Şimdi Ara

sessiz ve çift su girişli çamaşır makinası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba:) ariston'dan vazgeçtikten sonra araştırdıkca fikirlerim değişti:) diyorum ki benim için en önemli 2 özellik sessizlik ve çift şu girişi. Bütçemi de gerekirse arttırabilirim:) madem 10 yıl kullanacağım, iyi birşey alayım. Önerilerinizi alabilir miyim? Syg.

• Herkese tekrar selamlar :)

Konuya gelen yoğun cevaplardan sonra satıcıları da dolaştım, sessizlik konusunda pek bilinç olmadığını, sessiz olduğunu iddia eden modellerin fiyat farkını ödemek yerine mutfağın kapısını kapatmanın daha ekonomik bir çözüm olacağına karar verdim

Çift su saplantımdan da vazgeçmeyerek guzelevim.com'dan siparişimi verdim Bugünkü fiyat 888 TL idi..

http://www.guzelevim.com.tr/Profilo-CM1021CTR-7Kg-1000-Devir-camasir-makinesi_2747.html

Aslında beyazı olsaydı 1221 alacaktım, yokmuş.

Yorumlarınızı bekliyorum..

Yardımcı olan herkese (başta tabii ki candoğan üstad olmak üzere) tşk ederim

Makina gelince ve bikaç yıl boyunca yorumlarımı yollicam işşallah..
  • abi düşündükçe insanın kafası karışıyor:)

Bugün profilo 1021 ctr fiyatı için 1 kez daha gezeyim dedim, teknosa'ya gittim. Adam LG 1056 QD önerdi. Çok sessiz dedi.

Forumu inceledim, çok az yorum var. Fiyatı daha uygun gibi, daha sessiz gibi de geldi. Ne önerirsiniz? Profilo 1021 ctr mi LG 1056 QD mi?
  • LG 1056 QD

Gürültü seviyesi
    Yıkama gürültü seviyesi 54 dB
    Devir gürültü seviyesi 65 dB

profilo kendi sitesinde ya da katalog bilgilerinde gürültü seviyesine yer vermemiş. bunun iki sebebi olabilir: ya önemsemediler ya da gürültülü bir makina olduğu için yazmasak daha hayırlı dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brdst

LG 1056 QD

Gürültü seviyesi
    Yıkama gürültü seviyesi 54 dB
    Devir gürültü seviyesi 65 dB

profilo kendi sitesinde ya da katalog bilgilerinde gürültü seviyesine yer vermemiş. bunun iki sebebi olabilir: ya önemsemediler ya da gürültülü bir makina olduğu için yazmasak daha hayırlı dediler.

gürültülü değildir. ama iddalıda olmayabilir.

benim tavsiye Bosch WAS serisi makineler olacaktır.
  • Bende forumdan faydalanarak CM1001CTR aldım, çok memnunum. Sesli bir makina değil ama senin ses konusundaki beklentin nedir onu bilemem. Bana göre gayet sessiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: culudamar

herkese merhaba:) ariston'dan vazgeçtikten sonra araştırdıkca fikirlerim değişti:) diyorum ki benim için en önemli 2 özellik sessizlik ve çift şu girişi. Bütçemi de gerekirse arttırabilirim:) madem 10 yıl kullanacağım, iyi birşey alayım. Önerilerinizi alabilir miyim? Syg.

gürültü seviye hanesinde 0 db olanını bulamayacağımıza göre sen zaten mutfak kapısını kapatarak olayı çözmüşsün bence.gerisi teferruat.
  • kersinlikle LG F1247TD, LG teknolojisi ile üretilen arçelik 8144bj ve beko 3018a'ya teknoloji veren en sessiz çamaşır makinesidir.
    Wash:54, db
    Spin:69 db
    bu makinede stoklarda kalmaz ise böyle makina alma şansınız kalmaz. internetten hemen almanızı öneririm.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/CAMA-IR-MAK-NES-/LG/F1247TD-p-48501-c-83.htm

yada bütçeniz ve kg kapasitesine göre;
    LG F1056QD
    http://www.darty.com.tr/e_commerce/CAMASIR-MAKINESI/LG/F1056QD-p-30949-c-83.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 22 Şubat 2011; 17:24:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: culudamar

abi düşündükçe insanın kafası karışıyor:)

Bugün profilo 1021 ctr fiyatı için 1 kez daha gezeyim dedim, teknosa'ya gittim. Adam LG 1056 QD önerdi. Çok sessiz dedi.

Forumu inceledim, çok az yorum var. Fiyatı daha uygun gibi, daha sessiz gibi de geldi. Ne önerirsiniz? Profilo 1021 ctr mi LG 1056 QD mi?

Profilo CM1000CTR yıkamada 58, sıkmada 73dB'dir. Motoru fırçalı olduğundan sessizlikte iddalı değildir, darba emici sistemi gelişmiş olduğundan dengesiz yükte tıkırdama tarzında ses yapmaz. Sadece motor sesi alırsınız.

Motor sessizliği önemliyse LG öndedir, ancak LG'nin bu ürünü pek kaliteli değildir. LG alacaksanız en azından F1247TD modeline yönelmenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Motor sessizliği önemliyse LG öndedir, ancak LG'nin bu ürünü pek kaliteli değildir. LG alacaksanız en azından F1247TD modeline yönelmenizi öneririm.

F1247TD çift su girişli mi? kendi sitesinde bile yazmamışlar

LG 1056 QD 770 lira, F1247TD ise 1170 lira. arada da baya fark varmış
  • candoğan arçelikte fırçasız motorlar var, bilgin varmıydı ?

bide başka hangi markalarda ne tür motorlar var bir makale yazarmısın ?
  • çift su giriş olması bence önemli değil
    tek su girişi yeterli ,,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

candoğan arçelikte fırçasız motorlar var, bilgin varmıydı ?

bide başka hangi markalarda ne tür motorlar var bir makale yazarmısın ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.