Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.034
Cevap
22
Favori
129.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar... bagaj hacmi ne kadar? tüm sayfaları okudum nerdeyse bagajdan bahseden olmamış hiç. bebek arabası ile sorun olur mu ki?
  • 288 lt miş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: formalist

quote:

Orijinalden alıntı: pingel

quote:

Orijinalden alıntı: secret_spy

haziran 12 den sonra gelen fancy versiyonda cc ve ivison panell mevcut ve standart

rio fancy modelinde cc standart demişsiniz ? anlayamadım kusura bakmayın cc ne demek ?

CC (cruise control) hız sabitleyici Başta gereksiz gibi görünse de uzun yolda hem konfor hem yakıt tüketimi olarak fayda sağlayan bir donanım.

Eyvallah sağol.
  • 60/40 oranında katlanan arka koltuklar var bu sayede bagaj istediğiniz ölçüde büyüme sağlıyor ama siz derseniz 5 yolcu ve bebek arabası sonuçta b segmenti bi araç bu araçlar şehir içinde kolaylık üstün yol tutuşu ve dizellerden bile az yakan ve çok daha atak ve güçlü motorlarıyla ön planda bebek aracınız büyük boyutlarda ise c segmentine bile sığdırmanız zor mpv yani senic c-max picasso tarzı araçlara yönelmeniz gerekiyor tabi fiyatları malum bu fiyatlara 4-5 yaşında 100bn km çoktan devirmişki dizelse zaten sıkıntı dahada büyür belli km de.. ama ekonomik güç meselesi paranız varsada elbet bunlara bakın.. ki kıa nında sanırım soul ve vengası var bu tarz kardeş firma hundaininde ix20.. bu arabadan ne beklediğinizle alakalı.. kimi yüksek güç yakt umrumda değil der bi başkası koklamalı yakıtı yavaş gitsin.. öteki ben 7 koltuk isterim.. bi başkası yerden yüksek jepp olmalı der..
    ancak sorunuza cvp olarak 4 kişi ve tatil için 4 kişilik valizi çok rahat aldı..
    bu cc konusundada yeni kıa gerçekten çağ atlamış hemen her özellik standart evet diğer firmalar gibi şunu istersen şukadar fark demiyor..
    ama ben hiç alışamadım o cc ye ayagımı gaza yada frene mutlaka dokunuyorum ve otomatik olarak devreden çıkıyor ama zamanla alışır kullanırım diyen insan için iyi bişeydir sanırım..ama bence onun yerine keşke zenom far standart olsaydı ki hiç bi markada sanırım zenom yok.. illa paranla alıp takacaksın..
    herkese kazasız günler..

• CC genelde uzun yollarda kullaniyorum, gaza basildiginda devreden cikmiyor sadece debriyaj ve frene basildiginda devreden cikiyor, rampalara geldiginizde kolaylik oluyor boylece. Bence biraz zorlayin kendinizi tuslarada alisinca cok ise yaradigini goreceksiniz, biraz aliskanlik meselesi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Yeni kasa Clio , Swift ve Rio arasında çok gidip geldim. 2.el sirkülasyonunun daha fazla olacağını düşündüğüm için Clio için çok bekledim fakat bir türlü istediğim konfigürasyonu alamadım. Bayiye gidip gelmekten sıkıldım. Teslim tarihleri belli değil...Birde 2-3 galeri gezdim tüm clio araçlarda kapıların kapanmama durumunu gördüm. Araçların ilk Galeriye geldikleri hali görmüştüm herhangi bir sorun yoktu. Sadece Showroomda araçlar bu hale geldiyse diyerekten Clio'dan vazgeçtim. Beni en etkileyen araç Swift olmuştu fakat donanım seviyesi olarak diğer 2 araçtan az donanıma sahip birde arka camlar iç bükey geliyor. Yani alttan genişleyip tavana doğru daralıyor. Bu sebeplerden Swiftten vazgeçtim. En son Rio Fancy araca baktım. Araç bayide hazırdı. Donanım olarakta tatmin ediciydi. Aracı bilerek 2013 Ocak ayında teslim alacağım. Sigorta bedelini bayi ödeyecek.

3 araç için aldığım fiyatları paylaşayım . Forumlarda gezerken paylaşım iyi oluyor.

Swift : 32.000 TL ( 1.2 Düz vites)
    Kırmızı Clio Icon Siyah Çelik Jant 900 cc : 36500 TL
    Rio 1.25 Fancy ( Sigorta , Boya Koruma , Park Sensörü ) : 36.000 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensan -- 11 Aralık 2012; 13:43:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erensan

Merhaba,

Yeni kasa Clio , Swift ve Rio arasında çok gidip geldim. 2.el sirkülasyonunun daha fazla olacağını düşündüğüm için Clio için çok bekledim fakat bir türlü istediğim konfigürasyonu alamadım. Bayiye gidip gelmekten sıkıldım. Teslim tarihleri belli değil...Birde 2-3 galeri gezdim tüm clio araçlarda kapıların kapanmama durumunu gördüm. Araçların ilk Galeriye geldikleri hali görmüştüm herhangi bir sorun yoktu. Sadece Showroomda araçlar bu hale geldiyse diyerekten Clio'dan vazgeçtim. Beni en etkileyen araç Swift olmuştu fakat donanım seviyesi olarak diğer 2 araçtan az donanıma sahip birde arka camlar iç bükey geliyor. Yani alttan genişleyip tavana doğru daralıyor. Bu sebeplerden Swiftten vazgeçtim. En son Rio Fancy araca baktım. Araç bayide hazırdı. Donanım olarakta tatmin ediciydi. Aracı bilerek 2013 Ocak ayında teslim alacağım. Sigorta bedelini bayi ödeyecek.

3 araç için aldığım fiyatları paylaşayım . Forumlarda gezerken paylaşım iyi oluyor.

Hayırlı olsun RİO her iki araçtan daha geniş, Clio yeni tasarım dışardan benimde hoşuma gitmişti ama iç kısım benim tarzım değil.. Kötü olmuş bana göre..

1.25 motor bu kasa için biraz zayıf kalıyor bilginiz olsun, araç 3-4 kişi taşırken rampalarda zorlanıyor. Fazla km yapacaksanız dizel alın derim.

Kazasız belasız sürüşler..

• HOCAM ARACIM OTOMATİK DEBRYAJ OLMADIĞI İÇİN NEYE BASARSANIZ BASIN OTOMATİK DEVREDEN ÇIKIYOR.. ZATEN GÜNÜMÜZÜN GELDİĞİ TEKNOLOJİ İLE MANUEL ARAÇ İNAN ÇOK YORUYOR İNSANI BU İLK OTOMATİK ARACIM VE ASLA MANUELE GEÇİŞ YAPMAM SOL AYAĞIMIN DEBRİYJLA ÇÜRÜDÜĞÜNÜ OTOMATİK VTSLE ANLADIM ŞİMDİ ÇOK RAHAT ŞÜKÜR.. O SEBEPTEN BELKİDE CC HİÇ İHTİYAÇ DUYMADIM.. SAYGILAR..
  • HOCAM BEN BAYİDE ÇOK YAKIN BİR ARKADAŞIMLA GÖRÜŞTÜM 2013 OCAK BAŞINDA ARAÇ FİYATLARINDA ÖZELLİKLE 1.6 VE 1.4 EK VERGİ ZAMMI GELECEK VE ARAÇ FİYATLARININDA YAKLAŞIK %5-10 ORANINDA KESİN BİR ARTIŞ OLACAĞINI ANLATTI.. GÖRÜŞTÜĞÜNÜZ BAYİ İLE GÖRÜŞÜRKEN BU KONUYU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN 2012 FIYATI ALIP 2013 TE HÜSRANA UĞRAMAYIN.. REKLAMLARDADA İZLERSİN TÜM FİRMALAR YIL SONU İÇİN BAZI İNDİRİM YAPARLAR ANCAK YENİ YILLA BUNU FAZLASIYLA ARAÇLARA EKLERLER.. BU ARADA EN MANTIKLI KARARI ALMIŞSINIZ BENCEDE YENİ KIA LAR DONANIM VE GÜVENLİK KONUSUNDA GERÇEK ANLAMDA FARK YARATMIŞ ARAÇ ALACAK ARKADAŞLARIN TEST ETMELERİ GERÇEKTEN ÇOK YARARLARINA..
  • Rio 2013 modeller Şubat ayı sonunda gelecekmiş. Aldığım araç 2012 model olacak ama satarken 2013 Trafiğe çıkışlıda demek istiyorum. Hem bu sebeple hem de 1.MTV ödememek için bekliyorum. Fiyat ve vergi artışından etkilenmeyeceğim. Bayiyle bu şekilde anlaştım. Teşekkür ederim.
  • Youtube videolarında Rio modellerinde orta ekranda geri görüş kamera özelliği var. Geri görüş kamerası servislerde takılıyor mu ? Bilen var mı ? Maliyet ne kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensan -- 12 Aralık 2012; 21:07:01 >
  • quote:

Merhaba,

Eşime 2. el Kia Rio aldık. Daha önce Palio 1.3 multijet kullanıyordu. Rio'nun iç hacmi çok geniş, eğer çocukluysanız iç hacmi size yeter ancak bagajı bence çok küçük. Arka koltuklar fazlaca yere yakın, oğlum 11 yaşında, koltuğa uturduğunda dışarıyı hiç göremiyor, bu bence handikap. İllaki altına yükseltici koltuk koymak gerekiyor. Bir de 1.25 motorun özellikle 3.4. ve 5. viteslerdeki ara hızlanmaları kötü. Dizelden geçince torku ve arabanın asılmasını çok arıyorsunuz. Swift ve Clio'nun arkası oldukça dar, diz mesafeleri çok kötü, yoksa ikisi de çok güzel araçlar. Aralarında en az yakan motor Renault'un ki. En güçlüsü de Clio'nun ki. Eğer aile 2 kişilik olsa Swift veya Clio yeterli olurdu. Rio iyi bir seçim, iyi bir fiyat almışsınız, güle güle kullanın.

• Teşekkür ederim. ..Mevcut aracım Focus 1.6 benzinli ve Punto 1.3 Multijet...Focus şehir içi yakıt tüketimi 10 lt'yi zorluyor. Multijet 5,5 lt seviyelerinde. Açıkçası Punto hiç güven vermeyen fakat yakıt tüketimi konusunda gerçekten cimri bir araç. Araba kullanırken zevk almak istiyorsak maalesef fedakarlık yapmak gerekiyor. C segment Dizel araçlar 60.000 TL zorluyor. Ya bu para verilecek yada C segment benzinli 45.000 TL seviyelerinde araçlara bineceğiz ve yakıt giderini kabulleneceğiz. Rio hiç kullanmadım, umarım sürüş esnasında Focustan az yakar , puntodan daha konforlu olur...
  • 1.25 fancy için ne fiyatlar aldınız son kaça bırakıyorlar acaba,i20 düşünüyorduk ama kia da iyi bir seçim.
  • quote:

Teşekkür ederim. ..Mevcut aracım Focus 1.6 benzinli ve Punto 1.3 Multijet...Focus şehir içi yakıt tüketimi 10 lt'yi zorluyor. Multijet 5,5 lt seviyelerinde. Açıkçası Punto hiç güven vermeyen fakat yakıt tüketimi konusunda gerçekten cimri bir araç. Araba kullanırken zevk almak istiyorsak maalesef fedakarlık yapmak gerekiyor. C segment Dizel araçlar 60.000 TL zorluyor. Ya bu para verilecek yada C segment benzinli 45.000 TL seviyelerinde araçlara bineceğiz ve yakıt giderini kabulleneceğiz. Rio hiç kullanmadım, umarım sürüş esnasında Focustan az yakar , puntodan daha konforlu olur...

Merhaba, Eşimin Rio'suna bugün bindim, ortalama yakıt 6.4'ü gösteriyordu (son 500 kilometrede). Araç 15.000'de. Burada hava soğuk. Sizin araç ilk başta daha fazla yakacaktır, ancak 10.000'den sonra yakıt tüketimi azalacaktır. Dizel araç olarak C sınıfında İ30 var, 2 donanıma sahip, alt model 49.000 tl, alt donanımda bile inanılmaz özellikler mevcut (Rio Fancy'deki tüm özellikler ve artıları). Gerçekten çok hoş ve kaliteli bir araç. Ona bakmanızı öneririm. 45.000'e benzinli dediğiniz için bahsediyorum. Bir de 42.500'e Yeni Astra 1.3 Cdti var. Bunu da değerlendirebilirsiniz. Ben 0 araç alacak olsaydım 40.000 tl civarına B sınıfı alacağıma gider kesinlikle bir C sınıfı dizel alırdım. Ben 2. el aldığım için Kia Rio'yu tercih ettim. Ne olursa olsun imzamdaki C sınıfı araçla Rio arasında çok fark var. Sınıf farkı kendisini hemen belli ediyor. Saygılarımla...

• Kesinlikle sınıf farkı çok önemli araç C sınıfı olunca farklı oluyor. Bugün Rio aracı test ettim( Önce sipariş verdim. İlginç oldu) Puntoyla ilgisi yok. Rahatladım. Diğer taraftan Sportage Plus seri test ettim. İçi fancy'den çok çok iyi değil. Beklediğimden daha sade görünümlü. Start Stop , Geri görüş kamera ve Isıtmalı koltuklar var. 20.000 TL fark var.

Megane hb. değil ama Sport Tourer iyi bir otomobil. Renault kalitesini genelde gerçekten hiç beğenmiyorum. G.Scenic te iyidir.Astra'da hoş duruyor . C sınıfı aracım olduğu için şimdilik B ve MPV sınıf bakıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadbul

1.25 fancy için ne fiyatlar aldınız son kaça bırakıyorlar acaba,i20 düşünüyorduk ama kia da iyi bir seçim.

Yukarıda yazdım diye biliyorum. Fiyat 36.000 TL ....1.25 Fancy kalmamış olabilir. İstanbulda Gülal , OKmeydanı ve Kartal bayilerine sorabilirsiniz,
  • bi arkadaş navigasyon sormuş sanırım ama henüz türkiyede yok ben cam rüzgarlıklarını bile yurt dışından spariş ettim ama 2013 kesin gelecekmiş...
    diyer yandan bir arkadaş sıfır b segment almak yerine c alırım demiş elbet saygım var ancak c sınıfı hele ki dizelse o paraya ancak kazalı yada motoru artık sorun çıkarma noktasına gelmiş 4-5 bin ağır bakım masrafları olan araçları alabiliyoruz.. neden 40bın tl para verip bide üzerine onca eziyet ve bi dünya masraf edeyim ki dizel araç sıfırdan alınıp yuz bine kadar gayet iyi kullanılırsa sorunsuz.. ancak arac nazlı bebek gibi yok çalıştır 3 dakka ısınsın uzun yoldan geldin 3 dak çalışsın aşırı yüklendin toz kaçırdın derdi turbo masrafı sesi gürültüsü kendi şahsımca asla böyle bir olaya girişmem sonuçta ticari araç olarak almıyorum yılda yaptığım km belli 40 tl veriyorsam yılda 200tl de fazla yaksın hiç sorun değil.. ancak parası olan adam için çok gzl dizel araçlarda var elbet ama 70bn tl den başlayan fiyatlarla..

• Kia Rio 1.25 Natty için sigorta dahil 32.850 fiyat aldım. Park sensörü+ Boya koruma hediye. Sizce fiyat nasıldır? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum.
  • İyi fiyat
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.