Şimdi Ara

Dirt 3'ten 'Colin McRae' İsmi Neden Kaldırıldı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  

Codemasters, efsanevi Rally pilotu Colin McRae'nin ismini Dirt 3'ten neden çıkartığını açıkladı. Eskiden Colin McRae's Rally ve Colin McRae: Dirt 2 şeklinde isimler alan Rally serisi artık sadece Dirt ismi ile anılıyor.

Colin McRae, 2007 yılında oğlu ve iki aile dostu ile birlikte trajik bir şekilde helikopter kazası geçirerek vefat etmişti. Codemasters'ın sevilen Rally serilerinin uzun bir süre yüzü olan pilotun ölümünün üzerinden bir kaç yıl geçmesinin ardından, ismini artık oyunun kutusundan ayırmanın vaktinin geldiğini düşünmüşler. Her ne kadar oyunun ismi ile anılmayacak olsa da, Codemasters'ın oyunları üzerindeki etkisinin her zaman bulunacağı belirtiliyor.

Yapım ekibinden Paul Coleman "Colin'in araçları hâlâ oyunda. Biz hâlâ onun arazisinin yakınında çalışıyoruz. Eşi ve menajeri ile sürekli diyalog içerisindeyiz. Kendisi olmasa da, oyunun tasarımında bıraktığı izler hep olacak." şeklinde konuştu.

• Gayrimüslim biri için "Vefat etti" kullanılmaz. Din dersi vermiyorum, yanlış anlamayın
  • Belki yazan da gayrimüslimdir
  • Adam TheAnalyzer!!
  • Olsun olmasın ne fark eder emulert? Sonuç olarak müslüman olmayan ve ölen birisi için vefat kelimesi kullanılıyor.
  • Öldü demek de biraz kaba oluyor sanki.
  • quote:

Olsun olmasın ne fark eder emulert? Sonuç olarak müslüman olmayan ve ölen birisi için vefat kelimesi kullanılıyor.

Senin söylediğin zaten doğru bir şey ama bu tür şeyleri milletin takmayadığına atıf yaptım merak etme ;)
    Hayatını kaybetti denilebilir. Yazıyı kalınlaştırmak apayrı zaten
  • Birçok forumda kullandığım için alıştım arkadaşım, dikkat çekmek gibi bir niyetim yok
  • Colin McRae'nin oradan geldiğini bilmiyordum...
  • tartıştıkları konuya bak :D
  • quote:

tartıştıkları konuya bak :D

komik
  • Ne biçim insanlarsınız ya.
  • Hiç hoş değil adamcağızın adının kaldırılması. Bir nevi anısı yaşatılıyordu, saygıydı...
  • Para para para. Sadece isim hakkı parası ödememek için
  • ColinMcRae'nin gayri müslüm olduğunu nereden biliyorsunuz? İmanın Aklın ve Paranın kimde olduğu bilinmez. Bu tür kelimeler diğer insanları bizden ötekileştirmek için kurulmuştur.
  • O zaman "Ken Block Dirt 4" çıkartırlar :S (Block u severim.)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.