- x
ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI
18925 Cevap946858 Görüntüleme339 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 10:53:54 

ORJİNAL PARFÜM SATAN MAĞAZALARLA BAŞLAYALIM
1-YKM
2-BOYNER
3-TEKİN ACAR
4-SEVİL
5-PİNO
6-DOUGLAS
7-WATSONS

ORJİNAL PARFÜM SATAN TÜRKİYE'YE KARGOSU OLAN YABANCI İNTERNET SİTELERİ

1-WWW.STRAWBERRYNET.COM => TÜRKÇE DİL SEÇENEĞİ tr.strawberrynet.com
2-www.extrascents.com
3-www.cheapsmells.com

İNDİRİMLİ ORJİNAL PARFÜM SATAN TÜRK İNTERNET SİTELERİ
1-WWW.mizu.COM
2-WWW.misspera.COM
3-WWW.hizlial.COM
4-WWW.Hepsiburada.com
5-www.balerin.com
6-www.aktifreyon.com
7-www.724tikla.com
8-www.e-tekinacarkozmetik.com

İNDİRİMLİ PARFÜM SATAN KAMPANYA FIRSAT SİTELERİ
1-WWW.markafoni.COM
2-WWW.TRENDYOL.COM
3-WWW.limango.COM

NOT: Aklıma gelmemiş olan markalar olabilir hatırlatırsanız sevinirim.
NOT2:Sıralama yapılırken rastgele sıralama yapılmıştır kalite fiyat bazında sıralama yapılmamıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Arkadaş konu başlığı Orjinal Parfüm Tavsiyeleri ve Değerlendirmeleri olarak değişti hala DP,Bargello,Sansiro muhbetleri yapmayın.Açık parfüm ile ilgili sorularınızı lütfen ilgili başlıklarda konuşun.Ayrıca sevgili genç arkadaşlarıma da tavsiyem evlilik programına yazar gibi kendinizi tanıtmayın.Parfümün boy,kilo ve kıyafet rengi ile ne alakası var hala çözebilmiş değilim.Oldu olacak birkaç fotoğrafınızı da yükleyin ona göre tavsiye isteyin.

Parfümün ten rengi ve cilt yapınız ile alakası olur.Kiminin cildi kuru kiminin ise yağlı olur.Bir de esmer ve beyaz tenliler arasında cilt yapısından kaynaklanan kalıcılık farklılıkları olabiliyor.Esmer tenlilerin cildi daha yağlı ve tuzlu olduğundan parfüm kalıcıklıkları ve kokuları değişebiliyor.

Lütfen aşağıda söylediklerimi dikkate alın ve forumu böyle mesajlarla kirletmeyin

Sevgilerle....

1) Yağlı cildin özellikleri: Aynı vücut kıllarının size uygun kolonyanın kokusunu tutması gibi, yağlı cilt de kolonyanızı dağıtır ve yayar. Nem ve yağlı ciltlere hafif narenciye bazlı kokular daha iyi gelir çünkü bu maddeler vücudunuzun ortaya çıkardığı doğal kokuları daha güçlü bir şekilde dengeler. Daha taze bir his için ferah ve "yazlık" kokular kullanın.

2) Kuru cildin özellikleri: Koku bazen bir yere tutunmak ve kurumak ister ve kuru veya hassas cilt yağlı cilt kadar uzun süre kokuyu tutmaz. Herkesçe bilinenin aksine, her bir kokudan biraz sürmek çözüm değildir. Bunun yerine, tütün ve misk otunun alt tonları ile daha ağır ve yoğun kokuları sürün; bunların harika bir duruşu vardır ve daha hafif bir kokudan çok daha uzun süre üzerinizde kalacaktır.

Doğru parfümü seçmek her zaman bir dergide hoş kokan birşeyle ilgili değildir.Parfümünüzü ararken seçeneklerinizi daraltmak için yaşam tarzınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, baharatlı yiyecekleri tercih eder misiniz? Düzenli olarak çok fazla miktarda alkol tüketir veya sigara kullanır mısınız? Midenize indirdiğiniz herşey sürdüğünüz parfüm ile karışarak sindirimle derinizin yüzeyine çıkar ve etrafınızda oluşacak kokuya dahil olur.

Parfümünüzü seçerken genellikle gözden kaçırılan bir nokta da neyi nerede süreceğinizdir. Gece klüplerini gezerken sürdüğünüz parfüm ofis için uygun olmayabilir. Eğer bir parfümü günlük olarak kullanmayı düşünüyorsanız, o zaman tüm yaşam tarzınıza uyacak dengeli bir koku aramalısınız.

quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Oriflame'in hakkında bilgi sahibi olduğum kokuları hakkında biraz kelam edeyim.

Bizatihi alıp kullandığım kokular: (30 ve 75 ml'lik şişelerde)

- Voyager, Ascendat, S8, Signature, Giordani Man, Eclat Sport, DeMarco ve Deep İmpact (Deep İmpact; ferah, hoş bir kokuya sahip ama traş kolonyası niteliğinde ve dökme şişede)

Numunesini temin ederek denediğim kokular: (1-2 ml'lik tüplerde)

- S8 Night, Eclat, Excite, Architect, Urban Lovers, Giordani Man, Platinum.

Önce kötü haberlerden pardon kötü bulduğum kokulardan başlayayım. İyileri sonra sıralarım.

Bir kere "Giordani Man"den kesinlikle uzak durun, bunun bir de "Dolce Vita"sı var (ki bu versiyonu hakkında bilgim yok) onunla karıştırmayın, ben standart "Giordani Man"den bahsediyorum. Hiçbir özelliği olmayan son derece vasat bir koku, çok hafif, kalıcılık yerlerde sürünmekte. Henüz 2 gün önce alıp hayal kırıklığına uğradığım bir koku. Numunesini dikkat çekici bulmadığım halde, katalogta benim gibi gri saçlı orta yaş üstü bir vatandaşın tanıtımını yaptığını görünce numune beni yanıltmış olabilir deyip atladım kokuya, sonuçta yaklaşık 40 TL havaya gitti açıkçası.

Eclat, Excite ve Platinum da vasat ve/veya kötü bulduğum diğer kokular. Bu kokuları hiçbir şekilde önermem.

Gelelim iyi haberlere, yani iyi olarak nitelediğim kokulara;

- Voyager, Eclat Sport, S8 Night, Ascendat, Urban Lovers, S8, Signature ve Architect oldukça başarılı kokular, genel beğeniye fazlasıyla hitap etmekteler. Uygun fiyatları gözönüne alındığında pişman ettirmeyeceklerini düşünüyorum.

Ascendat, Urban Lovers, S8, Signature ve Architect tatlılığı daha ön planda olan ve fakat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 7 Ocak 2013; 18:33:02 >

En Çok Beğenilenler
Yoruma Git Hadi yaş neyse tamam da boy yazan arkadaşlar neden yazıyorlar onu çözemedim . jaka­® - 31 Temmuz 2014; 1:38:53 +5

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:08:22 

Benim tavsiyelerim:
1-Givenchy pi=> ixora çok güzel yapmış ağır kışlık koku.. ixora kodu e091 d&p kodu g1
2-Paco Rabbane One million=> ixora,bargello'da beğendim kışlık ve yaz akşamları için ideal ixora kodu e201 bargello kodu 606
3-Tom Ford=> ixorada beğendim kışlık bir koku kodu e235 bargello kodu 676
4-DKNY be delicious=>ixora ve bargelloda denedim d&p de yoktu yaz için ideal ixora kodu e167
5-Armani Black Code=>d&p güzel yapmış gündelik kullanım d&p kodu a13 ixora kodu e163
6-Paco Rabbane Ultraviolet=>ixora d&p güzel yapmış gündelik kullanım e111 ixora kodu d&p kodu u1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 16 Şubat 2011; 14:05:31 >

8356 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:29:30 

açık parfüm ucuz iyi hoş ama asla alma derim içine ne koydukları belirsiz ben saçımada sıkardım bende yara yaptı ve saç döktü bıraktım o yüzden. ucuz ve dolma parfüm alırken 2 kere düşünün.

ben bu parfümü kullanıyorum üzerinde başka kokulara dönüşüp kötü kokmuyor fazla ağırda değil.
0

1650 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:35:01 

Kokusunu beğenmeyen bir kızla daha tanışmadım

0

'ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbayuer, biricit bardo,nadya gomanaçi,kaleci mayer, fenerbahçeli cemil! hepsi bu bıçağı kullanıyorlar'

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:45:08 

Açık parfüm alırken sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat edin sağlık bakanlığı onaylı olduğu halde o tür şeyler oluyorsa tazminat talebine kadar yolunuz var.

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 13:35:04 

İxora ve D&P deki ürün kodlarını bana danışabilirsiniz hatta. Eğer diğer firmalar da gönderirlerse onların kodlarını da veririm.

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:08:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Donna karan DKNY - Red Delicious

Hafif bi koku.. bugüne kadar sevmeyen bir kişi bile çıkmadı... üstünüze boca etseniz de rahatsız etmiyo ve açığını almama rağmen kalıcı... hiçkimse bunu yazmamış ben yaziyim.. parfüm alırken çocuğun teki önerdi.. o günden beri demirbaşlarım arasında...

Demirbaşlarım:

1. David off- silver shadow
2. Givenchy insense ultramarine
3. Armani black code
4. Estée Lauder Intuition
5. Calvin Klein- Contradiction
6. Givenchy - irresistable man
7. Armani mania
8. Thierry mugler - cologne (unisex olarak da geçer)
9. Burbery touch

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:10:54 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan2200

ixora internet sitesinde, Online Destek bölümünde. ilgili kişi ile görüştüm.
ve 8 adet kalem parfüm alacağımı söyledim. tanesinin 1.5 TL olduğunu söyledi. ve istediğim ürünleri not aldı. daha sonra mevcut olanları söyledi ve siparişi verdim. hesaplarına havale yaptım. ürünlerde bugün elime ulaştı.

Yalnız kargo ücreti size ait. oda bilginizde olsun.

Mevcut olanlardan gelen ürünler.
1. Black Xs
2. Ultramarine
3. Jil sender sun man
4. Bulgari Aqua
5. Azzoro crom

Benim Beğendiklerim.
1. Black Xs
2. Ultramarine
3. Jil sender sun man

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:18:46 

quote:

Orijinalden alıntı: zerzavatçı

açık ten renginde olan esmer olmayan arkadaşlara;

şekerli kokular önermiyorum..

armani zeusa bı bakın derım mutlaka

acqua di gio bakın derim..

ve hugo boss boss in love

esmer arkadaşlara ise

tabiki rochas

burberry clasic vazgeçilmez kokum ama her tende aynı durmaz rochas gibi..

daha hafif ama çekici koku isteyenlere 212 men derim

yanlız kokulara bakarken kolunuza sürülen tester sizi yanıltabılıyor bazen.. oyuzden kararsız kaldıgınız koku olursa bı dısarı cıkın hava alın burun zaten 4 kokudan sonrasını idrak edemiyor..

900 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:42:55 

açık parfümcüler bir yerde maddi durumu orjinal almaya elvermeyip ama parfüm kullanmakdanda vazgeçemeyenler için kurulmuş ticari müesseselerdir bu yönde bir boşluğu doldurmuşlardır gerçeğine kendilerince en yakın parfümler üretmektedirler kalıcılıklarıda uzun olsun diye içine aşırı yağ koymaktadırlar ama bunların orjinalleri ile uzaktan yakından alakaları yoktur belki % 30 civarında benzeyebilmişlerdir,sağlık açısından bazı arkadaşlar sakıncalı olduğunu yazmışlar ne derece doğrudur bilemiyorum bende otomobilimde kullanmak için alıyorum zaten.

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol - Hz.Mevlana

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:11:42 

Bnce genelleme yapman yanlış gerçekten kokuyu çok benzeten firmalar var Parfüme 100-200 lira arasında vermek insanımız için gerçekten büyük para 4 ay giden bir parfüm için.Kaliteli olan da var ben daha önce orjinal kullanıyordum 7-8 aydır açık parfüm kullanıyorum bir sıkıntım olmadı henüz.

900 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:57:42 

Dikkat edersen ben maddi durumu elvermeyip parfüm kullanmayı sevenler için bir alternatif olduğundan bahsettim günümüz şartlarında asgari ücretle çalışıp evli olan birinin zaten orjinal kullanması imkansız gibi görünüyor,daha önce orjinal parfüm kullandığınız için soruyorum açıkla orjinalin kokuları aynımıdır,kullananları tatmin etmektemidir,orjinallerin temizliği ve saflığı varmıdır,misal gerçek adidas ile merdiven altı tabir edilen fason adidas birmidir,ben burada kimseyi savunmuyor kimsenin reklamını yapmıyor kimseyide aşağılamıyorum herkes ayağını yorganına göre uzatır diye bir tabir vardır fakat gerçeklerede gözlerimizi yummayalım.

238 Mesaj
16 Şubat 2011; 16:26:30 

quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

Dikkat edersen ben maddi durumu elvermeyip parfüm kullanmayı sevenler için bir alternatif olduğundan bahsettim günümüz şartlarında asgari ücretle çalışıp evli olan birinin zaten orjinal kullanması imkansız gibi görünüyor,daha önce orjinal parfüm kullandığınız için soruyorum açıkla orjinalin kokuları aynımıdır,kullananları tatmin etmektemidir,orjinallerin temizliği ve saflığı varmıdır,misal gerçek adidas ile merdiven altı tabir edilen fason adidas birmidir,ben burada kimseyi savunmuyor kimsenin reklamını yapmıyor kimseyide aşağılamıyorum herkes ayağını yorganına göre uzatır diye bir tabir vardır fakat gerçeklerede gözlerimizi yummayalım.

Arkadaşım öyle diyorsun da orjinallerin ne kadarı orjinal adamlar tester diye sürekli sahibinden.com da gittigidiyorda hatta burda bile parfüm satıyorlar sence gerçekten tester mı yoksa dubai çin malı mı tester?
Bazıları da defolu felan satıyorum diyor fakat boş şişeyi hurdacılardan tedarik edip dolduruyorlar.
Sağlık Bakanlığı görevini yapıyordur burda da herhalde çin ve dubai malı almaktansa sağlık bakanlığı izinli açık parfüm almak şimdilik daha mantıklı.
2.000-3.000 tl maaşla bile çalışsam bence yine 100-200 tl arası çok para parfüm için.Şu hayat pahalılığında değmez diye düşünüyorum.Ki Temizliğine ve üretimine güvendiğim bir firma ise açık parfüm mantıklı geliyor.Yağlı parfüm yapanları ben de eleştiriyorum.Şimdiye kadar ixora bargello d&p kullandım bir sıkıntı yaşamadım.Kanserojen felan dersen onu da sağlık bakanlığı müfettişlerinin vicdanına bırakıyorum.Kokular da %30 benzerlik sözün bence doğru değil orjinal kullandığım parfümlerin açıklarını deneyerek alıyorum %90-95 arasında tutanlar var.
Pazarda kumaşı güzel eşofman altı görüyüm alırım.Adidas nerde(endonozya çin hindistan) ve nasıl üretiyor sonuçta bunu da düşünmek lazım.

238 Mesaj
17 Şubat 2011; 10:40:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c

Bu parfümlerin ixora kodları nedir. ?

Vakko
Tom Ford
Diesel only the brave.

Tom Ford E235
Vakko kodu elimde yokmuş
Diesel only the brave E236

3581 Mesaj
17 Şubat 2011; 10:53:07 

quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

Arkadaşım öyle diyorsun da orjinallerin ne kadarı orjinal adamlar tester diye sürekli sahibinden.com da gittigidiyorda hatta burda bile parfüm satıyorlar sence gerçekten tester mı yoksa dubai çin malı mı tester?
Bazıları da defolu felan satıyorum diyor fakat boş şişeyi hurdacılardan tedarik edip dolduruyorlar.
Sağlık Bakanlığı görevini yapıyordur burda da herhalde çin ve dubai malı almaktansa sağlık bakanlığı izinli açık parfüm almak şimdilik daha mantıklı.
2.000-3.000 tl maaşla bile çalışsam bence yine 100-200 tl arası çok para parfüm için.Şu hayat pahalılığında değmez diye düşünüyorum.Ki Temizliğine ve üretimine güvendiğim bir firma ise açık parfüm mantıklı geliyor.Yağlı parfüm yapanları ben de eleştiriyorum.Şimdiye kadar ixora bargello d&p kullandım bir sıkıntı yaşamadım.Kanserojen felan dersen onu da sağlık bakanlığı müfettişlerinin vicdanına bırakıyorum.Kokular da %30 benzerlik sözün bence doğru değil orjinal kullandığım parfümlerin açıklarını deneyerek alıyorum %90-95 arasında tutanlar var.
Pazarda kumaşı güzel eşofman altı görüyüm alırım.Adidas nerde(endonozya çin hindistan) ve nasıl üretiyor sonuçta bunu da düşünmek lazım.

Gokhan a kesinlikle katiliyorum . Ben universiteye kadar hep orjinal kullandim one million ve bi cok parfum var bunlarin icinde (babamin parfumleri :D ) universiteye gecince acik kulllanmaya basladim iki senedir acik kulanioum 6 ay dp kullandim alerji yapti. Kisiden kisiye deigisiyor bazilarinda yapmaya bilio ama dp biraz yagli. Son 1 bucuk yildir ixora kullanioum kesinlikle memnunum hic bi zararini gormedim ayrica bazi kokular yuuzde 95 ayni asla ayramazsiniz gerceginden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

238 Mesaj
17 Şubat 2011; 10:59:53 

Bu sandal ağacı nasıl bir kokuymuş arkadaş anlamadım içine girdiği her parfümü güzel kılar mı bir koku.

900 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:38:31 

ediz kardeş one million orjinaliyle açık parfümcüde %95 aynı demişsin bunun yorumunu parfümseverlere bırakıyorum,tamam ucuz sirke baldan tatlıdır ama sonuçta sirkedir,parfüm tutkunlarına tavsiyem alacakları parfümün bir koluna orjinalini diğer kolunada çakmasını fıslatsınlar aradaki fark hemen görülecektir öve öve mısıra sultan ettik açık parfümcüleri,insanları yanlış yönlendirmeyelim,saygılar.

2584 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:45:08 

orjinal ve açık parfüm kullanıyorum, orjinali tenime sürerken , açık parfümü koyu renkli kıyafetlerime sıkıyorum atkıma sıkıyorum kotuma vs heryere sıkıyorum, tek dezavantajı etkisi çok uzun olmuyor orjinal gibi ama o paraya bu kadar diye düşünüyorum.

3581 Mesaj
17 Şubat 2011; 14:40:19 

quote:

ediz kardeş one million orjinaliyle açık parfümcüde %95 aynı demişsin bunun yorumunu parfümseverlere bırakıyorum,tamam ucuz sirke baldan tatlıdır ama sonuçta sirkedir,parfüm tutkunlarına tavsiyem alacakları parfümün bir koluna orjinalini diğer kolunada çakmasını fıslatsınlar aradaki fark hemen görülecektir öve öve mısıra sultan ettik açık parfümcüleri,insanları yanlış yönlendirmeyelim,saygılar.

arkadaşım asıl sen yanlış yönlendirme yapıosun denedin mi acaba ixora nınkini ? one million ı ixora da sıktır koluna git sonra orjinali sık. % 5 farktan başka bi fark hissedemezsin

238 Mesaj
17 Şubat 2011; 15:25:59 

quote:

Arkadaşım ben bu oranı kafamdan sallamadım deneyerek ulaştım o dediğin şeyi yaparak bir elime orjinalini diğerine açığı çıkıyorum.Orjinale en çok benzettiğimi alıyorum güçlü bir koku hafızam var. Benzetirsem alıyorum orjinalini de kullanmış olduklarım var cidden fark yok bazılarında tamam bazıları benzemiyor olabilir mesele benzeyenini bulmaktabu konu başlığı da bu amaçla var zaten tavsiye vermek amacıyla bir dene diyorum ben sana kalıcılık konusuna gelince 12 saat etki göstersin yeter kaçımız bir giydiğimizi ertesi gün üstümüze giyiyoruz ki.
dubai çin uzak doğu çekoslavak malı ya da hurdacılardan alınan parfüm şişesi doldurtanlardan daha sağlıklı bu parfümler.Sağlık bakanlığı onayı olmadan bu üretime girişemezler ki ixora'nın bu işi ciddi tuttuğunu düşünüyorum.

6535 Mesaj
17 Şubat 2011; 15:48:18 

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorum

3581 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:13:53 

quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Sansiro'Nun internet satışı var. Parfümleri de dp ve ixora'ya göre çok daha başarılı. Bazıları çok iyi bazıları ise orta ama hiç kötü yok neredeyse. Belli bir standart var yani. Diğer firmalardaki gibi 4-5 parfüm iyi diğerleri kötü değil. Ayrıca 2tlye 8ml alıp deneme şansı da mevcut. Arkadaşım 20 tane almış da oradan biliyorum

ya bende baktım o 2 tl liklere ama toplam 10 tane erkek parüfümü var 8ml lik. 20 tane nasıl almış arkadaşın

6535 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:18:34 

quote:

Orijinalden alıntı: eediz

ya bende baktım o 2 tl liklere ama toplam 10 tane erkek parüfümü var 8ml lik. 20 tane nasıl almış arkadaşın

Sorayım da dönerim ben sana.

459 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:27:11 

Güzel konu takipteyim.
Bende bu parfümü kullanıyorum tavsiye ederim kullanan herkes çok memnun kokusu 2-3 gün kalıyor kıyafetlerde
0

"We are things that labor under the illusion of having a self.
A secretion of sensory experience and feeling.
Programmed with total assurance that we are each somebody,
when, in fact, nobody is anybody."

238 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:38:39 

quote:

uyarın için sağol arkadaşım düzeltiyorum ilk msjda sansiro bursa merkezli bir firma diğerleri genelde ankara firmaları.

3581 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:40:41 

quote:

uyarın için sağol arkadaşım düzeltiyorum ilk msjda sansiro bursa merkezli bir firma diğerleri genelde ankara firmaları.

çok ilginç deil mi ? aslında ankara sanayi bölgesi deil ama bütün parfüm firmalarının fabrikaları burda.

238 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:47:55 

quote:

çok ilginç deil mi ? aslında ankara sanayi bölgesi deil ama bütün parfüm firmalarının fabrikaları burda.

Memur kesimin çocukları olunca genelde ondan herhalde. Talep Ankara'da çok. İstanbulda genelde tezgahlarda dubai çin malı orjinal şişe görünümlü parfümler satıldığı için olabilir mi.Ankara'da Maliye daha aktif hemen topluyor öyle sahte satanları.

6535 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:55:23 

Arkadaşıma sordum ama buraya yazmayı unuttum pardon. 3 tane 8ml alınca 5tl oluyormuş ve o şekilde 3x3=9 tane almış ve 15tl tutmuş. Ayrıca 11 tane de 15ml almış. Aldıktan sonra da e-mail atıp aldığınız 8ml olanlardan farklı gelmesini istiyorsanız haber vermeniz lazımmış. Yoksa mesela rochas alırsan 3 tane rochas yolluyorlarmış. Böylece 20 ayrı parfüm almış. Gerçi daha yarın geleceklermiş ama önceden 5 tane parfümünü kullanmıştı buranın ve bende orjinal kullanıyor sanıyordum çünkü kokular baya hoştu. Yarına da 20 tane ayrı parfüm sipariş etmiş işte. Toplamda 237ml yapıyor ve 50 lira falan galiba. Hepsinin farklı parfümler olduğunu düşününce çok da pahalı değil gibi. Hangi parfümleri sipariş ettiğini bilmiyorum ama yarın büyük ihtimalle görürüm arkadaşımı ve kokulara bakarım. Umarım içlerinde benim orjinalini bildiğim kokular da olur da bakarım ne kadar benzediğine.

146 Mesaj
17 Şubat 2011; 22:56:43 

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

açık parfüm ucuz iyi hoş ama asla alma derim içine ne koydukları belirsiz ben saçımada sıkardım bende yara yaptı ve saç döktü bıraktım o yüzden. ucuz ve dolma parfüm alırken 2 kere düşünün.

ben bu parfümü kullanıyorum üzerinde başka kokulara dönüşüp kötü kokmuyor fazla ağırda değil.
[]http://www.kozmetikvemoda.com/images/poster/davidoff_coolwater.jpg[/simage]

Saça parfüm sıkılır mı bilader?

6535 Mesaj
17 Şubat 2011; 23:02:33 

quote:

Orijinalden alıntı: geotech

Saça parfüm sıkılır mı bilader?

Orjinalse sıkılır. Hatta en iyi yayılma saçta olur. Özellikle kadınlar saçlarına sıkarlar genelde. Saçınız uzunsa diplerine olmasa da uçlarına veya ortalarına sıkmak parfümü çok kalıcı hale getirir.

238 Mesaj
17 Şubat 2011; 23:07:00 

quote:

Arkadaşıma sordum ama buraya yazmayı unuttum pardon. 3 tane 8ml alınca 5tl oluyormuş ve o şekilde 3x3=9 tane almış ve 15tl tutmuş. Ayrıca 11 tane de 15ml almış. Aldıktan sonra da e-mail atıp aldığınız 8ml olanlardan farklı gelmesini istiyorsanız haber vermeniz lazımmış. Yoksa mesela rochas alırsan 3 tane rochas yolluyorlarmış. Böylece 20 ayrı parfüm almış. Gerçi daha yarın geleceklermiş ama önceden 5 tane parfümünü kullanmıştı buranın ve bende orjinal kullanıyor sanıyordum çünkü kokular baya hoştu. Yarına da 20 tane ayrı parfüm sipariş etmiş işte. Toplamda 237ml yapıyor ve 50 lira falan galiba. Hepsinin farklı parfümler olduğunu düşününce çok da pahalı değil gibi. Hangi parfümleri sipariş ettiğini bilmiyorum ama yarın büyük ihtimalle görürüm arkadaşımı ve kokulara bakarım. Umarım içlerinde benim orjinalini bildiğim kokular da olur da bakarım ne kadar benzediğine.

İnşallah arkadaşım iyi fiyattan almış kokuları denemek gerekiyor ama ve orjinal ile benzerliğine pakmak gerekiyor.

3581 Mesaj
17 Şubat 2011; 23:39:19 

quote:

bildiğin varsa dene özellikle one million aldıysa dene kesin :D zaten belli ürünler var 8 ml de . kesin bildiklerin vardır

876 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:07:36 

Saça parfüm sıkmak alkolden ötürü beyazlatabilir..

tavsiye olarak bvlgari ph

GamerTag : driftist

459 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:16:14 

Burda gizli saç taktiğimi açiklardim ama sakli kalmasini istiyorum

180 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:29:58 

Arkadaşlar orjinale en yakın kokuları hangi firma daha iyi yapıyor size göre ve 8 ml olarak alabileceğimiz nereler var yazabilirmisiniz.

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:43:58 

quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Arkadaşlar orjinale en yakın kokuları hangi firma daha iyi yapıyor size göre ve 8 ml olarak alabileceğimiz nereler var yazabilirmisiniz.

Arkadaşım her firmanın her ürünü iyi diyemeyiz ancak belli ürünleri iyi oluyor.8 ml satan bir tek sansiro var ordan deneyebilirsin.

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:47:10 

İster orjinal olsun ister olmasın ben saç köklerine doğru parfüm sıkmayı doğru bulmuyorum sonuçta kimyasal birleşimler saç derisi ayrıdır daha hassastır.

180 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:48:54 

Ixora da ve bargelloda tavsıye ettıgınız orjınale en yakın kokular nelerdır pekı.

3581 Mesaj
18 Şubat 2011; 3:39:58 

quote:

Arkadaşım her firmanın her ürünü iyi diyemeyiz ancak belli ürünleri iyi oluyor.8 ml satan bir tek sansiro var ordan deneyebilirsin.

ixora da satıo 8 ml. fiyatı da 1.5 tl

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 7:57:14 

quote:

ixora da satıo 8 ml. fiyatı da 1.5 tl

2 ml diye kalmış onlar aklımda sağolasın arkadaşım düzelttiğin için.Parfümüne güvenen firma küçük ml çalışır ürünlerini denettirir kola sıkıp denetme bir çözüm değil bence.Kokular karışıyor yoksa.

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 8:05:41 

quote:

Orijinalden alıntı: hitechh

Ixora da ve bargelloda tavsıye ettıgınız orjınale en yakın kokular nelerdır pekı.

quote:

Benim tavsiyelerim:
1-Givenchy pi=> ixora çok güzel yapmış ağır kışlık koku.. ixora kodu e091 d&p kodu g1
2-Paco Rabbane One million=> ixora,bargello'da beğendim kışlık ve yaz akşamları için ideal ixora kodu e201 bargello kodu 606
3-Tom Ford=> ixorada beğendim kışlık bir koku kodu e235 bargello kodu 676
4-DKNY be delicious=>ixora ve bargelloda denedim d&p de yoktu yaz için ideal ixora kodu e167
5-Armani Black Code=>d&p güzel yapmış gündelik kullanım d&p kodu a13 ixora kodu e163
6-Paco Rabbane Ultraviolet=>ixora d&p güzel yapmış gündelik kullanım e111 ixora kodu d&p kodu u1

337 Mesaj
18 Şubat 2011; 9:10:54 

quote:

Tom Ford E235
Vakko kodu elimde yokmuş
Diesel only the brave E236

Teşekkürler gökhan.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2130 Mesaj
18 Şubat 2011; 9:20:33 

mesajım bulunsun

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 9:56:16 

İxora Ocak 2011 en çok satan erkek parfümleri.

BAY

1 ) E 218 - GLITTER ( İXORA - FOUGERE) instict david beckham

2 )E 208 - CHOCOLATE MAN ( İXORA - ORYANTAL) ixora kendi üretimi

3 ) E 236 - PIN UP ( İXORA - ÇİÇEK) diesel only the brave

4 ) E 201 - COCO MAN ( İXORA - ODUNSU) one million

5 ) E 153 - BOOM ( İXORA - FRUITY) ixora kendi üretimi

6 ) E 188 - DEFI ( İXORA - ORIANTEL / WOODY) black xs

7 ) E 181 - CHEERFUL ( İXORA - FRUITY) escada sunset

8 ) E001 - GLEE ( İXORA - CITRUS) 212 men

9 ) E 202 - BORGO ( İXORA - AROMATİK) diesel fuel for life

10) E 162 - FABEL ( İXORA - CITRUS) jil sander sun man

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 13:14:13 

quote:

Orijinalden alıntı: kartal4c

Teşekkürler gökhan.

rica ederim arkadaşım inşallah kokuları beğenirsin.

565 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:04:08 

forumun hayırlı olsun renkdaş
az önce cacharel gloria yayı değiştirdim nedeni tenimde kaldıkça kokusu pi yi fazlasıyla andırmaya başladı zaten pi vardı bende bir 2. piye benzeyen parfüm gereksiz olacaktı
değiştirdiğim parfüm d.w dan ralph lauren polo blue(E82) oldukça fresh ismi gibi maviyi çağrıştıran bir koku kalıcılığı tende oldukça ii ama koku tene yakın duruyor o bakımdan farkedilirlik ortalama diyebiliyorum tavsiye ederim
polo blue yu ixoradanda denemeyi düşünüyorum ixorada çünkü oldukça başarılı

https://www.flickr.com/photos/97832517@N08/

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:44:17 

Forumumuz desen daha doğru olur arkadaşım hoşgeldin. Tende kaldıkça diğer notalar önplana çıkmaya başlamış demek ki.Bu da iyi bişey aslında kalıcılık olarak da iyiyse aslında sorun yok.Diğer arkadaşlar kullanabilir pi de güzel koku çünkü.Armani Code'u denedin mi Güzel kalıcı koku o da.

3699 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:46:33 

Güzel konu olmuş

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 15:06:26 

quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

forumun hayırlı olsun renkdaş
az önce cacharel gloria yayı değiştirdim nedeni tenimde kaldıkça kokusu pi yi fazlasıyla andırmaya başladı zaten pi vardı bende bir 2. piye benzeyen parfüm gereksiz olacaktı
değiştirdiğim parfüm d.w dan ralph lauren polo blue(E82) oldukça fresh ismi gibi maviyi çağrıştıran bir koku kalıcılığı tende oldukça ii ama koku tene yakın duruyor o bakımdan farkedilirlik ortalama diyebiliyorum tavsiye ederim
polo blue yu ixoradanda denemeyi düşünüyorum ixorada çünkü oldukça başarılı

Bence şu tom fordu al kardeşim kağıda sıktırdım 3-4 gün önce hala kağıtta duruyor için için güzel kokuyor. Bi de kokuların kalıcığından tende durmamasından şikayet ediyorsan roll-on larını da alabilirsin tene onları sürersin kokuları kıyafete sıkarsın.Örneğin one million da bu çok mantıklı roll on 50 lira orjinali üstüne de 4 fıs sıkarsın seni gün boyu götürür.Roll on daha kalıcı bence tende.

565 Mesaj
18 Şubat 2011; 16:35:19 

quote:

Bence şu tom fordu al kardeşim kağıda sıktırdım 3-4 gün önce hala kağıtta duruyor için için güzel kokuyor. Bi de kokuların kalıcığından tende durmamasından şikayet ediyorsan roll-on larını da alabilirsin tene onları sürersin kokuları kıyafete sıkarsın.Örneğin one million da bu çok mantıklı roll on 50 lira orjinali üstüne de 4 fıs sıkarsın seni gün boyu götürür.Roll on daha kalıcı bence tende.

roll on evet daha kalıcı
ixoradaki tom ford extreme den bahsediyorsun zannederim, diğer tom fordu almam armani code a bir hayli benziyor ve ben çoğunluğun aksine armani code u pek beğenmiyorum orjinalini koklamadım ama bu bahsettiğim sadece dp deki code için geçerli
tom ford extreme i bi kere daha denemekte fayda var o zaman
bendende sana bir öneri polo blue d.w daki oldukça ii ixorada büyük ihtimal çok güzel yapmıştır

238 Mesaj
18 Şubat 2011; 16:46:07 

quote:

roll on evet daha kalıcı
ixoradaki tom ford extreme den bahsediyorsun zannederim, diğer tom fordu almam armani code a bir hayli benziyor ve ben çoğunluğun aksine armani code u pek beğenmiyorum orjinalini koklamadım ama bu bahsettiğim sadece dp deki code için geçerli
tom ford extreme i bi kere daha denemekte fayda var o zaman
bendende sana bir öneri polo blue d.w daki oldukça ii ixorada büyük ihtimal çok güzel yapmıştır

Orjinali güzel bir koku arkadaşım d&p de bir deneme şansım olmadı gelen müşteriye resmen 2-3 deneme şansı veriyorlar yolum düşerse deniyecem inşallah. ixora'da birebir diyemem code için biraz turunçgili ağır basmış gibi geldi.Tom ford'u alabiliyorsan diğer parfümün yanında al pişman olmazsın.Code'un kendine has bir ağırlığı var gündelik kullanım için mükemmel.

2308 Mesaj
19 Şubat 2011; 0:39:51 

takip

3581 Mesaj
19 Şubat 2011; 9:03:16 

Britney spears parfumlerini hic denediniz mi . Bayanlar icin ama cok cok harika kokulari var.gokhan midnight fantasy ve curious basta olmak uzere britney nin parfumlerini bi ara denesene bunlari. Baylar kullanabilir mi bence dediklerim uygun gibi

238 Mesaj
19 Şubat 2011; 9:16:28 

quote:

Britney spears parfumlerini hic denediniz mi . Bayanlar icin ama cok cok harika kokulari var.gokhan midnight fantasy ve curious basta olmak uzere britney nin parfumlerini bi ara denesene bunlari. Baylar kullanabilir mi bence dediklerim uygun gibi

Arkadaşım denedim daha doğrusu kız arkadaşımla denedik onda denediğimizden midir nedir öyle erkeksi gelmedi ha tabi öyle aman aman bayanımsı da değildi unisex geldi bana. Bi de şöyle bir durum var tamam bayan parfümü olabilir gidebilir de erkeğe çevrenden insanlar sorduğu zaman adını şöyle bir erkek parfümü ismi vermek isteriz.

Çiçekli şekerli vanilya kokuları bayanlara yakıştırıyorum.
Eğer kız arkadaşınıza parfüm almak istiyorsa ve şekerli kokulardan hoşlanıyorsa calvin clein euphoria çiçek şeker karışıktır ve kalıcıdır.
Ve de escada magnetism. Escada magnetism'i david walkerda birebir yapmışlar.

565 Mesaj
19 Şubat 2011; 11:46:21 

tom ford extreme basenotes da unisex koku olarak geçiyor ama daha çok erkeğe giden bir koku
bugün fırsatım olursa ixoradan bvlgari pour homme a bakmayı düşünüyorum david walkerdaki bph çok güzel ama ne yazık ki kalıcılık konusunda oldukça fazla sıkıntısı var o bakımdan birde ixoradan denemeyi düşünüyorum

238 Mesaj
19 Şubat 2011; 12:07:12 

quote:

tom ford extreme basenotes da unisex koku olarak geçiyor ama daha çok erkeğe giden bir koku
bugün fırsatım olursa ixoradan bvlgari pour homme a bakmayı düşünüyorum david walkerdaki bph çok güzel ama ne yazık ki kalıcılık konusunda oldukça fazla sıkıntısı var o bakımdan birde ixoradan denemeyi düşünüyorum

Tom Ford for Men extreme olarak geçiyor arkadaşım koku yanlışın var
http://www.derinmor.com...d197__VV-T037010000.htm

565 Mesaj
19 Şubat 2011; 12:24:15 

quote:

Tom Ford for Men extreme olarak geçiyor arkadaşım koku yanlışın var
http://www.derinmor.com...d197__VV-T037010000.htm

www.basenotes.net parfüm incelemeleri veren bir site burda unisex olarak gözüküyor
az önce ixoradaydım tom ford extreme yorumum: kokusu yeşil dunlop u andırıyor ama dunlop daha freshken tom ford da odunsu notalar daha hakim diyebilirim başarılı bir koku ama mükemmel değil
bvlgari pour homme ada baktım ixora her zaman ki gibi mükemmel bir iş çıkarmış kokuyu çok beğendim orjinaline çok yakın tavsiye ederim

238 Mesaj