- x
ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI
18687 Cevap898052 Görüntüleme334 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

457 Mesaj
19 Şubat 2011; 14:04:36 

Yalnız konu sırf dolum parfüm gidiyor biraz orjinallerden de bahsedelim

"We are things that labor under the illusion of having a self.
A secretion of sensory experience and feeling.
Programmed with total assurance that we are each somebody,
when, in fact, nobody is anybody."

559 Mesaj
19 Şubat 2011; 15:10:15 

az önce mystical açık parfümden terre d'hermes aldım, oldukça güzel bir koku, kokuyu tarif edersem en kısa ve güzel açıklama, greyfurta hafif şeker katılmış gibi ama bu tatlılık yine greyfurtun doğal haline yakın pek bir şey değiştirmiyor sadece o greyfurtun buruk kokusunu üsteliyor.
bu arada gökhan 1 million dan hoşlanıyorsan eğer joop jump ada bakmanı tavsiye ederim
joop jump ise koku olarak jil sander sun men ile 1 million ın karışımı hissiyatı verdi bana oldukça beğeneceğini tahmin ediyorum

https://www.flickr.com/photos/97832517@N08/

1502 Mesaj
19 Şubat 2011; 15:27:30 

mystical da yapıyo demek terre d'hermes'i. sansironun sitesinde gördüm ben de, deniyim diyodum, bi de mystical'dan deneyip karşılaştıralım bakalım. orjinalini çok kral kokudur. @deeply11 sen orjinalini dendiysen karşılaştırabilir misin mystical'inkiyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspcü -- 19 Şubat 2011; 15:28:24 >

Dh Yüzücüler ve Yüzmeyi Severler Grubu

5500 Mesaj
19 Şubat 2011; 15:46:29 

Caroline Herrera Chic 100 ml orjinal aldım 130 TL'ye.
Gerçekten mükemmel birşey kesinlikle tavsiye ederim.212'den felan kat kat iyi..

1502 Mesaj
19 Şubat 2011; 16:20:37 

bu aralar chic'in methini duyar olduk baya ya. kesin denenmeli

559 Mesaj
19 Şubat 2011; 16:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: pspcü

mystical da yapıyo demek terre d'hermes'i. sansironun sitesinde gördüm ben de, deniyim diyodum, bi de mystical'dan deneyip karşılaştıralım bakalım. orjinalini çok kral kokudur. @deeply11 sen orjinalini dendiysen karşılaştırabilir misin mystical'inkiyle?

orjinalini bilmiyorum, ama sevil boyner ya da douglas ta varsa denerim zor bulunuyormuş çünkü, koku hoşuma gitti başarılı bir koku ama mükemmel bir kokuda değil portakal ağırlıklı kokuyor bunun yanında odunsu karakteride var
joop jump la aynı aynı anda elime sıktırdım joop jump hala çok açık şekilde kokarken bu yok denecek kadar azaldı jump la değiştiricem büyük ihtimal
vücudun kimyası tamamiyle belki sende çok kalıcı olabilir bilemem

559 Mesaj
19 Şubat 2011; 16:39:49 

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan
chic bencede 212 den çok daha üstün parasının karşılığını hak eden bir koku

403 Mesaj
19 Şubat 2011; 19:12:48 

bvulgari pour homme tek geçiyorum

KULLANMIŞ OLDUĞUM PARFÜMLERİMİ SATIYORUM

457 Mesaj
19 Şubat 2011; 19:18:19 

quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

Bu konuya daha önce attığım mesajda da yazmıştım parfüm çok iyidir. Kokusu sindiği için atkılarıma el koyan kızlar var

"We are things that labor under the illusion of having a self.
A secretion of sensory experience and feeling.
Programmed with total assurance that we are each somebody,
when, in fact, nobody is anybody."

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 0:42:27 

quote:

Orijinalden alıntı: eediz

gökhan sen herhalde şekerli vanilyalılardan pek hoşlanmıosun ? hangisini denenmiştiniz kız arkadaşınla ? ben kendime sıkmak için alıoum. lolita lempicka yı da sevioum bu tarz unisex kokular hoşuma gidio.

Evet arkadaşım pek beğenemiyorum vanilya nedense çok itici geliyor şekerli kokular da erkeksi gelmiyor.Lolita lempicka genelde trenyolda indirime geliyor orjinalini 100 ml 60-70 civarı bulmak mümkün bu arada givenchy play 100 ml lik orjinali yanında traş losyonu 100 ml 109 tl ye buldum sizce alınır mı?

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 1:29:21 

quote:

az önce mystical açık parfümden terre d'hermes aldım, oldukça güzel bir koku, kokuyu tarif edersem en kısa ve güzel açıklama, greyfurta hafif şeker katılmış gibi ama bu tatlılık yine greyfurtun doğal haline yakın pek bir şey değiştirmiyor sadece o greyfurtun buruk kokusunu üsteliyor.
bu arada gökhan 1 million dan hoşlanıyorsan eğer joop jump ada bakmanı tavsiye ederim
joop jump ise koku olarak jil sander sun men ile 1 million ın karışımı hissiyatı verdi bana oldukça beğeneceğini tahmin ediyorum

Sağolasın arkadaşım Orjinali de çok pahalı değilmiş 87 tl civarında joop jump'ın.Jump'ın kokuları kalıcı diye duymuştum bir de alman firması sanırsam.Kesin deniycem ilk fırsatta.
Bu arada sosyete pazarında parfüm denedim bir kaç tane orjinallerle uzaktan yakından alakası yok arkadaşlar aman diyim uzak durun açık alın çok daha iyi en azından sağlık bakanlığı onaylı.Aynı şişelerde başka başka kokular var ve kokular hakkatten çok rezil.
Bvlgari man ile burberry classic denedim hiç beğenmedim orjinallerini.Deneyip parfüm hakkınızı helak etmeyin.
Herrara Chic,joop jump,terra d'hermes, bunlar ilk fırsatta deniyeceğim kokular.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 1:41:01 

quote:

gökhan sen herhalde şekerli vanilyalılardan pek hoşlanmıosun ? hangisini denenmiştiniz kız arkadaşınla ? ben kendime sıkmak için alıoum. lolita lempicka yı da sevioum bu tarz unisex kokular hoşuma gidio.

Lolita Lempicka Edt Spray 100ml (Erkek Parfüm) 70 tl
Lolita Lempicka L Eau Au Masculin Edt Spray 100 Ml (Erkek) 60 tl
Limangoda bakabilirsin istiyorsan üyeliğin yoksa davetiye gönderiyim gönderdiğim davetiyeyi sen de diğer mailine gönder 10 tl de diğer hesabında para kalmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 20 Şubat 2011; 1:53:33 >

3521 Mesaj
20 Şubat 2011; 10:44:58 

quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

Lolita Lempicka Edt Spray 100ml (Erkek Parfüm) 70 tl
Lolita Lempicka L Eau Au Masculin Edt Spray 100 Ml (Erkek) 60 tl
Limangoda bakabilirsin istiyorsan üyeliğin yoksa davetiye gönderiyim gönderdiğim davetiyeyi sen de diğer mailine gönder 10 tl de diğer hesabında para kalmış olur.

Lempicka yi bilioum ama masculin nasi bi koku acaba ? Denemek lazim bi yerlerde orjinalini . Bu arada uyeligim var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 11:01:12 

quote:

Lempicka yi bilioum ama masculin nasi bi koku acaba ? Denemek lazim bi yerlerde orjinalini . Bu arada uyeligim var

Fiyat bence gerçekten iyi orjinal parfüm için 10 lira da ordan indirim düş gerçekten hesaplıya geliyor.Sevdiğin kokuysa ama.Ha ama bahar geliyor yaz geliyor elde de parfümüm var diyorsan ben alma derim boğar çünkü şeker kokusu yazın hele bir de beyaz tenliysen.

2463 Mesaj
20 Şubat 2011; 11:58:42 

Geçen ay İlk defa Açık parfüm aldım . Hep orjinal kullanırım tenimde hiç bir problem yaşamazken.Açık parfümü tenime sıktım 1 kere hemen kabardı. Aldığım yerde İstanbul Carrefour alışveriş merkezinde bulunan bir marka. Şuan sadece kıyafetlerime sıkıyorum bitince bir daha almayı düşünmüyorum.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 12:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Geçen ay İlk defa Açık parfüm aldım . Hep orjinal kullanırım tenimde hiç bir problem yaşamazken.Açık parfümü tenime sıktım 1 kere hemen kabardı. Aldığım yerde İstanbul Carrefour alışveriş merkezinde bulunan bir marka. Şuan sadece kıyafetlerime sıkıyorum bitince bir daha almayı düşünmüyorum.

Arkadaşım firmayı söylersen diğer arkadaşlarla beraber biz de tercih etmeyiz.Şimdiye kadar ixora bargello d&p kullandım david walker sıktım birkaç kere deneme amaçlı bir sorun yaşamadım.

559 Mesaj
20 Şubat 2011; 12:33:21 

quote:

Sağolasın arkadaşım Orjinali de çok pahalı değilmiş 87 tl civarında joop jump'ın.Jump'ın kokuları kalıcı diye duymuştum bir de alman firması sanırsam.Kesin deniycem ilk fırsatta.
Bu arada sosyete pazarında parfüm denedim bir kaç tane orjinallerle uzaktan yakından alakası yok arkadaşlar aman diyim uzak durun açık alın çok daha iyi en azından sağlık bakanlığı onaylı.Aynı şişelerde başka başka kokular var ve kokular hakkatten çok rezil.
Bvlgari man ile burberry classic denedim hiç beğenmedim orjinallerini.Deneyip parfüm hakkınızı helak etmeyin.
Herrara Chic,joop jump,terra d'hermes, bunlar ilk fırsatta deniyeceğim kokular.

joop jump gerçekten güzel bir koku
dün hermes i jump la değiştirecektim ama vazgeçtim iikide vazgeçmişim çünkü hermes gerçekten çok güzel bir koku mystical açık parfümde kodu(T3) gökhan senden bi ricam ixoraya gittiğinde hermesi sorman olucak çünkü bu ixorada çalışan kızlar çok tecrübesiz varmı dedim yok dediler kodlardan filan haberleri yok bence olması lazım ixoranında yapmış olduğu kanaatindeyim
chicde süper bir koku onunda ixorada olup olmadığını bilmiyorum
ama terre d hermes i kesinlikle mystical dan dene benim şu ana kullandığım en güzel koku bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum 2007 ninde en ii kokusu seçilmiş şiddetle tavsiye ederim

2463 Mesaj
20 Şubat 2011; 12:50:31 

quote:

Arkadaşım firmayı söylersen diğer arkadaşlarla beraber biz de tercih etmeyiz.Şimdiye kadar ixora bargello d&p kullandım david walker sıktım birkaç kere deneme amaçlı bir sorun yaşamadım.

Mireille D'orcen yazıyır şişesinde.Kozyatağı Carrefour üst kat ortada.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 13:17:45 

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Mireille D'orcen yazıyır şişesinde.Kozyatağı Carrefour üst kat ortada.

Uyarın için teşekkür ederim arkadaşım biz burda tavsiye verirken öncelikle sağlıklı güvenli firmaların ismini veriyoruz güzel kokmasının yanında tabi zarar vermemesi çok daha önemli

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 13:38:03 

quote:

joop jump gerçekten güzel bir koku
dün hermes i jump la değiştirecektim ama vazgeçtim iikide vazgeçmişim çünkü hermes gerçekten çok güzel bir koku mystical açık parfümde kodu(T3) gökhan senden bi ricam ixoraya gittiğinde hermesi sorman olucak çünkü bu ixorada çalışan kızlar çok tecrübesiz varmı dedim yok dediler kodlardan filan haberleri yok bence olması lazım ixoranında yapmış olduğu kanaatindeyim
chicde süper bir koku onunda ixorada olup olmadığını bilmiyorum
ama terre d hermes i kesinlikle mystical dan dene benim şu ana kullandığım en güzel koku bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum 2007 ninde en ii kokusu seçilmiş şiddetle tavsiye ederim

baktım benim elimdeki kodlarda yoktu bir de müşteri hizmetlerine sormakta fayda var.şimdi onlarla irtibata geçiyorum.d&p'de göremedim parfümleri elimdeki kodlarda yok.

403 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:00:00 

joop classic aldı arkadaşım hani şu kırmızı şişe,hızlıal.comdan kampanyalıydı bin pişman oldu aldığına yorumlara güvendide aldı demekki zevkler tartışılmıyor

3521 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:01:24 

quote:

Fiyat bence gerçekten iyi orjinal parfüm için 10 lira da ordan indirim düş gerçekten hesaplıya geliyor.Sevdiğin kokuysa ama.Ha ama bahar geliyor yaz geliyor elde de parfümüm var diyorsan ben alma derim boğar çünkü şeker kokusu yazın hele bir de beyaz tenliysen.

Esmerim eger begenirsemm alirim simdi gidip denicemm

6495 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:03:13 

quote:

Orijinalden alıntı: metintosyali

joop classic aldı arkadaşım hani şu kırmızı şişe,hızlıal.comdan kampanyalıydı bin pişman oldu aldığına yorumlara güvendide aldı demekki zevkler tartışılmıyor

Türklerin yorumlarına güvenmiycen hacı. Çok güzel yabancı siteler var oralara girip bakmak lazım. Bizde millet sevmese bile sırf çok para verdi diye abartır. Joop classic zaten pek beğenilmeyen bir parfüm. Yalnız kalıcılık olarak dünyanın en iyilerindendir.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:12:21 

adam aldığı parfümü herkese benimsetmeye çalışıyor böylece daha çok sevileceğini felan düşünüyor herhalde denemeden almayın bence herkesin kişisel zevki farklı ama bence tavsiyede almak gerekiyor şöyle ki insan 4 parfümden sonrasının kokusunu alamıyor kahve felan tutuyorlar ama hikaye rastgele parfüm denemektense önerilenleri denemek daha iyi. Tavsiye edilenlerin orjinalini deniyorum en yakın taklidini ixora bargello d&p david walker hangisinde en güzel yapmışlarsa ordan alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 20 Şubat 2011; 14:16:13 >

6495 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:21:36 

Ben şahsen bir parfümü çok beğensem de girip heryerde onu ifşa etmem ki çok ünlü olmasın. Mesela çok az bilinen veya belki de Türkiye'de en fazla 2-3 kişide rastlanabilecek birkaç parfümüm var ve hem çok güzel oldukları hem de diğer kokulara benzemedikleri için sürekli insanlar nedir diye soruyor ama söylemiyorum tabi. Gerçi söylesem de yurtdışından almak bile zor ama yine de gerek yok.

Ayrıca mesela hepsiburada'ya falan girip en çok satan parfümlere bakın hep aynı şeyler. Di gio,joop,rochas,1 million,hugo boss,bvlgari,burberry classic falan. Hatta diğer sitelerde de bu parfümler en çok satılanlar. Bir ortamda 20 kişi varsa ve 15 tanesi bu parfümleri kullanıyorsa benim de kullanmamın anlamı ne ki? Bir zamanlar 10 kişiden 8'i rochas kullanırdı ama onun popularitesi azaldı ve şimdi ise rochas kadar olmasa da herkes 1 million kullanıyor. İnsanların dğer yarısının kullandığı parfümü kullanıp da mutlu olamam veya rahat hissedemem şahsen. Öyle bir parfüm olacak ki insanlar daha önce hiç koklamamış olacak.

Tabi bunlar benim görüşüm.

403 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:24:57 

eski bjk li batuhanın lafı aklıma geldi ; KRAL YAPMAYACAKSIN,KRAL OLACAKSIN.... :

3521 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:25:44 

quote:

Orijinalden alıntı: metintosyali

Bende kullandim ama begenmediim gercekten hatta allahtan 8ml almistim joop jump hic hosuma gitmedi haci yagi gibi :)) zevkler degisebiliyor

6495 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:28:30 

quote:

Bende kullandim ama begenmediim gercekten hatta allahtan 8ml almistim joop jump hic hosuma gitmedi haci yagi gibi :)) zevkler degisebiliyor

Joop jump çok iyidir ya Çakması kötü olabilir ama orjinali süper. Arkadaş joop classic'ten bahsediyor joop jump değil. Joop jump'ı beğenmeyen kişi çok azdır ve biri sensin

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:32:56 

quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Ben şahsen bir parfümü çok beğensem de girip heryerde onu ifşa etmem ki çok ünlü olmasın. Mesela çok az bilinen veya belki de Türkiye'de en fazla 2-3 kişide rastlanabilecek birkaç parfümüm var ve hem çok güzel oldukları hem de diğer kokulara benzemedikleri için sürekli insanlar nedir diye soruyor ama söylemiyorum tabi. Gerçi söylesem de yurtdışından almak bile zor ama yine de gerek yok.

Ayrıca mesela hepsiburada'ya falan girip en çok satan parfümlere bakın hep aynı şeyler. Di gio,joop,rochas,1 million,hugo boss,bvlgari,burberry classic falan. Hatta diğer sitelerde de bu parfümler en çok satılanlar. Bir ortamda 20 kişi varsa ve 15 tanesi bu parfümleri kullanıyorsa benim de kullanmamın anlamı ne ki? Bir zamanlar 10 kişiden 8'i rochas kullanırdı ama onun popularitesi azaldı ve şimdi ise rochas kadar olmasa da herkes 1 million kullanıyor. İnsanların dğer yarısının kullandığı parfümü kullanıp da mutlu olamam veya rahat hissedemem şahsen. Öyle bir parfüm olacak ki insanlar daha önce hiç koklamamış olacak.

Tabi bunlar benim görüşüm.

Aynı fikirdeyim aslına bakarsan parfüm seni özel kılmalı farklı kılmalı one million'ı seviyorum tavsiye de ediyorum da çok kişide olmaya başladı gerçi hoş ben kendimden başka kimsede almıyorum ama
Burda amacımız aslında yeni farklı kokuları keşfetmek bulmak.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:41:24 

Joop'un parfümleri kalıcı diye de biliyorum güzelse joop parfümü alınır kalıcılık konusunda kafanızda soru işareti oluşmaz.Millet burberry clasicte ne buluyor onu anlamıyorum hakkatten çok kötüydü.Bvlgari man de çok kötü ve kalıcı değil.

778 Mesaj
20 Şubat 2011; 15:23:50 

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

çilekde bu koku 100 tl.

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol - Hz.Mevlana

6495 Mesaj
20 Şubat 2011; 15:24:19 

Bvlgari alınacaksa blv,pour homme ve extreme üçlüsü çok güvenlidir. Blv Notte de güzel ama kalıcılık çok düşük. Gerçi diğerlerinde de kalıclık çok fazla değil ama idare eder yine de. Denemeden parfüm alınmaz ama alınacaksa da güvenli parfümler var çoğu markada. Yani çoğunluğun beğendiği kokular. Onları tercih etmek lazım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Şubat 2011; 15:25:23 

Parfümix çikolatalı parfüm akar 2 gün çıkmaz kokusu.Harika kokarç

559 Mesaj
20 Şubat 2011; 15:42:44 

arkadaşlar şöyle bi durum bunu zaten sizde biliyorsunuz
benim favori olan parfümümden başkası nefret eder bu gayetde normal bişey
ki burda eğer ben bi parfümü öneriosam sonuçta biz bizeyiz ki zevklerde değişken o bakımdan parfümün yayılma ihtimali olacağını pek zannetmiyorum
bana joop jump chic ya da hermes i kimse önermedi açıkçası bu tamamen ilgi alanıyla odaklı bişey zaten adam parfüm alacaksa kaliteli ürünü kendi zevkine göre belirliyebilir benim yaptığım sadece bir ihtimalde olsa ona yol göstermek
bu arada ixorada dunhill desire blue yada bakın derim çok klas bir koku
ve de bu dp parfüm konulu forumu bayadan beri takip ederim paco rabanne ultravioletten çok az bahsedilmiştir kalıcılık olarak mükemmel koku olarakta fazlasıyla kendine özgü bir parfüm onuda biraz elimdeki parfümler azalsın kesinlikle alıcam genelin kullanmayışı ise tamamen bir avantaj bütün açık parfümcülerde var şiddetle tavsiye ederim

559 Mesaj
20 Şubat 2011; 15:47:02 

quote:

Bvlgari alınacaksa blv,pour homme ve extreme üçlüsü çok güvenlidir. Blv Notte de güzel ama kalıcılık çok düşük. Gerçi diğerlerinde de kalıclık çok fazla değil ama idare eder yine de. Denemeden parfüm alınmaz ama alınacaksa da güvenli parfümler var çoğu markada. Yani çoğunluğun beğendiği kokular. Onları tercih etmek lazım.

bvlgariler içinde bariz en kalıcı ve farkedilir olanı extreme resmen ben burdayım diye bağıran bir parfüm oldukçada güzel bir koku
ama benim favorim her zaman onun kadar kalıcılığı ve farkedilirliği olmasa bile pour homme dur.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 16:20:54 

quote:

arkadaşlar şöyle bi durum bunu zaten sizde biliyorsunuz
benim favori olan parfümümden başkası nefret eder bu gayetde normal bişey
ki burda eğer ben bi parfümü öneriosam sonuçta biz bizeyiz ki zevklerde değişken o bakımdan parfümün yayılma ihtimali olacağını pek zannetmiyorum
bana joop jump chic ya da hermes i kimse önermedi açıkçası bu tamamen ilgi alanıyla odaklı bişey zaten adam parfüm alacaksa kaliteli ürünü kendi zevkine göre belirliyebilir benim yaptığım sadece bir ihtimalde olsa ona yol göstermek
bu arada ixorada dunhill desire blue yada bakın derim çok klas bir koku
ve de bu dp parfüm konulu forumu bayadan beri takip ederim paco rabanne ultravioletten çok az bahsedilmiştir kalıcılık olarak mükemmel koku olarakta fazlasıyla kendine özgü bir parfüm onuda biraz elimdeki parfümler azalsın kesinlikle alıcam genelin kullanmayışı ise tamamen bir avantaj bütün açık parfümcülerde var şiddetle tavsiye ederim

utraviolet'i ben de çok beğenirim koku olarak iyi kalıcılık olarak da iyi roll on ları da satılmakta orjinal olarak yalnız roll on ile beraber set halinde alınırsa orjinali 110 tl civarı iyi fiyat yani.
Burda arkadaşlar birden çok koku deniyoruz hepimiz önplana çıkan bazı kokular oluyor beğenmediğiniz parfümleri de yazabilirsiniz.
Kimse kimseye şu parfümü alın demiyor deneyin bakın diyoruz. Parfümcülere kalsa fix parfümlerden başkasını önermezler ya da kar marjı en yüksek olanları.
Ucuz kaliteli güzel ve de orjinal bir parfüm önerisi daha veriyim versace versus blue jeans 50-60 tl aralığında pazarland vimjoda.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 16:30:51 

quote:

bvlgariler içinde bariz en kalıcı ve farkedilir olanı extreme resmen ben burdayım diye bağıran bir parfüm oldukçada güzel bir koku
ama benim favorim her zaman onun kadar kalıcılığı ve farkedilirliği olmasa bile pour homme dur.

Bvlgarilerin aquaları iyi extreme sior pour home öyle fark edilirliği olmayan kokular kalıcılık konusuna gelince de kalıcı da değiller ya da bilmiyorum bana öyle gelmiş olabilirler. Aqva'lar dışında bence parasının hakkını vermiyorlar orjinalleri.

6495 Mesaj
20 Şubat 2011; 16:38:33 

quote:

Bvlgarilerin aquaları iyi extreme sior pour home öyle fark edilirliği olmayan kokular kalıcılık konusuna gelince de kalıcı da değiller ya da bilmiyorum bana öyle gelmiş olabilirler. Aqva'lar dışında bence parasının hakkını vermiyorlar orjinalleri.

Extreme ve soir çok kalıcı ve pour homme ise kalıclık konusunda kötü değil. Benim tenimde çok az kalır parfümler ama pour homme iyiydi baya. Ayrıca farkedilirlik konusunda bvlgarilerden iyisini bulmak zor çünkü çok değişik çay,biber notaları var. Tam vurucu parfümler yani. Aqva çok basit kalıyor özellikle pour homme ve extreme'in yanında. Resmen elit kokular çünkü bunlar. Çoğu parfümü beğenmeyen biri olarak söyleyebilirim ki kullandığım ve denediğim parfümler arasında en iyilerdendir pour homme ve extreme. Extreme'in biraz daha ferah bir koku olmasına rağmen daha kalıcı olması da ilginç bu arada.

Bu dediğim 3 bvlgari'nin de 4 mevsim kullanılabilmesi de büyük avantaj. Hele yazın bvlgari pour homme kullanırken aldığım tepkileri başka çok az parfümden aldım diyebilirim.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 16:48:58 

quote:

Extreme ve soir çok kalıcı ve pour homme ise kalıclık konusunda kötü değil. Benim tenimde çok az kalır parfümler ama pour homme iyiydi baya. Ayrıca farkedilirlik konusunda bvlgarilerden iyisini bulmak zor çünkü çok değişik çay,biber notaları var. Tam vurucu parfümler yani. Aqva çok basit kalıyor özellikle pour homme ve extreme'in yanında. Resmen elit kokular çünkü bunlar. Çoğu parfümü beğenmeyen biri olarak söyleyebilirim ki kullandığım ve denediğim parfümler arasında en iyilerdendir pour homme ve extreme. Extreme'in biraz daha ferah bir koku olmasına rağmen daha kalıcı olması da ilginç bu arada.

Bu dediğim 3 bvlgari'nin de 4 mevsim kullanılabilmesi de büyük avantaj. Hele yazın bvlgari pour homme kullanırken aldığım tepkileri başka çok az parfümden aldım diyebilirim.

Demek ki değişebiliyor kişiden kişiye bvlgari extreme'i bi yerde denemiştim orjinalini hakkatten kokuyu beğenmiştim sonra strawberry de almaya niyetlendim iyi fiyata alacaktım 85 tl civarına bir daha deniyim öyle alıyım dedim o zaman hiç beğenmedim.koku belli bir süre sonra kayboldu 2 firma arasında fark olabilir mi yok yani birisi sevil diğeri tekin acar anlamadım ben bu işi.Bana mı farklı geldi ki.Ya da daha güzel kokular yanında cidden sönük kaldığı için mi bilemedim.

6495 Mesaj
20 Şubat 2011; 16:55:37 

quote:

Demek ki değişebiliyor kişiden kişiye bvlgari extreme'i bi yerde denemiştim orjinalini hakkatten kokuyu beğenmiştim sonra strawberry de almaya niyetlendim iyi fiyata alacaktım 85 tl civarına bir daha deniyim öyle alıyım dedim o zaman hiç beğenmedim.koku belli bir süre sonra kayboldu 2 firma arasında fark olabilir mi yok yani birisi sevil diğeri tekin acar anlamadım ben bu işi.Bana mı farklı geldi ki.Ya da daha güzel kokular yanında cidden sönük kaldığı için mi bilemedim.

Bence sen bir daha dene Aklı başında ve her ortamda kullanılabilecek kokular. Denemeye gidince en fazla 3 parfüm sıkmak gerekiyor yoksa hem birbirine karışışıyor hem de burun algılayamıyor. Mesela sol bileğe extreme sağ bileğe pour homme sıkıp birer kere de kıyafete sıkılırsa kalıcılık daha iyi belli olur çünkü bu kokular kıyafette de güzel kokuyorlar ve kalıcılıkları tabii ki daha fazla oluyor. Sıktıktan sonra da anında koklamamak lazım en azından birkaç dakika geçmeli. İlk sıkışta çoğu parfüm aynı kokar.

Tabi bu parfümler illa beğenilmek zorunda demiyorum sonuçta zevk meselesi ama farkedilirlikleri ve kaliteleri çok üst düzeydir. Bu 2 nokta şüphe götürmez. Kesinlikle sentetik de değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ AWESOME _ -- 20 Şubat 2011; 17:36:22 >

2363 Mesaj
20 Şubat 2011; 17:22:37 

Bvlgari Pour Homme'un İxora kodu nedir?Ve nasıl okunuyor? Orjinaline benziyor mu?Yaz mı yoksa kış parfümü mü?

Bir de Tom Fordlar'ın hangisini tavsiye edersiniz?İxora'dan alacağım.Yaz mı yoksa kış parfümü mü?

Teşekkürler...

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 17:45:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Bvlgari Pour Homme'un İxora kodu nedir?Ve nasıl okunuyor? Orjinaline benziyor mu?Yaz mı yoksa kış parfümü mü?

Bir de Tom Fordlar'ın hangisini tavsiye edersiniz?İxora'dan alacağım.Yaz mı yoksa kış parfümü mü?

Teşekkürler...

Bulgari por hom diye okunuyor kodu e021. 4 mevsimlik bir koku da ben denemedim ixorada.
Tom Ford zaten ixorada bir tane var o da extreme 4 mevsimlik bir koku o da. Kodu e235.
Önce bir dene ondan sonra al bence.
Kimse hangi kokuyu beğeneceğinin garantisini veremez burda.

47 Mesaj
20 Şubat 2011; 18:10:03 

quote:

hocam bu chic i bende merak ediyorum ama acık parfümden istiyorum var mı deneyen hangisinin ki iyi acaba

Sana gelmediğim gün Kurtlar Vadisi vardır gülüm

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 18:18:40 

Carolina Chic bargelloda satılıyormuş kodu 674
Tom ford bargello kodu 676
Bargello'nun parfümleri de fena değildir.
Deneyebilirsiniz.

2363 Mesaj
20 Şubat 2011; 18:37:08 

quote:

Bulgari por hom diye okunuyor kodu e021. 4 mevsimlik bir koku da ben denemedim ixorada.
Tom Ford zaten ixorada bir tane var o da extreme 4 mevsimlik bir koku o da. Kodu e235.
Önce bir dene ondan sonra al bence.
Kimse hangi kokuyu beğeneceğinin garantisini veremez burda.

Teşekkür ederim...

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 18:54:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Teşekkür ederim...

Rica ederim yalnız dediğim gibi denemeden alma kesinlikle.

559 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:07:40 

bende bu kararsızlık varken işim zor zannederim
hermes i joop jump la değiştirdim ama kesin karar verdim bu sefer hermes hakkındaki o mükemmel düşüncem biraz soldu açıkçası nedeni de şu:
bence düzenli kullanımda sıkan bir parfüm 1 gün kullanmama rağmen bu yargıya vardım
ama joop jump 2 farklı yerde elime sıktırdım kendimi elimi koklamaktan alıkoyamadım kalıcılık olarakta çok üstün bir parfüm hermes 2 3 saat tende kalıyorsa jump en az 6 saat diyebilirim şiddetle tavsiye ederim
bargellodaki chic i bilmiyorum ama orjinali 212 men den çok daha üstün yarın büyük ihtimal bakarım
versace versus blue jeans de mükemmeldir pudramsı bir kokuya sahip ben özellikle o kokuyu sonbahara çok yakıştırıyorum yağmurlu bir sonbahar öyle bir atmosferi var açığı bu arada sadece bir yerde var eskişehirde pien açık parfümcü oldukçada başarılı yapmışlar yeni çıkan davidoff champion bile var en çok parfüm seçeneği sunan açık parfümcü

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:19:03 

quote:

bende bu kararsızlık varken işim zor zannederim
hermes i joop jump la değiştirdim ama kesin karar verdim bu sefer hermes hakkındaki o mükemmel düşüncem biraz soldu açıkçası nedeni de şu:
bence düzenli kullanımda sıkan bir parfüm 1 gün kullanmama rağmen bu yargıya vardım
ama joop jump 2 farklı yerde elime sıktırdım kendimi elimi koklamaktan alıkoyamadım kalıcılık olarakta çok üstün bir parfüm hermes 2 3 saat tende kalıyorsa jump en az 6 saat diyebilirim şiddetle tavsiye ederim
bargellodaki chic i bilmiyorum ama orjinali 212 men den çok daha üstün yarın büyük ihtimal bakarım
versace versus blue jeans de mükemmeldir pudramsı bir kokuya sahip ben özellikle o kokuyu sonbahara çok yakıştırıyorum yağmurlu bir sonbahar öyle bir atmosferi var açığı bu arada sadece bir yerde var eskişehirde pien açık parfümcü oldukçada başarılı yapmışlar yeni çıkan davidoff champion bile var en çok parfüm seçeneği sunan açık parfümcü

Bizim için sorun değil arkadaşım senin kararsızlığın bize yarıyor sayende çok parfüm tavsiyesi alıyoruz. Ama seni yormaya başladı. Versus blue jeans'in açığına gerek yok bence orjinali 50 tl pazarland'da kapıda ödeme de var.Parasının hakkını alırsınız o parfümde.Bu mevsimin kokusu tam malum önümüz yağmurlu. Bargello'nun parfümleri cidden kalıcıdır.

559 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:34:20 

beğenime uyan parfümler oldukça paylaşırım her zaman forumdaki arkadaşlar faydalansın ama fikir değişikliği oluncada belirtmek istedim hermes i her gün hatta kalıcılığı azaldıktan sonra tekrar sıkmak pek cazip gelmedi bana, çünkü düzenli kullanımda sıkacağını kavradım başta mükemel bir koku gelmişken sonrası sıradan bir koku halini aldı bende
parfüm gerçekten çok farklı bir olay o andaki ruh hali bile çok önemli bir daha hermesi kullanacağımı zannetmiyorum
evet blue jeans küçük parfümericilerde oluyor ama ondan ziyade aklımda 2 parfüm var:
1 bargellodan chic
2 hangisi daha iyi yapmışsa ultraviolet
joop jump ın orjinalini ixora ve mystical da kokladım ve hayran kaldım 2 side aynıydı kokuların orjinalininde böyle olucağını tahmin ediyorum yarın orjinalinide deniycem fark varmı yokmu bakımından

3521 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:44:07 

quote:

Joop'un parfümleri kalıcı diye de biliyorum güzelse joop parfümü alınır kalıcılık konusunda kafanızda soru işareti oluşmaz.Millet burberry clasicte ne buluyor onu anlamıyorum hakkatten çok kötüydü.Bvlgari man de çok kötü ve kalıcı değil.

ben ixora da bi joop denedim ama bilmiyorum jump demişti kadın kodu e068 gerçekten inanılmazz ağır ama yani hiç sevmedim nefret ettim okadar. başkasına tabi güzel gelebilir. şu konuda sana katılıoum çok kalıcı. iiki gün çok rahat gidio. hatta elimi kolumu her yerimi yıkadım çıksın die ama yok yani. :D

Bu arada bargello dan geliyorum. tom ford u denedim. kötü bi parfüm değil. biraz erkeksi ama ağır yinede oldukça :( armani black code u denetti adam. o da hoşuma gitti. black xs i denemek istedim nasıl acaba die ? kesinlikle rezalet bambaşka bi koku. alaksı yok yani. elma kokusu diğerek essential ı denetmek istedi ama elma kokuyo mu bilmioum kullanmıştım daha önce orjinalini pek dikkat etmemiştim açıkçası :(

en sonunda adamın önerilerini aldım şekerli bişiler olsun dedim. unisex iki parfüm önerdi. biri chanel candy , diğeri de sui dreams die bişi. ikiside çok çok hoşuma gitti. chanel candy biraz bayanımsı kokuyo elma ve çilek karışımı ama bi kız üzerinize yapışıp yalamaya başlayabilir o kadar tatlı bi koku. sui dreams adamın dediğine göre beyaz çikolata kokusuymuş. ama o da güzeldi. 1 alana bi bedava varmış aldım çıktım. şimdi biraz deniycem ikisinide beğenmezsem götürüp değişteribliomuşum.

3521 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:46:37 

bu arada lolita lempicka deniycektim sephora sevil tekin acar boyner ykm bunların hepsine sordum. bazılarında hiç yok bazılarında kadın modeli var sadece :( kokusunu bilmediğim bişeyi de alamadım haliyle ama fiyuatı limango da bayağı iyi.

1502 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:53:02 

versus blue jeans ixora'da da var ben de bugün dışarı çıktığımda bahaneyle daha önce hiç denemediğim 2 parfümcüden bikaç parfüm deniyim dedim. önce sansiro'ya gittim. 7 tane parfüm vardı aklımda, 1 tanesi dışında hiçbiri yoktu mağazada, o bitane de le male'ydi nasıl bi şanssa artık allure, platinum egoiste, terre d'hermes, chic, very irresistable, ysl l'homme yoktu mağada. sadece piyasa kokular vardı. gene de kağıda sıktırıp 10dan fazla parfü denedim ve 9 tanesini orda beğenip sonra hepsini tek tek koklamak için yanıma aldım. eve gelince tekrar baktım hepsine kokuların ve tavsiye edeceklerim şunlardır : chanel allure homme sport, ck euphoria, cerruti 1881 black (traş kolonyalarını andırıyor ama güzel koku), joop jump, armani attitude(extreminin ojinalini denemiştim ki kesinlikle normalinden daha iyi extreme), jpg le male, tommy. hiç biri de ağır kokular değil, 4 mevsim kullanılabilcek türden bence. sansiro'dan sonra mystical'a gittim, terre d'hermes, allure ve le male denedim burda da. allure'nin orjinalini deneme fırsatım olmadı daha fakat mysticalda denediğim güzeldi, terre d'hermes baya iyi olmuş (orjinalini de denedim biliyorum, nerdeyse aynısını yapmış mystical), le male de fena değildi ama bence sansiro daha güzel ve orjinaline daha güzel yapmış le male'yi.

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:14:06 

quote:

ben ixora da bi joop denedim ama bilmiyorum jump demişti kadın kodu e068 gerçekten inanılmazz ağır ama yani hiç sevmedim nefret ettim okadar. başkasına tabi güzel gelebilir. şu konuda sana katılıoum çok kalıcı. iiki gün çok rahat gidio. hatta elimi kolumu her yerimi yıkadım çıksın die ama yok yani. :D

Bu arada bargello dan geliyorum. tom ford u denedim. kötü bi parfüm değil. biraz erkeksi ama ağır yinede oldukça :( armani black code u denetti adam. o da hoşuma gitti. black xs i denemek istedim nasıl acaba die ? kesinlikle rezalet bambaşka bi koku. alaksı yok yani. elma kokusu diğerek essential ı denetmek istedi ama elma kokuyo mu bilmioum kullanmıştım daha önce orjinalini pek dikkat etmemiştim açıkçası :(

en sonunda adamın önerilerini aldım şekerli bişiler olsun dedim. unisex iki parfüm önerdi. biri chanel candy , diğeri de sui dreams die bişi. ikiside çok çok hoşuma gitti. chanel candy biraz bayanımsı kokuyo elma ve çilek karışımı ama bi kız üzerinize yapışıp yalamaya başlayabilir o kadar tatlı bi koku. sui dreams adamın dediğine göre beyaz çikolata kokusuymuş. ama o da güzeldi. 1 alana bi bedava varmış aldım çıktım. şimdi biraz deniycem ikisinide beğenmezsem götürüp değişteribliomuşum.

Kardeşim kadın sana yanlış parfümü vermiş joop home verdiği e199 jump. Black xs'nin şimdi testerı var bende ixora becerememiş ne yazık ki ya da bilmiyorum orjinalinin kokusunu ben alamadım.Çünkü alakasız geldi bana. Pek ağır hissedilmiyor aslında fazla koku deneyince sana öyle gelmiş olabilir en azından ixorada öyle tabi.Red delicious'u denemiş miydin o biraz şekerli gibi gelmişti bana onu sevebilirsin
Bir de şu kokuyu bir dener misin?
http://www.vimjo.com/ur...0-ml--erkek-parfum.aspx
Elma kokusu diyince arkadaşım direk aklıma be delicious gelir ötesi de yok.
Şekerli koku erkekte çok nadir olsa da ben duymadım

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:25:54 

quote:

Orijinalden alıntı: pspcü

versus blue jeans ixora'da da var ben de bugün dışarı çıktığımda bahaneyle daha önce hiç denemediğim 2 parfümcüden bikaç parfüm deniyim dedim. önce sansiro'ya gittim. 7 tane parfüm vardı aklımda, 1 tanesi dışında hiçbiri yoktu mağazada, o bitane de le male'ydi nasıl bi şanssa artık allure, platinum egoiste, terre d'hermes, chic, very irresistable, ysl l'homme yoktu mağada. sadece piyasa kokular vardı. gene de kağıda sıktırıp 10dan fazla parfü denedim ve 9 tanesini orda beğenip sonra hepsini tek tek koklamak için yanıma aldım. eve gelince tekrar baktım hepsine kokuların ve tavsiye edeceklerim şunlardır : chanel allure homme sport, ck euphoria, cerruti 1881 black (traş kolonyalarını andırıyor ama güzel koku), joop jump, armani attitude(extreminin ojinalini denemiştim ki kesinlikle normalinden daha iyi extreme), jpg le male, tommy. hiç biri de ağır kokular değil, 4 mevsim kullanılabilcek türden bence. sansiro'dan sonra mystical'a gittim, terre d'hermes, allure ve le male denedim burda da. allure'nin orjinalini deneme fırsatım olmadı daha fakat mysticalda denediğim güzeldi, terre d'hermes baya iyi olmuş (orjinalini de denedim biliyorum, nerdeyse aynısını yapmış mystical), le male de fena değildi ama bence sansiro daha güzel ve orjinaline daha güzel yapmış le male'yi.
Terre D'Hermes ile Joop Jump'ı denemek şart oldu artık :D
Bir de kağıda sıktırdıktan sonra o kağıtları ayrı ayrı ceplerinize koyuyor musunuz kokular karışabilir.
JPG le male her zaman hoşuma giden bir koku olmuştur. Hani illa orjinal almak isteyen olursa da düşük fiyattan alınabilecek bir parfümdür versace versus blue jeans.

3521 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:32:44 

quote:

Kardeşim kadın sana yanlış parfümü vermiş joop home verdiği e199 jump. Black xs'nin şimdi testerı var bende ixora becerememiş ne yazık ki ya da bilmiyorum orjinalinin kokusunu ben alamadım.Çünkü alakasız geldi bana. Pek ağır hissedilmiyor aslında fazla koku deneyince sana öyle gelmiş olabilir en azından ixorada öyle tabi.Red delicious'u denemiş miydin o biraz şekerli gibi gelmişti bana onu sevebilirsin
Bir de şu kokuyu bir dener misin?
http://www.vimjo.com/ur...0-ml--erkek-parfum.aspx
Elma kokusu diyince arkadaşım direk aklıma be delicious gelir ötesi de yok.
Şekerli koku erkekte çok nadir olsa da ben duymadım

ok tamam hele yani imkanı yok herkes sevmiş bu kadar ben hiç ama hiç beğenmedim bi yanlışlık varmış. red delicious u denemedim. bu arada black xs birebir diyebilirim ixorada yüzde 85 diyebilirim. orjinalini denemiş miydin.

559 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:38:01 

armani attitude süper bir koku bence ama kalıcılığı çok kötü olduğu için öyle kalmıştı bende
hermes in orjinalini koklamadım koklamamda artık demek mystical benzetmiş ama dediğim gibi düzenli kullanımda sıkan bir koku o bakımdan tavsiye etmiyorum
mystical da joop jump süper hatta harika ötesi bu kokudan kolay kolay vazgeçeceğimi zannetmiyorum
bargello da hugo boss boss almıştım 1 ay önce kadar kodu(585) şekerli ve oldukça kalıcı bir koku tarzı olan bir koku tavsiye ederim
pspcü mystical a diğer gidişinde sana 2 koku önericem mutlaka denemeni tavsiye ederim: joop jump ve bvlgari pour homme

236 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:41:13 

quote:

ok tamam hele yani imkanı yok herkes sevmiş bu kadar ben hiç ama hiç beğenmedim bi yanlışlık varmış. red delicious u denemedim. bu arada black xs birebir diyebilirim ixorada yüzde 85 diyebilirim. orjinalini denemiş miydin.

Denedim de biraz daha vanilya ağırlıklı geldi bana orjinali çilek kokusu bu kadar ağır hissedilmiyor gibiydi.
Lacoste red'e benzettim hatta.Lolita baya şekerli koku diyorlar kardeşim ekşi'ye felan baktım da ama yine de ucuz diye alma son bir ayda birkaç kez kampanya yaptılar lolitada yine yaparlar gibi geliyor bana.

3521 Mesaj
20 Şubat 2011; 20:45:38 

yok almıcam bende bi tane lolita var bargellodan almıştım 220 kodu??cok hooş deildi ama idare ederdi. ilk başlarda beğendim ama sonradan çok baymaya başladı deneme fırstaı bulursam orjinalleri diğer bi indirimde alırım. bu arada black xs i bidaha denemeni tavsiye ederim ama şekerli pek sevmiosun sen hoşlanaman normal şimdi birazdan bu yeni aldıklarımı deniycem tekrar kollarımı iyiyice yıkayıp. tam olarak anlamak istioum kokusunu ve kalıcılığını. ama parfümlerin ikiside bayan parfümü galiba.