ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI
18265 Cevap795118 Görüntüleme326 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 10:53:54 

ORJİNAL PARFÜM SATAN MAĞAZALARLA BAŞLAYALIM
1-YKM
2-BOYNER
3-TEKİN ACAR
4-SEVİL
5-PİNO
6-DOUGLAS
7-WATSONS


ORJİNAL PARFÜM SATAN TÜRKİYE'YE KARGOSU OLAN YABANCI İNTERNET SİTELERİ

1-WWW.STRAWBERRYNET.COM => TÜRKÇE DİL SEÇENEĞİ tr.strawberrynet.com
2-www.extrascents.com
3-www.cheapsmells.com

İNDİRİMLİ ORJİNAL PARFÜM SATAN TÜRK İNTERNET SİTELERİ
1-WWW.mizu.COM
2-WWW.misspera.COM
3-WWW.hizlial.COM
4-WWW.Hepsiburada.com
5-www.balerin.com
6-www.aktifreyon.com
7-www.724tikla.com
8-www.e-tekinacarkozmetik.com


İNDİRİMLİ PARFÜM SATAN KAMPANYA FIRSAT SİTELERİ
1-WWW.markafoni.COM
2-WWW.TRENDYOL.COM
3-WWW.limango.COMNOT: Aklıma gelmemiş olan markalar olabilir hatırlatırsanız sevinirim.
NOT2:Sıralama yapılırken rastgele sıralama yapılmıştır kalite fiyat bazında sıralama yapılmamıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Arkadaş konu başlığı Orjinal Parfüm Tavsiyeleri ve Değerlendirmeleri olarak değişti hala DP,Bargello,Sansiro muhbetleri yapmayın.Açık parfüm ile ilgili sorularınızı lütfen ilgili başlıklarda konuşun.Ayrıca sevgili genç arkadaşlarıma da tavsiyem evlilik programına yazar gibi kendinizi tanıtmayın.Parfümün boy,kilo ve kıyafet rengi ile ne alakası var hala çözebilmiş değilim.Oldu olacak birkaç fotoğrafınızı da yükleyin ona göre tavsiye isteyin.

Parfümün ten rengi ve cilt yapınız ile alakası olur.Kiminin cildi kuru kiminin ise yağlı olur.Bir de esmer ve beyaz tenliler arasında cilt yapısından kaynaklanan kalıcılık farklılıkları olabiliyor.Esmer tenlilerin cildi daha yağlı ve tuzlu olduğundan parfüm kalıcıklıkları ve kokuları değişebiliyor.

Lütfen aşağıda söylediklerimi dikkate alın ve forumu böyle mesajlarla kirletmeyin

Sevgilerle....

1) Yağlı cildin özellikleri: Aynı vücut kıllarının size uygun kolonyanın kokusunu tutması gibi, yağlı cilt de kolonyanızı dağıtır ve yayar. Nem ve yağlı ciltlere hafif narenciye bazlı kokular daha iyi gelir çünkü bu maddeler vücudunuzun ortaya çıkardığı doğal kokuları daha güçlü bir şekilde dengeler. Daha taze bir his için ferah ve "yazlık" kokular kullanın.

2) Kuru cildin özellikleri: Koku bazen bir yere tutunmak ve kurumak ister ve kuru veya hassas cilt yağlı cilt kadar uzun süre kokuyu tutmaz. Herkesçe bilinenin aksine, her bir kokudan biraz sürmek çözüm değildir. Bunun yerine, tütün ve misk otunun alt tonları ile daha ağır ve yoğun kokuları sürün; bunların harika bir duruşu vardır ve daha hafif bir kokudan çok daha uzun süre üzerinizde kalacaktır.

Doğru parfümü seçmek her zaman bir dergide hoş kokan birşeyle ilgili değildir.Parfümünüzü ararken seçeneklerinizi daraltmak için yaşam tarzınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, baharatlı yiyecekleri tercih eder misiniz? Düzenli olarak çok fazla miktarda alkol tüketir veya sigara kullanır mısınız? Midenize indirdiğiniz herşey sürdüğünüz parfüm ile karışarak sindirimle derinizin yüzeyine çıkar ve etrafınızda oluşacak kokuya dahil olur.

Parfümünüzü seçerken genellikle gözden kaçırılan bir nokta da neyi nerede süreceğinizdir. Gece klüplerini gezerken sürdüğünüz parfüm ofis için uygun olmayabilir. Eğer bir parfümü günlük olarak kullanmayı düşünüyorsanız, o zaman tüm yaşam tarzınıza uyacak dengeli bir koku aramalısınız.quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Sevgili parfüm seven arkadaşlar;

Öncelikle kendimce önemli bulduğum bir konuyu belirtmek istiyorum.

İnternetten satış yapan bir çok site bulunmakta ancak bu sitelerin bir çoğu sattıkları ürünleri ithalatçı distribütör firmalardan temin etmektedirler.İnternet üzerinden aldığınız ürünler size ilk geldiğinde ithalatçı firmanın orjinal bandrolü veya adının bulunduğu bir etiket olacaktır.Aldığınız ürünlerde bunların olmasına dikkat edin.

İkinci yapacağınız şey ise size gönderilen şişedeki seri numarası ile ürün kutusundaki seri numarasının tutması.Bunda da bir problem yoksa eğer gelelim aldığınız ürünün kontrolüne.

Eğer aldığınız ürün Avrupa Birliği ülkelerinden birinde üretilmşse(Fransa gibi).Ürününüzü gs1.tobb.org.tr adresinden barkod numarasını girerek nerden ithal edildiğini görebilirsiniz.Faturalı ve ithalatçı firma ibreli tüm ürünlerin TOBB'da kaydı bulunmaktadır.Avrupa birliği dışındaki yerler için malformed ibaresi çıkmaktadır.

Ayrıca yine aldığınız ürünü checkcosmetic adresinden de kontrol edebilirsiniz.

Birkez daha belirtmek isterim ki internet üzerinden aldığınız ürünlerinde çıkan problemlerin bir çoğu distribütör firmalarla ilgilidir.Şikayetlerinizi burada belirtirken .... markanın ..... adlı ürününü ....... sitesinden aldım.Ürün ..... firma tarafından ithal edilmiş şekilnde belirtirseniz biz de böylelikle aldığımız ürünlerdeki tihalatçı firmalara dikkat ederek daha doğru bir şekilde problemli firmaları ve bu firmalarla çalışan siteleri öğrenebiliriz.

Sevgilerle....
Öne çıkan üyelerden tavsiyeler:
quote:


Yaz için öne çıkan, denenmesi gereken kokular : Bvlgari aqva ve aqva marine, Polo blue, D&G light Blue, Davidoff echo, Paul smith story, Fahreinht Summer, Kenzo Leaupar, Kenzo Leaupar İndigo, Givenhcy ultramarine, Kenzo Pour Home, Yves Laurent La nuit,212

quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Gökhancığım, bir çok arkadaşımız gibi ben de son 1-2 senede epey yol aldım.

Tabi bunda forumun kurucusu olarak başta senin, sonrasında da parfüm konusunda tam anlamıyla bir duayen olan Qgambler üstadın, forumun tartışmasız en çok gelişme kaydeden elemanı olan ve kaliteli bir çok kokuyu sayesinde temin ettiğimiz Efendy'nin, sevgili deeply11'nin, Arda kardeşimizin, esmen kardeşimizin ve ismini sayamadığım diğer forum dostlarının çok büyük katkıları var.

Bu vesileyle hepsine teşekkürlerimi sunarım.

Hepimizin birbirimizden aldığı/öğrendiği değerli ve çok yararlı bilgiler ve öneriler var, forumun başlangıcındaki seviye ile şu anki seviyesi arasında (Qgambler Üstad hariç, zira üstad kapsam dışı, zaten ilerleyeceği kadar ilerlemiş ) hepimiz açısından ciddi farklar ve ilerlemeler var, umarım böyle de devam eder.

Keşke elimizdeki kokular onlarca yıl bozulmadan durabilse de hiçbirini elden çıkarmayıp, Qgambler üstadın dediği gibi koleksiyon yapabilsek. Ancak bu sırf parfümlerin dayanma süresi ile de iligili değil, işin bir de ekonomik boyutu var, içimizde öğrenci olan arkadaşlarımız da var, kolay değil bunca kokuyu denemek ve alabilmek. Belli ve düzenli bir gelire sahip olmama karşın benim de maddeten çok tıkandığım zamanlar oluyor, parfüm oldukça pahalı ve işin içine girdiğinde vazgeçmesi çok zor olan bir zevk, kaç kez bu kokuyu aldıktan sonra uzunca bir süre koku almayacağım dedim ama beceremedim, 25 yıldır başbelam olan sigaradan vazgeçmem ne kadar zorsa parfüm sevdasından vazgeçmem de bir o kadar zor.

Öte yandan, düşük fiyatlı (bazıları market kokuları sınıfında olan) parfümlerden fiyat/performans açısından başarılı ve öneriye değer bulduklarımı sıralayacak olsam kabaca şöyle bir liste yapardım:

1- Tabac Original
2- Brüt Klasik
3- Pino,
4- Oriflame Eclat Sport
5- Dunlop Chic Sport
6- Oriflame Architect
7- Dunlop Summer
8- Pierre Cardin Revelation
9- Oriflame Urban Lovers For Him
10- Banderas Sprit
11- Pierre Cardin Emotion
12- Oriflame Voyager
13- Oriflame Ascendat
14- Slazenger (Mavi)
15- Tiaras Calm
quote:

Orijinalden alıntı: Qgambler

Açık tenliyim, uzun boylu yeşil gözlü, gelirim iyi, terazi burcuyum, arabamın markası Ford, 44 numara giyiyorum, yüzmeyi çok severim, hafta bir halisaha maçı yapıyorum, saçlarım orta uzunlukta, arkaya doğru yatıyorum ama çok jöle surmem, her sabah sinekkaydi traş olurum... Bana göre bir parfüm önerir misiniz?
Tavsiyelerinizi bekliyorum:))
Ha birde, 100 metreden koku belli olsun, bayanlar sürekli parfumumu sorup akşam yemeğe çıkmayı teklif etsinler sonra bikac bayan benim için sacsaca başbaşa kavga edip karakolluk olsunlar. Ev sahibim parfumumu çok beğenip bikac ay kira almasın. Ve bu Kokunun açığını alacağım için bu kokuyu en iyi açık kim yapıyorsa onuda söyleyin...
Tavsiyelerinizi bekliyorum!

Arkadaşlar, parfümler karakterlerinizi değiştirmez, yahut statunuzu arttirmaz. Parfüm bir aksesuar gibi sizin sadece tarzinizi oluşturan öğeler arasındadır ve bugüne kadar parfüm kullanmayan biri bugun iki gus sokunca hayatı değişmez. Kişi ne ise odur. Bir parfüm alacaginizda, buraya notumuzu teninizi yazıp öneri istiyorsunuz. Sizin tarzınızı bir Allah birde siz bilirsiniz bana güzel gelen size gelmez. Dolayısı ile gidin parfumunuzu kendiniz deneyin ve sevdiğinizi alın ama unutmayın parfüm kokusunu önce siz sevmelisiniz, yani bayanlar beğendiniz diye parfüm sikilmaz. Örneğin; Dünya da tüm zamanların en çok satan parfumlerinden birkaçı, rochas, angel, pi, öne million, gio, ultramarin, burberry classic dir. Bayanlar da bu parfümleri çok seviyor olabilir ancak hiçbiri benim için parfüm değeri tasimazlar ve kullanmıyorum. Ama buna ben bu kokuları koklayarak karar verdim, kimseye sorarak değil! Çünkü kimse benim neyi begenecegimi bilemez! Eğer ben parfümü birilerine sorarak seçiyor olsaydım, yukarıda saydığım parfümleri yüz kişiden sekseni onerirdi ve bende hüsrana uğrardim. Dolayısı ile lütfen buradan tavsiye istemeyin, yorum yapın, geçmiş sayfaları okuyun ve fikir edinin, gidin hu parfümleri koklayin ama tavsiye istemeyin. Zaten geçmiş sayfalarda neredeyse tüm parfumlere dair yorumlar var. Her sayfada boyunu, kilosunu vs. yazıp öneri isteyenler bence sadece komik oluyorlar, çünkü parfüm zevk işidir ve zevlerle renkler tartışılmaz ve ortusmez!quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Oriflame'in hakkında bilgi sahibi olduğum kokuları hakkında biraz kelam edeyim.

Bizatihi alıp kullandığım kokular: (30 ve 75 ml'lik şişelerde)

- Voyager, Ascendat, S8, Signature, Giordani Man, Eclat Sport, DeMarco ve Deep İmpact (Deep İmpact; ferah, hoş bir kokuya sahip ama traş kolonyası niteliğinde ve dökme şişede)

Numunesini temin ederek denediğim kokular: (1-2 ml'lik tüplerde)

- S8 Night, Eclat, Excite, Architect, Urban Lovers, Giordani Man, Platinum.

Önce kötü haberlerden pardon kötü bulduğum kokulardan başlayayım. İyileri sonra sıralarım.

Bir kere "Giordani Man"den kesinlikle uzak durun, bunun bir de "Dolce Vita"sı var (ki bu versiyonu hakkında bilgim yok) onunla karıştırmayın, ben standart "Giordani Man"den bahsediyorum. Hiçbir özelliği olmayan son derece vasat bir koku, çok hafif, kalıcılık yerlerde sürünmekte. Henüz 2 gün önce alıp hayal kırıklığına uğradığım bir koku. Numunesini dikkat çekici bulmadığım halde, katalogta benim gibi gri saçlı orta yaş üstü bir vatandaşın tanıtımını yaptığını görünce numune beni yanıltmış olabilir deyip atladım kokuya, sonuçta yaklaşık 40 TL havaya gitti açıkçası.

Eclat, Excite ve Platinum da vasat ve/veya kötü bulduğum diğer kokular. Bu kokuları hiçbir şekilde önermem.

Gelelim iyi haberlere, yani iyi olarak nitelediğim kokulara;

- Voyager, Eclat Sport, S8 Night, Ascendat, Urban Lovers, S8, Signature ve Architect oldukça başarılı kokular, genel beğeniye fazlasıyla hitap etmekteler. Uygun fiyatları gözönüne alındığında pişman ettirmeyeceklerini düşünüyorum.

Ascendat, Urban Lovers, S8, Signature ve Architect tatlılığı daha ön planda olan ve fakat< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 7 Ocak 2013; 18:33:02 >


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:08:22 

Benim tavsiyelerim:
1-Givenchy pi=> ixora çok güzel yapmış ağır kışlık koku.. ixora kodu e091 d&p kodu g1
2-Paco Rabbane One million=> ixora,bargello'da beğendim kışlık ve yaz akşamları için ideal ixora kodu e201 bargello kodu 606
3-Tom Ford=> ixorada beğendim kışlık bir koku kodu e235 bargello kodu 676
4-DKNY be delicious=>ixora ve bargelloda denedim d&p de yoktu yaz için ideal ixora kodu e167
5-Armani Black Code=>d&p güzel yapmış gündelik kullanım d&p kodu a13 ixora kodu e163
6-Paco Rabbane Ultraviolet=>ixora d&p güzel yapmış gündelik kullanım e111 ixora kodu d&p kodu u1< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 16 Şubat 2011; 14:05:31 >


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


8138 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:29:30 

açık parfüm ucuz iyi hoş ama asla alma derim içine ne koydukları belirsiz ben saçımada sıkardım bende yara yaptı ve saç döktü bıraktım o yüzden. ucuz ve dolma parfüm alırken 2 kere düşünün.

ben bu parfümü kullanıyorum üzerinde başka kokulara dönüşüp kötü kokmuyor fazla ağırda değil._____________________________

Fiio E10. CKS90. Edifier s330d, Edifier Aurora, MİCROLAB 5+1. İPAD MİNİ, ARTES D821 Tablet, Toshiba RAS10-SKVR Inverter Daiseikai Split Klima
VW CİTY VAN UZUN ŞASİ 2.5 TDİ 6+1 130PS 340NM TORK
İ20 CRDİ 90PS 221NM STYLE METALİK AÇIK GRİ
MONSTER® Q63P170HM04 Intel® Core™ i7-2720QM 4-Cores; 6MB L3; 2.20GHz > 3.30GHz; 1600 MHz; 1.5GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 560M; 192-Bit; 16GB; 4x 4GB; DDR3-1333; 17.3" Full HD ( 1920 x 1080 ) Parlak LED Ekran 128gb ssd + 500gb momuntus xt. Cooler Master notepal u3


1522 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:35:01 

Kokusunu beğenmeyen bir kızla daha tanışmadım_____________________________ 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:45:08 

Açık parfüm alırken sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat edin sağlık bakanlığı onaylı olduğu halde o tür şeyler oluyorsa tazminat talebine kadar yolunuz var.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 13:35:04 

İxora ve D&P deki ürün kodlarını bana danışabilirsiniz hatta. Eğer diğer firmalar da gönderirlerse onların kodlarını da veririm.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:08:32 


quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Donna karan DKNY - Red Delicious

Hafif bi koku.. bugüne kadar sevmeyen bir kişi bile çıkmadı... üstünüze boca etseniz de rahatsız etmiyo ve açığını almama rağmen kalıcı... hiçkimse bunu yazmamış ben yaziyim.. parfüm alırken çocuğun teki önerdi.. o günden beri demirbaşlarım arasında...Demirbaşlarım:


1. David off- silver shadow
2. Givenchy insense ultramarine
3. Armani black code
4. Estée Lauder Intuition
5. Calvin Klein- Contradiction
6. Givenchy - irresistable man
7. Armani mania
8. Thierry mugler - cologne (unisex olarak da geçer)
9. Burbery touch

_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:10:54 


quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200


quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200

Bu Konu başlığının nerdeyse tamamını okudum.

ve Çoğunluğun beğendiğini ve tavsiye ettiğini ürünleri yazıyorum.

1. Black Xs
2. Emporio Armani
3. Ultraviolet
4. Lolita Life

5. Ultramarine
6. Jil sender sun man
7. Bulgari Aqua
8. Azzoro crom

Ben bu ürünlerin testerlerini müsait zamanımda alıp denemeyi düşünüyorum.

Heralde tanesi 3 TL felanmış. 3x8=24 TL

Bence sizde öyle yapın.
Böylelikle bir kere para verin hepsini üzerinizde deneyin.
Ve sonrasında size en uygun parfümü bulduğunuzda, ondan sonra aynı parfümü kullanın.
ixora internet sitesinde, Online Destek bölümünde. ilgili kişi ile görüştüm.
ve 8 adet kalem parfüm alacağımı söyledim. tanesinin 1.5 TL olduğunu söyledi. ve istediğim ürünleri not aldı. daha sonra mevcut olanları söyledi ve siparişi verdim. hesaplarına havale yaptım. ürünlerde bugün elime ulaştı.

Yalnız kargo ücreti size ait. oda bilginizde olsun.

Mevcut olanlardan gelen ürünler.
1. Black Xs
2. Ultramarine
3. Jil sender sun man
4. Bulgari Aqua
5. Azzoro crom

Benim Beğendiklerim.
1. Black Xs
2. Ultramarine
3. Jil sender sun man

_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:18:46 


quote:

Orijinalden alıntı: zerzavatçı

açık ten renginde olan esmer olmayan arkadaşlara;

şekerli kokular önermiyorum..


armani zeusa bı bakın derım mutlaka

acqua di gio bakın derim..

ve hugo boss boss in love


esmer arkadaşlara ise

tabiki rochas

burberry clasic vazgeçilmez kokum ama her tende aynı durmaz rochas gibi..

daha hafif ama çekici koku isteyenlere 212 men derim


yanlız kokulara bakarken kolunuza sürülen tester sizi yanıltabılıyor bazen.. oyuzden kararsız kaldıgınız koku olursa bı dısarı cıkın hava alın burun zaten 4 kokudan sonrasını idrak edemiyor.._____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


656 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:42:55 

açık parfümcüler bir yerde maddi durumu orjinal almaya elvermeyip ama parfüm kullanmakdanda vazgeçemeyenler için kurulmuş ticari müesseselerdir bu yönde bir boşluğu doldurmuşlardır gerçeğine kendilerince en yakın parfümler üretmektedirler kalıcılıklarıda uzun olsun diye içine aşırı yağ koymaktadırlar ama bunların orjinalleri ile uzaktan yakından alakaları yoktur belki % 30 civarında benzeyebilmişlerdir,sağlık açısından bazı arkadaşlar sakıncalı olduğunu yazmışlar ne derece doğrudur bilemiyorum bende otomobilimde kullanmak için alıyorum zaten.


_____________________________

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol - Hz.Mevlana


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:11:42 

Bnce genelleme yapman yanlış gerçekten kokuyu çok benzeten firmalar var Parfüme 100-200 lira arasında vermek insanımız için gerçekten büyük para 4 ay giden bir parfüm için.Kaliteli olan da var ben daha önce orjinal kullanıyordum 7-8 aydır açık parfüm kullanıyorum bir sıkıntım olmadı henüz.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


656 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:57:42 

Dikkat edersen ben maddi durumu elvermeyip parfüm kullanmayı sevenler için bir alternatif olduğundan bahsettim günümüz şartlarında asgari ücretle çalışıp evli olan birinin zaten orjinal kullanması imkansız gibi görünüyor,daha önce orjinal parfüm kullandığınız için soruyorum açıkla orjinalin kokuları aynımıdır,kullananları tatmin etmektemidir,orjinallerin temizliği ve saflığı varmıdır,misal gerçek adidas ile merdiven altı tabir edilen fason adidas birmidir,ben burada kimseyi savunmuyor kimsenin reklamını yapmıyor kimseyide aşağılamıyorum herkes ayağını yorganına göre uzatır diye bir tabir vardır fakat gerçeklerede gözlerimizi yummayalım.


_____________________________

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol - Hz.Mevlana


 
209 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:26:30 


quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

Dikkat edersen ben maddi durumu elvermeyip parfüm kullanmayı sevenler için bir alternatif olduğundan bahsettim günümüz şartlarında asgari ücretle çalışıp evli olan birinin zaten orjinal kullanması imkansız gibi görünüyor,daha önce orjinal parfüm kullandığınız için soruyorum açıkla orjinalin kokuları aynımıdır,kullananları tatmin etmektemidir,orjinallerin temizliği ve saflığı varmıdır,misal gerçek adidas ile merdiven altı tabir edilen fason adidas birmidir,ben burada kimseyi savunmuyor kimsenin reklamını yapmıyor kimseyide aşağılamıyorum herkes ayağını yorganına göre uzatır diye bir tabir vardır fakat gerçeklerede gözlerimizi yummayalım.

Arkadaşım öyle diyorsun da orjinallerin ne kadarı orjinal adamlar tester diye sürekli sahibinden.com da gittigidiyorda hatta burda bile parfüm satıyorlar sence gerçekten tester mı yoksa dubai çin malı mı tester?
Bazıları da defolu felan satıyorum diyor fakat boş şişeyi hurdacılardan tedarik edip dolduruyorlar.
Sağlık Bakanlığı görevini yapıyordur burda da herhalde çin ve dubai malı almaktansa sağlık bakanlığı izinli açık parfüm almak şimdilik daha mantıklı.
2.000-3.000 tl maaşla bile çalışsam bence yine 100-200 tl arası çok para parfüm için.Şu hayat pahalılığında değmez diye düşünüyorum.Ki Temizliğine ve üretimine güvendiğim bir firma ise açık parfüm mantıklı geliyor.Yağlı parfüm yapanları ben de eleştiriyorum.Şimdiye kadar ixora bargello d&p kullandım bir sıkıntı yaşamadım.Kanserojen felan dersen onu da sağlık bakanlığı müfettişlerinin vicdanına bırakıyorum.Kokular da %30 benzerlik sözün bence doğru değil orjinal kullandığım parfümlerin açıklarını deneyerek alıyorum %90-95 arasında tutanlar var.
Pazarda kumaşı güzel eşofman altı görüyüm alırım.Adidas nerde(endonozya çin hindistan) ve nasıl üretiyor sonuçta bunu da düşünmek lazım.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
17 Şubat 2011; 10:40:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c


Bu parfümlerin ixora kodları nedir. ?

Vakko
Tom Ford
Diesel only the brave.

Tom Ford E235
Vakko kodu elimde yokmuş
Diesel only the brave E236


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


3506 Mesaj
17 Şubat 2011; 10:53:07 


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

Dikkat edersen ben maddi durumu elvermeyip parfüm kullanmayı sevenler için bir alternatif olduğundan bahsettim günümüz şartlarında asgari ücretle çalışıp evli olan birinin zaten orjinal kullanması imkansız gibi görünüyor,daha önce orjinal parfüm kullandığınız için soruyorum açıkla orjinalin kokuları aynımıdır,kullananları tatmin etmektemidir,orjinallerin temizliği ve saflığı varmıdır,misal gerçek adidas ile merdiven altı tabir edilen fason adidas birmidir,ben burada kimseyi savunmuyor kimsenin reklamını yapmıyor kimseyide aşağılamıyorum herkes ayağını yorganına göre uzatır diye bir tabir vardır fakat gerçeklerede gözlerimizi yummayalım.

Arkadaşım öyle diyorsun da orjinallerin ne kadarı orjinal adamlar tester diye sürekli sahibinden.com da gittigidiyorda hatta burda bile parfüm satıyorlar sence gerçekten tester mı yoksa dubai çin malı mı tester?
Bazıları da defolu felan satıyorum diyor fakat boş şişeyi hurdacılardan tedarik edip dolduruyorlar.
Sağlık Bakanlığı görevini yapıyordur burda da herhalde çin ve dubai malı almaktansa sağlık bakanlığı izinli açık parfüm almak şimdilik daha mantıklı.
2.000-3.000 tl maaşla bile çalışsam bence yine 100-200 tl arası çok para parfüm için.Şu hayat pahalılığında değmez diye düşünüyorum.Ki Temizliğine ve üretimine güvendiğim bir firma ise açık parfüm mantıklı geliyor.Yağlı parfüm yapanları ben de eleştiriyorum.Şimdiye kadar ixora bargello d&p kullandım bir sıkıntı yaşamadım.Kanserojen felan dersen onu da sağlık bakanlığı müfettişlerinin vicdanına bırakıyorum.Kokular da %30 benzerlik sözün bence doğru değil orjinal kullandığım parfümlerin açıklarını deneyerek alıyorum %90-95 arasında tutanlar var.
Pazarda kumaşı güzel eşofman altı görüyüm alırım.Adidas nerde(endonozya çin hindistan) ve nasıl üretiyor sonuçta bunu da düşünmek lazım.

Gokhan a kesinlikle katiliyorum . Ben universiteye kadar hep orjinal kullandim one million ve bi cok parfum var bunlarin icinde (babamin parfumleri :D ) universiteye gecince acik kulllanmaya basladim iki senedir acik kulanioum 6 ay dp kullandim alerji yapti. Kisiden kisiye deigisiyor bazilarinda yapmaya bilio ama dp biraz yagli. Son 1 bucuk yildir ixora kullanioum kesinlikle memnunum hic bi zararini gormedim ayrica bazi kokular yuuzde 95 ayni asla ayramazsiniz gerceginden.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
209 Mesaj
17 Şubat 2011; 10:59:53 

Bu sandal ağacı nasıl bir kokuymuş arkadaş anlamadım içine girdiği her parfümü güzel kılar mı bir koku.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


656 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:38:31 

ediz kardeş one million orjinaliyle açık parfümcüde %95 aynı demişsin bunun yorumunu parfümseverlere bırakıyorum,tamam ucuz sirke baldan tatlıdır ama sonuçta sirkedir,parfüm tutkunlarına tavsiyem alacakları parfümün bir koluna orjinalini diğer kolunada çakmasını fıslatsınlar aradaki fark hemen görülecektir öve öve mısıra sultan ettik açık parfümcüleri,insanları yanlış yönlendirmeyelim,saygılar.


_____________________________

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol - Hz.Mevlana


2551 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:45:08 

orjinal ve açık parfüm kullanıyorum, orjinali tenime sürerken , açık parfümü koyu renkli kıyafetlerime sıkıyorum atkıma sıkıyorum kotuma vs heryere sıkıyorum, tek dezavantajı etkisi çok uzun olmuyor orjinal gibi ama o paraya bu kadar diye düşünüyorum.


_____________________________3506 Mesaj
17 Şubat 2011; 14:40:19 


quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

ediz kardeş one million orjinaliyle açık parfümcüde %95 aynı demişsin bunun yorumunu parfümseverlere bırakıyorum,tamam ucuz sirke baldan tatlıdır ama sonuçta sirkedir,parfüm tutkunlarına tavsiyem alacakları parfümün bir koluna orjinalini diğer kolunada çakmasını fıslatsınlar aradaki fark hemen görülecektir öve öve mısıra sultan ettik açık parfümcüleri,insanları yanlış yönlendirmeyelim,saygılar.


arkadaşım asıl sen yanlış yönlendirme yapıosun denedin mi acaba ixora nınkini ? one million ı ixora da sıktır koluna git sonra orjinali sık. % 5 farktan başka bi fark hissedemezsin


_____________________________
 
209 Mesaj
17 Şubat 2011; 15:25:59 


quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

ediz kardeş one million orjinaliyle açık parfümcüde %95 aynı demişsin bunun yorumunu parfümseverlere bırakıyorum,tamam ucuz sirke baldan tatlıdır ama sonuçta sirkedir,parfüm tutkunlarına tavsiyem alacakları parfümün bir koluna orjinalini diğer kolunada çakmasını fıslatsınlar aradaki fark hemen görülecektir öve öve mısıra sultan ettik açık parfümcüleri,insanları yanlış yönlendirmeyelim,saygılar.

Arkadaşım ben bu oranı kafamdan sallamadım deneyerek ulaştım o dediğin şeyi yaparak bir elime orjinalini diğerine açığı çıkıyorum.Orjinale en çok benzettiğimi alıyorum güçlü bir koku hafızam var. Benzetirsem alıyorum orjinalini de kullanmış olduklarım var cidden fark yok bazılarında tamam bazıları benzemiyor olabilir mesele benzeyenini bulmaktabu konu başlığı da bu amaçla var zaten tavsiye vermek amacıyla bir dene diyorum ben sana kalıcılık konusuna gelince 12 saat etki göstersin yeter kaçımız bir giydiğimizi ertesi gün üstümüze giyiyoruz ki.
dubai çin uzak doğu çekoslavak malı ya da hurdacılardan alınan parfüm şişesi doldurtanlardan daha sağlıklı bu parfümler.Sağlık bakanlığı onayı olmadan bu üretime girişemezler ki ixora'nın bu işi ciddi tuttuğunu düşünüyorum.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


6204 Mesaj
17 Şubat 2011; 15:48:18 

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorum


3506 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:13:53 


quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorumya bende baktım o 2 tl liklere ama toplam 10 tane erkek parüfümü var 8ml lik. 20 tane nasıl almış arkadaşın


_____________________________
6204 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:18:34 


quote:

Orijinalden alıntı: eediz


quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorumya bende baktım o 2 tl liklere ama toplam 10 tane erkek parüfümü var 8ml lik. 20 tane nasıl almış arkadaşın

Sorayım da dönerim ben sana.


424 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:27:11 

Güzel konu takipteyim.
Bende bu parfümü kullanıyorum tavsiye ederim kullanan herkes çok memnun kokusu 2-3 gün kalıyor kıyafetlerde


_____________________________ 
209 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:38:39 


quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorum

uyarın için sağol arkadaşım düzeltiyorum ilk msjda sansiro bursa merkezli bir firma diğerleri genelde ankara firmaları.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


3506 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:40:41 


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905


quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorum

uyarın için sağol arkadaşım düzeltiyorum ilk msjda sansiro bursa merkezli bir firma diğerleri genelde ankara firmaları.


çok ilginç deil mi ? aslında ankara sanayi bölgesi deil ama bütün parfüm firmalarının fabrikaları burda.


_____________________________
 
209 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:47:55 


quote:

Orijinalden alıntı: eediz


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905


quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorum

uyarın için sağol arkadaşım düzeltiyorum ilk msjda sansiro bursa merkezli bir firma diğerleri genelde ankara firmaları.


çok ilginç deil mi ? aslında ankara sanayi bölgesi deil ama bütün parfüm firmalarının fabrikaları burda.

Memur kesimin çocukları olunca genelde ondan herhalde. Talep Ankara'da çok. İstanbulda genelde tezgahlarda dubai çin malı orjinal şişe görünümlü parfümler satıldığı için olabilir mi.Ankara'da Maliye daha aktif hemen topluyor öyle sahte satanları.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


6204 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:55:23 

Arkadaşıma sordum ama buraya yazmayı unuttum pardon. 3 tane 8ml alınca 5tl oluyormuş ve o şekilde 3x3=9 tane almış ve 15tl tutmuş. Ayrıca 11 tane de 15ml almış. Aldıktan sonra da e-mail atıp aldığınız 8ml olanlardan farklı gelmesini istiyorsanız haber vermeniz lazımmış. Yoksa mesela rochas alırsan 3 tane rochas yolluyorlarmış. Böylece 20 ayrı parfüm almış. Gerçi daha yarın geleceklermiş ama önceden 5 tane parfümünü kullanmıştı buranın ve bende orjinal kullanıyor sanıyordum çünkü kokular baya hoştu. Yarına da 20 tane ayrı parfüm sipariş etmiş işte. Toplamda 237ml yapıyor ve 50 lira falan galiba. Hepsinin farklı parfümler olduğunu düşününce çok da pahalı değil gibi. Hangi parfümleri sipariş ettiğini bilmiyorum ama yarın büyük ihtimalle görürüm arkadaşımı ve kokulara bakarım. Umarım içlerinde benim orjinalini bildiğim kokular da olur da bakarım ne kadar benzediğine.


146 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:56:43 


quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

açık parfüm ucuz iyi hoş ama asla alma derim içine ne koydukları belirsiz ben saçımada sıkardım bende yara yaptı ve saç döktü bıraktım o yüzden. ucuz ve dolma parfüm alırken 2 kere düşünün.

ben bu parfümü kullanıyorum üzerinde başka kokulara dönüşüp kötü kokmuyor fazla ağırda değil.
[]http://www.kozmetikvemoda.com/images/poster/davidoff_coolwater.jpg[/simage]Saça parfüm sıkılır mı bilader?


_____________________________
6204 Mesaj
17 Şubat 2011; 23:02:33 


quote:

Orijinalden alıntı: geotech

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

açık parfüm ucuz iyi hoş ama asla alma derim içine ne koydukları belirsiz ben saçımada sıkardım bende yara yaptı ve saç döktü bıraktım o yüzden. ucuz ve dolma parfüm alırken 2 kere düşünün.

ben bu parfümü kullanıyorum üzerinde başka kokulara dönüşüp kötü kokmuyor fazla ağırda değil.
[]http://www.kozmetikvemoda.com/images/poster/davidoff_coolwater.jpg[/simage]Saça parfüm sıkılır mı bilader?

Orjinalse sıkılır. Hatta en iyi yayılma saçta olur. Özellikle kadınlar saçlarına sıkarlar genelde. Saçınız uzunsa diplerine olmasa da uçlarına veya ortalarına sıkmak parfümü çok kalıcı hale getirir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
209 Mesaj
17 Şubat 2011; 23:07:00 


quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Arkadaşıma sordum ama buraya yazmayı unuttum pardon. 3 tane 8ml alınca 5tl oluyormuş ve o şekilde 3x3=9 tane almış ve 15tl tutmuş. Ayrıca 11 tane de 15ml almış. Aldıktan sonra da e-mail atıp aldığınız 8ml olanlardan farklı gelmesini istiyorsanız haber vermeniz lazımmış. Yoksa mesela rochas alırsan 3 tane rochas yolluyorlarmış. Böylece 20 ayrı parfüm almış. Gerçi daha yarın geleceklermiş ama önceden 5 tane parfümünü kullanmıştı buranın ve bende orjinal kullanıyor sanıyordum çünkü kokular baya hoştu. Yarına da 20 tane ayrı parfüm sipariş etmiş işte. Toplamda 237ml yapıyor ve 50 lira falan galiba. Hepsinin farklı parfümler olduğunu düşününce çok da pahalı değil gibi. Hangi parfümleri sipariş ettiğini bilmiyorum ama yarın büyük ihtimalle görürüm arkadaşımı ve kokulara bakarım. Umarım içlerinde benim orjinalini bildiğim kokular da olur da bakarım ne kadar benzediğine.

İnşallah arkadaşım iyi fiyattan almış kokuları denemek gerekiyor ama ve orjinal ile benzerliğine pakmak gerekiyor.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


3506 Mesaj
17 Şubat 2011; 23:39:19 


quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Arkadaşıma sordum ama buraya yazmayı unuttum pardon. 3 tane 8ml alınca 5tl oluyormuş ve o şekilde 3x3=9 tane almış ve 15tl tutmuş. Ayrıca 11 tane de 15ml almış. Aldıktan sonra da e-mail atıp aldığınız 8ml olanlardan farklı gelmesini istiyorsanız haber vermeniz lazımmış. Yoksa mesela rochas alırsan 3 tane rochas yolluyorlarmış. Böylece 20 ayrı parfüm almış. Gerçi daha yarın geleceklermiş ama önceden 5 tane parfümünü kullanmıştı buranın ve bende orjinal kullanıyor sanıyordum çünkü kokular baya hoştu. Yarına da 20 tane ayrı parfüm sipariş etmiş işte. Toplamda 237ml yapıyor ve 50 lira falan galiba. Hepsinin farklı parfümler olduğunu düşününce çok da pahalı değil gibi. Hangi parfümleri sipariş ettiğini bilmiyorum ama yarın büyük ihtimalle görürüm arkadaşımı ve kokulara bakarım. Umarım içlerinde benim orjinalini bildiğim kokular da olur da bakarım ne kadar benzediğine.

bildiğin varsa dene özellikle one million aldıysa dene kesin :D zaten belli ürünler var 8 ml de . kesin bildiklerin vardır


_____________________________
 
755 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:07:36 

Saça parfüm sıkmak alkolden ötürü beyazlatabilir..

tavsiye olarak bvlgari ph


_____________________________

GamerTag : driftist424 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:16:14 

Burda gizli saç taktiğimi açiklardim ama sakli kalmasini istiyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
177 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:29:58 

Arkadaşlar orjinale en yakın kokuları hangi firma daha iyi yapıyor size göre ve 8 ml olarak alabileceğimiz nereler var yazabilirmisiniz.


_____________________________ 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:43:58 


quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Arkadaşlar orjinale en yakın kokuları hangi firma daha iyi yapıyor size göre ve 8 ml olarak alabileceğimiz nereler var yazabilirmisiniz.

Arkadaşım her firmanın her ürünü iyi diyemeyiz ancak belli ürünleri iyi oluyor.8 ml satan bir tek sansiro var ordan deneyebilirsin.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:47:10 

İster orjinal olsun ister olmasın ben saç köklerine doğru parfüm sıkmayı doğru bulmuyorum sonuçta kimyasal birleşimler saç derisi ayrıdır daha hassastır.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
177 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:48:54 

Ixora da ve bargelloda tavsıye ettıgınız orjınale en yakın kokular nelerdır pekı.


_____________________________3506 Mesaj
18 Şubat 2011; 3:39:58 


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905


quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Arkadaşlar orjinale en yakın kokuları hangi firma daha iyi yapıyor size göre ve 8 ml olarak alabileceğimiz nereler var yazabilirmisiniz.

Arkadaşım her firmanın her ürünü iyi diyemeyiz ancak belli ürünleri iyi oluyor.8 ml satan bir tek sansiro var ordan deneyebilirsin.

ixora da satıo 8 ml. fiyatı da 1.5 tl


_____________________________
 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 7:57:14 


quote:

Orijinalden alıntı: eediz


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905


quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Arkadaşlar orjinale en yakın kokuları hangi firma daha iyi yapıyor size göre ve 8 ml olarak alabileceğimiz nereler var yazabilirmisiniz.

Arkadaşım her firmanın her ürünü iyi diyemeyiz ancak belli ürünleri iyi oluyor.8 ml satan bir tek sansiro var ordan deneyebilirsin.

ixora da satıo 8 ml. fiyatı da 1.5 tl

2 ml diye kalmış onlar aklımda sağolasın arkadaşım düzelttiğin için.Parfümüne güvenen firma küçük ml çalışır ürünlerini denettirir kola sıkıp denetme bir çözüm değil bence.Kokular karışıyor yoksa.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 8:05:41 


quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Ixora da ve bargelloda tavsıye ettıgınız orjınale en yakın kokular nelerdır pekı.

quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

Benim tavsiyelerim:
1-Givenchy pi=> ixora çok güzel yapmış ağır kışlık koku.. ixora kodu e091 d&p kodu g1
2-Paco Rabbane One million=> ixora,bargello'da beğendim kışlık ve yaz akşamları için ideal ixora kodu e201 bargello kodu 606
3-Tom Ford=> ixorada beğendim kışlık bir koku kodu e235 bargello kodu 676
4-DKNY be delicious=>ixora ve bargelloda denedim d&p de yoktu yaz için ideal ixora kodu e167
5-Armani Black Code=>d&p güzel yapmış gündelik kullanım d&p kodu a13 ixora kodu e163
6-Paco Rabbane Ultraviolet=>ixora d&p güzel yapmış gündelik kullanım e111 ixora kodu d&p kodu u1_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
322 Mesaj
18 Şubat 2011; 9:10:54 


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c


Bu parfümlerin ixora kodları nedir. ?

Vakko
Tom Ford
Diesel only the brave.

Tom Ford E235
Vakko kodu elimde yokmuş
Diesel only the brave E236


Teşekkürler gökhan.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


2000 Mesaj
18 Şubat 2011; 9:20:33 

mesajım bulunsun


_____________________________ 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 9:56:16 


İxora Ocak 2011 en çok satan erkek parfümleri.

BAY

1 ) E 218 - GLITTER ( İXORA - FOUGERE) instict david beckham

2 )E 208 - CHOCOLATE MAN ( İXORA - ORYANTAL) ixora kendi üretimi

3 ) E 236 - PIN UP ( İXORA - ÇİÇEK) diesel only the brave

4 ) E 201 - COCO MAN ( İXORA - ODUNSU) one million

5 ) E 153 - BOOM ( İXORA - FRUITY) ixora kendi üretimi

6 ) E 188 - DEFI ( İXORA - ORIANTEL / WOODY) black xs

7 ) E 181 - CHEERFUL ( İXORA - FRUITY) escada sunset

8 ) E001 - GLEE ( İXORA - CITRUS) 212 men

9 ) E 202 - BORGO ( İXORA - AROMATİK) diesel fuel for life

10) E 162 - FABEL ( İXORA - CITRUS) jil sander sun man


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 13:14:13 


quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c


Bu parfümlerin ixora kodları nedir. ?

Vakko
Tom Ford
Diesel only the brave.

Tom Ford E235
Vakko kodu elimde yokmuş
Diesel only the brave E236


Teşekkürler gökhan.

rica ederim arkadaşım inşallah kokuları beğenirsin.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
395 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
deeply11
18 Şubat 2011; 14:04:08 

forumun hayırlı olsun renkdaş
az önce cacharel gloria yayı değiştirdim nedeni tenimde kaldıkça kokusu pi yi fazlasıyla andırmaya başladı zaten pi vardı bende bir 2. piye benzeyen parfüm gereksiz olacaktı
değiştirdiğim parfüm d.w dan ralph lauren polo blue(E82) oldukça fresh ismi gibi maviyi çağrıştıran bir koku kalıcılığı tende oldukça ii ama koku tene yakın duruyor o bakımdan farkedilirlik ortalama diyebiliyorum tavsiye ederim
polo blue yu ixoradanda denemeyi düşünüyorum ixorada çünkü oldukça başarılı


_____________________________ 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:44:17 

Forumumuz desen daha doğru olur arkadaşım hoşgeldin. Tende kaldıkça diğer notalar önplana çıkmaya başlamış demek ki.Bu da iyi bişey aslında kalıcılık olarak da iyiyse aslında sorun yok.Diğer arkadaşlar kullanabilir pi de güzel koku çünkü.Armani Code'u denedin mi Güzel kalıcı koku o da.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


3684 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:46:33 

Güzel konu olmuş


_____________________________

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK


 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 15:06:26 


quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

forumun hayırlı olsun renkdaş
az önce cacharel gloria yayı değiştirdim nedeni tenimde kaldıkça kokusu pi yi fazlasıyla andırmaya başladı zaten pi vardı bende bir 2. piye benzeyen parfüm gereksiz olacaktı
değiştirdiğim parfüm d.w dan ralph lauren polo blue(E82) oldukça fresh ismi gibi maviyi çağrıştıran bir koku kalıcılığı tende oldukça ii ama koku tene yakın duruyor o bakımdan farkedilirlik ortalama diyebiliyorum tavsiye ederim
polo blue yu ixoradanda denemeyi düşünüyorum ixorada çünkü oldukça başarılı

Bence şu tom fordu al kardeşim kağıda sıktırdım 3-4 gün önce hala kağıtta duruyor için için güzel kokuyor. Bi de kokuların kalıcığından tende durmamasından şikayet ediyorsan roll-on larını da alabilirsin tene onları sürersin kokuları kıyafete sıkarsın.Örneğin one million da bu çok mantıklı roll on 50 lira orjinali üstüne de 4 fıs sıkarsın seni gün boyu götürür.Roll on daha kalıcı bence tende.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
395 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
deeply11
18 Şubat 2011; 16:35:19 


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905


quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

forumun hayırlı olsun renkdaş
az önce cacharel gloria yayı değiştirdim nedeni tenimde kaldıkça kokusu pi yi fazlasıyla andırmaya başladı zaten pi vardı bende bir 2. piye benzeyen parfüm gereksiz olacaktı
değiştirdiğim parfüm d.w dan ralph lauren polo blue(E82) oldukça fresh ismi gibi maviyi çağrıştıran bir koku kalıcılığı tende oldukça ii ama koku tene yakın duruyor o bakımdan farkedilirlik ortalama diyebiliyorum tavsiye ederim
polo blue yu ixoradanda denemeyi düşünüyorum ixorada çünkü oldukça başarılı

Bence şu tom fordu al kardeşim kağıda sıktırdım 3-4 gün önce hala kağıtta duruyor için için güzel kokuyor. Bi de kokuların kalıcığından tende durmamasından şikayet ediyorsan roll-on larını da alabilirsin tene onları sürersin kokuları kıyafete sıkarsın.Örneğin one million da bu çok mantıklı roll on 50 lira orjinali üstüne de 4 fıs sıkarsın seni gün boyu götürür.Roll on daha kalıcı bence tende.

roll on evet daha kalıcı
ixoradaki tom ford extreme den bahsediyorsun zannederim, diğer tom fordu almam armani code a bir hayli benziyor ve ben çoğunluğun aksine armani code u pek beğenmiyorum orjinalini koklamadım ama bu bahsettiğim sadece dp deki code için geçerli
tom ford extreme i bi kere daha denemekte fayda var o zaman
bendende sana bir öneri polo blue d.w daki oldukça ii ixorada büyük ihtimal çok güzel yapmıştır


_____________________________ 
209 Mesaj
18 Şubat 2011; 16:46:07 


quote:

Orijinalden alıntı: deeply11


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905


quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

forumun hayırlı olsun renkdaş
az önce cacharel gloria yayı değiştirdim nedeni tenimde kaldıkça kokusu pi yi fazlasıyla andırmaya başladı zaten pi vardı bende bir 2. piye benzeyen parfüm gereksiz olacaktı
değiştirdiğim parfüm d.w dan ralph lauren polo blue(E82) oldukça fresh ismi gibi maviyi çağrıştıran bir koku kalıcılığı tende oldukça ii ama koku tene yakın duruyor o bakımdan farkedilirlik ortalama diyebiliyorum tavsiye ederim
polo blue yu ixoradanda denemeyi düşünüyorum ixorada çünkü oldukça başarılı

Bence şu tom fordu al kardeşim kağıda sıktırdım 3-4 gün önce hala kağıtta duruyor için için güzel kokuyor. Bi de kokuların kalıcığından tende durmamasından şikayet ediyorsan roll-on larını da alabilirsin tene onları sürersin kokuları kıyafete sıkarsın.Örneğin one million da bu çok mantıklı roll on 50 lira orjinali üstüne de 4 fıs sıkarsın seni gün boyu götürür.Roll on daha kalıcı bence tende.

roll on evet daha kalıcı
ixoradaki tom ford extreme den bahsediyorsun zannederim, diğer tom fordu almam armani code a bir hayli benziyor ve ben çoğunluğun aksine armani code u pek beğenmiyorum orjinalini koklamadım ama bu bahsettiğim sadece dp deki code için geçerli
tom ford extreme i bi kere daha denemekte fayda var o zaman
bendende sana bir öneri polo blue d.w daki oldukça ii ixorada büyük ihtimal çok güzel yapmıştır

Orjinali güzel bir koku arkadaşım d&p de bir deneme şansım olmadı gelen müşteriye resmen 2-3 deneme şansı veriyorlar yolum düşerse deniyecem inşallah. ixora'da birebir diyemem code için biraz turunçgili ağır basmış gibi geldi.Tom ford'u alabiliyorsan diğer parfümün yanında al pişman olmazsın.Code'un kendine has bir ağırlığı var gündelik kullanım için mükemmel.


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
2300 Mesaj
19 Şubat 2011; 0:39:51 

takip


_____________________________3506 Mesaj
19 Şubat 2011; 9:03:16 

Britney spears parfumlerini hic denediniz mi . Bayanlar icin ama cok cok harika kokulari var.gokhan midnight fantasy ve curious basta olmak uzere britney nin parfumlerini bi ara denesene bunlari. Baylar kullanabilir mi bence dediklerim uygun gibi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
209 Mesaj
19 Şubat 2011; 9:16:28 


quote:

Orijinalden alıntı: eediz

Britney spears parfumlerini hic denediniz mi . Bayanlar icin ama cok cok harika kokulari var.gokhan midnight fantasy ve curious basta olmak uzere britney nin parfumlerini bi ara denesene bunlari. Baylar kullanabilir mi bence dediklerim uygun gibi

Arkadaşım denedim daha doğrusu kız arkadaşımla denedik onda denediğimizden midir nedir öyle erkeksi gelmedi ha tabi öyle aman aman bayanımsı da değildi unisex geldi bana. Bi de şöyle bir durum var tamam bayan parfümü olabilir gidebilir de erkeğe çevrenden insanlar sorduğu zaman adını şöyle bir erkek parfümü ismi vermek isteriz.

Çiçekli şekerli vanilya kokuları bayanlara yakıştırıyorum.
Eğer kız arkadaşınıza parfüm almak istiyorsa ve şekerli kokulardan hoşlanıyorsa calvin clein euphoria çiçek şeker karışıktır ve kalıcıdır.
Ve de escada magnetism. Escada magnetism'i david walkerda birebir yapmışlar._____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
395 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
deeply11
19 Şubat 2011; 11:46:21 

tom ford extreme basenotes da unisex koku olarak geçiyor ama daha çok erkeğe giden bir koku
bugün fırsatım olursa ixoradan bvlgari pour homme a bakmayı düşünüyorum david walkerdaki bph çok güzel ama ne yazık ki kalıcılık konusunda oldukça fazla sıkıntısı var o bakımdan birde ixoradan denemeyi düşünüyorum


_____________________________ 
209 Mesaj
19 Şubat 2011; 12:07:12 


quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

tom ford extreme basenotes da unisex koku olarak geçiyor ama daha çok erkeğe giden bir koku
bugün fırsatım olursa ixoradan bvlgari pour homme a bakmayı düşünüyorum david walkerdaki bph çok güzel ama ne yazık ki kalıcılık konusunda oldukça fazla sıkıntısı var o bakımdan birde ixoradan denemeyi düşünüyorum

Tom Ford for Men extreme olarak geçiyor arkadaşım koku yanlışın var
http://www.derinmor.com...d197__VV-T037010000.htm


_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
395 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
deeply11
19 Şubat 2011; 12:24:15 


quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905


quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

tom ford extreme basenotes da unisex koku olarak geçiyor ama daha çok erkeğe giden bir koku
bugün fırsatım olursa ixoradan bvlgari pour homme a bakmayı düşünüyorum david walkerdaki bph çok güzel ama ne yazık ki kalıcılık konusunda oldukça fazla sıkıntısı var o bakımdan birde ixoradan denemeyi düşünüyorum

Tom Ford for Men extreme olarak geçiyor arkadaşım koku yanlışın var
http://www.derinmor.com...d197__VV-T037010000.htm

www.basenotes.net parfüm incelemeleri veren bir site burda unisex olarak gözüküyor
az önce ixoradaydım tom ford extreme yorumum: kokusu yeşil dunlop u andırıyor ama dunlop daha freshken tom ford da odunsu notalar daha hakim diyebilirim başarılı bir koku ama mükemmel değil
bvlgari pour homme ada baktım ixora her zaman ki gibi mükemmel bir iş çıkarmış kokuyu çok beğendim orjinaline çok yakın tavsiye ederim


_____________________________ 
209 Mesaj
19 Şubat 2011; 12:38:12