Şimdi Ara

LG Mobile'dan Android 3.0 işletim sistemli ve 8.9 inç ekranlı tablet: Optimus Pad

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• LG Mobile, Mobil Dünya Kongresi kapsamında, P920 Optimus 3D'nin yanı sıra yep yeni Android tableti Optimus Pad'i teknoloji meraklılarının huzuruna çıkardı. Optimus Pad, Optimus 3D ile aynı şekilde sunduğu 3D deneyimiyle güçlü rakipleri arasından sıyrılmayı başarıyor.

1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Nvidia Tegra 2 platformunun gücünü ve Google'ın tabletlere özel geliştirdiği mobil işletim sistemi 3.0 ''Honeycomb'' desteğini arkasına alan 654 gram ağırlığındaki, 12.6 mm kalınlığındaki Optimus Pad, 8.9 inç (~22.6 cm) boyutunda ve 1280 x 768 piksel (WXGA) çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip. Ekran boyutu faktörünü göz önünde bulundurduğumuzda Optimus Pad'in, Apple iPad ile Samsung Galaxy Tab arasında konumlandırıldığını söylemek mümkün.

Kullanıcılara hızlı internet bağlantısı sağlayan HSPA+ ile Wi-Fi 802.11 b/g/n bağlantısına destek veren Optimus Pad, yine Optimus 3D ile aynı şekilde 5 megapiksel çözünürlüğünde iki adet kamerayı bünyesinde barındırmakta. Böylece stereoskopik çekimler yapabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak cihazın Full HD video kaydı yapabildiği ve Full HD video oynatabildiği belirtiliyor. (Full HD video kaydının 3D olup olmadığına dair bilgi henüz yok) Ancak bu sefer yaptığımız 3D çekimleri Optimus Pad'in 8.9 inç'lik dokunmatik ekranından izlemek için özel gözlüğün gerekli olduğu söylenmekte.

HDMI 1.4 portuna yer verilen ve yaptığımız çekimleri Youtube'un 3D kanalına kolayca yükleyebileceğimiz LG Optimus Pad'in mart ayından itibaren dağıtımına başlanması planlanırken fiyatla ilgili herhangi bir ipucu verilmedi.

Editörün notu: Elimize farklı gelişmeler ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

• lg fena gaza bastı.. bu gidişle nokia kan kaybeder parsayı apple ile lg toplar...
  • bu siteye iyiden iyiye gıcık olmaya başladım. O kadar yorum yaz hepsi boşa gidiyor.
  • Gözlük işi bozar , ram miktarı ??
  • İşte budur diyorum.3D çekim yapabiliyor ve Tegra 2 kullanıyor bunlar yeter de artar bile

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan!

Gözlük işi bozar , ram miktarı ??

Ne alaka.Gözlüksüz 3D cihaz piyasada yok şu anda?Bilip bilmeden konuşmayın başka şansı yok ki zaten.
  • Gözlüksüz yokmu ? bişi demiyorm....
  • ipad bunun yanında oyuncak desek yeridir
  • len bu tegra 2 de iyi yaygınlaştı he bi denemek lazım şu işlemciye gelsinde bi telefonlar
  • Ipad'e çok iyi rakip çıkmış,LG'nin Android 3.0 işletim sistemli olması da sevindirdi ayrıca 8.9 inç daha ne
  • baksana bide HDMI 1.4 portu var daha günümüzde birçok teelvızyonda yokken :D
  • LG nin kotu reklamlar serisinden sonra bunla ilgili guzel bi reklam seyrettim belki link atan olur nerde buldugumu hatirlamiyorum ...

Reklamda cihazin ozellikleri gorsel olarak tanitilirken bi oyun aciyolar oyun street fighter gibi bisi dovusculerden biri RYU ya benziyo adida optimus diger dovuscude Steve Jobs a benziyo adida APAD oyun baslar baslamaz optimus adapin surata tekmeyi bi yapistiriyo akillara zarar :)

Youtube linki burda seyretmek isterseniz siteye vidyo yukleme nasil yapiliyo bilmiyorum

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow6 -- 15 Şubat 2011; 10:29:33 >
  • Ekran büyüklüğü çok iyi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan!

Gözlüksüz yokmu ? bişi demiyorm....

Evet Toshiba bir tane çıkardı ama 28 inç.Peki satışa sunuldu mu?Hayır.Hadi yurt dışında satışa sunuldu diyelim Türkiye'de var mı?Yok

Boş boş konuşmayın burada kısır bilginizle yazı yazmayın bu forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 20 Şubat 2011; 9:20:02 >
  • Off süper ya.. Ipad nal toplar.. Nokia bu toz dumanda kaybolur onun ortağı microsoft ise hani bana der...
  • Bu LG de fena dolmuş birden patlayacak demiştim ki haberler gelmeye başladı kaliteli ürünler yapıyor umarım Türkiyeye de gelir sadece seyretmekle kalmayız...
  • len bu tegra 2 de iyi yaygınlaştı he bi denemek lazım şu işlemciye gelsinde bi telefonlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.