- x
>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<<
821 Cevap75635 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

950 Mesaj
14 Şubat 2011; 11:42:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Kia’nın merakla beklenen B segmentindeki modeli Rio’nun ilk resmi fotoğrafları yayımlandı. Çarpıcı ve güçlü tasarımıyla yeni Rio, Kia’nın yeni tasarım anlayışının en son temsilcisi oldu.

Satışa sunulduğu tüm ülkelerde son derece yüksek satış adetlerine ulaşan bir önceki nesil Rio’dan çok daha büyük hedeflerle yola çıkmaya hazırlanan yeni Rio, 3 kapı, 5 kapı ve sedan olmak üzere 3 farklı gövde tipiyle satışa sunulacak. Yeni Kia Rio’nun uluslararası lansmanı 01 Mart tarihinde Cenevre Otomobil Furarı’nda gerçekleştirilecek.

Eski modele kıyasla 55 mm daha uzun ve 15 mm daha alçak olan yeni Rio’nun dingil mesafesi 70 mm artırılarak 2,570 mm’ye çıkarılmış. Yolcular için çok daha geniş bir yaşam alanı sunan yeni Rio’da ayrıca bagaj hacmi de artırılarak hatchback versiyonda 292 lt, sedan versiyonda ise 390 lt.’ye çıkarılmış

Yeni Rio, farklı pazarlardaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla 1,1 lt. dizelden 1,6 lt. benzinliye kadar farklı motor seçenekleri ile pazardaki yerini alacak. Yeni Rio ayrıca, 2012 yılından itibaren sadece Avrupa’da 1,2 lt. turbo benzinli direk enjeksiyonlu yeni bir motor ile de pazara sunulacak.

Kia Motors Denizaşırı Ülkeler Pazarlama Direktörü Soon-Nam Lee yaptığı açıklamada, “ Bu yeni model, Kia’nın geleceğe doğru attığı önemli bir adım. Rio modelimiz her zaman son derece başarılı bir modeldi. Şimdi tamamen yenilenen Rio ile çıtayı daha da yükseltiyoruz. İnsanlar bu araca sahip olmayı arzulayacaklar.” diye konuştu. 2005 yılındaki lansmanından bugüne kadar tüm dünyada 860,000 adetten fazla satılan Rio, Kia markasının 219,00 adetlik satışla 2010 yılından beri denizaşırı pazarlardaki en fazla satılan 3. modeli olma özelliğini de taşıyor.

0

local://upfiles/178164/2A31ABB057304806B7C585609737B743.jpg

local://upfiles/178164/132EFF82CC994D1E979A0C5D2E3E727F.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 14 Şubat 2011; 11:43:52 >

78 Mesaj
14 Şubat 2011; 13:15:22 

Güzel olmuş

1538 Mesaj
14 Şubat 2011; 14:16:48 

TR'de dizel fiyatları 35000 i aşacağı tahmin edildiğinde sıkıntılı olabilir. Ama umarım 1.1 crdi motorla gelir. Picantoda da kullunılıyo çünkü.
Tasarım güzel. Bununla birlikte KIA çizgi olarak artık, Venga, yeni Rio, yeni Picanto ile ön görünüm çok karakteristik..
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackersun -- 14 Şubat 2011; 14:27:53 >

48 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:54:01 

Oldukça güzel olmuş, ön taraf logonun hemen alt bölümü hariç oldukça etkileyici çizgilere sahip. Keşke o bölüm ceedlerde kullanılan ve Kia nın yeni yüzünü temsil eden şekilde olsaydı. Mart ayını merakla bekliyorum. Yakıt değerleride iyi olursa, çok satılır diye düşünüyorum.

9 Mesaj
17 Şubat 2011; 0:16:33 

bizim millet yine gider başka markaların boş arabalarına yatırır parayı arkadaşlar.

kia ceed motion dizel düz vites (füme)

48 Mesaj
17 Şubat 2011; 13:35:27 

Güzel bir tasarım olmuş, ben çok beğendim. Atak ve güçlü bir görünümü var. Umarım sedan modeli de böyle şık ve güzel olur. Yakıt tüketim değerleride iyi gelirse tadından yenmez. Yalnız bir yeri beğenmedim oda önde hemen logonun altındaki bölüm. O bölüm kianın yeni yüzünü temsil eden ve diğer modellerde kullandığı ızgara olsaydı daha şık olurdu diye düşünüyorum. Marta gelsin ayrıntıları görelim.

1255 Mesaj
24 Şubat 2011; 9:54:07 

çağ atlamış resmen.. bende eski nesil rio var.. yeni nesilleri çok fazla güzel değildi.. ama en yeni nesili harika görünüyor..

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

578 Mesaj
30 Mart 2011; 23:26:08 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanner48 -- 12 Haziran 2011; 2:49:29 >

196 Mesaj
20 Nisan 2011; 16:18:24 

Accent Blue ile aynı fiyata satarlarsa, yazık olur bu arabaya.. Hyundai'nin düştüğü bu hataya Kia Türkiye düşmez umarım. Hoş ikisi de aynı araç temelinde, farklı olmayacak galiba fiyatları..

1759 Mesaj
29 Nisan 2011; 17:43:28 

Yeni Rio Sedan modeli anladığım kadarıyla dizel olarak gelmiyecek, tıpkı Cerato daki gibi sadece benzinli olarak ithal edilecek. Dizel isteyenler hb olan modele bakmak zorunda kalacak. Aynı Ceed-Cerato modelleri gibi, hb ler Avrupa ya sedanlar Asya-Amerika ya odaklı hazırlanıyor. Sedan modeli benzinli de olsa aynı Sportage taki gibi 1.6 GDI motor ve 6 ileri şanzuman ve zengin donanımlar içeriyor. http://www.kia-world.ne...ansmission-tires-wheels

596 Mesaj
27 Mayıs 2011; 17:48:13 

tasarım güzel olmuş

92 Mesaj
28 Mayıs 2011; 16:48:45 

Türkiyeye geliş tarihi belli mi?

644 Mesaj
29 Mayıs 2011; 13:13:44 

cok iyi

1404 Mesaj
13 Haziran 2011; 13:40:00 

quote:

Orijinalden alıntı: olugenu

Türkiyeye geliş tarihi belli mi?

2011 son çeyrek ! Ekim - Kasım - Aralık 2011

DH Motorola Moto G 16GB VIVID RED

176 Mesaj
29 Haziran 2011; 20:06:38 

Gez- dolaş ve hayırlısı ile gel yaz:)

Ne söylediğinizden çok, karşınızdakinin ne anladığı önemlidir.

3163 Mesaj
5 Ağustos 2011; 23:16:48 

Arkadaşlar Kianın internet sitesindeki fiyatlar Yeni kia fiyatlarımı Yoksa Eski kia Fiyatlarımı????

İmzaya gerek yok, after all, everything is forbidden...2.0privilage

965 Mesaj
7 Ağustos 2011; 11:26:39 

Yeni Kia Rio tasarım ödülü almış. Bugün bir kanalın otomobil programında gördüm. Ayrıca D segmenti aracı Kia magendis de tasarım ödülü aldı.

Skoda Yeni Octavia 1.6 TDİ Elegance 2013
Ford Focus 3 Tdci Style Plus Sedan 2012 (satıldı) ...................................................................................................................................... Kia Venga 1.6 dizel 128ps Panorama (Satıldı)...............................................................................

1255 Mesaj
8 Ağustos 2011; 8:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Arkadaşlar Kianın internet sitesindeki fiyatlar Yeni kia fiyatlarımı Yoksa Eski kia Fiyatlarımı????

eski kia rio fiyatları.. yenisi daha piyasaya girmedi.. ayrıca eskisinede zam yapılmış biraz.. yenisi 3-4 bin fazla olur gibi..

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

3163 Mesaj
8 Ağustos 2011; 11:51:28 

quote:

Orijinalden alıntı: blue night

eski kia rio fiyatları.. yenisi daha piyasaya girmedi.. ayrıca eskisinede zam yapılmış biraz.. yenisi 3-4 bin fazla olur gibi..

5-6 fazla Olur çünkü Yeni Picanto baz donanımlısı 29.500 TL

Bence Fiyatlar 35.000Tl den başlıyacak bak görürsünüz

187 Mesaj
8 Ağustos 2011; 11:53:31 

Yeni kasada eskinin dizel motorları kullanılsaydı keşke . 1.2 az gibi geldi bana
Ayrıca fiyatı baya bir yüksek olacak

1255 Mesaj
8 Ağustos 2011; 12:08:02 

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

5-6 fazla Olur çünkü Yeni Picanto baz donanımlısı 29.500 TL

Bence Fiyatlar 35.000Tl den başlıyacak bak görürsünüz

aynı hesaba geliyor.. şu an 30000 tl comfortu.. 40000 tlnin üzerine en donanımlı versiyonu çıkar ayrıca..

deeplord kia motorda değiştiriyor.. yeni motorlar çok daha güçlü.. eskinin 1.4 bedeldir... benim 1.5 motor benzinli var.. (2004 model).. şimdinin 1.2 benimkinden çok daha iyidir gibime geliyor..

1697 Mesaj
18 Ağustos 2011; 13:03:34 

ne zaman geliyor belli mi?

3163 Mesaj
18 Ağustos 2011; 13:10:45 

ihsallah fazla pahalı olmaz

1697 Mesaj
19 Ağustos 2011; 22:59:04 

yutüpte videolarına falan baktım da tavan biraz basık sanki.ferah değil gibi araç?

712 Mesaj
1 Eylül 2011; 16:47:35 

Bugun Topkapı Eresin'e gittik. 1 yıl önce Kia Ceed 1.6 crdi motion almıştık. servisle ilgili birşey sorduk hemde KİA RİO yu inceledik. öncelikle şunu belirteyim kia gerçekten kaliteyi artırıyor. incelediğimiz araba 1.25 GSL 5HB FANCY modeliydi. fiyatı 36.500 tl. araçta esp ve 6 havayastığı vardı.ayrıca otomatik klima çelik jant, önde led li farlar dikiz aynasında sinyal lambası vardı. arka frenler diskti. kısacası araba donanim olarak gayet iyiydi. en düşük donanımları NATTY en yüksek ise SPORTY . biz orta donanıma baktık .dizel FANCY 42.900TL liste fiyatı. plastik kalitesi B SINIFI için gayet makul. ama kia ceed kadar değil tabiki. bu araç alınabilir. ancak ben B sınıfı araçlara genel olarak karşıyım. çünkü bu araçlar öle bir fiyat aralığındaki 3-4 tl daha verip C sınıfı alma imkanı doğuyor. ben inceledim beğendim. B sınıfı alacak olsam POLO ile birlikte RİO yu da düşünürdüm

1110 Mesaj
1 Eylül 2011; 22:06:46 

quote:

Orijinalden alıntı: LTBA_36R

Bugun Topkapı Eresin'e gittik. 1 yıl önce Kia Ceed 1.6 crdi motion almıştık. servisle ilgili birşey sorduk hemde KİA RİO yu inceledik. öncelikle şunu belirteyim kia gerçekten kaliteyi artırıyor. incelediğimiz araba 1.25 GSL 5HB FANCY modeliydi. fiyatı 36.500 tl. araçta esp ve 6 havayastığı vardı.ayrıca otomatik klima çelik jant, önde led li farlar dikiz aynasında sinyal lambası vardı. arka frenler diskti. kısacası araba donanim olarak gayet iyiydi. en düşük donanımları NATTY en yüksek ise SPORTY . biz orta donanıma baktık .dizel FANCY 42.900TL liste fiyatı. plastik kalitesi B SINIFI için gayet makul. ama kia ceed kadar değil tabiki. bu araç alınabilir. ancak ben B sınıfı araçlara genel olarak karşıyım. çünkü bu araçlar öle bir fiyat aralığındaki 3-4 tl daha verip C sınıfı alma imkanı doğuyor. ben inceledim beğendim. B sınıfı alacak olsam POLO ile birlikte RİO yu da düşünürdüm

Otomatik olanlar 6 vites olacak denmişti, doğru mudur?

_-Pinokyo'yu yapan Gepetto Usta değilim ki, her odunu adam edeyim...-_

<<<===Panasonic TX-P50G10E===>>> incelemesi için buraya tıkla...

712 Mesaj
1 Eylül 2011; 23:57:19 

düz viteslisi vardı otomatik yoktu zaten teknik verilerle ilgili bir katalogta sordum yoktu. bu arada aracın direksiyonu, klima kumandaları ve göstergeleri ceed den daha gösterişli ve kaliteli hissi verdi.

4307 Mesaj
15 Eylül 2011; 20:16:20 

Mükemmel Ötesi Ya Kia'nın Tasarımları Gerçekten Harika.Ön Tasarım Gerçekten Çok İyi Ama Kia Fiyatları Uçtu Kimbilir Bu Ne Kadar Olur.

121 Mesaj
24 Kasım 2011; 16:58:13 

doğrudur otomatik 6 vites

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

48 Mesaj
24 Kasım 2011; 23:06:16 

Yeni RIO'ya ncap ten 5 yıldız
http://www.euroncap.com...s/kia/rio/2011/463.aspx

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
9 gün 18 sa. 36 dk. kadarı kaldı.
25 Kasım 2011; 9:41:31 

merhaba
markalara ön yargı ile bakmama konusunda güzel bir ders yazdığınız. 1 yıl önce ilk KİA tecrübem olan Sportage kullanmaya başladım. bir KIA kullanıcısı olarak araç kullnamkatan tekrara keyif almaya başladım. kounumuz olan RIO ise compact sınıfta muhteşem bir araç deneme sürüşü yapmasamda uzun boylu her yanını kurcalama şansım oldu güzel bir ilk tecrübe sonrası yine bir KIA ve yeni KIA için rio ile ilgilenmekteyim.
sayın techtime imzanızda 1.2 hakkında bize kullanıcı deneyimlerinizi yakıt tüketimini, beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönlerini yazarsanız inanın çok makbul olacak. umarım aralıkta güzel bir yıl sonu fiyatıda olurda biraz heyecanlanırız.
Son bilgi biliyorsunuz KIA sportage ve yeni rio ile tempoyu arttırdı sırada ceed var 2012 de kasa değişiyor. Bu yüzden çok şık bir görünüm daha önümüzdeki 3-4 ay içinde açıklanmaya oldukça yakın görünüyor.

121 Mesaj
25 Kasım 2011; 9:59:44 

merhaba,
öncelikle araca biraz daha zaman vermem gerekiyor henüz çok yeni, 1 depoyu yeni bitirdim ve sürekli şehir içi trafikte kullandım.1-2 ay sonra gerçek tecrübelerimi yazacağım.
Ancak ilk deneyimlerim şu şekilde;
Yol tutuşu viraj hakimiyeti mükemmel, hafif sert süspansiyon seçilmiş ve inanılmaz güvenli bi sürüş sağlıyo yani en sert viraja bile gözün kapalı girebilirsin çünkü zerre yatmıyo araba(polo ya da getz gibi zıplamıyo).
Sert yayların bir dezavantajı vardır yoldaki en ufak pürüzü ve sesi hissedersiniz, buna bi de ince saç eklendimi sürüş konforu epey düşer, benim araçtaki şüphem buydu. Ancak yeni Rio'da bunu çok iyi dengelemişler, araç sert dinamiğine rağmen ses izolasyonu çok iyi ve düşük hızlarda çukurlara girince verdiği his hiç fena değil, segment araçlarla kıyaslandığında en iyilerinden biri ama bir C segment arabayla kıyaslamayın lütfen..
Benim aldığım 1.25 benzinli motor henüz açılmamakla beraber yüzde %90 şehir içi araç kullananan benim için ideal. Çok kuvvetli bir motor değil ama asla boğulmuyor 2. vites kuvvetli ve 1. vitesi kullanmaya pek gerek bırakmıyor. yüksek hızları pek test edemedim ama 120-130 çok rahat hiçbir sorun yok.
aracın diyaznını söylemeyeceğim ben çok ama çok beğenerek aldım, gün geçtikçe de daha çok beğeniyorum, multimedia player ve ses kalitesi beni çok tatmin etti, çok büyük kolaylıkları var.
Benim aldığım araç Fancy donanımlarına sahip yani orta sınıf(full değil).
Ama bunda bile standard ve standardın üstü çok şey var. 6 hoparlör, 6 havayastığı, oto katlanır aynalar,sis farları,otomatik klima, yağmur sensörü 16" jant. Hangi araç 16" jant sunuyo bu fiyata?
Yakıt tüketimine gelince şuan sadece şehir içi ve açılmamış motorlar ilk depoyu 9.3 gibi bir değerle bitirdim ki bu benim için oldukça yüksek, ancak 8 lere ineceğini düşünüyorum..Farklı yol gidişlerimdeki tüketimlerimi de daha sonra iletirim sizlere..
Herneyse kısaca ben kullanmaktan büyük keyif alıyorum umarım böyle devam eder, ancak size tavsiyem derhal bir Rio kullanmanız...

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

30 gün cezanın,
25 Kasım 2011; 20:43:32 

İyi akşamlar sayın techtime
Notunuzu yeni gördüm sağolun varolun. Bizim de ilgilendiğimiz donanım fancy fakat ilk tercihimiz dizelden yana olsada son zamlardan sonra tereddütlerimiz var. Peter ustanın çizdiği her araba güzeldir. bu aracada bir kaç ödül yakında gelir. Vitesler çok yumuşak geçiş gösteriyor olmalı corsada kazık gibidir. dizelin torku çok cazip geldi. 90beygirde 220nm tork mevcut. bir denk gelirse denemek şart oldu artık.
Rio nun profili yandan sportage çok çağrıştırıyor kardeşi gibi geldi bana nedense. kesinlikle bu yılın güzel araçlarından birisi. canımı sıkan tek nokta 49.000 tl den sportage aldıktan sonra bu araca dizelde olsa enaz 41000tl ödeme zorumluluğu. Bu araç için zihnimde psikolojik bir üst limit oldu. bakalım izleyip göreceğiz.
YAKIT yorumlamak içi çok erken söyledğin.z gibi beklemek lazım. Güle güle kullanın güncel yorumlarınızı bekleriz.

121 Mesaj
26 Kasım 2011; 14:23:21 

şuan dizel fancy ay sonuna kadar 40750 kaçırmayın derim..

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

234 Mesaj
28 Kasım 2011; 8:44:22 

quote:

Orijinalden alıntı: techtime

şuan dizel fancy ay sonuna kadar 40750 kaçırmayın derim..

hayırlı olsun aracınız bende polo alıyordum bakarken rioyu gördüm test etmedim etsemde dizel araç vardı şuan düşünmedeyim
siz kaça aldınız aynı paket bende düşünüyorum

121 Mesaj
28 Kasım 2011; 10:06:52 

teşekkürler, ben 36ya aldım.

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

234 Mesaj
29 Kasım 2011; 14:03:46 

quote:

teşekkürler, ben 36ya aldım.

bana 35 teklif edildi ama araç yok muş dizel fancy 40 a bırakırız dediler test ettim aracı çok ses alıyor gibi geldi bana zaten o yüzden benzinli sormuştum.
sonra düşündüm kim biliyor kia rioyu satmaya kalksam alan çıkmaz dedim kendi kendime bilmiyorum çok kararsızım:(

121 Mesaj
29 Kasım 2011; 14:08:00 

kaç dizel arabaya bindin? git bi fiestaya otur içeri giren ses miktarını kıyaslayamazsın bile.Rionun dizeli baya sessiz.
Olmayan arabaya 35 teklif etmez hiçbir bayi..Alış fiyatlarını biliyorum.
Son 2 gün kaçırma bence.

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

234 Mesaj
29 Kasım 2011; 14:20:23 

1.4 90hp dizel sen ford fiestaya araba deyip kıyaslamışsın ben kıyas bile yapmıyorum.tek kıyasladığım vw polo...
vw polo daha sessiz çok kaliteli malzeme ve işçiliği var aracın.tabiki kia rio daha gösterişli ama fiestada gösterişli araba ona kaldıysa:))))
neyse uzun lafın kısası sanırım vw polomuzu bekliycez 10 gün sonra teslim edicekler....ama süpriz yapıp rio da alabilirim sonuçda araba full konforlu geldi bana
süspansiyonları biraz sert ama olsun ben beğendim....bir tek sorun var arabanın benzinlisi yok şuan beyaz istiyorum

121 Mesaj
29 Kasım 2011; 14:49:15 

hayırlısı, ama ben poloyu kullandım uzun süre, bana biraz sıkıcı geldi, tabiki seçim senin, ama tavsitem yıl sonuna kadar arabanı alman çünkü bu fiyatlar tekrar artabilir..

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

234 Mesaj
29 Kasım 2011; 15:23:37 

kesin alıcaz allahın izniyle polomuz garanti zaten kapora yatırdım vazgeçersem parayı geri alıcam dedim öyle anlaştık:)))
amadım rio daha ucuz denk gelirse rioyu almak.rabbim herkesin gönlüne göre versin

121 Mesaj
29 Kasım 2011; 16:45:50 

rabbimiz bana güvenmeyin aklınızı kullanın demiş...

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

30 gün cezanın,
30 Kasım 2011; 11:03:42 

merhaba
yeni RIO için gördüğüm bir yazıyı paylaşmak istedim. teknik detaylar oldukça anlaşılır yazılmış. Aralık indirimleri öncesi aklımızdaki soru işaretlerine yanıt olur umarım....

http://www.modifiyem.co...-rio-turkiyede-9982.htm
Yeni Kia Rio Türkiye’de
Yeni nesil tasarım, yeni nesil Rio

28 Kasım 2011 / 14:27
2011 yılı Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen yeni Kia Rio, ülkemizde satışa sunuldu. Kia’nın dünyaca ünlü tasarımcısı Peter Schreyer’in yeniden yarattığı 3. nesil Rio, daha az yakıt tüketen, daha çevreci, daha konforlu ve daha güvenli bir araç olarak pazardaki yerini alıyor.

Yeni Kia Rio ülkemizde, 1,25 lt ve 1,4 lt benzinli ve 1,4 lt dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ve 3 farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor.

Hem sürücü hem de yolcular için mükemmel bir sürüş deneyimi sunan yeni Kia Rio‘da son teknoloji ürünü çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor.

Yeni Kia Rio‘da standart olarak sunulan aktif ve pasif güvenlik teknolojileri arasında sürücü, yolcu, yan ve perde olmak üzere toplam 6 adet hava yastığı, EBD destekli ABS fren sistemi, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi), TCS ( Patinaj Engelleme Sistemi ), BAS ( Fren destek sistemi ), ESS ( Acil fren sinyali) gibi özellikler mevcut.

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında sürücüye eve kadar eşlik eden otomatik far kapama, elektrikli ısıtmalı, katlanabilir yan aynalar, otomatik klima, ön sis farı, direksiyondan kumandalı , bluetooth’lu radyo, CD & MP3 çalar, led tipi gündüz farları, sunroof, soğutmalı torpido, viraja duyarlı farlar yer alıyor.

Yeni Kia Rio, daha uzun, daha geniş ve daha alçak; ayrıca 70 mm artırılan dingil mesafesi ile daha geniş bir oturma alanı ve bagaj hacmi sunuyor. Toplam 1.455 mm yüksekliği ile yeni Rio, Kia’nın Avrupa ürün gamındaki en alçak tavan hatlarından birine sahip.

Avrupa’da ilk kez beş ve üç kapılı gövde tasarımı ile piyasaya sürülen yeni Rio, en rekabetçi segmentlerden birindeki konumunu yeni baştan tanımlayarak daha da güçlendirmeye hazırlanıyor.

Kia mühendisleri ve tasarımcıları, Avrupalı zarif tasarım unsurlarıyla Kore zevkini harmanlayıp, aynı zamanda Latin zarafetine de yer vererek dünya çapında beğeni toplayacak bir araç tasarladılar.

Beş kapılı versiyondan sonra üç kapılı yeni Kia Rio, Avrupa ile aynı zamanda 2012’nin ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak. Her iki model de Kia’nın Kore'deki Sohari tesisinde üretiliyor.

TARZ VE TASARIM

Yeni Rio ile Kia, daha kaliteli, çekici ve heyecan verici bir tasarıma yönelik tüketici taleplerine yanıt veren bir B segment modeli yarattı. Yeni model, önceki jenerasyondan apayrı bir duruş sergilerken, yenilenmiş Kia ürün gamına mükemmel bir uyum gösteriyor.

Önden bakıldığında, ızgaranın farlarla birleşmiş özgün tasarımı, yeni Rio’nun görünümünde önemli bir fark yaratıyor. Kia logosu, ızgaranın hemen üzerinde yer alıyor. Izgaranın altındaki ön tampon ve spoylerde ise Kia’nın cesur tasarım DNA’sının izlerini görmek mümkün.

Yeni Kia Rio, son derece dinamik ve sportif bir duruş sergiliyor. Bu yeni araç ayrıca, güçlü ve sağlam arka tasarımı, yüksek omuzları, geniş arka cam açısı ve coupe benzeri siluetiyle Sportage ile olan akrabalığını da gözler önüne seriyor.

KONFOR VE KULLANIM RAHATLIĞI

Yeni Kia Rio’da malzeme seçimi ve detaylara gösterilen titizlik yolcu kabinine zarif ve premium bir his veriyor.

Yeni Kia Rio’da yolcu kabini bir önceki modele göre daha geniş ve bu da ferah bir yolcu alanı ve yüksek bir bagaj kapasitesi sağlıyor. Ön camın tabanı 156 mm öne ve 18 mm yukarı kaydırılmıştır, dingil mesafesi ise 70 mm daha uzun ve kaporta ise 25 mm daha geniştir. Ön ayak alanı 45 mm, kafa alanı ise 8 mm artırılmıştır.

Yeni Kia Rio, ses uzmanları Arkamys tarafından geliştirilen ve özellikle bu model için tasarlanan yeni ve yenilikçi ‘Virtual Sound’ ses sistemine sahip ilk Kia modelidir. Bu sistem, araçtaki hoparlörlerin kapı panellerinin alt kısımlarına yerleştirilmesi nedeniyle ortaya çıkan akustik engelleri ortadan kaldırarak derin, 3 boyutlu ve gerçekçi bir ses deneyimi sağlıyor. Farklı modlar, sesi artırıp ses berraklığını iyileştirerek tüm yolcuların müzik dinleme keyfine keyif katan ‘Power Treble’ ve ‘Power Bass’ ya da ön koltuktaki yolcuları bir ses dalgasıyla saran son teknoloji sinyal güçlendiriciye sahip ‘Virtual Surround’ özellikleri sunuyor.

Yeni Kia Rio’da bagaj alanı, 100 mm genişlemiş ve kapasite arka koltuklar dik pozisyondayken 288 litre (önceki modele göre % 6.6 iyileştirme) ve arka koltuklar yatırılmış pozisyondayken 920 litre olmuştur. Arka koltuk arkalığı, maksimum kullanım alanı ve işlevsellik sağlamak için 60/40 olarak ayrılıyor ve katlandığında neredeyse düz bir yükleme alanı oluşturuyor.

Yolcu bölmesi saklama alanında daha geniş, 15 litrelik bir torpido gözü, ekstra kapasiteli üç litrelik daha geniş bir orta konsol ve ön kapılarda 1.5 litrelik birer şişe cebi ve her iki arka kapıda da 0.5 litrelik birer şişe cebi bulunuyor.

MOTORLAR VE ŞANZIMANLAR

Yeni Kia Rio ülkemizde 1,25 lt ve 1,4 lt. benzinli ve 1,4 lt dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor.

Yeni Rio, Kia ‘U2’ motoru ile piyasaya sürülüyor. 1.4 litre dizel motorda turboşarj egzoz baypası bulunuyor ve 4000 dev/ dak’da 90 ps motor gücü üretiyor. Motorun karma kullanımda ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 4.3 lt.’dir.

Tercihi benzinliden yana olanlar 1.4 litre Gamma veya 1.2 litre Kappa motor arasında seçim yapma imkanına sahip. Yenilenen 1,4 lt. benzinli ‘Gamma’ güç ünitesi, sürtünme azaltıcı modifikasyonla ve çift CVVT (sürekli değişken supap zamanlaması) ile hassas performans ve rekabetçi yakıt tüketimi sağlıyor. Maksimum 109 ps motor gücü ile bu motor, 11.5 saniyede 100 kph (62 mph) hızlanması ve en yüksek 183 kph (114 mph) hıza ulaşmasıyla en hızlı Rio motoru ünvanına sahip.

Kia’nın gelişmiş benzinli ‘Kappa’ motor ailesinde, çift CVVT, dökme alüminyum blok, eksenden kaçık krank mili, bakım gerektirmeyen triger zinciri ve düşük sürtünmeli ‘arı kovanı’ supap yayları bulunuyor. Bu teknolojiler verimi önemli ölçüde artırırken, egzoz emisyonlarını azaltıyor 1.25 litre benzinli motor 85 ps motor gücü üretiyor.

1,25 lt benzinli motor düz vites, 1,4 lt benzinli motor otomatik şanzıman ve son olarak 1.4 lt. dizel motor 6 ileri düz vitesle satışa sunuluyor.

GÜVENLİK

Yolcu güvenliğini en iyi seviyeye çıkarmak amacıyla, yeni Rio’da, üçüncü nesil modele göre daha fazla oranda yüksek dayanımlı çelik kullanılarak çok daha güçlü ve sağlam bir gövde yaratılmıştır. Motor bölümünün dikey yan elemanlarının, taban sacı yan elemanlarının, B direkleri arasındaki zemin seviyesi çapraz elemanının ve çapraz gösterge paneli motor bölmesinin güçlendirilmesine özellikle dikkat edilmiştir.

Altı hava yastığı (ön, yan ve perde), ESC (elektronik dengeleme programı), VSM (ESC’li araç denge yönetim sistemi), yokuşta hareket sırasında geri kaymayı önlemek için HAC (yokuş kalkış destek sistemi), EBD destekli ABS fren sistemi, BAS ( Fren destek sistemi ), ESS ( Acil fren sinyali) , TCS ( Patinaj engelleme sistemi ) ve beş yolcu için üç noktalı emniyet kemeri uygulamaları, standart olarak sununlan güvenlik ekipmanlarından bazılarıdır.

Yaya güvenliği, genel yol güvenliği açısından önemli bir faktördür ve yeni Kia Rio’da baş kısmından alınan darbenin kuvvetini azaltmak için esnek mafsallara sahip şekil değiştirebilen kaput bulunur. Far destek yapılarının sökülmesi sayesinde daha kolay deformasyon sağlanır ve ön tampon kirişinin arkasındaki ilave 70 mm çökme mesafesi, yayaların çarpma anında dizlerinin altından yaralanmalarını önlemeye yardımcı olur.

SÜSPANSİYON SİSTEMİ VE YENİLİKLER

Önceki modelden geliştirilen yeni Rio’nun süspansiyonunda ve yürüyen aksamında yapılan değişikliklerle aracın hassas yol tutuş yeteneği daha da artırılırken, denge ve sürüş kalitesinde önemli iyileştirmeler yapılmıştır.

Kremayerli hidrolik direksiyonda artık yandan esen sert rüzgarlara karşı koruma sağlaması için kombine tork/açı sensörü bulunuyor. Direksiyon 2.82 tam dönüş yapacak şekilde tasarlanmıştır ve direksiyonun hem yüksekliği hem uzaklığı ayarlanabilmektedir.

Yol darbelerini ve titreşimlerini sönümlemek üzere alt şasinin üzerine takılan MacPherson ön süspansiyon kolu büyük ölçüde değişmeden kalmış olmakla birlikte, yeni modelin uzun dingil mesafesi, geniş iz açıklığı ve revize edilmiş ağırlık dağılımına uygun olarak bazı küçük değişiklikler yapılmıştır.

Arka CTBA (akuple burulma aks kirişi) daha serttir ve dışa doğru çekmeyi azaltır. Dahası, arka aks taşıyıcıları arasındaki bağlantının sağlamlığı ve kısa dingiller iki katına çıkarılarak böylece denge artırılmıştır. Tekerlek hareketi 10 mm artırılmış ve araç geometrisi, tümseklerde direksiyon kabiliyetini artıracak ve daha uyumlu bir sürüş sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Frenleme sisteminin performansı, ABS kilitlenmeyi önleyici fren sistemi, elektronik fren gücü dağılımı ve acil durum ‘fren desteği” sistemleri ile desteklenir.

Motoru, şanzımanı ve süspansiyonu destekleyen ön alt şasi güçlendirildi, daha sağlam hale getirildi ve gövdeye altı noktadan monte edildi (öncekine göre iki nokta daha fazla). Motor takozlarında daha büyük hidrolik kütle sönümleyiciler kullanıldı ve aksların sönümleme ayarı geliştirildi. Gösterge paneli bölmesi, kaput ve motor kapağında yeni, hafif malzemeler kullanılarak daha iyi gürültü izolasyonu elde edildi. Motor hava giriş sistemi de giriş gürültüsünü azaltmak üzere modifiye edildi.

130 Mesaj
30 Kasım 2011; 12:07:54 

İnanılmaz bir tasarımı var, çok güzel. Fakat CC olmaması kabul edilebilir değil. 40 bin vereceğim CC olmayacak.

121 Mesaj
30 Kasım 2011; 12:19:03 

ben şuan hollandadayım ve enüst pakette cruisecontrol mevcut. bu da demek ki seneye ve ondan sonra, paketler arasında gelebilr.
En kötü ihtimalle sipariş üzerine getirtip taktırabilirsiniz, çünkü aracın aksesuarları arasında mevcut.
Ve birşey daha burda araçların fiyatları türkiyedekiyle aynı, sakın ordaki fiyatlara pahalı demeyin...

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

234 Mesaj
30 Kasım 2011; 13:37:07 

quote:

ben şuan hollandadayım ve enüst pakette cruisecontrol mevcut. bu da demek ki seneye ve ondan sonra, paketler arasında gelebilr.
En kötü ihtimalle sipariş üzerine getirtip taktırabilirsiniz, çünkü aracın aksesuarları arasında mevcut.
Ve birşey daha burda araçların fiyatları türkiyedekiyle aynı, sakın ordaki fiyatlara pahalı demeyin...

abi sen bana bu gidişle aldırcan 1.25 fancy i:))))
korkum arabayı satarken olucak. vw ekmek gibi hemen satılıyor çünki biliniyor.rio yu bilen yok burda herkes kia için cemaat arabası diyor:)))
hem arabada yok şuan ocak ayı içinde gelir deniliyor

121 Mesaj
30 Kasım 2011; 15:12:18 

Dostum sana çok içten yüreklilikle söylüyorum, bu araba türkiye'de çok tutacak.
Artık insanlar fiestadan sıkıldı, bana sorarsan da wv nin yüzü de çok eskidi, bir farları deiştirmekle yeni araba olmuyorki, 2 sene sonra sıkılacaksın.
Ben de 2 sene önce fiesta almayı planlıyordum, ama ikisini yanyana koyunca eksisi artılarıyla Rio da karar kıldım.
Bu araba yepyeni ve enaz 5 sene pazarda kendine yer bulacak.
Elinde kalması imkansız.
Cemaat arabası muhabbetine gelince de, sadece gülüyorum, ne cemaatle nede o tip insanlarla işim olmaz.

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

234 Mesaj
30 Kasım 2011; 15:20:13 

quote:

Dostum sana çok içten yüreklilikle söylüyorum, bu araba türkiye'de çok tutacak.
Artık insanlar fiestadan sıkıldı, bana sorarsan da wv nin yüzü de çok eskidi, bir farları deiştirmekle yeni araba olmuyorki, 2 sene sonra sıkılacaksın.
Ben de 2 sene önce fiesta almayı planlıyordum, ama ikisini yanyana koyunca eksisi artılarıyla Rio da karar kıldım.
Bu araba yepyeni ve enaz 5 sene pazarda kendine yer bulacak.
Elinde kalması imkansız.
Cemaat arabası muhabbetine gelince de, sadece gülüyorum, ne cemaatle nede o tip insanlarla işim olmaz.

:)))
haklısın abi pazar günü 1.25 test etmeye gidicem istediğim fiyata verirlerse alıcam hemen

121 Mesaj
30 Kasım 2011; 23:25:04 

iyi düşün, içine sinsin, acele etme, araba alıyosun küçük çaplı bi yatırım..

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

30 gün cezanın,
1 Aralık 2011; 13:19:29 

merhaba
bu haftaki automotosport dergisinde RIO için yorum yazılmış. Özet olarak 1.2 benzinli motorun ağır kaldığı direksiyon tepkilerinin iyi olmadığını aracın dış görüntüsün iyi olmasının en büyük avantajı olduğu belirtilmiş. Donanım zenginliği ile kategorisinde avantaj sağlayabileceği yazılmış. Ben deneme sürüşü yapmadım ama bu yorumdan sonra iyice merakım arttı bu aracın performansını yolda görmek lazım. sayın techtime benzinli kullanan sizsiniz. doğrusu torku yüksek olmasada gaza bastığınızda aracın verdiği tepki sizi memnun ettimi acaba?
bu arada 1 aralık itibarıyla sabah güncellenen listede rakamlarda yıl sonu kotasını tutturmak için hafif düşmeler olmuş bilginize.

121 Mesaj
1 Aralık 2011; 14:19:27 

Motor benim için yeterli, gidin deneyin zorlayın..Benim benzine verecek okadar param olsaydı gidip üst segment araç alırdım..
açıkçası 1.2 motordan beklentiniz ne bilmiyorum ama performans bekleyen bir insanın 1.2 atmosferik araba alması bence çok saçma.
1240 cc 85 bg bir arabadan ne beklersiniz?
size soruyorum..8-9 saniyede 100 e mi çıksın, 210-220 mi bassın?
1.2motor seçeneği şehir içi kullanan tasarrufu düşünen kişilere uygundur arkadaşlar, performans istiyosanız farklı araçlara bakın..
kaldıki 13 sn de 100km hıza çıkıyosunuz, 170km son hızı var hangi yolda kullanıcaksınız bu performansı, ona siz karar verin.

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

241 Mesaj
4 Aralık 2011; 18:02:02 

Arkadaşlar Ford Fiesta 1.4 Titanyum X paketi metalik renk+sensör 38.600'e KIA Rio 1.4 Fancy ise 40.750'e bıraktılar. Her ikisi de dizel.

Paket olarak Rio daha dolu bir araç 5 yıl / 150.000 garantisi ise cabası ancak servis ve ikinci el olarak Ford bir adım önde üstelik 2 bin TL civarı fark var, sizce ne yapayım?

121 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:03:33 

fiestanın yüzü eskidi yakında kasa değiştirir..rio ya gel pişman olmıcaksın ;)

Rio 2012 Fancy 1.25
Acer 5739g P8700
Progress Openedge

856 Mesaj
4 Aralık 2011; 21:46:46 

arkadaslar ben de bır sey sormak ıstıyorum 2011 c3 comfort plus aracımı satıp orta donanım rıol almak ıstıyorum yanlıs bır tercıh mı acaba sızce

496 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:00:54 

aralik ayinda fiyatlarda indirim oldu.... her modelde 2 bin tl gibi indirim var riolarda....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One M8 Gold
Renault Megane HB 1.5 dCi 110 hp EDC Privilege
http://www.ceedclubtr.com

343 Mesaj
5 Aralık 2011; 2:04:52 

kia rio dizel için bayiden fiyat alan var mı?

856 Mesaj
5 Aralık 2011; 6:15:28 

40500 orta donanım ayrıca trafik sigortasi ve parksensoru hediye