Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (940. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.633
Cevap
324
Favori
1.614.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ürünü perşembe günü alacağım kargodan gelince yazarım ne çıkacağını, az önce müşteri hizmetlerine de mesaj attım olayla ilgili, bakalım ne cevap verecekler?
  • arkadaşlar merhaba sonbahar-kış için bir parfüm arıyorum beyaz tenliyim yaş 22 aklımda paco rabanne invictus ya da diesel only the brave var hangisini tavsiye edersiniz? fazla bilindik bir koku olsun istemiyorum önerebileceğiniz başka parfüm de varsa tavsiye alabilirim
  • Eufrazine kullanıcısına yanıt
    İkisini de tavsiye etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavsiye edebileceğin parfüm var mı hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eufrazine

tavsiye edebileceğin parfüm var mı hocam

Ya aslında parfüm tavsiyesi almak için nasıl parfümlerden hoşlanıldığı belirtilse daha sağlıklı cevaplar gelir, çünkü herkesin zevki farklıdır, kimisinin bayıldığı çok beğendiği parfümü bir başkası hiç beğenmez,

Bu konu ile ilgili nette gezinirken, saklı notalar isimli bir blok rast geldi, belli ki bloğun sahibi parfüm işine bayağı bir meraklı ama tam not verdiği parfümlerin bir çoğunu kokladım, ve bana çok uzak geldiler

Saygılar
  • volvole V kullanıcısına yanıt
    Saklı notalar blogunun sahibi Özgün Demir'dir. Zaten incelemelerini okudukça hangi tarz parfümlerden hoşlandığını anlarsın. Genelde 80'ler klasik maskülen parfümleri seviyor. Şipre, fujer tarzda parfümler... Bu türler tatlılık barındırmazlar. Eski kafa gibi biraz ama aslında öyle değil, yaş isteyen bir konu bu. 20 yaşındaki bir üniversite öğrencisi o tarz parfümleri ziyan eder. 30 yaş ve üstü ise daha oturmuş karakterinden dolayı o tarz parfümleri taşıyabilir. Mesela günümüze uygun modern tatlı parfümleri inceler ama çok sevdiği için değil okuyucuları bilgilendirmek amaçlı incelemeleri vardır. Hypnose incelemesi var. Tam modern oryantal parfümlerden biridir. Karakteristik bir kokusu vardır fahrenheit gibi. Onun incelemesini okursan övmüştür. Güzel parfümü över, kötü parfümü yerer. Onun burnuna güvenebilirsin. Parfüm önerilerine bakmanı tercih ederim blogdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eufrazine

arkadaşlar merhaba sonbahar-kış için bir parfüm arıyorum beyaz tenliyim yaş 22 aklımda paco rabanne invictus ya da diesel only the brave var hangisini tavsiye edersiniz? fazla bilindik bir koku olsun istemiyorum önerebileceğiniz başka parfüm de varsa tavsiye alabilirim

fazla bilindik olmasın istiyorsan lancome hypnose u dene
  • Herkese merhabalar.Parfum ustatlarinin tavsiyelerine ihtiyacim var.Şu siralar yeni parfum arayislarina girdim.20 yasinda sarisin,beyaz tenli birisiyim.Genellikle spor giyiniyorum.Daha once 212,euphoria,lacoste essential kullandim ve essential ve euphoriayi kullanmaya devam ediyorum.Kaliciligi yuksek,bahar ve yazin da kullanabilecegim fresh,farkedilebilir parfum ariyorum.Aklimda lacoste red var,onerilerinizi bekliyorum.

• Merhaba.

Hem ferah hem dört mevsime uygun olarak İnsense ultramarine kullanmadıysan küçük bir şişe alıp kullanmanı tavsiye ederim. Aslında sentetiklik barındırıyor, yapay notalar oluşu beni rahatsız ediyor. Çok fazla dikkat etmezsen farkedemezsin. Üretimi durdurulmuş ancak n11, gg gibi sitelerde bulunabilen Paul smith story deneyebilirsin. Bunu şiddetle tavsiye ederim çok doğal ve ferah bir yapıda. Biraz pahalı olabilir üretimin sonlandırılmasından dolayı ancak bir şişe alıp kullanmalısın en azından. Hala bulunabiliyorken güzel fırsat. Bunların dışında gayet fresh bir yapıda olan Nautica Voyage deneyebilirsin. Her yerde bulunabiliyor ve fiyatı makul seviyelerde. Hem sentetiklik yok, hem kalıcılık ve farkedilirlik değerli çok iyi. Fresh olmasına rağmen. Polo Blue, Davidoff Cool Water da yine kalıcılık ve farkedilirlik olarak gayet iyi olmasına rağmen fresh yapıda tip parfümlerden. Polo hala kullanılabilir düzeyde ancak Cool Water arkonun traş kolonyasının birebir aynısı olduğu için çok tanıdık bir koku olacaktır. Parfümden ziyade aklıma arko kolonya geliyor.

Odunsu tip yumuşak parfümlerden ise, Gucci PH2, Azzaro Visit, Jil Sander sander for men deneyebilirsin. Kalite olarak Gucci hepsinden üstün. Jil Sander orijinal bir kokuya sahip. Visit ise farkedilirlik ve kalıcılık değerlerinde daha iyi. Jil sander beyaz tenlilerde çok iyi sonuçlar veriyor diye söyleniyor. Visit ise daha buğday ve esmer tende.. Bariz ten seçen parfümler bunlar. Denenmeden alınmaması gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Witcher

Rochas Man alacağım odorvi.com ve mizu.com baya ucuz geldi,bu sitelerden hangisini tavsiye edersiniz?

90-130 TL arası ise kesin kalıcılığı daha az Dubai malıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Özetle şunları söyleyebilirim.

Rochas Man : Fragrantica'da nasıl becermişlerse "odunsu baharatlı" olarak tanımlamışlar, fakat şahsi kanaatim içeriği birebir uymasa da bir "gourmand", hatta "gourmand oryantal". Benzeri fazla olmayan, esmer tende daha iyi durduğu söylenen, günümüzün bol tatlılık içeren kokularından, açığı hemen her satıcıda mevcut, dolayısıyla pişti olasılığı çok yüksek, net bir genç kokusu. Yaşı ilerlemiş biri olarak ben yaştakilerin dışarıda kullanması mümkün değil, ancak evde ara ara sıkıp keyif alıp kendimi mutlu ediyorum, tabi sadece sonbahar ve kış aylarında, yaz ve ilkbahar aylarında öldürücü bir ağırlığa sahip. Karşı cinsin fazlasıyla beğendiği söylenmekte, yapısı gereği kalıcılığı ve fark edilirliği çok üst seviyede, kesinlikle güzel ve etkili bir koku ama uygun yaş grubunda, mevisiminde, dozunda ve pişti olmadan kullanmak (ki bu çok zor) şartıyla.
    Orijinalden alinti: HAKGÜN68

Özetle sunlari söyleyebilirim.

Rochas Man : Fragrantica'da nasil becermislerse "odunsu baharatli" olarak tanimlamislar, fakat sahsi kanaatim içerigi birebir uymasa da bir "gourmand", hatta "gourmand oryantal". Benzeri fazla olmayan, esmer tende daha iyi durdugu söylenen, günümüzün bol tatlilik içeren kokularindan, açigi hemen her saticida mevcut, dolayisiyla pisti olasiligi çok yüksek, net bir genç kokusu. Yasi ilerlemis biri olarak ben yastakilerin disarida kullanmasi mümkün degil, ancak evde ara ara sikip keyif alip kendimi mutlu ediyorum, tabi sadece sonbahar ve kis aylarinda, yaz ve ilkbahar aylarinda öldürücü bir agirliga sahip. Karsi cinsin fazlasiyla begendigi söylenmekte, yapisi geregi kaliciligi ve fark edilirligi çok üst seviyede, kesinlikle güzel ve etkili bir koku ama uygun yas grubunda, mevisiminde, dozunda ve pisti olmadan kullanmak (ki bu çok zor) sartiyla.

Orijinalden alinti: The Witcher

Kar?y cins konusunda %100 haklysyn. Her seferinde be?enildi.
  • siyahbeyazh kullanıcısına yanıt
    Hayır, Odorvi zaten uygun satıyor. İthalatçı firma bandrolu her üründe üzerinde bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkullah

Hayır, Odorvi zaten uygun satıyor. İthalatçı firma bandrolu her üründe üzerinde bulunur.

Evet bulunuyor...ben rochas aldım N11.com tuna parfümeriden uygun diye. dediğiniz gibi ithalatçı firma da var ve orada ikon kozmetik yazıyor. ykm parfümeri den öğrendiğim kadarıyla ikon kozmetik dubai den orj ama kalıcılığı daha az parfüm getirttiriyormuş. Zaten orj li mağazada 240 TL ye satılan parfümün hepsi burda, N11 de 99 TL ye satılması ne derece mantıklı ...!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazh

quote:

Evet bulunuyor...ben rochas aldım N11.com tuna parfümeriden uygun diye. dediğiniz gibi ithalatçı firma da var ve orada ikon kozmetik yazıyor. ykm parfümeri den öğrendiğim kadarıyla ikon kozmetik dubai den orj ama kalıcılığı daha az parfüm getirttiriyormuş. Zaten orj li mağazada 240 TL ye satılan parfümün hepsi burda, N11 de 99 TL ye satılması ne derece mantıklı ...!!!

"Orjinal ama kalıcılığı az" böyle birşey olabilir mi Allah aşkına, orjinal bi çeşittir, Ykm deki kişi saçma sapan laf söylemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvole

quote:

Orijinalden alıntı: siyahbeyazh

quote:

"Orjinal ama kalıcılığı az" böyle birşey olabilir mi Allah aşkına, orjinal bi çeşittir, Ykm deki kişi saçma sapan laf söylemiş

bana kalıcık konusunda bir kelime söyledi ama ben şu an hatırlamadım. bu ne demek oluyor diye sorduğumda orj ile bunun arasında yoğunluk ve dolayısyıla kalıcılık farkı var dedi. hatta orj tester ile benim aldığımı her iki bileğime sıkarak test ettik. belirgin derecede olan farkı bende kokladım ve akşam olduğunda orj tester olanı hala koklayabiliyordum ama benim aldığım dubai malı kokunun yerinde yeller esiyordu. bilmem anlatabildim mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbeyazh -- 18 Eylül 2014; 16:18:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Captain16

Herkese merhabalar.Parfum ustatlarinin tavsiyelerine ihtiyacim var.Şu siralar yeni parfum arayislarina girdim.20 yasinda sarisin,beyaz tenli birisiyim.Genellikle spor giyiniyorum.Daha once 212,euphoria,lacoste essential kullandim ve essential ve euphoriayi kullanmaya devam ediyorum.Kaliciligi yuksek,bahar ve yazin da kullanabilecegim fresh,farkedilebilir parfum ariyorum.Aklimda lacoste red var,onerilerinizi bekliyorum.

fendi acqua olabilir veya joop nightflight
  • siyahbeyazh kullanıcısına yanıt
    Siyahbeyazh ye katılıyorum

• Arkadaşlarwww.kozmetix.com u deneyin. Orjinal tester parfümler var sitede fiyatıda baya uygun. Ben aldım 2 adet eşime ve kendime. Tester kutusu var ürünün ve kullandığımız parfümler olduğu için orjinal olduğunu gördük. Tereddütlerim vardı ama şimdi iyi bir müşteri kazandılar. Artık orjinal parfümlere daha fazla para ödeme devri bitti. Bi arkadaşım tavsiye etmişti sağolsun artık başka yerden almam çok parfüm kullanan biriyim neden 2-3 katı para vereyim.
  • Nintendoboy kullanıcısına yanıt
    Brut benim de çok sevdiğim 80'lerin klasiği, kaliteli son derece kalıcı, fark edilirliği yüksek maskülen günümüzün şekerli, vanilyalı parfümlerine benzemeyen güzel bir parfümdür. Anason ve fesleğen esansları diğerlerinden daha baskındır bu parfümde. Madalyonlu olanın içeriği daha farklı. Bir parfümeride testerinden deneyiniz.
  • Morhipo'dan 212 VIP MEN ve aftershaveli set almıştım, siparişi iptal etmişler. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu muadili bir ürün istesem yollarlar mı?
  • 
Sayfa: önceki 938939940941942
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.