Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (976. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.638
Cevap
326
Favori
1.615.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: Ragnaroll

Aşırı takıntı yaptığım bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. Cacharel mağazalarına sıkılan bir koku var, bir kaç mağazada kullanıyor bu kokuyu. Bunun adını bilen koku uzmanları var mıdır acaba?

Mutlaka bulmam lazım...

Bunu ben de accayiaccayip merak efiyorum

Genelde Cacharel Pour Homme sıkıyorlar, bazen de Amor Pour Homme. Cacharel Pour homme maskulen eski kafa klas bir kokudur tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: napoleon07

Eylül ayı için 2 parfüm arasında kaldım kullanıcı yorumu alabilir miyim ?

-Kalıcılık
    -Koku
    -Farkedilirlik

bunlar önemli

1-) La nuit de L'homme
    2-) Carolina Herrera CH Men

http://www.hizlial.com/carolina-herrera-ch-men-edt-100ml-erkek-parfumu/10014030
    http://www.hizlial.com/yves-saint-laurent-la-nuit-de-lhomme-edt-100ml-10ml-50ml-ar-erkek-parfum-set/10543496

-Kalıcılık: İki parfümde kalıcılık olarak vasatın bir tık üstündeler. Tercihim La Nuit olurdu.

-Farkedilirlik: Ch Men sönük bir parfüm, La nuit çok daha farkedilir.

-Koku: Göreceli bir kavram haliyle ama şeker+menekşe kokusu olan bol tatlı Ch Men yerine ( menekşe kokusundan hazzetmem), yine tatlımsı olan kakule+lavanta kokusunu tercih ederim.

Benim kişisel tercihim La Nuit olurdu.

• akino A kullanıcısına yanıt
    Seyahat icin '' atomizer '' hediye la nuit ile birlikte. O açıdan da daha tercih edilesi. Boynerde denedim bugun ch men ve the one vardi onlari denedim. La nuit yoktu.ch men koku olarak hoş ama farkedilmiyo yani koluma tek fıs yaptim öyle yururken falan koku hic gelmedi burnuma. Farkedilirlik onemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce trendyol sitesinden 2 parfüm aldık.Bakalım nasıl çıkacak ?

Daha önce 1 kere mizu 2 kere markafoni tercih ettim sıkıntı çıkmadı parfümler orjinal.Trendyol da aynı şirketler.Bir iş çıkacağını sanmıyorum

İlk kullanacağım parfümler olacak.Daha önce bunları kullanmamıştım.

Calvin Klein O.Night "bunu çok merak ediyorum ne zamandır almak istiyordum"
    Givenchy İnsense "Cool water gibi çıkmasın da yeter "

Şu aradalar Cerutti 1881 kullanıyorum bahar da iyi gidiyor idi ama yaz gelince biraz ağır kaçıyor sanki.

Kış gelince de kısmetse Yves Saint Laurent denemeleri yapacağım.."Pahalı o yuzden denemeden almam "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 1 Temmuz 2015; 11:10:45 >

• merhaba arkadaşlar 2 parfüm arasında kaldım, sizce hangisini almalıyım.

Armani Code
    paco rabanne invictus

günlük kullanım için. kumral , buğday tenliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnLimiteD. -- 1 Temmuz 2015; 18:54:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Az önce trendyol sitesinden 2 parfüm aldık.Bakalım nasıl çıkacak ?

Daha önce 1 kere mizu 2 kere markafoni tercih ettim sıkıntı çıkmadı parfümler orjinal.Trendyol da aynı şirketler.Bir iş çıkacağını sanmıyorum

Şu aradalar Cerutti 1881 kullanıyorum bahar da iyi gidiyor idi ama yaz gelince biraz ağır kaçıyor sanki.

Kış gelince de kısmetse Yves Saint Laurent denemeleri yapacağım.."Pahalı o yuzden denemeden almam "

obession night yorumunu alabilirmiyim gelince bende çok merak ediyorum :)

• Trendyol parfümler geldi.

Givenchy jelatin üzerinde Teha kozmetik yazmakta.Givenchy sorgulattığımda bir sitede 2009 çıkıyor diğer sitede 2013 çıkıyor.
    Calvin Klein üzerinde de Temco kozmetik yazmakta.CK sorgulattığımda 2014 çıkıyor.

Ne iş bilemedim

Aha !! Şimdi dikkat ettim de Calvin klein parfüm çok çok az boşluk var.Yani kullanılmış sanki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 6 Temmuz 2015; 11:07:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ün!em

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Az önce trendyol sitesinden 2 parfüm aldık.Bakalım nasıl çıkacak ?

obession night yorumunu alabilirmiyim gelince bende çok merak ediyorum :)

Kullanmaya başladıktan sonra yorumu yazarım

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Yves Saint Laurent kouros (classic)

• Denedigim parfumler (orjinal ve acik karisik) Bölüm 1:

Le Male : Orjinalini kullandim. Vanilya ve nanenin sentezi. Koku guzelligi baya iyi ama fazla feminen, unisex bir koku.Sadece kis ayinda kullanilabilir. Benim ilk tercihlerimden birisi degil.

One Million : Orjinalini, dp ve bargellodakini kullandim. Dp yapamamis, sadece andiriyor. Bargello cok saglam tutturmus.O kadar iyiki orjinal almaktan vazgectim. Bargellodan devam ediyorum. Kis ve serin bahar gunlerinin bir numarasi benim icin. Koku guzelligi ve farkedilirlik ust duzeyde. Koku karsisinda eriyip giden, parfumumu soran, koklamaya gelen kizlar oluyor.Her zaman waauuw etkisi yapar karsi cinste.Tek dezavantaji etrafta cok tercih edilen bir koku olmasi.

Lacoste Red : Orjinalini ve dp dekini denedim. cok kotuler.ahsabimsi, mobilyamsi kokuyorlar.ahsap ne alaka demeyin, koklayin anlarsiniz.Loris te denedim en son o ahsap hissi bunda cok azdi, kullanilabilir buldum.Bahar aylarina ve yaza gidecek bir parfum.Tercihim degil.

Diesel - Fuel For Life : Cok karakterli bir koku. Anason mukemmel kullanilmis, rakiyi andiriyor koku. Ama raki kokusundan tiksinen beni bu parfum kendisine asik etmistir.Kıs ve bahar aylari icin cok iyi bir secim olur. Cok ilginc birsey soyleyecegim. Hem orjinalini, hem de san siro ve loristekini kullandim. ve orjinalini onermiyorum. Orjinali mukemmel bir acilisa sahip olsa da sizi belli bir noktadan sonra biktirip, bas agrisi yapiyor. Loristeki orjinaline yaklasmis ama yeterince degil. San siro ise parfumu cok iyi benzetmis, ve orjinalindeki rahatsiz ediciligi torpulemis. Sansiro dan kullanirken begenmeyen kiz cikmadi. Baya iltifat aldim. Hatta bir kiz arkadasim gitti kendisine aldi bundan, şok oldum. Aman ha buradan parfumun unisex oldugu sonucu cikmasin, hosuna gittigi icin aldi. Tavsiye ederim.

Armani Aqua Di Gio : Ferah ve guzel bir koku olmasina ragmen asla size kalite hissiyati vermez. sebebi malesef kokusunun limon kolonyasini andirmasidir. Kizlar genelde seviyolar ama ben pek tutmuyorum. Yazlik bir parfum.

Antonio Banderas - Blue Seduction: Butcen kisitli ama yazin guzel mi kokmak istiyosun? git 55 tl ver bunun setini al, yaninda tras losyonu da hediye. Bircok pahali yaz parfumune tas cikartacak kadar guzel kokar. Fiyat performans olarak ust duzeydedir. Kaliciligi ve farkedilirligi ortalama seviyede ve di gio dan bu anlamda kat kat ustundur.Yazin ara sira kullanirim.

Antonio Banderas - black seduction : blue versiyonunu andirmakla beraber kislik bir kokudur sicaga gelmez, blue nun tütsülü ve yogun hali diyebilirim. Tenimdeki halini pek tutmadim.bogdu beni. Ama kazaginiza sıkın, cok tatli kokar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun1984 -- 12 Temmuz 2015; 14:04:33 >

• Bolum 2:

Jil Sander Sun Men : Kullananlarin yillarca birakamadgi ve cok ovgu alan yazlik bir parfum. Ama ben inanilmaz ten uyumsuzluklari yasiyorum. Orjinalini denedim yok, dpde denedim yok, kokmuyor benim tenimde parfum. Bir arkadasim kullaniyor bunu, onda muthis kokuyor.Boyle olunca bir kalemde sildim tabi. Denemeden kor alis yapmayin, uzulebilirsiniz. Cok nazli ve ten seciyor haberiniz olsun.

Gucci - Guilty : Bu parfumde afrika portakali kullanilmis, koku guzelligi ust duzeyde gercekten. buyuleyici. ama kalicilik ortalamayken farkedilirlik vasatin bile altinda. Bu anlamda tavsiye edemiyorum. Bu kokmayan haliyle kisin gitmez, bahara ve yaza gidebilir.Bu parfumun intense (yogun) versiyonu var. Onu acilen denemem lazim. Cunku farkedilirlik duzeyi yukseltilmis diyorlar.Eger oyleyse benim degisilmezlerimden birisi olur.

Dior Homme : Dunyaca unlu olmasi, kullanici kitlesinin fazla olmasi beni ilgilendirmiyor. Begenene saygi duyarim ama ben asla kullanmam. Dupeduz ruj kokusu. Kendinizi farkli hissedersiniz, ama bu iyi yonde mi kotu yonde mi olur bilemem. Fazlasiyla feminen bir tavri oldugunu soylememe gerek yok sanirim.
    Farkedilirlik ve kalicik degerleri iyi. Kislik bir koku.

Joop Homme : Cok eski ve bilindik bir koku. bunu sıkıp bir davete katilsaniz, herkesin parfum kokusu nakavt olur, sizinki dikkat ceker.Ama bunlari iyi anlamda soylemiyorum. Koku inanilmaz bayik.Cok ender anlarda hosunuza gidebilirken, genelde sevmiyorsunuz.Parfum sizin karsiniza gecip, ya sev ya terket diyor resmen.
    Kalicililik ve farkedilirlik inanilmaz derecede fazla.Kis aylarinda asiri soguk havalarda kullanima uygun. Ben tavsiye etmem.

Kenzo Pour Homme : Deniz temali parfumlerin atalarindan birisi. objektif yorum yapamam, deniz temali parfumleri nedense sevemiyorum. Acilisi cok guzel ama bir bes dakika sonra asil yuzunu gosteriyor ve cok yapay ve plastigimsi kokuyor. Kalicilik ve farkedilirligi bir yaz parfumu icin iyi, bu anlamda yine deniz temali ve populer bir koku olan bvlgari aqva dan daha yuksek degerlere sahip.

Versace Eros: Orjinali var bende.Yeni yeni piyasa olmaya ve acik parfumculere dusmeye baslayan bir parfum. Kislik denilse de bahar aylarinda da kullanilabilir. Le Male daki nane - vanilya kombinasyonuna burada da rastliyoruz. Biraz ilham almis sanki. Ama Le Male den biraz daha sicak ve sevimli bir yapisi var. Koku duz bir cizgide ilerleyip size ust duzeyde kalite hissiyati sunmasa da hosunuza gitmeyi basariyor, snf snf bileginizi koklar durursunuz. Tavsiye ederim. Karsi cinsten olumlu tepkiler alirsiniz.

Invictus : Paco Rabanne bana one millionla zirveyi gosterdigi icin, sonradan piyasaya surdugu invictus baya siradan geldi. Sekerli bir parfum olup yaza gidebilecek ender kokulardandir kendisi. Cunku sucul bir yonu de var.Bayginlik vermez. Greyfurtun kullanimini sevdim. Ama koku sizde heyecan yaratmiyor ve mudavim kazanmaya calismiyor, belli bir sureden sonra baska bir parfume yonelmeniz olasi gorunuyor.Kaliciligi ve farkedilirligi bir yaz parfumune gore gercekten iyi. yaz dedigime bakmayin, aslinda cok soguk kis gunleri haric her mevsime gider.Orjinali ve loristekini denedim. yani pahali bir parfum beni asar diyosaniz loristekini alin. isinizi gorur.

Tom Ford - Black Orchid : Orjinalini bikac kere denedim, kaliciligi Jooptan birazcik fazla, farkedilirligi Jooptan baya dusuk bir parfum. Tene sinip bekliyor.. Siz buram buram koktugunuzu saniyosunuz. Ama sadece kendinize ve cok yakinlarinizda olan insanlara kokuyosunuz. Koku guzelligi ise Joppu bile arattiracak cinsten bana gore. Aslinda bu da ya sev ya terket kokusu. Begenenler vazgecemiyor, begenmeyenler ise 40 yillik arkadaslari kullanmaya baslayinca arkadasligi sonlandiriyor, ben uste para verseler sikmam bu kokuyu kendime.Bir de kadin parfumunden evrilmis, fazlasiyla feminen bir tavri var bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun1984 -- 12 Temmuz 2015; 14:01:25 >

• ARkadaşlar parfümerilerde parfüm markaalarının "ürünlerimizi buradan güvenle alabilirisinz" etiketleirini sorun arayın. En garanti yöntem bu.
  • UnLimiteD. kullanıcısına yanıt
    Armani code al invictus şişe tasarımı dısında boş bir parfüm

• Bolum 3

Ck Obsession : Bu parfum Aqua di gio nun bahtsizligina benzer bir durum yasiyor. Di gio, kolonya icat edilmeseydi inanilmaz ragbet gorurdu. Obsession ise haci yagi denen sey hic olmasaydi populer bir parfum olurdu. Yogun, kislik, kalici ve farkedilir bir koku. haci yagi effecte sahip olusu 1 dakika icinde parfumden sogumaniza neden oluyor.

Diesel - Only the brave : Yine ten problemi yasadigim bir parfum. Evet tenimde kaliyor ve farkedilir ama tenime yakismiyor. Kokusunu sevmeme ragmen kullanmayacagim. Bu anlamda denemeden almamak lazim soyleyeyim.

Kenzo L'eaupar : Parfumde deniz temasini sevmememe ragmen ust duzey ve cekici bir koku kalitesi oldgunu soylemeliyim.Her deniz temali parfum gibi sentetik yapida olsa da atasi kenzo pour homme gibi koseli notalara sahip degil. genel begeniye fazlasiyla hitap ediyor. Bu parfumun kaybettigi yer kalici ve farkedilir olmamasi. bu yuzden tavsiye edemeyecegim.Tamam yaz parfumlerinden uzun sureli performans beklememek lazim ama gercekten her guzel sey gibi kisa surede kaybolup gidiyor teninizde.

Spicebomb : Yeni bir parfum. Henuz ele ayaga dusmedi. Gelgelelim size farkli bir deneyim de sunmuyor. One million, rochas ve versace erosu karistirin. ortaya bu cikar. Yine de rochas in birkac tik ilerisinde oldgunu soyleyebilirm. Sirin bir koku, erkeksi durusu yok, sevimli sevimli takilirsiniz kis aylarinda.

Kouros : Yine ya sev ya terket kokusu. Bana joop homme u andirmadi degil. Cok yogun kislik bir koku. Sert, maskulen. bu tarz sevenler deneyebilirler. Ben sevmedim.

Ck Euphoria : Cok az kisinin kotu diyebilecegi ama ancak parfum deneyimi ust duzey olmayan arkadaslarin begenebilecegi bir koku. Karakteri yok.Market parfumu gibi. Bir haftada sikilinacak bir parfum bence. ustune ustluk kaliciligi ve farkedilirligi de vasatin altinda. Yazin dusunebilir. Ben donup bakmam buna acikcasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun1984 -- 12 Temmuz 2015; 13:45:22 >

• kuzgun1984 kullanıcısına yanıt
    Üstad, Dolce Gabbana , Tom Ford'un diğer modelleri, dior intense, Hermes, Issey Miyake hakkında bilgin var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Üstad, Dolce Gabbana , Tom Ford'un diğer modelleri, dior intense, Hermes, Issey Miyake hakkında bilgin var mı?

dostum cok fazla bilgim yok ama denemisligim var bazilarini.
    Tom Ford'un Black Orchid'ini deneyip begenmeyen biri olarak Velvet Orchid'i bir arkadasima alirken test etme imkani buldum. Cok net bisekilde soyleyebilirimki koseli ve sert olan black orchid in yumusatilmis hali. yumusatilmis hali derken aslinda yine yumusak degil aslinda ama black orchide gore oyle.ama bu yumusama benim hosuma gitmedi. hatta unisex yonu daha fazla on plana cikmis. bir erkek parfumunde "Gül" bu kadar aktif rol oynamamali bence. one millionda da gul var mesela ama orada kaliciligi artirmak icin kullanmislar diye dusunuyorum, koku unsuru olarak degil.neyse.. biz arkadasa velvet orchid i alirken 4 tane iranli geldi tom fordun tobacco vanille ini aceleyle aldilar kutu kutu ve gittiler. digerlerini sevmedgim icin onu da merak edip koklamadim,insanlar tom fordda ne buluyolar anlamiyorum.hadi diyelim ben tom forda gercekten haksizlik ediyorum ama en azindan sunu kabul etmek gerek. bu parfum asla genel begeniye uymuyor. begenenler cok begeniyor. digerleri nefret ediyor.
    dior intense i de dior homme ile es zamanli denemistim. bana dior homme daha net ve karakterli geldi. intense versiyonunda kaliciligi artirmak icin neler kullanildgi bilmiyorum ama dior homme un koku netligi ve guzelligi biraz golgelenmis.ikisi de benim tercihim degil aslinda.bu koku olgun kadinlari daha cok cezbediyor.
    dolge gabbana the one i denemistim. turuncgilli,modern,yazlik guzel bir koku ama farkedilirligi cok iyi degil.orjinalinden bahsediyorum tabi. yalniz sunu soyleyim.dp bunu biraz daha iyi yapmis.daha farkedilir.ama tabi her acik parfumde oldugu gibi nota falan bekleme. one in canli baslangicina sahip,tenden ayrilana kadar ayni kaliyor.
    issey miyakeyi yillar once denemistim. ama hatirlamiyorum. demekki iz birakan bir parfum deilmis :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzgun1984 -- 13 Temmuz 2015; 13:55:07 >

• ARMANİ CODE İCE yorum yapar mısınız arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdilek

Merhaba arkadaşlar, İxora Warrior isimli bir parfüm çıkarmış. Yurtdışındaki önemli "burun"larla çalışmışlar. 125ml ve 99TL ama Gölcük mağazası tanıtım amaçlı 70TL'den satıyorlar. 1 hafta boyunca bu fiyat devam edecekmiş. Parfümü denemek için hem tenime hemde kıyafetime sıkmak istedim. Ten ile kıyafette birbirinden çok farklı duruyorlar. Kıyafetteki yansımasını hem ben hemde çevremdekiler çok beğendi :) Yürürken parfümün benimle gelmesi çok hoşuma gitti :) Daha önce Terre Hermes kullanıyordum ama havaların ısınmasıyla bu yeni kokuyu deneyeceğim gibi . Tester'ı ile denemenizi tavsiye ediyorum ;)

Kalıcılığı nasıl ? Birde İxora Gladiatör var onu da övüyorlar.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Gladiator'un kokusu çok hoş keza Warrior'un da. Bana kalırsa kokuları teninize ve kıyafetinize sıkmalarını rica edin ve deneyin. Kalıcılıklarından bayağı bir memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdilek

Gladiator'un kokusu çok hoş keza Warrior'un da. Bana kalırsa kokuları teninize ve kıyafetinize sıkmalarını rica edin ve deneyin. Kalıcılıklarından bayağı bir memnunum.

99 lira warrior bana pahalı geldi hocam. Ama 50 TL gladiator almayı düşünüyorum. Siz kullanıyormusunuz, önerirmisiniz ?

50 liraya daha iyisini bulamam heralde

• 
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.