Şimdi Ara

Video: Samsung, Super AMOLED Plus teknolojisiyle IPS ve TFT LCD'yi karşılaştırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
6.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mobil Dünya Kongresi'nde dünya çapında 10 milyondan fazla satan Galaxy S'in yeni varisi GT-i9100 Galaxy S II ile gündeme gelen Super AMOLED Plus ekran teknolojisini Samsung, yayınladığı videoyla karşılaştırmalı olarak açıklamaya çalışmış.

TFT-LCD, IPS ve Super AMOLED Plus panellerin karşılaştırıldığı videoda kalınlık, renk başarımı, renk gamutu oranı, keskinlik, parlaklık, tepki süresi, görüş açısı ve kontrast oranı gibi faktörler göz önünde bulundurulmuş. İşte o video:

• bu gune kadar tepkime suresi olarak en iyi teller ips-lcd panelli teller idi yani iphone 4 ve yeni cikicak lg optimus 2x,amma artik super amoled plus onlara fark atmis,yani onceki super amoled plus ekran retina ile beraber seviyyede olsada super amoled plus cok daha iyi hem de 18% enerji tasarrufu saglamakla,amma onceki super amoled 50% pil tasarrufu yapiyorduda olsun ginede en iyi ekran super amoled plus
  • sAMOLED plus mükemmel gerçekten. Artık eskisinden daha keskin ve doğal görüntü verecek.
  • samsung'un bana göre en iyi oldugu nokta :)
  • Retina ekran diye bir ekran modeli yok. Steve jobs kıçından salladı böyle bir kelime herkeste devam ettiriyor.
    iPhone 4'ün ekranı LG tarafından üretilen yüksek çözünürlüklü bildiğimiz IPS LCD'den başka birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 16 Şubat 2011; 17:24:04 >
  • çözünürlük gelişseymiş biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0tt0m@n

Retina ekran diye bir ekran modeli yok. Steve jobs kıçından salladı böyle bir kelime herkeste devam ettiriyor.
    iPhone 4'ün ekranı LG tarafından üretilen yüksek çözünürlüklü bildiğimiz IPS LCD'den başka birşey değil.

İphone un ekranını samsung üretti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

quote:

Retina ekran diye bir ekran modeli yok. Steve jobs kıçından salladı böyle bir kelime herkeste devam ettiriyor.

İphone un ekranını samsung üretti.

hayir lg uretdi, islemcisini samsung uretdi
  • Karar verin Samsung mu , LG mi xD .... Şaka bir yana bayağı bir fark varmış arada gerçekten..
  • Peki AMOLED ile LCD arasındaki fark?? bu süper amoled
  • sharp üretti diye biliodum ben
  • eskiden sony diye bir firma vardı
    oled çıkaracam falan diyordu
    birde ps3 diye oyun konsolumu ne vardı
    ne oldu o firmaya !? :)
  • Iphone nin ekranını LG üretiyor.
  • super amoledi'de ben buldum IPS'ide. Bütün firmalara ben dağıtıyorum ekranları. Lütfen yanlış bilgi vermeyin insanlara :)))
  • iphone ekranını lg üretiyor samsung işlemcisini üretiyor
  • quote:

Helal olsun arkadaşım , böyle devam et.Hatta aple bölümündede söyle.Adamlar At gözlüğü takmışlar habire retina retina diye ortalıkta dolaşıyorlar

Ortada retina ekran teknoloji diye birşey yok , ayrıca olsa bile adamlar kendileri üretmiyor, sharpdan alıp cihaza monte ediyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

quote:

Helal olsun arkadaşım , böyle devam et.Hatta aple bölümündede söyle.Adamlar At gözlüğü takmışlar habire retina retina diye ortalıkta dolaşıyorlar

Ortada retina ekran teknoloji diye birşey yok , ayrıca olsa bile adamlar kendileri üretmiyor, sharpdan alıp cihaza monte ediyorlar

Haklisin ama iphone un ekran LG uretim Sharp degil

• Bu samsung da cozurttu... Şimdi glaxy s 2 yi tanıtırken glaxy s 1 wave 1 deki amoled lerin pentile olduğunu gösteriyor bu yenisi daha iyi diyor Ey samsung adama demezler mi milleti neden yedin amoled ekran diye onları satarken
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.