Şimdi Ara

Kütahya-Afyon yolunda LPG dolu tanker patladı ortalık cehnnem!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kütahya-Afyon karayolunda tanker patladı

Kütahya-Afyon karayolunda tanker patladı
    Kütahya’da LPG yüklü tankerde meydana gelen art arda iki patlamada, biri itfaiye eri, 21 kişi yaralandı, bir itfaiye aracı ile park halindeki bir otobüs ve 7 otomobil yandı. Patlama öncesi yolun trafiğe kapatılması büyük bir faciayı önlerken, yaralananların çoğunun ilk patlamanın ardından alev alan tankeri izlemeye gelenler olduğu belirtildi.

Olay, bugün saat 00.30 sıralarında Kütahya- Afyonkarahisar Karayolu’nda meydana geldi. Seyir halindeki LPG tankerinin şoförü, gaz sızıntısını fark edince Kütahya Tren Garı yakınlarında aracı yolun sağına durdurup cep telefonuyla polisten yardım istedi. Haber Merkezi’nin telsiz anonsu üzerine olay yeri yakınlarında bulunan Emniyet Müdür Yardımcısı Fehmi Kocadağ, tankerin bulunduğu yere gitti.

YOLUN TRAFİĞE KAPATILMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Kocadağ, sürücüyü aracın yanından uzaklaştırdı ve telsizle polislerden çevre yolunun her iki tarafının da trafiğe kapatılmasını istedi. Olay yerine gelen polisler, bölge yakınındaki araçların geri geri gitmelerini sağlarken, tankerde patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte tanker alev aldı. Alevler park halindeki bir otobüs ile 7 otomobile de sıçladı. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, 112 sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

ALEVLERE MÜDAHALE SIRASINDA İKİNCİ PATLAMA

Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederken, tankerde ikinci bir patlama meydana geldi ve bir itfaiye aracı da alev aldı. Her iki patlamada, biri itfaiye eri olmak üzere 21 kişi yarlandı.

YANAN ARAÇLAR VE PARAMPARÇA OLAN ASFALT YOL NEDENİYLE SAVAŞ MEYDANINI ANDIRDI

LPG yüklü kamyondaki gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen ve 19 kişinin yaralanmasına, 5 aracın yanmasına, 7 aracın ise kopan asfalt parçalarının üzerlerine düşmesi sonucu zarar görmesine neden olan patlamanın şiddeti, hava aydınlanınca ortaya çıktı.

İki patlama ve ardından çıkan yangın, çevre yolunda olayın yaşandığı bölüm ile Fatih Mahallesi'ndeki bir sokağı savaş alanına çevirdi.

Havanın aydınlanmasının ardından İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu gözetiminde çalışmalarını sürdüren Olay Yeri İnceleme ekipleri, olayın boyutlarını görüntüledi. Doğalgaz dağıtım şirketi de sokaktaki asfaltın parçalanması nedeniyle doğalgaz boru hattı zarar gördüğü için cihazlarla ölçüm yaptı. Ekipler, çevrede doğalgaz sızıntısı olmadığını tespit etti.

Bölgedeki 7 katlı apartmanın camlarının kırılmasına da yol açan patlamanın yaşandığı kamyonun, iyice ezilerek düzleştiği gözlendi. Yanan bir itfaiye aracı, bir otobüs ve iki otomobilin tamamen kullanılamaz hale geldiği, 7 otomobilin ise yoldan kopan asfalt parçaları üzerlerine düştüğü için zarar gördüğü belirlendi.

Sokaktaki asfalt zeminin yaklaşık 50 metrelik bölümü parçalanırken, kamyonun bulunduğu alanın yaklaşık 25 metre uzaklığında kullanılmayan tek katlı binada büyük çatlaklar oluştu.

Polis ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü hasar tespiti doğrultusunda ev ve araçları zarar gören vatandaşların tespit edilmeye çalışıldığı, daha sonra yanan araçların enkazlarının kaldırılacağı öğrenildi.

LPG patlamaz
  • bu kadar lpg kazası olmazdı önceden şimdi 3 günde bir lpg patlıyor. tüketim arttıda denetimsizlik mi var anlayamıyorum herkeste de dizel araç var ilginç gerçekten

ölen eden olmamış bu sevindirici tarafı ortalık savaş alanı gibi olmuş.

devlet denetimi arttırsın o zaman olmaz böyle yada benzini ucuzlatsın bu ay kaçıncı olay oldu.
  • Ortalık ne hale gelmiş ya. Resmen savaştan arta kalanlar gibi.
  • LPG değildir o, olsa olsa kedidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercinsahin

LPG değildir o, olsa olsa kedidir.

Evde de tüp gaz kullanıyoruz, kullanmayalım o zaman.
    Bu son olaylardan sonra cebimde gazlı çakmak taşımaktan korkar oldum, benzinli zippoya dönücem yakında.
    Benzine gelen zamlardan sonra ortalık kamikaze gibi tüplü araç kaynıyor. Allah sonumuzu hayır etsin...
  • felaket olmuş resmen
  • İnsanların bir çoğu da birinci patlamadan sonra durumu izlerken ikinci patlamada yaralanmışlar. Ya Rabbim niye yanan bir akaryakıt tankerini yakından izlerler ki?!
    Ya bu insanları LPG'den vazgeçirmek için ne kadar çok facia çıkardılar bu aralar. Patlayan arabalar, facia yaratan tankerler falan hep üst üste geldi. Bunlar olacağına yapsınlar benzini 3TL, insanlar hiç yaralanmayacak böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concrete Jungle

İnsanların bir çoğu da birinci patlamadan sonra durumu izlerken ikinci patlamada yaralanmışlar. Ya Rabbim niye yanan bir akaryakıt tankerini yakından izlerler ki?!
    Ya bu insanları LPG'den vazgeçirmek için ne kadar çok facia çıkardılar bu aralar. Patlayan arabalar, facia yaratan tankerler falan hep üst üste geldi. Bunlar olacağına yapsınlar benzini 3TL, insanlar hiç yaralanmayacak böyle.

polis: durun yakından izlemeyin, uzaklaşın, bakın patlar...

halk: hadi ordan donanımhaber otomobil genelde okuduk LPG patlamazzz...
  • Sonunu düşünen ekonomi yapamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Sonunu düşünen ekonomi yapamaz

Hayırdır dizel passat'a dönmüşsünüz.
    LPG'li kalos'a ne oldu ustam
  • LPG kullanımının artmasından sonra denetim yetersizliği ve LPG konusundaki titiz davranılmamasının sonucu bunlar. Yollar mayın tarlası resmen.Devletin akarkayıt üzerindeki bu vergi politikası devam ettiği sürece ortalık daha çok savaş alanına dönecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: rotational intertia

quote:

Bu araba sahip olmak istediğim bir araçtı ama önceleri param yetmiyordu.Bende geçen sene paramın yettiği kalosa biniyordum.Söylemesi ayıp paramı biriktirdim kalosu satıp passatımı aldım.Sorun çıkarmazsa uzun yıllar binerim inşallah.Başka araçlarda gözüm yok artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhilleus -- 15 Şubat 2011; 12:08:19 >
  • Yüce rsabbim beterinden korusun.Bu arada hayırlı olsun abi.
  • quote:

quote:

quote:

Bu araba sahip olmak istediğim bir araçtı ama önceleri param yetmiyordu.Bende geçen sene paramın yettiği kalosa biniyordum.Söylemesi ayıp paramı biriktirdim kalosu satıp passatımı aldım.Sorun çıkarmazsa uzun yıllar binerim inşallah.Başka araçlarda gözüm yok artık.

hayırlı olsun, güzel seçim.
    lpg'den vazgeçmenizin altında yatan başka sebepler de var mıdır?
    yoksa lpg tutkunları kesinlikle yaşını almış dizel bir passat yerine lpg'li 1.8t bir passat tercih ederdi diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Boşver hacı.
    Bu arkadaş forumdaki bazı insanların parasının olmadığını düşünüyor.
    LPG'ye de bu kadar takmasının sebebi ne acaba?
  • Millet olarak ayaklanip LPG'yi ulkemizden cikaralim. Butun araclardan sokulsun, ev tupleri yasaklansin, yoldaki LPG tankerleri de yasaklansin. Rafineriden LPG cikmasin hic. Cunku LPG cok tehlikeli, patlayabilir!!
  • Lpg sistemi belli bir limite kadar olan arabalarda olmazsa olmazlardan.Yani bunu kalosa binerkende söylüyordum şimdide söylüyorum.170-180 bin liraya 5.20d alan adam atıyorum 25 kuruş yakarken, benim gibi 12-13 bin liralık kalosa binen birinin 35 kuruş yakması koyar adama.

Ee koymaması için millet napıyor mecburen lpg taktırıyor.Çekiş düşüklüğü, kapalı otoparklara girememe gibi olumsuz yönleri var ama ekonomik yönü bu olumsuzlukları ortadan kaldırıyor.

Çok param olsa ilk seçeceğim yakıt benzindir, daha sonra mazot, en sona lpg'dir.Kimse keyfinden lpg li araca binmiyordur diye düşünüyorum.Hayat zor, para kolay kazanılmıyor.Bu yüzden insanlar lpg ye yöneliyor.

Bu arada şunuda belirteyim.Kalos u alan kişiyle teste gittik.107 bindeki 1.2 kalos un motoru kusursuz çıktı.Dynoda 4. viteste 165 bastı. Yani lpg nin motora zararı yok bence.
  • quote:

Yeni araban hayırlı olsun imzanda ufak hacimli bir lpg li vardı sanırsam
    dizelciler kervanına hoşgeldin

yalnız nedir bu dizelcilerden çektiğimiz şeklinde başlıklarda mevcut hazırlık lı ol.
  • hicbir akaryakit karayoluyla uzun mesafe tasinmamali. deniz ve demiryolu tercih edilmeli. sadece limandan ya da istasyondan satis yerine kadar karayoluyla gitmeli.
  • quote:

Kütahya’da LPG yüklü tankerde meydana gelen art arda iki patlamada, biri itfaiye eri, 21 kişi yaralandı, bir itfaiye aracı ile park halindeki bir otobüs ve 7 otomobil yandı. Patlama öncesi yolun trafiğe kapatılması büyük bir faciayı önlerken, yaralananların çoğunun ilk patlamanın ardından alev alan tankeri izlemeye gelenler olduğu belirtildi.

Olay, bugün saat 00.30 sıralarında Kütahya- Afyonkarahisar Karayolu’nda meydana geldi. Seyir halindeki LPG tankerinin şoförü, gaz sızıntısını fark edince Kütahya Tren Garı yakınlarında aracı yolun sağına durdurup cep telefonuyla polisten yardım istedi. Haber Merkezi’nin telsiz anonsu üzerine olay yeri yakınlarında bulunan Emniyet Müdür Yardımcısı Fehmi Kocadağ, tankerin bulunduğu yere gitti.

YOLUN TRAFİĞE KAPATILMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Kocadağ, sürücüyü aracın yanından uzaklaştırdı ve telsizle polislerden çevre yolunun her iki tarafının da trafiğe kapatılmasını istedi. Olay yerine gelen polisler, bölge yakınındaki araçların geri geri gitmelerini sağlarken, tankerde patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte tanker alev aldı. Alevler park halindeki bir otobüs ile 7 otomobile de sıçladı. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, 112 sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

ALEVLERE MÜDAHALE SIRASINDA İKİNCİ PATLAMA

Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederken, tankerde ikinci bir patlama meydana geldi ve bir itfaiye aracı da alev aldı. Her iki patlamada, biri itfaiye eri olmak üzere 21 kişi yarlandı.

YANAN ARAÇLAR VE PARAMPARÇA OLAN ASFALT YOL NEDENİYLE SAVAŞ MEYDANINI ANDIRDI

LPG yüklü kamyondaki gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen ve 19 kişinin yaralanmasına, 5 aracın yanmasına, 7 aracın ise kopan asfalt parçalarının üzerlerine düşmesi sonucu zarar görmesine neden olan patlamanın şiddeti, hava aydınlanınca ortaya çıktı.

İki patlama ve ardından çıkan yangın, çevre yolunda olayın yaşandığı bölüm ile Fatih Mahallesi'ndeki bir sokağı savaş alanına çevirdi.

Havanın aydınlanmasının ardından İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu gözetiminde çalışmalarını sürdüren Olay Yeri İnceleme ekipleri, olayın boyutlarını görüntüledi. Doğalgaz dağıtım şirketi de sokaktaki asfaltın parçalanması nedeniyle doğalgaz boru hattı zarar gördüğü için cihazlarla ölçüm yaptı. Ekipler, çevrede doğalgaz sızıntısı olmadığını tespit etti.

Bölgedeki 7 katlı apartmanın camlarının kırılmasına da yol açan patlamanın yaşandığı kamyonun, iyice ezilerek düzleştiği gözlendi. Yanan bir itfaiye aracı, bir otobüs ve iki otomobilin tamamen kullanılamaz hale geldiği, 7 otomobilin ise yoldan kopan asfalt parçaları üzerlerine düştüğü için zarar gördüğü belirlendi.

Sokaktaki asfalt zeminin yaklaşık 50 metrelik bölümü parçalanırken, kamyonun bulunduğu alanın yaklaşık 25 metre uzaklığında kullanılmayan tek katlı binada büyük çatlaklar oluştu.

Polis ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü hasar tespiti doğrultusunda ev ve araçları zarar gören vatandaşların tespit edilmeye çalışıldığı, daha sonra yanan araçların enkazlarının kaldırılacağı öğrenildi.

LPG patlamaz

Her yakıt yanıcıdır ve ihmalde şakaya gelmez.Lpg damgasını vurmaya gerek yok bariz tedbirsizlik ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 15 Şubat 2011; 13:14:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.