Şimdi Ara

E-5 Hız Sınırı 70 e düştü Radar Para Bastı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
1
Favori
39.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E-5 te trafik hız sınırının aynı bölünmüş yollarda olduğu gibi 110 km/h olması gerekir. 90 dan 70 e düşürerek kazalar engellenmez , bu mantıkla yarın 70 ten 50 yede gider. sonuçta hiçkimse araç kullanmazsa kaza olmaz . ama bu düşünce tamamen beceriksizliğin , eğitimsizliğin sonucudur bana göre. Eğer trafikteki kullanıcılar iyi eğitilse , daha kaliteli bir ehliyet sınav sistemi getirilse , insanlarımız daha medeni olsa zaten böyle şeylere gerek kalmaz , hız sınırı 160 da olsa kaza sayısı azalır.
  • E5'te aksamları eve donerken iyi gazliyordum insallah gelmez ceza :D aslında yolun durumuna göre gidiyorum. Acıksa hızlı gidiyorum, benım ve kımsenın canını tehlikeye atmamak sartıyla
  • E5 te ceza yiyen varmı uygulama başlamadımı yoksa ?
  • yol bitmiyo ya çok düşük 90 iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concrete Jungle

Sanki 90km/s kuralına uyuyorlardı da bir de 70km/s'ye laf ediyorlar.

70 km hız sınırı varda 120 ile gitmezsen arkadan kamyonlar otobusler sellektor yapıyor kim gidecek 70 ile
  • Benzine mazota surekli zam yapacaklarina hiz siniri ve diger tum trafik kurallari denetimlerini arttirsalar hem topluma faydasi olur, caydirici etkisi olur. hemde devlet vergi aciginin kapatmis olur boylece.

Benim suan yasadigim yerde Virginia,ABD de trafik kurallari cok kati. otoyol polisleri daprhane gibi para basiyor. Hiz sinirini 15 mil astigim icin 127 dolar ceza yemistim. Eger 20 milden fazla asarsaniz hapise kadar yolu var. Ayrica her trafik cezasinin mahkemesi oluyor. Burada kirmizi isikta falan gecerken yada cok hizli giderken insan kendisini adam oldurmus gibi hissediyor

Egitim falan hikaye, batii ulkelerinde trafik kurallarina uyulmasinin nedeni polisin guclu olmasi ve kurallarin cok kati olmasidir. Yoksa kaldirin burada da polis kontrollerini, hafifletin cezalari gorun bakin o egitimli insanlar nasil araba kullaniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diesotto -- 5 Haziran 2012; 19:21:02 >

• Çüş o yolda 70 ile gidilir mi lan neyin kafası bu?
  • 90la giderken kim ölmüşte sınırı 70e çekmişler ya gerçekten neyin kafası merak ediyorum

sınır hala 70 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

90la giderken kim ölmüşte sınırı 70e çekmişler ya gerçekten neyin kafası merak ediyorum

sınır hala 70 mi?

Evet, hala 70.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

quote:

Orijinalden alıntı: tahago

90la giderken kim ölmüşte sınırı 70e çekmişler ya gerçekten neyin kafası merak ediyorum

sınır hala 70 mi?

Evet, hala 70.

Uygulanmıyor artık ben hiç ceza yiyen görmedim duymadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul cevizli'de D-100 'de 94 km/h için 319 lira ceza geldi.. PES.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her gün Haliç'ten Cevizlibağ'a kadar E5 i kullanıyorum, ara sıra boş olunca 100 e bile çıkıyorsunuz farkında olmadan.İnşallah kalkmıştır bu cezalar

• quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

Her gün Haliç'ten Cevizlibağ'a kadar E5 i kullanıyorum, ara sıra boş olunca 100 e bile çıkıyorsunuz farkında olmadan.İnşallah kalkmıştır bu cezalar

ceza tarihi 6 Kasım 2012

• quote:

Orijinalden alıntı: NewTiguan

quote:

Her gün Haliç'ten Cevizlibağ'a kadar E5 i kullanıyorum, ara sıra boş olunca 100 e bile çıkıyorsunuz farkında olmadan.İnşallah kalkmıştır bu cezalar

ceza tarihi 6 Kasım 2012

Eyvah eyvah..peki bu cezalar kaç ay sonra geliyor? Eğer benimkiler biriktiyse arabayı satarım artık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NewTiguan

quote:

ceza tarihi 6 Kasım 2012

Eyvah eyvah..peki bu cezalar kaç ay sonra geliyor? Eğer benimkiler biriktiyse arabayı satarım artık

Bugün geldi tebligat. Bence tamamen şans. Piyango kime vurursa. Yoksa o yoldan geçenlerin yarısından fazlasına hergün ceza gelmesi lazım.

• Hız sınırı aşağı çekilince trafik daha rahat akar ve sıkışıklık azalır (mı acaba).böyle olursa millet gideceği yere yine aynı sürede ama daha az yakıt tüketerek gidebilir.

• Para hakikaten boyle kazanilir

• Bahçelievler - Beşyol arasında radar olmadığı kesin
    Neredeyse her gün o yolu trafiğin müsade ettiği hızlarda kullanıyorum ama hiç bir ceza görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Siz yine şükredin. Konya-Adana, Konya-Karaman, Konya-Antalya, Konya-Ankara ve Konya-Afyon karayolunda epey bir mesafeyi 65 ile gitmek zorundasınız. Neredeyse 1 km de bir radar ve trafik ekipleri var. Ama millet alışmış. Çünkü kaç senedir böyle. Ceza yiyen sürücüler de genelde şehir dışından gelen sürücüler. (Biri de ben)

Yalnız güzel bir şey var. Devamlı 65 ile giderseniz kolay kolay kırmızı ışığa yakalanmıyorsunuz. Adı da Yeşil Dalga.

Bu yeşil dalga izmit yalova yolunda da var...ben ögrenciyken görmüştün ne ayak diye anlamamıstım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B9E79BA17 -- 27 Kasım 2012; 20:34:02 >

• Eğer E-5'de hız sınırı 70'e düşerse kuyruk İzmit'e kadar uzanır.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.