Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.638
Cevap
326
Favori
1.615.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İxora'dan beleş numuneleri kendimce çok kısa şekide yorumlayayım. Verdiğim puanlar orjinalliğine yakınlığı-bana göre kokunun güzelliği-tahminen insanların sevip sevmeyeceği şeklinde 3 kritere göre.

Aqua Di Gio E008: Orjinali kadar iyi değil tabi ama kalıcclığı orjinali kadar var. Farkedilirlik baya düşük. Kimse mükemmel kokuyorsun demez ama kötü koktuğunu düşünen de çıkmaz. Sana puanım 6/10 kanka.

Hugo Boss - Boss Bottled E016: Bunun açığını hepsi iyi yapıyor. Taklit edilmesi çok zor olmayan ve çok da özel olmayan bir koku zaten. Orjinal kokusuna ve kalıcılığına çok yakın. Farkedilirlik iyi. Çok klasikleştiği için insanlar çok beğenmeyebilir ama orjinalliğine yakınlığından dolayı 7.5/10

DKNY E034: Turunçgil ağırlıklı yazsa da benim burnuma gelen koku basit yeşillik kokuları. Çok basit bir koku. Değişik notalar yok zaten ve hep tekdüze devam ediyor kokusu. Kalıcılık iyi ama farkedilirlik düşük. Yİne çok beğenen çıkmaz ama kimse iğrenç de demez. 5/10

Joop Homme E068: Orjinalini denemiştim ama pek hatırlamıyorum. Zaten hatırlanması gereken bir kokusu da yok çünkü bu kokuyu beğenen çok az kişi var. İxora'nın yaptığı iğrenç değil ama hiç beğenilecek bir koku değil. Farkedilirlik ve kalıcılık çok iyi. Orjinaline yakın olabilir ama kokundan dolayı anca 3/10

CK One E084: Orjinalini bilmiyorum. Unisex olarak geçse de kızlara pek gitmez. Kalıcılık düşük, farkedilirlik düşük. Genel olarak di gio le aynı düşüncelere sahibim. 6/10

Lacoste Essential E171: Orjinaline de sahibim ve ixora resmen yapmış. Yalnız koku ne tende ne de kıyafette tutunamadığı için orjinali gibi kokmasının pek anlamı yok. Sabah 9 akşam 6 gibi bir aralıkta üstümde kalsın ve farkedilsin istesem her seferinde en az 5 fıs olmak üzere 4 kere falan tazelemem lazım sanırım. Bu durum aslında diğerleri için de geçerli ama bu kokuyu orjinaline çok çok benzettikleri için kullanabilirdim de o yüzden söylüyorum. Kalıcıklık düşük ve farkedilirlik de düşük. Orjinali bu konuda çok daha iyi. Puanım koku orjinaline yakın olduğu için 8/10

Diesel Only The Brave E236: Bu kokudan beklentim vardı ama olmadı yine. Aslında koku kesinlikle kötü değil ama güzel de değil. Yani özel hiçbir yanı yok. Hugo Boss - Boss'un daha az konsantre hali gibi. Koku olarak benziyor ona. Daha fresh olduğu için kalıcılık düşük ve farkedilirlik orta. Koku olarak dediğim gibi kötü değil ama alacağınız bir adidas,dunlop,slazenger,tiara's gibi ucuz parfümler bile daha kaliteli bir his verir. Yani kısacası olmamış. 5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 28 Şubat 2011; 19:37:11 >

• Awesome yorumlar için sağol kardeşim ixora'nın kendisini geliştirmesi konusunda seninle hemfikiriz zannımca tamam kokuyu yaptık deyip kenarlarına çekilmemeliler geliştirmeliler notaları daha iyi yakalamalılar only the brave'i bargello bir numara yapmış kokuyu hakkaten yakalamış ben kendim kullanıyorum. Firmalar kendilerine güveniyorsa daha çok farklı çeşitte daha çok tester yapmalılar ki insanlar kıyaslıyabilsinler açık parfümeride amaç orjinalliği yakalıyabilmek ve kalıcığı tutturabilmek
  • arkadaşlar bu parfümü kullannan var mı GUERLAIN VETİVER EDT

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI
  • Şekerli koku arayanlar çok hafif vişnemsi kokan yeni çıkan bir parfüm denemenizi tavsiye ederim.
    Caroline Herrera CH
  • hmm denemek lazım :D ama ben parfğmümü artık sabitleştirmek istiyorum ya :( hergün bişi sıkıoum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight7Cydonia

arkadaşlar bana orjinal şekerli değil hafif ama etkileyici ve kalıcı bir koku önerirmisiniz

Armani he,armani mania,davidoff echo,tom ford bunları dener misin arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

hmm denemek lazım :D ama ben parfğmümü artık sabitleştirmek istiyorum ya :( hergün bişi sıkıoum :D

O da kötü bence tamam daha iyi güzeli arıyoruz da insan senin kullandığı parfümü denediği zaman hıı edizin parfümünden demeli parfüm ismi direkt seni çağrıştırmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

hmm denemek lazım :D ama ben parfğmümü artık sabitleştirmek istiyorum ya :( hergün bişi sıkıoum :D

O da kötü bence tamam daha iyi güzeli arıyoruz da insan senin kullandığı parfümü denediği zaman hıı edizin parfümünden demeli parfüm ismi direkt seni çağrıştırmalı.

bencede black xs i çok beğeniourum. ixoradakini de beniodum ama dp deki resmen orjinali olmuş. ivoradaki çok şekerliymiş onu alıp belli bi süre kullanabilirim
  • david walker da en çok satılan parfüm erkeklerde william baraccoymuş sadece d.w ın ürettiği bir koku başka yerde bulunmuyor

geçen sene kullanmıştım aldığım tepkiler çok olumluydu

şu ana kadar kullandığım bütün parfümler içinde kalıcılık olarak ilk 5 te yeri değişmez oldukça kalıcı ve farkedilir bir koku

vanilya kokusundan hoşlanan arkadaşlar kesinlikle baksınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

david walker da en çok satılan parfüm erkeklerde william baraccoymuş sadece d.w ın ürettiği bir koku başka yerde bulunmuyor

şu ana kadar kullandığım bütün parfümler içinde kalıcılık olarak ilk 5 te yeri değişmez oldukça kalıcı ve farkedilir bir koku

david walker'ın üreticisi firma da bu isimleri nerden buluyorsa beni benden alıyor fazla ingiliz filmi izlemişler herhalde
    Blue Jeans üzerine farkedilir ve kalıcı bir koku daha ben bilmiyorum. ama herkes beğenir mi orasını bilemem.
    Orjinali vimjoda pazarlandda 50-60tl arası

• quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

david walker da en çok satılan parfüm erkeklerde william baraccoymuş sadece d.w ın ürettiği bir koku başka yerde bulunmuyor

david walker'ın üreticisi firma da bu isimleri nerden buluyorsa beni benden alıyor fazla ingiliz filmi izlemişler herhalde
    Blue Jeans üzerine farkedilir ve kalıcı bir koku daha ben bilmiyorum. ama herkes beğenir mi orasını bilemem.
    Orjinali vimjoda pazarlandda 50-60tl arası

doğru çok yabancı film izliolar zannederim

blue jeans gerçekten dediğin gibi çok kalıcı ve farkedilir bir koku bencede, ama genele hitap edecek bir koku diil beğenmeyende çıkacaktır

• Black point diye bir yerden one million almıştım. koku güzeldi şimdi orjinalini aldım ama sanki orjinalinin fark edilirliği biraz daha az gibi geldi bana . Neyse ben set olarak 100ml parfum+150ml deo 135 tlye aldım hızlıaldan.
    Birde hugo boss -hugo aldım hbden. Parfum ısındıkça kokuyor yaz kokusu aslında. çok kalıcı gelmedi bana. Arkadaşımda kullandı oda kalıcılığını pek beğenmedi. Ama hb'deki bütün yorumlar çok kalıcı çok kalıcı diye. ben anlamadım benim kalıcılık anlayışımda mı bir gariplik var acaba.
  • Dostlar bu siteyi nasıl bilirsiniz? Alışveriş yapan var mı? Bu fiyatlara ürünlerin orjinal olması imkansız gibi, yinede tecrübesi olan arkadaşlara danışayım dedim.

http://www.parfumeridepo.com/index.php?route=common/home
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Dostlar bu siteyi nasıl bilirsiniz? Alışveriş yapan var mı? Bu fiyatlara ürünlerin orjinal olması imkansız gibi, yinede tecrübesi olan arkadaşlara danışayım dedim.

http://www.parfumeridepo.com/index.php?route=common/home

Arkadaşım o fiyata parfümün imkanı yok daha doğrusu orjinal olmasının imkanı yok forumda bir arkadaşta satıyor 15 tl aynı parfümdür büyük ihtimal 40 tl vereceğine ondan al çekoslavakya malı olduğunu söylemişti ki onlar da öyledir.
    O siteden alışverişim olmadı yurtdışından alsan o parfümü yine o fiyata alamazsın minumum 80 85 tl ye alırsın ona da indirimine denk gelmelisin burdaki 160 tl lik parfümü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Plan-M

Black point diye bir yerden one million almıştım. koku güzeldi şimdi orjinalini aldım ama sanki orjinalinin fark edilirliği biraz daha az gibi geldi bana . Neyse ben set olarak 100ml parfum+150ml deo 135 tlye aldım hızlıaldan.
    Birde hugo boss -hugo aldım hbden. Parfum ısındıkça kokuyor yaz kokusu aslında. çok kalıcı gelmedi bana. Arkadaşımda kullandı oda kalıcılığını pek beğenmedi. Ama hb'deki bütün yorumlar çok kalıcı çok kalıcı diye. ben anlamadım benim kalıcılık anlayışımda mı bir gariplik var acaba.

Arkadaşım one million'ın roll-on unu da alsan iyi yaparsın. açık parfümeride bazen esans oranı daha yüksek olabiliyor.fiyat olarak iyi fiyat.
    Teninde kalıcılık göstermemiş olabilir yağlı tenlerde parfümler daha kalıcı olabiliyor.Bir diğer olasılık da kokuya burnun alışabilir kardeşim parfümü sıktığın yerlerde önemli kan dolaşımının hızlı olduğu yerlere sıksan daha çok kalıcılığı yakalarsın.
    Hugo Boss'un orjinalini ben de kullandım fresh bir kokudur yazlık boynuna bileğine göğüs bölgesine tenine sıksan kalıcılık daha etkisini gösterir.Fresh kokular öyle kıyafette kalıcı değil pek.

• Hediye olarak 1 million geldi. Her ne kadar kokusuna bayılmasam da şimdi hoşuma gitti diyebilirim. Hem arkadaşlarım aldığı için satmak pek hoş durmaz Ixora'dakinden falan daha iyi diyebilirim kesinlikle. Tabi ixora yine de çok iyi iş çıkarmış tebrikler. Yalnız tipi çok süper ya parıl parıl
  • ixora dan 25 tane kalem parfüm aldım. :D hayırlı olsun. gelince tek tek yorumlarını yazarım. hermes , chic ve bvlgrai extereme ve obsession yokmuş :( üzüldüm onları deneyemicem. Fiyatları 1.5 tl ama artırabilirlermiş haberiniz olsun denemek isteyenler elini çabuk tutsun.

bu arada şifremi verdim buraya ama bazı arkadaşlar siparişleri oluşturup oluşturup ödeme yapmıyorlarmış. bu konuda bi uyarı aldım. o kişilerin isimlerini de vericekler bana. aman dikkat edin benimde başımı yakmayın :D
  • quote:

ixora dan 25 tane kalem parfüm aldım. :D hayırlı olsun. gelince tek tek yorumlarını yazarım. hermes , chic ve bvlgrai extereme ve obsession yokmuş :( üzüldüm onları deneyemicem. Fiyatları 1.5 tl ama artırabilirlermiş haberiniz olsun denemek isteyenler elini çabuk tutsun.

bu arada şifremi verdim buraya ama bazı arkadaşlar siparişleri oluşturup oluşturup ödeme yapmıyorlarmış. bu konuda bi uyarı aldım. o kişilerin isimlerini de vericekler bana. aman dikkat edin benimde başımı yakmayın :D

Siparişten vazgeçebilirler bundan doğal bişey yok ki. Yorumlarını bekliyorum sabırsızlıkla arkadaşım hepsini birden deneme de sakın.Ben de aynı şekilde bargellodan almayı düşünüyorum.
  • Ultraviolet 100ml orijinal parfüm var. Bu parfümden almayı düşünenler PM atsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

Ultraviolet 100ml orijinal parfüm var. Bu parfümden almayı düşünenler PM atsın

2.elde daha rahat satarsın bence.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.