hızda gidince acaba millet nerede kamera var biliyor da yeri gelince basıyor mu diye düşünüyor.

"Türkçemiz Yok Olmasın"

6344 Mesaj
13 Ağustos 2013; 4:30:14 

birileri 120-140 basıp yarış yapıyor diye kamera/radar koyduklarına inanmıyorum ,son yıllarda otobanda bile çok kısa süreliğine sadece bir defa 140 km.ye çıktım ,evet bende hız karşıtıyım ama sadece bizi düşündükleri için yaptıklarına inanmıyorum

ha bazı yerlerde gerçekten 70 km. bile çok geliyor buna sözümüz yok

madem bizi düşünüyorlar o halde otoyolları neden hep şehir içlerinden,kasabaların,köylerin içinden geçirtiyorlar ,yanlış hatırlamıyorsam Uşak da 5 yada 6 tane trafik lambası var ve öyle kısa da sürmüyor,sade bu şehir olsa iyi artık köy girişlerinde bile trafik lambası var ,adam İzmir den çıkıp Ankara ya giderken illallah diyor,tam 90-100 km.ye çıkmışsınız ,hop bir trafik lambası ,neyse tekrar biraz hızlanıyorsunuz hop 70 km. levhası ,hele ki Sivrihisar kavşağından itibaren tam bir işkence ,Polatlı ya kadar hız kameraları ,artık yolla falan ilgilenmeyi bırakıyorsunuz sadece acaba yakalandıkmı düşüncesiyle paranoyakça araba kullanıyorsunuz

birde şehir içinden geçen anayollarda tamamen sapıtıyorsunuz ,millet 100-120 bastırıp gidiyor ama o yolda hız limiti kaç ? bilmediğinizden orta şerite geçeyim bari orada yavaş yavaş gideyim diyorsunuz arkanızdakiler sürekli kornaya basıp sellektör yaparak bir tarafımızı sızlatıyorlar

orta şeritten de gidemeyeceğinizi anlayınca bu defa sağ şeridi deniyorsunuz bu defa da dur kalk yapan dolmuş-otobüsler yolu kapatıyor ,tabi birde sağa dönüş yapacağınızı zannedip ona göre hareket yapanlar size güzel saydırıyor

şimdi siz söyleyin biz nereden gidersek hem ceza yemeyiz,hemde kurala uymuş oluruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 13 Ağustos 2013; 4:31:48 >

6367 Mesaj
13 Ağustos 2013; 7:47:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

işi çözmüş ya millet radarların olduğu yerde frenliyosun gerisinde basıyosun

Oyle birsey yok. 2 kamera arasindaki gecis surenden ortalama hizini hesapliyor.

142 Mesaj
13 Ağustos 2013; 14:28:25 

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ben hep 75 ile gidiyorum hiç sellektor yemedim. En sağ yada orta şetitten seyrediyorum. Benden bile yavaş gidenler oluyor. Hız sabitleme olayına katılıyorum. O yolda 70 ile sabit gitmek çok zor olurdu.

ben 50 ile veya 70 neyse, degil sol şerit orta şerit, en sag seritte gittim yine de sellektör yedim..hatta bi ara emniyet şeridine giriyodum nerdeyse, kamyonlar solluyodu sol tarafımdan..hem de kumburgaz e5 yolunda.. 50 ile gitmek komedi ötesi.. şimdiki teknoloji araclarla hem de...bi sürü para vermeye gerek yok teknolojık araclara o halde .. 0-100km hızlanma falan hepsi boş iş..hız sabitleyici yeter..baska aksesuara falan gerek yok.. en düşük beygirli tasarruflu ekonomik arac en iyisi o zaman..

Canon 60D - Tamron 17-50mm f2.8 - Canon 50mm f1.8 II - Canon 70-300 is usm - Lowepro Nova 160AW

19068 Mesaj
13 Ağustos 2013; 15:04:06 

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Oyle birsey yok. 2 kamera arasindaki gecis surenden ortalama hizini hesapliyor.

o zaman yanlış yapıyorlar

6367 Mesaj
13 Ağustos 2013; 18:37:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

o zaman yanlış yapıyorlar

Aynen oyle. Bu tipler bir de kendini akilli zannediyor ya ayar oluyorum. Sen 80 ile efendi efendi giderken arkadan 120 ile gelip seni selektor manyagi yapip 100 mt ilerde radari gorunce 50'ye dusuruyor hizini

159 Mesaj
16 Ağustos 2013; 12:42:10 

quote:

Orijinalden alıntı: lord66

Denetimler arttı şikayetlerde arttı.Kurallara uymayanlara ceza yazmak ne zamandan beri eleştiri konusu oldu.Dingonun ahırıydı ortalık şimdi el attılar trafik adam edilmeye çalışılıyor.Alışmışız rahatlığa tabi şimdi kurallara uymak zor geliyor.Adam gibi araba sürene cezamı yazılıyor?Trafik cezalarının ne alakası var ÖTV yada yakıt fiyatlarıyla?Vergimi ödedim ben istediğimi yaparım arkadaş diye yollarda mı dolaşalım?Aniden sarı ışık yanıyormuşta, duramıyormuşta.Zaten ışıklara gelirken yavaşlamak zorundasın.Avrupa da ki sürücüleri öve öve bitiremiyoruz onlar insan aşığı olduğundan saygılılar zaten bütün kurallara.

Her yerde bölünmüş yollarda hız sınırı 110km diye geçiyor. Adamlar 200m için araya 90km hız sınırı sıkıştırıyor hop arkasında radar.
Ne diyorsun sen be

553 Mesaj
16 Ağustos 2013; 13:22:21 

yeminle araç almak ayrı dert, keyifli sürmek istesen ayrı dert, yakıtı ayrı dert, ceza yermisin yemezmisin... vallahi şaka gibi.

yalnız bahçeşehirden fsm köprüye kadar radar yok galiba

433 Mesaj
16 Ağustos 2013; 13:44:11 

Benim bildiğim Okmeydanı , Edirne kapı , Zeytinburnu metrobüs Durağında Radarlar mevcut , sanıyorum ben Edirne kapı Radarına yakalandım ceza yedim

"Zalimler İçin Yaşasın Cehennem"

1880 Mesaj
16 Ağustos 2013; 14:10:24 

bence ehliyeti 50 yaş ve üstüne versinler sadece. o zaman hız sınırı aşılmaz.

xbox live/steam/origin: Emre19TR
https://www.digitalocean.com/
Xiaomi RedMi wcdma JHBCNBH25 v5- Miui v6 Türkçe Ekibi
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

392 Mesaj
16 Ağustos 2013; 14:12:44 

e-5 üzerlerinde hız sınırı 70 yazan tabelalar var .. dikkatli bakınca önlü arkalı kameralı sistem var ben daha cok onlara dikkat ediyorum

471 Mesaj
16 Ağustos 2013; 15:58:25 

quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Güvenliği filan sağlamak hikaye bu uygulamaların temel amacı para kazanmak.Güvenliği sağlayacaklarsa doğru düzgün uygulamalar yapmalılar

Yerden göğe kadar haklısın amaç bizim canımızı malımızı filan düşünmek değil eksik, gedik veren ekonomiğye para akışı sağlamak. Dünde başka bir sayfada yazmıştım adam radarı öyle bi yere kurmuş ki geçen düşüyo, geçen düşüyo amaç " üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olmuş. Bazıları yollarda serserilik yapar onları gören yok.....

594 Mesaj
16 Ağustos 2013; 16:30:07 

Bayramda Yunanistana arabayla gittim, herhalde 2000km yol yaptım,
Yunanistan haritası yüklüydü navigasyonda, tüm radar noktalarını gösterdi.. TR haritasında tık yok..
Bende zaten kurallara uyuyordum, radardan geçerken biraz dikkat ettim sadece..

Avrupada devlet radar noktalarını kendisi söylüyor, maksat ceza yazmak değil, riskli bölgelerde yavaş gitmenizi sağlamak..
Burda bütçeyi denkleştirme aracı olmuş...yazık..

1649 Mesaj
13 Kasım 2013; 11:20:32 

Ben her gün Samandıra-Kartal bağlantı yolundan e-5'e giriyorum ve Küçükyalı'ya kadar gidiyorum. Bazen 100'ü buluyor hızım ama cezam yemedim şu ana kadar

PS 4-PSN:erbaa82

Oynadığım oyunlar : BF 4, FIFA 14

10961 Mesaj
13 Kasım 2013; 11:23:21 

Gece 00:00 dan sonra Bostancı'dan Gebze'ye kadar 100 - 110 km hızlarda gidiyorum. Hiç bir ceza yemedim. Fakat emniyet E-5 üzerindeki kameraları gece görüş kameraları ile değiştirmeye hazırlanıyormuş. Şimdiye kadar kameralar gece çekim yapmadığı için ceza yememişim. Bunu bir arkadaş söyledi.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

4790 Mesaj
13 Kasım 2013; 11:27:54 

Ben aylardır 70i hiç gecmedim. Sorun yapacak birsey yok. Hem az yakiyoruz hem de konforlu ve guvenli suruyoruz. Umarım 70in ustine çıkıp hala makas atmaya çalışanlara birer birer ceza yazılır.

Citröen Grand Picasso
Galaxy Note 2 Titan Grey
DH 2005 Üyesi

682 Mesaj
13 Kasım 2013; 11:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

İstanbul Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanvekili Semih Kaçanoğlu da yeni radar uygulaması dolayısıyla taksici esnafın zor duruma düştüğünü söyledi. 18 bin taksiden yarısının radara yakalandığını kaydeden Kaçanoğlu “Her iki taksiden birine ceza geliyor. Mal sahibi ile şoför birbirine girdi” dedi. Osmaniye Merkez Taksi Durak başkanı Huseyin Torunoğlu ise “Cezalardan dolayı 4 şoför işi bıraktı. Torunoğlu, sahil yolunda 70 ile yoluna giden arkadaşlarımız, arkadan gelen araç tarafından sürekli taciz ediliyor. Böyle giderse taksilerde çalışacak şoför kalmaz “ dedi.

çok saçma mantıksız bir açıklama olmuş.
taksiciler daha çok dikkat etmek zorunda.
mal sahibi cezanın hesabını sorar tabi, onu da mı adam ödeyecek?
şoförün dikkatsizliğidir bu radar cezası.

bu gidişle çalışacak şoför bulunamaz diyor.
ticari araçlara çalışacak şoför her zaman bulunur. boşa milleti telaşa çekiyorlar.

Çok Bilen Çok Yanılır..

14147 Mesaj
13 Kasım 2013; 17:43:32 

kameralardaki infralar calisiyor. eger merak ediyorsaniz telefonun kanerasini tutun altindan gecerken nasil yandigi gorursunuz kizilotesi kameralarin :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5230 Mesaj
13 Kasım 2013; 18:57:23 

bir kaç aydır pendik'ten k.çekmeceye giderken otobanı kullanıyorum 125'le gidiyorum orada dönüste boğazdan 70-75 arası geliyorum ama aracımda hız sabitleme yok bazen 80i asıyorum aha kesin ceza yedim diyorum ama daha yemedim 4. vitesle gitsem 75'le çok yakar hem de gürültülü olur 5. viteste sınırı asıyorum ne yapsam bilemedim bir ara arkadasım geldi pendik'e 87 km hızla sanırım 343 lira ceza yemis bir daha gelmem diyor

seat ibiza 1.6 stella kırmızı

LG G2

89 Mesaj