- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Bankamatik Kartımdaki Tüm Para Çekilmiş(Banka-Savcılık-Emniyet'e gittim))
57 Cevap11845 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5138 Mesaj
16 Şubat 2011; 22:20:59 

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese. Bugün yapı kredi bankamatik kartımla yemek alcaktım, bakiye yetersiz dedi. Tabi mümkün değil içinde baya var diye hatırlıyodum. İnternet Şubesine giremedim şifre yanlış dedi, unutmuş da olabilirim, değiştirilmiş de olabilir bilemiyorum. Hemen en yakın bankamatiğe gittim. İşlemler listesine baktım ve bugün 530 tl çekilmiş olduğunu gördüm. Hemen müşteri hizmetlerini aradım, kart sahibi olduğumu teyit ettirdim, temsilci 530 lira çekildiğini gördü ve kartımın fiziksel olarak iş bankası bankamatiğine takıldığını ve paranın çekildiğini söylediler. İş Bankası bankamatiği olduğu için nerdeki bankamatiğe takıldığı bilgisine ulaşamadı. Halbuki paranın çekildiği saatte kart cüzdanımda bir şekilde ben yurtta oturuyordum. Sanırım kartım kopyalanmış, nasıl olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok, yarın şubeye gidip dilekçe verip işlem başlatcam.Gelişmeleri burdan aktarırım.

Konuyu açmamım sebebi bilgilendirmedir, bu tarz bişi başımıza gelince nasıl davranmalıdır vs.Gelişmeleri burdan aktarırım.

17.02.2011

Banka
Arkadaşlar tekrar merhaba. Bugün vakit kaybetmeden bankaya gittim ve dilekçe verdim. Bankadaki görevli son 1 ayda 5-6 kişinin bu şikayetten geldiğini söyledi, paramı kurtaracağımı da söyledi. Dilekçe yazdım ve telefonumu verdim bana ulaşacaklarını söyledi. Kartım iptal ve imha edildi. Yenisi gelicek haftaya. Adam daha sonra savcılığa gitmem gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Savcılığı

Sabah dersime girdim öğleden sonrakileri astım ve savcılığa bilişim suçlarına gittim. Sağolsun küçük mü ne gördüklerinden çok yardımcı oldular. Orda tekrar dilekçe verdim, bu arada kart bilgilerimi de yazmam gerekiyodu tabiki, ama kartım imha edilmişti ve bilgilerimi bilmiyodum salaklığıma geldi, yine YapıKredi müşteri hizmetlerini aradım bilgilerimi öğrenmek için, çok beklettiler, dünle beraber 20 liranın üstünde kontör gitti müşteri hizmetlerine Dilekçeyi yazdım ve başsavcıya onaylattım, daha sonra ifademi aldılar. Şikayetçi olduğumu, uzlaşmaya yanaşmadığımı belirten olayı detaylarıyla ve bankadan aldığım bilgilerle anlattığım bir ifade verdim. İfadede bankamatikten tam olarak saat kaçta paramın çekildiğide belirttim) Daha sonra işlemlerin çabuk başlaması için evraklarımla beraber emniyetin yolunu tuttum.

Emniyet

Emniyette ilk bilişim suçlarına gittim, ordan beni kaçakçılık bürosu mu nedir oraya yönledirdiler(kaçakçılık olduğuna emin değilim tam, kafam allak bullaktı). Ordakilerde gayet cana yakındı olayı anlattım falan adam evrakları aldı, hemen işleme koyuyoruz dediler, beni bi daha hiç aramayadabilirlermiş, ifademi tekrar almak için vs. çağıradabilirlermiş. Dava açılıp açılmayacağı belli değilmiş.

Bu arada ifademin ve dilekçemin örneği aldım. Avukat birisi söyledi bunlarla beraber bankaya gidersem suç duyurusunda bulunduğumu vs. parayı çabuk alabilirmişim. Zaten kartlarımız sigortalıymış. En büyük artım çabuk davranmak oldu, çünkü bankalar kısa zamanda kamera kayıtlarını silebiliyorlarmış. Yeni kartımı almaya gittiğim zaman bankaya belgeleri götürcem, sigortadan parayı istediğime dair bir dilekçe yazcam sonucu yine haber veririm herkese iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sexuality -- 17 Şubat 2011; 21:02:33 >

2851 Mesaj
16 Şubat 2011; 22:22:53 

Geçmiş olsun, dikkat etmek lazım.

460 Mesaj
16 Şubat 2011; 22:25:00 

Çok geçmiş olsun,herkesin başına gelebilir.Bankamatiklerin kart girişlerine bir aparat takıyolarmış aynı şekilde o şekilde kopyalanmış olabilir.Umarım paranı geri alabilirsin..

1518 Mesaj
16 Şubat 2011; 22:38:54 

bir yerde yemek yendiği zaman hesap ödemek için kredi kartını elemanlara emanet etmemek gerekiyor.. ya pos cihazını getirmelerini isteyeceksiniz ya da siz pos cihazının yanına gideceksiniz.. geçmiş olsun tekrardan umarım tez zamanda lehinize sonuçlanır..

Herkesin bir feyki var, durur içerisinde..
99*100/8,94KB

438 Mesaj
16 Şubat 2011; 22:53:38 

Geçmiş olsun, umarım paranı kurtarırsın

Get up Stand up Don't give up the FIGHT

2657 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:09:15 

Yurtdışında bu gibi olaylara karşı belli miktarı banka karşılar ,burda ise duruma bak sonuçta o atm'nin güvenliği ykb'ye aittir bir kere, o zaman ben banka sahibi olayım çetelere düzenek kurduriyim parayada orta oliyim bitti gitti ne güzel adalet ama....

5226 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:10:44 

mesajım bulunsun

Msi Z77A-G45 /// Intel i5 3570K ||| Corsair 2*4Gb 1600Mhz Vengeance \\\ Sapphire HD7870 XT
WD Caviar Black 2TB ||| Thermaltake Toughpower 750W ||| Corsair Carbide 400r \\\ Thermalright Cogage True Spirit
Logitech G500 & G510 /// Xbox One & 360 Controller for Windows ||| Sound Blaster Tactic 3D Rage \\\ Acer X233Hbd

9138 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:11:20 

Geçmiş olsun hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3715 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:12:48 

Aynı konuyu başka birisi daha açmıştı, 15oo lirası çekilmiş

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

932 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:18:20 

geçmiş olsun

1492 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:19:08 

Geçmiş olsun

i want to play a game
make your choice... live or die

4503 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:20:27 

Geçmiş olsun + mesajım bulunsun.

3551 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:26:49 

Ben de öğrenciyim ve ben de paramı bankamatik kartımda saklarım. Son zamanlarda bu tür şeylerin arttığını duyuyorum. Arkadaşlar, paramı bankada nasıl saklayabilirim? Faize mi koyayım? ING Bankasının turuncu hesabı hakkında bilgisi olan var mı?

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil

163 Mesaj
16 Şubat 2011; 23:30:53 

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

Geçmiş olsun + mesajım bulunsun.

5138 Mesaj
17 Şubat 2011; 0:26:33 

Sağolun arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için
quote:

Orijinalden alıntı: enginco06

bir yerde yemek yendiği zaman hesap ödemek için kredi kartını elemanlara emanet etmemek gerekiyor.. ya pos cihazını getirmelerini isteyeceksiniz ya da siz pos cihazının yanına gideceksiniz.. geçmiş olsun tekrardan umarım tez zamanda lehinize sonuçlanır..

1.5 yıldır kullanıyorum bu kartı hiç bir zaman kartı teslim etmedim, götürmediler yani. Kasada ödediğim bir yer değilse kart kullanmak yerine nakit kullanıyorum.

Bir arkadaş kartın sorumluluğu size aittir demiş, benim kartım cüzdanımdan çıkmadı hiç bir şekilde adı geçen bankanın bankamatiğine de sokmadım. Bankanın kaç no'lu bankamatiğine sokulduğu yapı kredi temsilcisi söyledi. Yani gerekirse iş bankasını arayıp bankamatiğin yerini öğrenebiliriz. Zaten başka bir şehirde vs. ise olay daha kolay belli olur gibi geliyor. Ayrıca bankamatik kartımı internet bankacılığına açmıştım. Yani daha önce havale yapmak için kullandım. İnternetten bir şekilde bilgiler elde edilip karta basılmış olabilir böyle bir teknoloji var mı vs. hiç bilmiyorum. Umarım banka ılımlı davranır, o kadar parayı bırakmayı düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sexuality -- 17 Şubat 2011; 0:28:05 >

64 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:08:37 

gecmıs olsun

bankamatıge kartınızı kaptırdıgınız zaman basından ayrılmayıp hemen musterı hızmetlerını arayıp kartı ıptal ettırın yoksa sırada bekleyen ve tam arkanızda olan kısının acelesı dolayısıyla sızden musade ısteyıp kartını atm ye takarsa sızın kartınız artık onda demektır . ( basıt kart kopyalama ornegı )

1492 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:13:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

Ben de öğrenciyim ve ben de paramı bankamatik kartımda saklarım. Son zamanlarda bu tür şeylerin arttığını duyuyorum. Arkadaşlar, paramı bankada nasıl saklayabilirim? Faize mi koyayım? ING Bankasının turuncu hesabı hakkında bilgisi olan var mı?

borsa+iddaa ya bas

i want to play a game
make your choice... live or die

502 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:20:30 

üzüldüm ya geçmiş olsun

1125 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:22:23 

geçmiş olsun. bankamatik işinden bende korkuyorum biraz ama cepte nakit olunca dayanmıyor. mecburen banka kartında tutuyorum.

5138 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:27:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ancev

gecmıs olsun

bankamatıge kartınızı kaptırdıgınız zaman basından ayrılmayıp hemen musterı hızmetlerını arayıp kartı ıptal ettırın yoksa sırada bekleyen ve tam arkanızda olan kısının acelesı dolayısıyla sızden musade ısteyıp kartını atm ye takarsa sızın kartınız artık onda demektır . ( basıt kart kopyalama ornegı )

Evet kesinlikle öyle yapılması gerekiyor, daha önce başıma gelmedi zaten böyle bir durum.

12443 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:28:19 

Bankamatik kartının sokulduğu yeri söküp bir kopya cihazı yerleştiriyorlar. Siz kartı oraya sokarken dolandırıcıların manyetik okuyucusundan geçiyor ve sizin kartın bilgilerini alıyorlar ama siz bankamatiğe normal yoldan girdi sanıyorsunuz. Daha sonra gizli bir kamera ile şifrenizi girerken kaydediyorlar.

Sonra bunları kullanarak boş bir manyetik kartı , kart yapma makinesi ile sizin aynı karıtn kopyasını yapıyor ve şifrenizide bildiği için çat diye paranızı çekebiliyor.

Bir iki kere böyle düzenekli bankametik görüdm polisler söküyordu. Birkerede haberlerde görmüştüm. Dikkatli olmakta fayda var.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

2465 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:30:41 

Geçmiş olsun benzer bir konuyu başka birisi de açmıştı onun parası da İş Bankası atmsinden çekilmişti.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5138 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:32:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Bankamatik kartının sokulduğu yeri söküp bir kopya cihazı yerleştiriyorlar. Siz kartı oraya sokarken dolandırıcıların manyetik okuyucusundan geçiyor ve sizin kartın bilgilerini alıyorlar ama siz bankamatiğe normal yoldan girdi sanıyorsunuz. Daha sonra gizli bir kamera ile şifrenizi girerken kaydediyorlar.

Sonra bunları kullanarak boş bir manyetik kartı , kart yapma makinesi ile sizin aynı karıtn kopyasını yapıyor ve şifrenizide bildiği için çat diye paranızı çekebiliyor.

Bir iki kere böyle düzenekli bankametik görüdm polisler söküyordu. Birkerede haberlerde görmüştüm. Dikkatli olmakta fayda var.

Hocam nasıl dikkat edebiliriz buna? Gözle görülebilir bir şey mi?

3616 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:41:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Sexuality

Hocam nasıl dikkat edebiliriz buna? Gözle görülebilir bir şey mi?

İnternette "atm fraud" aratırsanız örneklerini görebilirsiniz.

2649 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:53:11 

Hangi iş bankası atmsinden paranın çekildiği öğren hocam. Genelde banka üzerinde bulunan atmlerde kamera bulunuyor. Eğer öyle atm den çekildiyse kamera kayıtlarını isteyebilirsin diye düşünüyorum. Geçmiş olsun ... Yapı kredinin internet bankacılığında gözükmüyor mu ? Saat kaçta nereden çekildiği falan ?

4103 Mesaj
17 Şubat 2011; 1:56:57 

Benim atm/btm'lerde aldığım tek önlem kart girişleri (zaten Akbank kart girişleri yeşil bir aparatla güvenilir hale getirilmiş, yani kart girişine kopyalama cihazı koyma ihtimalleri çok düşük), birde şifremi girerken avuçlarımın altına aldığım baş parmaklarımdla şifremi tuşlarım ya da cüzdanımın altından..

Yukarıdaki bir arkadaşımız gibi kamera ve park halindeki araçları dikkat etmiyorum yalnız..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Şubat 2011; 1:58:31 

ilk defa duydum böle bişeyi illa ki kartın çalınması gerekli diye sanıyordum

600 Mesaj
17 Şubat 2011; 2:52:01 

geçmiş olsun hocam, takipteyim. merak ediyorum izleyeceğin yolu. umarım geri alabilirsin giden parayı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12443 Mesaj
17 Şubat 2011; 3:03:25 

Valalha güvenlik önlemleri alındı bankamatiklerde bu tür olaylar için ama gecenin bir yarısı sessizlikte ve kimse yokken gidip o yeşil güvenlik şeyini zorla söküp kendi donanımı yerleştirmeye çalışırken işi beceremeyip kaçan dolandırıcılar vardı. ATM'de bomba var diye vatandaşlar şikayet etmişti ve polisin incelemesi üzerien kopya cihaız yerleştirilmeye çalışıldığı anlaşılmıştı. Anlamak güç ama sanırım çoğunda ışıklı sistem var orjinallerinde yeşil ışık yanıp sönüyor. Birde tavsiyem geceleri ıssız ve tek bamnkamatiklerin olduğu yerlerden para çekmeyin. işlek yerlerdeki ATM'leri tercih edin.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

121 Mesaj
17 Şubat 2011; 3:23:31 

Geçmiş olsun bilgilendirme için teşekkürler.

2292 Mesaj
17 Şubat 2011; 3:31:25 

Geçmiş olsun.

Arkadaşlar bankamatikte şifrenizi yazarken 10 15 defa tuşlara dokunur gibi yapın sadece doğru rakamlara geldiğinizde basın mesela şifreniz 1427 ise 12311243237 böyle bir şey yapın sadece bold olanlarda basın ama hangisine bastığınız farkedilmeyecek şekilde zor gibi görünüyor ama bir kaç defa yapınca alışkanlık oluyor ve diğer elinizle şifre girdiğiniz elinizin üstünü kapatın. Kartı takarkende kartı taktığınız yeri hafiften bir yoklayın.

129 Mesaj
17 Şubat 2011; 3:35:43 

quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Geçmiş olsun.

Arkadaşlar bankamatikte şifrenizi yazarken 10 15 defa tuşlara dokunur gibi yapın sadece doğru rakamlara geldiğinizde basın mesela şifreniz 1427 ise 12311243237 böyle bir şey yapın sadece bold olanlarda basın ama hangisine bastığınız farkedilmeyecek şekilde zor gibi görünüyor ama bir kaç defa yapınca alışkanlık oluyor ve diğer elinizle şifre girdiğiniz elinizin üstünü kapatın. Kartı takarkende kartı taktığınız yeri hafiften bir yoklayın.

O kadar dikkat etmek lazım demekki

3452 Mesaj
17 Şubat 2011; 3:39:02 

GEÇMİŞ OLSUN GELISMELERI BEKLIYORUZ KARDESIM BIDAHA HERZAMAN KULLANDIGIN YERI BELLI OLAN BANKAMATIKLERI KULLAN BEN GENELDE BUYUK BI MAGZANIN YANINDA KAMERALI YERI KULLANIRIM YADA BANKANIN TAM DIBINDEKINI UMARIM SONUCA ULASIRSIN

1793 Mesaj
17 Şubat 2011; 6:28:09 

Artık bankamatiklerin çoğunda gizli güvenlik kamerası var paranın ne zaman nerede çekildiği belli ise o an ki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyip bulabiliyorlar

OnLive: onur1301

3740 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:27:29 

Geçmiş olsun hocam. Çok dikkat etmek lazım böyle şeylere. Hepimizin başına gelebilir.

Didier Yves Drogba Tébily

7994 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:42:04 

quote:

İş Bankası bankamatiği olduğu için nerdeki bankamatiğe takıldığı bilgisine ulaşamadı

Çok saçma geldi burası. Böyle bir durumda bir banka diğerinin bilgilerine nasıl ulaşamaz?

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

4092 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:45:19 

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Geçmiş olsun benzer bir konuyu başka birisi de açmıştı onun parası da İş Bankası atmsinden çekilmişti.

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2011; 13:47:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

evet bu tarz olaylar gundeme cok geldi

mutlaka kullandigin bankamatiklerden biri olmalı diye dusunuyorum

hatirlamaya calis bence

5138 Mesaj
17 Şubat 2011; 21:02:51 

Up

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2011; 21:08:48 

Ben de kartımda tutuyorum parayı ama korktum şimdi. =) Umarım paranı gecikmeden geri alabilirsin. Geçmiş olsun...

30 Mesaj
17 Şubat 2011; 21:14:36 

geçmiş olsun,gelişmelerden haberdar et bizi

2274 Mesaj
17 Şubat 2011; 21:31:50 

yukarıda bir iş bankası demişsin bir yapıkredi demişsin acaba ben mi yanlış anladım.

5138 Mesaj
17 Şubat 2011; 21:41:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

yukarıda bir iş bankası demişsin bir yapıkredi demişsin acaba ben mi yanlış anladım.

Yapı kredi kartına ve hesabına sahibim. Ama para iş bankası atmsinden çekilmiş. Bir miktar komisyon öderek atm kartı başka bankaların atmlerinde kullanılabiliyor

8366 Mesaj
17 Şubat 2011; 21:48:01 

geçmiş olsun.bende de iş bankası banka kartı var.genelde kartsiz işlem yaparım atmlerden

0 Mesaj
24 Mart 2012; 20:15:51 

arkadaşlar ben bi kaç ay önce moneybookers atlı bi siteden 50 tl gibi bi meblalık alışveriş yaptım sonraki ay aynı meblayı ödedim aradan bir kaç ay geçti o siteden benım kartımdan 850 tl çekilmiş kartı iptal ettim dilekçe yazdım ama önemli olan şu çevremden birilerinden şüpheleniyorum yapan kişi bulunurmu

10 Mesaj
31 Ekim 2012; 20:05:16 

merhaba, aradan epey zaman geçmiş işin sonunu merak ettim. benzer bir durum başıma geldi, arayıştayım, bu durum nasıl sonuçlanıyor bilgisi deneyimi olanlar lütfen paylaşabilir mi?

168 Mesaj
4 Mart 2013; 1:11:15 

paranızı alabildinizmi kardeşimin başınada aynı olay geldi biraz önce

4405 Mesaj
4 Mart 2013; 1:20:54 

quote:

Orijinalden alıntı: asewes

sizinde mi hesabınızdan para çekildi

168 Mesaj
4 Mart 2013; 1:49:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

sizinde mi hesabınızdan para çekildi

Kardeşimin maaş hesabından gece 11:50 gibi çekmişler baya yuklu bir tutar sıkıntıdan uyku uyuyamıyor istanbulda kendisi yarın savcılığa falan gidecek ne yapılması gerekiyor acaba bir sonuca varırmıyız?

3815 Mesaj
4 Mart 2013; 2:17:08 

quote:

Orijinalden alıntı: asewes

pm attını mı konu sahibine ?

Citroen Xsara VTS mk2 2.0 16v 167hp turbo yok lpg yok
2004 üyesi

168 Mesaj
4 Mart 2013; 2:23:49 

quote:

Orijinalden alıntı: marantz

pm attını mı konu sahibine ?

attım bakalım ne diyecek paylaşırım cevap gelince

423 Mesaj
4 Mart 2013; 3:14:48 

KREDİ ve banka kartlarının kopyalanma tehlikesi vardır. Mümkün olduğu kadar kullanmayın yada kullanıyorsanız atm den çekin öyle alışveriş yapın yani en güvenli yol nakit paradır. Hele hele internet bankacılığını hiç kullanmayın nakit gibisi yok

Taraf olmaktansa bertaraf olmayı tercih ederim...

763 Mesaj
4 Mart 2013; 4:14:27 

soyle bir olay var calintidab sonra 12saat yada 24 saAt tam aklimda degil arayip calinti bildirimi yaparsaniz belli bir miktara kadar yada tamamini sigorta oduyor ama o saati gecordikten sonra calinti vsvs ihbari yapsaniz da fayda yok o parayi sizden soke soke aliyorlar kart cikartirken doldurdugunuz o sayfalar dolusy kagitta bu yaziyor hemen arayin

168 Mesaj
5 Mart 2013; 1:59:16 

quote:

Orijinalden alıntı: CODY

KREDİ ve banka kartlarının kopyalanma tehlikesi vardır. Mümkün olduğu kadar kullanmayın yada kullanıyorsanız atm den çekin öyle alışveriş yapın yani en güvenli yol nakit paradır. Hele hele internet bankacılığını hiç kullanmayın nakit gibisi yok

atmden çektik zaten atmye alet yerleştirmişler bilgileri kopyaladılar neyseki banka parayı verdi

168 Mesaj
5 Mart 2013; 2:03:17 

İnternetten çekilirken tesadüfen hesap hareketlerinden gördük kopyaladıkları birkaç hesaba havale yapıp limiti aşmadan hepsini çekmek için o hesaplardan falan almışlar çok organizeler şubelere bağlı merkezi yerlerdeki atmleri kullanın elinizle tuşları kapatın para sıkışırsa sakın oradan ayrılmayın müşteri servisine bilgi verin gerekirse polisi arayın bir devriye göndersin inceletin atmyi

366 Mesaj
5 Mart 2013; 2:11:54 

Tamamen bankaların ihmalinden dolayı oluyor bunlar. 2 ay öncesine kadar atmlere kart kopyalama yapılmaması için kullanılan bir aletin üretimini yapan firmada çalışıyordum, türkiyede bir tek garanti bankası birde finansbank sanırım az miktarda atmye taktırmıştı bu cihazdan. hiç umurlarında değil yani. yapılan cihazların neredeyse tamamını yurt dışına satıyorduk. bizim bankalar ise 5te 1i maliyetinde yapılan ucuz satılan hiçbir işe yaramayan cihazı satın alıyorlardı başka firmadan. cihazı bulup deneme yapmıştık işe yaramadığını oradan biliyorum.