Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.034
Cevap
22
Favori
129.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fasher

bu araç hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacım var yok mu yorum yapabilicek arkadaşlar ?

ne tarz bilgiye ihtiyaciniz oldugunuzu soylerseniz, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravocan -- 24 Aralık 2011; 16:33:35 >
  • rio sedanlar da satisa sunuldu.... ama sadece 1.4 benzinli (?) motor ile ithal edildi su an.... yani dogmadan oldu diyebiliriz rio sedan icin.... ve hb deki gibi 3 donanim ile degil, 2 donanim paketi ile geliyor.... hb deki sporty donanim paketi yok.....

nasil bir zihniyet anlamadim, hb de cogu insan sporty almak istiyor, talep var bunu biliyorsun ama sedan da bu donanimi getirmiyorsun... enteresan.... celik motoru bir turlu anlamiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

quote:

Orijinalden alıntı: fasher

bu araç hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacım var yok mu yorum yapabilicek arkadaşlar ?

ne tarz bilgiye ihtiyaciniz oldugunuzu soylerseniz, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim......

astra H 39.750 1.3 dizeli , kia rio 1.4 dizel fancy 90 ps 40.000, ford fiesta 1.4 68 ps titanyum x paket 38.250 bu 3 araç arasında kalmıştık 2. el bakımından fiesta yı seçti arkadaşım yoksa rio da çok güzel araç ama kimsenin bilmediği 2. el fiyatı açısından belirsiz çok yeni bir araç. ilerde 2. el olarak rio yu bende düşünebilirim

aslında sporty versyonu ile deneme sürüşü yapmayı çok isterdim fakat ellerinde deneme aracı yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 24 Aralık 2011; 16:50:28 >

• hayirli olsun arkadasiniza.....

test yapmak isterseniz suan hemen hemen butun bayilerde test araci var..... umraniye gul_al, kartal da tek-kar da var.... ben ikisinide kullandim, ikiside test araciydi.... ikisinden birinde kullanabilirsiniz....

ikinci el konusunda, son yillarda kia nin ikinci ellerinde gelisme var, aracin sifiri sattigi icin ikinci elide gelisti ve talep var.... ben rionun ikinci elde satilacagini dusunuyorum... arac gercekyen sik, ve kaliteli....

gecen gun arkadasim kullandi aracimi, soyledigi bu cok avrupali olmus....
  • izmir de oturuyorum 2 plaza var kia nın ikisinede gittik ellerinde yoktu malesef test aracı , araç hakkında sizden duyduklarım ve showroom da yaptığım inceleme kadar bilgim var gerisi aracı sürmeye geliyo .
  • geniş bi araba arıyosanız bence değil arabanın donanımına laf yokta arabanın arka tarafı dar gelmeye başladı bize şahsen :)
    bayan genç arabası dencek bi araba demeye başladık 1.88 lik dayım bile pek rahat olamadı içinde:)
    tavsiyem ferah aile arabası arıyosanız bakmayın bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

geniş bi araba arıyosanız bence değil arabanın donanımına laf yokta arabanın arka tarafı dar gelmeye başladı bize şahsen :)
    bayan genç arabası dencek bi araba demeye başladık 1.88 lik dayım bile pek rahat olamadı içinde:)

Aracın arkası oldukça geniş. Neye göre geniş tabiki corollaya göre değil tabiki golf a göre değil. neden çünkü onlar C segmenti.
    Bu araba hangi segment? B segmenti. Ozaman ne yapacağız, kendi segmentindeki araçlarla kıyaslayacağız.
    Kendi segmentindeki tüm arabaları kullandım, içi en geniş, arka kolduk diz ve boyun mesafesi en rahat araçlardan biri budur.
    Benim boyum 1.83 en ufak bir rahatsızlık hissetmedim. Hatta arkaya 3 kişi sığdırmak istediğinizde çoğu C segment araçtan bile daha rahat çünkü orta ayak bölümündeki çıkıntı bu araçta yok.
    1.88 lik dayım bile demişsin ama, 'bile'deki imadan sizin ailenin ortalama boyunun 1.95 falan olduğunu düşünmeye başladım.
    Ben 1.95 olsam en az 2 boy büyük araba bakardım, kusura bakma :)

• quote:

Orijinalden alıntı: techtime

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

geniş bi araba arıyosanız bence değil arabanın donanımına laf yokta arabanın arka tarafı dar gelmeye başladı bize şahsen :)

Aracın arkası oldukça geniş. Neye göre geniş tabiki corollaya göre değil tabiki golf a göre değil. neden çünkü onlar C segmenti.
    Bu araba hangi segment? B segmenti. Ozaman ne yapacağız, kendi segmentindeki araçlarla kıyaslayacağız.
    Kendi segmentindeki tüm arabaları kullandım, içi en geniş, arka kolduk diz ve boyun mesafesi en rahat araçlardan biri budur.
    Benim boyum 1.83 en ufak bir rahatsızlık hissetmedim. Hatta arkaya 3 kişi sığdırmak istediğinizde çoğu C segment araçtan bile daha rahat çünkü orta ayak bölümündeki çıkıntı bu araçta yok.
    1.88 lik dayım bile demişsin ama, 'bile'deki imadan sizin ailenin ortalama boyunun 1.95 falan olduğunu düşünmeye başladım.
    Ben 1.95 olsam en az 2 boy büyük araba bakardım, kusura bakma :)

amcam da seat ibiza var 2012 model o kiaya gore yayla kalıyo segmentlerle okadar takılmam dostum soyleyeceğim bu yok benim boyum 1.76 arabayı kime tanıtsak küçük bayan arabası gibi yorumlar aldık sonradan bizde hak vermeye başladık eski arabamızda 3 kişi rahat rahat tıkışıkırken şimdi nerdeyse birbirimizin üstüne biniyoruz yükseklik iyi ama dar bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Aralık 2011; 13:16:52 >

• 2012 seat ibiza mı? sınıfının en dar arabasının geniş olduğunu düşünmen çok ilginç gerçekten. Ben ibizanın arkasına sığmadım ya sen hangi ibizadan bahsediyosun? :))
    Tespitlerinizin çok gayri ciddi olduğunu düşünüyorum arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techtime

2012 seat ibiza mı? sınıfının en dar arabasının geniş olduğunu düşünmen çok ilginç gerçekten. Ben ibizanın arkasına sığmadım ya sen hangi ibizadan bahsediyosun? :))
    Tespitlerinizin çok gayri ciddi olduğunu düşünüyorum arkadaşım.

düşüncene saygı duyoyorum nediyim dostum benim düşüncem araba kullandıkça küçük geldi bize keşke sedanımı bekleseydik gibi düşüncelere kapıldık 5 kişilik bi aileyiz bize küçük geldi arka yan camlar zaten dar 2.5 saatlik ist- tekirdağ yolculuğunda bile resmen boğulduk şahsi goruşum aile arabası değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Aralık 2011; 13:27:49 >

• Ben ford focus kullanıcısıyım bir arkadaşım için B segment araba arayışı için bütün bu segmenteki araçları inceledim.Bu segmente içi en geniş ve ferah araç bence kia rio'dur.Fakat fiyatlarında bir miktar düşüş olması lazım ,bu yüksek piyasa koşullarına göre bile, çok yüksek liste fiyatları.1.6 dizeli olsa tasarımının güzelliğinden dolayı ben bile düşünürüm
  • Herkese merhaba arkadaşlar,
    Bugun itibari fiat albea aracımı verip yeni rio mu almış bulunmaktayım. Haftaya aracı teslim alacağım. 1,4 dizel Natty versiyonunu aldım. Bütçem ona yetti:) üzülmedim ama. Test sürüşüne de çıktım. Aracın dışı çok hoşuma gitmişti. İçinde de herhangi bir sorun gözüme çarpmadı. Yine dizel baz versiyon ceed ile hemen hemen aynı fiyattı . Ceed bir beden büyük olmasına rağmen boştu. (Araba boş değil arabanın bütçemden dolayı baz versiyonu rio ya göre boş.) Kısacası ben memnun kaldım. Buradaki arkadaşlara çok teşekkür ederim. Yorumları karar vermemde çok yardımcı oldu.
  • Hayırlısı olsun.Kimseye aldırma güzel seçim yapmışsın.Zaten memlekette mercedes alsanda niye bmw,audi v.s. almadın derler.
  • hayirli olsun.... kimseye kulak asmayin... sonucta arabayi siz kullanacaksiniz, icinize sindiyse ki sindigine gore satin aldiniz, kazasiz belasiz kullanmanizi dilerim....
  • Evet bende araci begeniyorum,fiyat biraz dusse degerlendiricem.hayirli olsun
  • eşimin arabasını değiştirmek için çok araba araştırdım, bu kadar donanımlı ve tip olarak güzel araç bulamadım. önce cruze baktık araba çok güzel ama otomatik vites 10 litre üzerinde düz vites 8 litre üzerinde benzin yakıyor, alacaksın sonra birde lpg ile uğraşacaksın zaten oldum olası sevemedim lpg yi, ardından vw polo baktık araç bomboş 30 bin dizel olsun biraz donanım olsun dediğinde oluyor sana 40 bin, citroen baktık seat ibiza dsg 1.2 tsi baktık, donanım olarak en yakın seat copa plus dsg modeli oldu ama o da benzinli 39 bin lira
    kia ya girdiğimde bu arabanın bu kadar güzel geleceğini hiç düşünmemiştim sporty dizel modelini çok beğendik sınıfında en üst donanıma sahip yakıt oldukça uygun ortalama 5 litre civarında mazot bu devirde iyi rakam, pazarlık sonucu 43 bin + cam filmi+ park sensörü metalik siyah için el sıkıştık önümüzdeki hafta arabayı teslim alacağız umarım özellikleri ve dış görünümü ile beğenimizi kazanan bu araç ileride bizi üzmez.

• Hayırlı olsun.... Ben üzmeyeceği düşünüyorum..... Sonuçta bende aynı aracı aldım..... 700 km yi geçtim araç ile.....

İstanbul'un o muhteşem trafiğinde araç 6.8 gibi yakışı oluyor... Zaman zaman 7 leri buluyor.... Ama böylşe bir trafikli bir sürüş tarzında, dur kalk, bence gayet güzel değerler.... Akıcı trafikte (60-70) o zaman değerler çok rahat 6 nın altına düşüyor... Kısacası dur kalk trafikte araç km de 25 kr yakıyor...

Bu arada aracın yol tutuşu ve virajlardaki stabilitesi muhteşem diyebilirim.... Ben uzundur, standard hali ile, bu kadar iyi yol tutuşu olan araba kullanmamıştım....

• quote:

Orijinalden alıntı: bravocan

Hayırlı olsun.... Ben üzmeyeceği düşünüyorum..... Sonuçta bende aynı aracı aldım..... 700 km yi geçtim araç ile.....

İstanbul'un o muhteşem trafiğinde araç 6.8 gibi yakışı oluyor... Zaman zaman 7 leri buluyor.... Ama böylşe bir trafikli bir sürüş tarzında, dur kalk, bence gayet güzel değerler.... Akıcı trafikte (60-70) o zaman değerler çok rahat 6 nın altına düşüyor... Kısacası dur kalk trafikte araç km de 25 kr yakıyor...

Bu arada aracın yol tutuşu ve virajlardaki stabilitesi muhteşem diyebilirim.... Ben uzundur, standard hali ile, bu kadar iyi yol tutuşu olan araba kullanmamıştım....

arkadaşım hayırlı olsun aracınız araçlarınız.
    1.25 lik motor yakıt tüketimi nedir. int sitesinde şehir içi 6.3 gösteriyor. ort 5 litre gösteriyor. sizce bu değerler hayal mi ?

• istanbul trafiginde o degerler hayal olur bence....
  • istanbul trafiğinde henüz okdr yakan araç yapılamadı neyazıkki :D
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.