Şimdi Ara

Büyük tuvalete çıkma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
249.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 3-4 günde 1 gidiyorum.Her gün gitmek istiyorum fakat olmuyor.Sorun bağırsaklar da mı sizcE? doktora gitmeye utanıyorum

kuru kayısı felan iyi geliyormuş.

• katı yıyecekler yerıne sulu yıyecekler yemeyı tercıh et bıde
  • malesef bu ciddi bir problem aslında, yani uzun vadede. ben de sizinle aynı durumdayım ki beslenmem cok saglıklıdır sadece corbayla bile yaşarım ama yapı meselesi de olabiliyor. ailemizde var:/. ömer coskun'dan aldıgım ve deneklerim üstünde işe yarayan bir tarifi vereyim.
    geceden yarım cay bardagı has zeytinyagına 1 kuru inciri kucuk kucuk kesip koyuyorsunuz, sabaha bu incir parçalarını yiyorsunuz ve ustune 1 bardak ılık su.
    bu cok etkili bir yontem ancak ugrastırıcı gelirse kısa yoldan sabah ac karına 1 domates ve ardına yine 1 bardak ılık su.
    ve her zaman bol bol su, bu cok önemli.
  • Yaklaşık 20 yıldır çektiğim problem son 3 ydır çözüldü, hemde ne çözülme :)

Aslında çok basit bir matnıktı. Olay gerçekten bağırsak ve ebyinle ilgili. Yani beyin kısmı psikolojinle alakalı. Burası tamamen kişiyle iilgili
    ama bağırsak kısmında biliyorsunuzdur muhtemelen trilyonlarca bakteri var ve bunların türleri ve miktarları aslında bizim hayatımızı çok etkiliyor. Piysada bulunan prebiyootik ve probiyotik ürünlerinde varoluş amaçları zaten bu florayı kuvvetlendirmek.

Benim çözüm ise tarhana çorbası oldu. Arkadaşlar düzenli içtiğiniz zaman etkisi inanılmaz. Üstelikte bayağı sağlıklı ve kolay bir yemek. Zaten çoğüunuzun annesi yapıyordur. Yapmıyorsa bile pazardan veya internetten bulabilirsiniz. Diğer probiyotiklere göre çok daha ucuz yöntem. Ayrıca içerken acılı yada mantarlı tarhana kullanırsanız bence tadıda çok güzel oluyor. hatta biraz beyaz peynirle beraber çok hoş bir tat oluyor.

Sonuçta kültürümüzün bir parçası ve gerçekten çok etkili. Ve hala mucize gibi geliyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: textsun

Yaklaşık 20 yıldır çektiğim problem son 3 ydır çözüldü, hemde ne çözülme :)

Aslında çok basit bir matnıktı. Olay gerçekten bağırsak ve ebyinle ilgili. Yani beyin kısmı psikolojinle alakalı. Burası tamamen kişiyle iilgili
    ama bağırsak kısmında biliyorsunuzdur muhtemelen trilyonlarca bakteri var ve bunların türleri ve miktarları aslında bizim hayatımızı çok etkiliyor. Piysada bulunan prebiyootik ve probiyotik ürünlerinde varoluş amaçları zaten bu florayı kuvvetlendirmek.

Benim çözüm ise tarhana çorbası oldu. Arkadaşlar düzenli içtiğiniz zaman etkisi inanılmaz. Üstelikte bayağı sağlıklı ve kolay bir yemek. Zaten çoğüunuzun annesi yapıyordur. Yapmıyorsa bile pazardan veya internetten bulabilirsiniz. Diğer probiyotiklere göre çok daha ucuz yöntem. Ayrıca içerken acılı yada mantarlı tarhana kullanırsanız bence tadıda çok güzel oluyor. hatta biraz beyaz peynirle beraber çok hoş bir tat oluyor.

Sonuçta kültürümüzün bir parçası ve gerçekten çok etkili. Ve hala mucize gibi geliyor bana.

Tarhananın faydaları yadsınamaz elbette ama bağırsak çalıştırmadaki sendeki etkisinin biraz kişiye özel olduğunu düşünüyorum.Çünkü tarhana sonuç itibarıyla yoğurt kökenli bir gıda maddesi.Yoğurt da probiyotik değil prebiyotikdir, yani bağırsakları çalıştırmada doğrudan etkisi fazlaca bulunmaz.Sende böyle bir sonuç yaratmış, ne mutlu sana
    Ben bağırsakları çalışmayan arkadaşlara önem ve ısrarla tek bir şeyi tavsiye ediyorum: Kefir
    Öncelikle birkaç ay öncesine kadar tuvalette saatler geçiren, her girişinde işkenceler çeken, yeri geldiğinde işten izin alıp taksiyle eve dönerek tuvalete gitmeye çalışan, yolculuk yapmak gerektiğinde kabuslar gören biri olduğumu belirteyim.

Neler denedim?
    -15 günde sonuç vereceği iddia edilen activia ve benzeri probiyotik ürünleri (birkaç ay kullandığım bile oldu)
    -Psyllium Husk (Bilinen en iyi ve bağırsaklara faydalı lif içeren bir bitkinin tableti)
    -Müsli
    -Günde 2 litre su
    -Amerika'dan getirttiğim activia ve benzerlerinin 10-15 katı bakteri içeren probiyotik tabletler

Neler denemedim?
    -Her türlü müshil ilacı ve benzerleri (Çözüm değil çünkü)
    -Sinameki (Anlık çözüm sağlayabilir belki ama dışkınızla birlikte bağırsaklardaki mukozanın da atılmasına neden olduğu için tekrarlayan alımlarda bilakis kendisi kabızlığa yol açar)
    -Kayısı vb. yumuşatıcılar (Geçici çözüm olduğu için)

Benim sorunumu kefir bitirdi arkadaşlar, 3-4 günde bir (çok afedersiniz) kıçımı yırtarak tuvalete gitmeye çalışırken artık genellikle her gün ve zorlanmadan işimi halledebiliyorum.
    Kefir bilinen en güçlü probiyotiklerden birisi zaten.Gerçekten şimdiye kadar çektiğim çileye acıyorum.
    Ancak burada dikkat edilmesi gereken 2 husus var:
    1. Kefir bir ilaç değildir, etkilerini görmeye başlamak için düzenli kullanmak ve ona zaman tanımak gerekir, ortalama 1 aydan önce bir beklentiniz olmasın.
    2. Marketlerde satılan kefirlerin raf ömrü, maliyet, tat vb. nedenlerle biyolojik yapısıyla oynanıyor ve bakteri yoğunluğu,çeşitliliği değiştiriliyor.Bu kefirlerden medet ummayın, yapılacak şey güvenilir bir kefir mayası bulup (en iyi kaynak ziraat fakülteleri) evde üretmek. Zaten evinde kefir yapanların piyasada kefir diye satılanları ağzına süreceğini pek zannetmiyorum.
    Uzun uzun yazdım çünkü tuvalette acı çekmek ne demektir yaşayan bilir, umarım bu dertten muzdarip olanlara yardımım dokunmuştur.

• Bir günde 3 kez ile üç günde bir kez gitmenin normal olduğunu okumuştum. Suyu yeterince iç abur cuburdan uzak durmaya çalış sağlıklı beslenmeye özen göster. Biraz da kişi yapısı bu.
  • bunu yıllarca çeken birisi olarak ve çoğunuzun çekindiği kolonoskopi yi bile yaptıran biri olarak çözümleri söylüyorum.

1 yılda tamamlanacak bir tedavi yöntemi:

bir yıl boyunca çay, kahve, kola, çikolata, baharatlı ve hamur işi yasak ve kesinlikle kabızlık ilaçları,soda, activia, kefir ve benzerlerini kullanmayın.

her gün mutlaka bir porsiyon sebze meyve ve süt ürünleri, haftada iki porsiyon tavuk yada balık ayda iki porsiyon et

hastalığın en önemli tedavisini sabah kahvaltısı oluşturuyor.mutlaka her sabah kahvaltı yapılmalı ve alelacele değil yavaş ve sakin bunun için kahvaltıya ve sonrasında tuvalete toplam 1 saat ayırmanız lazım,poaça, kızartılmış ekmek kesinlikle yasak patates ve benzeri kızartmalarda yasak.

her sabah kahvaltıda mutlaka süt ürünleri. bal yada reçel,zeytin ve 4 bardak su.

hemoroid başlamişsa PROCTOLOG krem kullanın.öğün atlamamaya, hızlı yememeye, iyi çiğnemeye (dişlerde problem varsa mutlaka tedavi edilmeli) 1 yıl deneyin. herkese acil şifalar..

• quote:

Orijinalden alıntı: wercan

bunu yıllarca çeken birisi olarak ve çoğunuzun çekindiği kolonoskopi yi bile yaptıran biri olarak çözümleri söylüyorum.

1 yılda tamamlanacak bir tedavi yöntemi:

bir yıl boyunca çay, kahve, kola, çikolata, baharatlı ve hamur işi yasak ve kesinlikle kabızlık ilaçları,soda, activia, kefir ve benzerlerini kullanmayın.

her gün mutlaka bir porsiyon sebze meyve ve süt ürünleri, haftada iki porsiyon tavuk yada balık ayda iki porsiyon et

hastalığın en önemli tedavisini sabah kahvaltısı oluşturuyor.mutlaka her sabah kahvaltı yapılmalı ve alelacele değil yavaş ve sakin bunun için kahvaltıya ve sonrasında tuvalete toplam 1 saat ayırmanız lazım,poaça, kızartılmış ekmek kesinlikle yasak patates ve benzeri kızartmalarda yasak.

her sabah kahvaltıda mutlaka süt ürünleri. bal yada reçel,zeytin ve 4 bardak su.

hemoroid başlamişsa PROCTOLOG krem kullanın.öğün atlamamaya, hızlı yememeye, iyi çiğnemeye (dişlerde problem varsa mutlaka tedavi edilmeli) 1 yıl deneyin. herkese acil şifalar..

Süt ürünlerini tavsiye etmişsin kefir yasak demişsin çelişkili bir durum.
    Kefir zaten bilinen en yoğun süt ürünlerinden birisidir ne ayran ne süt boza kıvamında ikisine benzer.

• Aynı sorun bende var ama benimkisi tamamen metobilizma hızından kaynaklanıyor, masabaşı işim olduğu için gün içinde hareketsiz kalıyorum ve metobolizma hızım yavaş yavaş düşüyor.
    4 ay spora gittiğim dönemi hatırlıyorum haftada 4 gün koşu ağırlık kaldırma vs en kötü ihtimalle haftada 3 kere kesin giderdim ve inanın metobolizma hızına katkısı çok çok fazla.
    Hızlı metobolizmanın günlük tuvalete çıkarma katkısı bir o kadar daha fazlaydı. :)
    Spor yapamıyorsanız yukarıda yazılan diğer hususlara katılıyorum, en basitinden bir kaşık zeytinyağı için ve yarım saat sonra olacakları seyredin :)
    Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.
  • ARKADAŞLAR BENİMDE BİR PROBLEMİM VAR BU SORUNLA İLGİLİ LÜTFEN YARDIMCI OLUN. BEN GÜN İÇERİSİNDE SADECE 1 KEZ TUVALETE ÇIKIYORUM FAKAT BEN 5 KEZ ÇIKMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN YAPABİLCEGİM BİTKİSEL ÇOZÜM ÖNERİLERİNİZİ ALABİLİR MİYİM
  • Günde 5 defa tuvalete çıkmak istemenizin sebebini anlayamadım. Ama doğru bir iş olmadığını söylemeliyim. İdeal olan, günde 1 defa tuvalete çıkmaktır. Kalın bağırsak çok kolay eğitilebilir. 2-3 gün aynı saatte tuvalete çıktığınızda, kalın bağırsaklarınız artık gerekli döngüye girer ve yaklaşık olarak o saatlerde tuvalete çıkarsınız.

Öncelikle gaita sertliğiyle , tuvalete çıkamama sorunlarının aynı şey olmadığını söylemek gerek. Genellikle birlikte görülseler de aslında farklı durumlar. Tuvalete çıkmak için (tuvaletinizin gelmesi hali) , bowel movement gerekir (defecation). Bunu sağlayabilecek olan şeyler , genellikle antioksidanlardır. İçeriğinde antioksidan bulunduran yiyecek ve içecekler , bowel movement yaratacaktır. Bunlardan en etkililerinden birisi , kahvedir. Kahvenin ve özellikle kafeinin antioksidan özelliği , bir fincan kahve içtikten sonra yarım saat içerisinde tuvaletinizi getirecektir. Eğer gelmediyse , muhtemelen tuvalete bırakacak gaita olmadığı içindir.

Aynı şekilde yüksek antioksidan değeri olan yeşil çay da etkilidir (kahve kadar olmasa da). Kahve , gaita sertliği yapmaz. Dolayısıyla , diarrhea çekenlere (ishal) kahve yediriyorlar kahve içersem daha da kabız olurum fikri bir efsaneden ibaret.

Gaitanın yumuşaması için ne yapmalısınız ? Bol bol su içmeli ve lifli gıdalar tüketmelisiniz. Bu kadar basit.

• 10 kuru kayısı+3 bardak buz gibi su+2 tane incir ye tuvallette 100 yılın patlamasını s*çarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingKaya95 -- 9 Ağustos 2013; 2:08:20 >
  • güncel...
  • Aynı sorun bende de var arkadaşa katılıyorum birkaç gün aynı saatte tuvalete gidince o saatte tuvalete çıkabiliyosunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendim keşfettiğim bir yöntemi söyleyeyim.

gidin BİM den Vip marka 10tanesi normal 10tanesi fındıklı 3ü bir arada kahve alın.Sonra büyük bir bardakta fındık+normal ile kahve yapın sıcak sıcak yatarak için:) eğer sıçmalık dışkı varsa 30dk içinde kesin tuvalete gidersiniz.Yoksa zaten sorunda yok:)
  • Cigköfte kesin cözüm.fazla yiyice ishal yapiyor

• Arkadaşlar bende 4-5 günde 1 kez çıkıyordum (artık daha çok çıkmaya çalışıyorum), geçen gün korktum yav dedim böyle yapıyorumda kanser olmam demi dedim. Öyle bişey olmaz demi?
  • Kefir diye bir icecek varmis cok iyi geliyo Bim'de varmis oyle duydum deneyin.

• sinameke çayı iç bi süre ishal olman garanti. daha sonra tuvaletin gelmese de tuvalete düzenli çıkmayı dene
  • Arjinin kullanin. Universal gh max.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.