Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.638
Cevap
326
Favori
1.615.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

Arkadaşlar sizce Lacoste Style in Play (Red) mi Hugo Boss - Boss No. 6 mı ?
    Çok arasında kaldım hangisini sürsem diye. Red çok farklı kokuyor, Boss ise sanki Red'in yanında daha sıradan gibi.. Karar veremedim
    Red daha sportif duruyor, meyveli meyveli, sanki kişiliğimi yansıtıyor gibi.. Boss un da kendine has değişik bir kokusu var, şekerli tarif etmesi zor

Meyveli kokuları daha çok sıcak havalara yakıştırıyorum ben şekerli kokular daha çok kazakla felan hoşuma gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

kokuyu ben kendim için kullanırım mesela şu anda bvlgari pour homme kullanıyorum bi kız arkadaşım çok ağır olduğunu ve beğenmediğini söyledi ama ben onun düşüncesine göre hareket edip kokuyu kullanmayacağımı sanmıyorum

karşı taraf beğeniyor diye beğenmediğim bir kokuyu kullanmam rochas mesela en sevmediğim kokular içinde ama gel gör ki bayanlar hasta!

bugün ixoradan versace blue jeans denemeyi düşünüyorum kokunun orjinalini uzun zaman önce kullanmıştım hoşuma giden bir kokuydu tekrar geri dönüş yapabilirim

rochas da hakkaten ne buluyorlar anlamıyorum çok bayık geliyor bana
    blue jeans'in orjinali pazarlandda 48 tl'ydi bence orjinalini almak da mantıklı
  • KARAR VERİLMİŞTİR, LACOSTE RED

2 ayrı peçeteye hugo boss - boss ve lacoste red sıktım. 10 dk bekledikten sonra işyerinden 4 bayan arkadaşıma sordum 4-5 dk ara ile.. Hepside Lacoste'u beğendiler ve ismini sordular. Söylemem diyip çıktım odadan

yani kaba tabirle, test edildi, onaylandı.. zaten aklımdada Lacoste Red vardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

KARAR VERİLMİŞTİR, LACOSTE RED

2 ayrı peçeteye hugo boss - boss ve lacoste red sıktım. 10 dk bekledikten sonra işyerinden 4 bayan arkadaşıma sordum 4-5 dk ara ile.. Hepside Lacoste'u beğendiler ve ismini sordular. Söylemem diyip çıktım odadan

yani kaba tabirle, test edildi, onaylandı.. zaten aklımdada Lacoste Red vardı..

2 koku arasında benim içinde lacoste red az bir farkla daha önde

• arkadaşlar D&P parfümden hugo boss boss B4 parfüm almayı düşünüyorum.Ne dersiniz? Fiyatı ne kadar? benim için en önemlisi kalıcı olması ve yaz kış uyumlu olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuning_vw

arkadaşlar D&P parfümden hugo boss boss B4 parfüm almayı düşünüyorum.Ne dersiniz? Fiyatı ne kadar? benim için en önemlisi kalıcı olması ve yaz kış uyumlu olması.

dp yerine bargello ya da ixora'yı tercih etmeni öneririm. özellikle bu parfümü istiyorsan bargellodaki baya iyi.
  • Arakdaşlar Bargellonun kampayasından yararlanmak istiyorum bu yüzden 2 tane 50lik alıcam ama ne alacağıma karar veremedim.

Lacoste red ve issey miyake beğenilmiş galiba ama nasıl kokulardır ve orjinallerine benzemiş mi? Ben orjinallerini hiç bilmediğim için soruyorum. Yazın kullanabileceğim kalıcı,farkedilir ve ferah bir koku var mı bargelloda bildiğiniz? Ferah kokular genelde pek kalıcı olmuyor ama t-shirt'ün üstüne de sıkabilirim eğer öyle kalıcı olacaksa ve kötü kokmayacaksa. Tam anlamıyla freş olması da gerekmez. Hani içinde baymayacak şekilde, kalitesiz kokmayan biraz baharat veya odun falan varsa da güzel olabilir.

Yazlık parfüm istiyorum ama kış için de güzel önerileriniz varsa alabilirim.

Esmer tenliyim ve yaz olduğu için freş denen kokulardan düşünüyorum. Kış için tavsiye verecekseniz de çok baymayan ve herkesin kullanmadığı tarzda parfüm önerisi alabilirim. Nasıl isteklerim olduğunu az çok anlamışsınızdır işte önerin gerçekten güzel bulduklarınızı. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExtraGalactic -- 7 Mart 2011; 17:19:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SQG Gonzaléz

Arakdaşlar Bargellonun kampayasından yararlanmak istiyorum bu yüzden 2 tane 50lik alıcam ama ne alacağıma karar veremedim.

Lacoste red ve issey miyake beğenilmiş galiba ama nasıl kokulardır ve orjinallerine benzemiş mi? Ben orjinallerini hiç bilmediğim için soruyorum. Yazın kullanabileceğim kalıcı,farkedilir ve ferah bir koku var mı bargelloda bildiğiniz? Ferah kokular genelde pek kalıcı olmuyor ama t-shirt'ün üstüne de sıkabilirim eğer öyle kalıcı olacaksa ve kötü kokmayacaksa. Tam anlamıyla freş olması da gerekmez. Hani içinde baymayacak şekilde, kalitesiz kokmayan biraz baharat veya odun falan varsa da güzel olabilir.

Esmer tenliyim ve yaz olduğu için freş denen kokulardan düşünüyorum. Kış için tavsiye verecekseniz de çok baymayan ve herkesin kullanmadığı tarzda parfüm önerisi alabilirim. Nasıl isteklerim olduğunu az çok anlamışsınızdır işte önerin gerçekten güzel bulduklarınızı. Teşekkürler.

issey miyake ve lacoste red sana gider arkadaşım issey miyake fresh bir koku seveni çok lacoste red denemedim yanıltmıyım ama gördüğün üzere seveni çok.Tenin yağlı ise fresh kokular da kalıcıdır tene sıkman şartıyla tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Arakdaşlar Bargellonun kampayasından yararlanmak istiyorum bu yüzden 2 tane 50lik alıcam ama ne alacağıma karar veremedim.

issey miyake ve lacoste red sana gider arkadaşım issey miyake fresh bir koku seveni çok lacoste red denemedim yanıltmıyım ama gördüğün üzere seveni çok.Tenin yağlı ise fresh kokular da kalıcıdır tene sıkman şartıyla tabi.

Teşekkürler cvp için. Tenim pek yağlı değil o yüzden tene sıkarım belki ama elbiselerde de güzel kokuyor bazı parfümler. Hatta daha güzel belki de. O yüzden elbisede kalıcı olsa da olur. Yeter ki kokusu güzel olsun ve karşı cins beğensin Aslında sadece karşı cins de değil. Etrafımdaki insanlar beğensin ve kokuyu alabilsinler. Yaşım 19 bu arada. O yüzden 18-24 civarı yaştaki insanların beğeneceği kokular olması tercih sebebidir. Bu 2 kokuya bakıcam da başka ne cevherler var acaba?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler cvp için. Tenim pek yağlı değil o yüzden tene sıkarım belki ama elbiselerde de güzel kokuyor bazı parfümler. Hatta daha güzel belki de. O yüzden elbisede kalıcı olsa da olur. Yeter ki kokusu güzel olsun ve karşı cins beğensin Aslında sadece karşı cins de değil. Etrafımdaki insanlar beğensin ve kokuyu alabilsinler. Yaşım 19 bu arada. O yüzden 18-24 civarı yaştaki insanların beğeneceği kokular olması tercih sebebidir. Bu 2 kokuya bakıcam da başka ne cevherler var acaba?

issey miyake'yi pek gençlere yakıştıramıyorum ama armani mania davidoff echo'yu tavsiye ederim bargello'nun iyi yaptığını düşünüyorum

• Teşekkürler bakarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Vedder

quote:

Orijinalden alıntı: tuning_vw

arkadaşlar D&P parfümden hugo boss boss B4 parfüm almayı düşünüyorum.Ne dersiniz? Fiyatı ne kadar? benim için en önemlisi kalıcı olması ve yaz kış uyumlu olması.

dp yerine bargello ya da ixora'yı tercih etmeni öneririm. özellikle bu parfümü istiyorsan bargellodaki baya iyi.

hugo boss boss güzel dedikleri için bunu alıyım diyorum.Ama daha güzel parfüm markası varsa onuda alabilirim.
  • forumda büssürü marka önerilmiş kullananlar d&p ixora ve bargellodaki en iyi parfüm markasını söylese.
  • Arkadaşlar ixora daki parfümlerin kalıcıklıklarını değerlendirdim. Nasıl değerlendirdiğimi anlatayım. Bütün parfümleri ayrı ayrı kare bloknotlara sıktım. Tek fıs yaptım ve aynı uzaklıktan yapıp yere değmeyecek dik bi şekilde bütün kağıtları dik ve ayrık bir şekilde yerleştirdim. 36 saatin sonundaki kağıttaki kalan hissedilirlikler 1 ile 10 arasında değerlendirdim ama en düşük 3.5 gibi bişi oldu 3 den hiç koku gelmiyor die düşünün mesela. Liste şu şekilde.

e011 - 3.5
    e109 - 3.5
    e206 - 4.0
    e167 - 4.0
    e011 - 4.5
    e008 - 4.5
    e062 - 5.0
    e111 - 5.0
    e133 - 5.5
    e229 - 5.5
    e078 - 6.0
    e200 - 6.0
    e027 - 6.0
    e182 - 6.0
    e218 - 6.0
    e145 - 6.0
    e031 - 6.0
    e091 - 6.0
    e021 - 6.0
    e199 - 6.5
    e162 - 6.5
    e181 - 6.5
    e095 - 7.0
    e235 - 8.5

edit : sıralama haline getirdim merak ettikleriniz varsa bunlardan benim kendi zevkim çerçevesinde yorumlayabilirim. Kodların ne olduğu ilk sayfada var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eediz -- 7 Mart 2011; 22:17:27 >

• Benim merak ettiğim neden erkek parfumlerinde EDP yok denecek kadar az? Kadın parfumlerininse çoğu EDP.
    EDT lerin kalıcılığı, özellikle fark edilirliği bi kaç sonra gidiyor genel olarak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Plan-M

Benim merak ettiğim neden erkek parfumlerinde EDP yok denecek kadar az? Kadın parfumlerininse çoğu EDP.
    EDT lerin kalıcılığı, özellikle fark edilirliği bi kaç sonra gidiyor genel olarak..

Kadınlar daha ağır kokulardan erkekler daha az ağır kokulardan hoşlanıyor diye düşünüyorum edp erkek parfümlerini deneyin farkı anlarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

Arkadaşlar ixora daki parfümlerin kalıcıklıklarını değerlendirdim. Nasıl değerlendirdiğimi anlatayım. Bütün parfümleri ayrı ayrı kare bloknotlara sıktım. Tek fıs yaptım ve aynı uzaklıktan yapıp yere değmeyecek dik bi şekilde bütün kağıtları dik ve ayrık bir şekilde yerleştirdim. 36 saatin sonundaki kağıttaki kalan hissedilirlikler 1 ile 10 arasında değerlendirdim ama en düşük 3.5 gibi bişi oldu 3 den hiç koku gelmiyor die düşünün mesela. Liste şu şekilde.

e011 - 3.5
    e109 - 3.5
    e206 - 4.0
    e167 - 4.0
    e011 - 4.5
    e008 - 4.5
    e062 - 5.0
    e111 - 5.0
    e133 - 5.5
    e229 - 5.5
    e078 - 6.0
    e200 - 6.0
    e027 - 6.0
    e182 - 6.0
    e218 - 6.0
    e145 - 6.0
    e031 - 6.0
    e091 - 6.0
    e021 - 6.0
    e199 - 6.5
    e162 - 6.5
    e181 - 6.5
    e095 - 7.0
    e235 - 8.5

edit : sıralama haline getirdim merak ettikleriniz varsa bunlardan benim kendi zevkim çerçevesinde yorumlayabilirim. Kodların ne olduğu ilk sayfada var

Öne çıkan kokular hangisi peki 1 numaraya kalıcılık olarak tom fordu koymuşsun kalıcılık olarak güzellik olarak parfümleri nasıl sıralarsın peki 10 üzerinden

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Plan-M

Benim merak ettiğim neden erkek parfumlerinde EDP yok denecek kadar az? Kadın parfumlerininse çoğu EDP.

Kadınlar daha ağır kokulardan erkekler daha az ağır kokulardan hoşlanıyor diye düşünüyorum edp erkek parfümlerini deneyin farkı anlarsınız

Hoşlanmayla alakalı değil de kadınlarda kalıcılık daha önem taşıyor. Mesela edp parfüm sıkmış bir kadın sizin yemek yediğiniz restoranta girdiği anda tüm restorantı kokusu kaplar. Kadınlar hemcinslerinden daha fazla ilgi çekmeyi sevdikleri için edp yapıyorlar. Erkekler (en azından bilinçli olanlar) her tarafı kokutmayı istemezler. Sadece kendi ulaşmak istedikleri kişiler duysun yeter isterler. Kadınlar ise herkes alsın kokuyu der. Rochas'ın bir de edp versiyonu olduğunu düşünsenize. İnsan hayattan bezerdi. özellikle Türkiye'de.

• hepsini çok iyi hatırlamasam da tom ford sonuncu sırada ona eminim :D en beğendiklerim bunlar. Hepsini bir gün üzerimde gezdirdim. Güzel parfümler

e162 - jil sander sun men 10***
    e181- escade sunset 9.5
    e078- Jean paul gaultier 9
    e167- be delicious 8
    e199 - joop jump 8
    e182 - lancome hypnose 7.5
    e200 - the one 7
    e133 -armani mania 7
    e062-hugo hugo boss 7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eediz -- 8 Mart 2011; 0:02:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

hepsini çok iyi hatırlamasam da tom ford sonuncu sırada ona eminim :D en beğendiklerim bunlar. Hepsini bir gün üzerimde gezdirdim. Güzel parfümler

e162 - jil sander sun men 10***
    e181- escade sunset 9.5
    e078- Jean paul gaultier 9
    e167- be delicious 8
    e199 - joop jump 8
    e182 - lancome hypnose 7.5
    e200 - the one 7
    e133 -armani mania 7
    e062-hugo hugo boss 7

Bence sana yanlışlıkla givenchy pour home gönderdiler tom ford öyle çok kalıcı bir koku dğil tam olarak onu tarif ediyorsun.Be delicious'u çok tavsiye etmiştim yine ediyorum fresh güzel farklı bir yaz kokusu.
    Yalnız the one'ı benzetememişler pek pek benzetemedim ixora'da e182 - lancome hypnose 7.5
    e062-hugo hugo boss 7
    bunları denemedim ama diğerleri güzel kokulardır

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.