Şimdi Ara

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.034
Cevap
22
Favori
129.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • servis konusunda fazla bir yorum yazılmamış..
    forumda yedek parça+işçiliğin pahalılığından dem vurulmuş doğrumudur..veya bir pejo bir opel gibimidir??
    deneyimleri, tespitleri olan varmı acaba bu konuda.. karşılaştırabilirmisiniz???

onun dışında kianın son dönemlerdeki popüleritesi çok eski model kialrın bile satışını artırdığını satan arkadaşlarımdan şahidim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3009sokak

servis konusunda fazla bir yorum yazılmamış..
    forumda yedek parça+işçiliğin pahalılığından dem vurulmuş doğrumudur..veya bir pejo bir opel gibimidir??
    deneyimleri, tespitleri olan varmı acaba bu konuda.. karşılaştırabilirmisiniz???

onun dışında kianın son dönemlerdeki popüleritesi çok eski model kialrın bile satışını artırdığını satan arkadaşlarımdan şahidim..

servis konusunda bir yorum yapamam çünkü şu ana kadar servise yolum düşmedi ilk bakım içinde eylül e kadar Vaktim var. Ama almadan önce yaptığım araştırma da servis maliyetleri çok üst düzeyde değildi. Ikinci dediginize sonuna kadar katkılıyorum yeni üretim kia araçlarindan sonra eskiye rağbet daha da arttı. Trafikte capital shuma sıklıkla görmeye başladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaslar selam. aracım kia rio 2012 sedan modeli. jant ve lastikleri yenilemek istiyorum aşagıdaki ikisinde karar kıldım. jant konusunda biraz tereddütüm var o da uyarmı acaba gibisinden çünkü 6.5x15 PCD 4x100 görünüyor ancak kullanma klavuzunda 5.5 j yazıyor... şu anki lastigim 185/65/15R fikirlerinizi bekliyorum.

http://www.kiaclubtr.com/showthread.php?6783-yeni-jant-ve-lastikler-uzman-arkadaslar-yard%FDm-l%FCtfen-%29&p=127504#post127504

http://www.kliksa.com/urun/goodyear-19565-r15-91v-efficientgrip-performance-oto-lastigi-uretim-tarihi-2014-/902040516

http://www.kliksa.com/urun/kormetal-km685-bd-challenger-6-5x15-pcd-4x100-et-35-jant-4-adet-/901766420

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 25 Mayıs 2014; 14:07:11 >

• Arkadaşlar merhaba.2007 model Honda jazz Elite donanımlı aracım var.Aracımı satıp Kia Rio hb almayı düşünüyorum.Tercihim 1.4 dizel olacak.Ancak donanım paketleri arasında kararsız kaldım.Bir kararsız kaldığım konu ise 2014 sıfır fiyatları.Fancy donanım 52bin iken Sporty 56bin. (Araç fiyatları çok arttı.Sizce bayiler bu fiyatların ne kadar altına inerler? )

İsteğim sporty donanım esasında.Ön+arka led +projeksiyon tipi farlar, sunroff, 17inch jantlar bu aradaki 4bin tl farka değermi? Kaldı ki çoğu arkadaş 17inch ince yanaklı lastiklerin çok sorun çıkardığından,konforlu bir sürüş sağlamadığından bahsetmiş.16inch'e döndüren bile olmuş.Sporty kullanan arkadaşların bu lastik durumu hakkında daha açıklayıcı,kullanım bilgileri vermelerini rica ediyorum.

Dediğim gibi Fancy ve Sporty arasında kaldım.Tercihim hangi yönde olmalı sizce? Herkese teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozelmas

Arkadaşlar merhaba.2007 model Honda jazz Elite donanımlı aracım var.Aracımı satıp Kia Rio hb almayı düşünüyorum.Tercihim 1.4 dizel olacak.Ancak donanım paketleri arasında kararsız kaldım.Bir kararsız kaldığım konu ise 2014 sıfır fiyatları.Fancy donanım 52bin iken Sporty 56bin. (Araç fiyatları çok arttı.Sizce bayiler bu fiyatların ne kadar altına inerler? )

İsteğim sporty donanım esasında.Ön+arka led +projeksiyon tipi farlar, sunroff, 17inch jantlar bu aradaki 4bin tl farka değermi? Kaldı ki çoğu arkadaş 17inch ince yanaklı lastiklerin çok sorun çıkardığından,konforlu bir sürüş sağlamadığından bahsetmiş.16inch'e döndüren bile olmuş.Sporty kullanan arkadaşların bu lastik durumu hakkında daha açıklayıcı,kullanım bilgileri vermelerini rica ediyorum.

Dediğim gibi Fancy ve Sporty arasında kaldım.Tercihim hangi yönde olmalı sizce? Herkese teşekkürler...

ben dizel yada otomatik düşünmediğim için fancy almıştım. Dizel için km çok yapmıyorum. Vites konusunda da tercihim hep manuelden yana. Ama trafikte sporty görünce keşke dizel alsamıydım diyorum. Fancy donanım için oldukça yeterli. Ama kendinizi şımartmak istiyorsanız sporty alın farka değecektir.

• Adapazarı-Sapanca-Düzce-Karadeniz Ereğli-Düzce-Adapazarı geliş gidiş toplam 315 km. 52 km/h ortalama hız. ortalama tüketimim 5.5 lt. araba 1.25 fancy 2485 km de. trafik yoğun sürekli tırmanma şeklinde bir yol. hedefim 5 lt nin altına düşmekti ama trafik dolayısıyla maalesef olmadı. yakıt durumunu merak edenler varsa resimler;

>>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<<

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Arkadaşlar merhaba.2007 model Honda jazz Elite donanımlı aracım var.Aracımı satıp Kia Rio hb almayı düşünüyorum.Tercihim 1.4 dizel olacak.Ancak donanım paketleri arasında kararsız kaldım.Bir kararsız kaldığım konu ise 2014 sıfır fiyatları.Fancy donanım 52bin iken Sporty 56bin. (Araç fiyatları çok arttı.Sizce bayiler bu fiyatların ne kadar altına inerler? )

ben dizel yada otomatik düşünmediğim için fancy almıştım. Dizel için km çok yapmıyorum. Vites konusunda da tercihim hep manuelden yana. Ama trafikte sporty görünce keşke dizel alsamıydım diyorum. Fancy donanım için oldukça yeterli. Ama kendinizi şımartmak istiyorsanız sporty alın farka değecektir.

hocam bütçeniz için sıkıntı olmayacaksa sporty alın bence. sırf o jantlar için değer bence :)

• 1.4 Kia rio 2012 model aracim. 113 kmlik yolu 18 liralık Lpg ile gittik. Gerçekten araç çok cimri
     >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<< >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 3 Haziran 2014; 17:43:56 >

• quote:

17 inc janttan ve sert suspansiyonlarindan oturu Fancy donanimli Rioya gore kasislerde daha fazla sarsiyor . Ama cok rahatsiz edici degil bence. Cunku Sporty ince yanak Fancy nin lastik yanagi daha kalin . Gunesli guzel bir havada yikama ve cila sonrasi trafige ciktigimda gerek diger suruculer olsun gerek yayalar olsun bi goz hapsinde oldugumu hissediyorum goruyorum . Kafami nereye cevirsem ya jantlara ya da arabaya kitlenmis biriyle gozgoze geliyorum :) ya da jantlarin markasi ne nerden aldin gibi sorularla karsilasiyorum . Her zaman trafikte bolca gorebileceginiz bi arac degil Sporty . O yuzden ilgi cekici :) Siradan,alisilmis bir model degil . Sunroof icin de basta cok gerekli degil diye dusunuyordum ama kullanmaya alisinca sunroof un benim icin bi ihtiyac oldugunu anladim . Fancyle Sporty arasindaki en onemli farklardan biri de ledli stoplar ve farlar . Ozellikle farlardaki serit ledleri cok seviyorum . Fancydeki ampul olarak bulunan gunduz farindan cok cok daha iyi . Farkli bi hava katiyor . Bence yetisebilirseniz Sporty alin derim .

• bizim araçlara türkçe menü güncellemesi geldi mi acaba?

• usorguncu kullanıcısına yanıt
    Aracınızı kaç kmdir LPGli kullanıyor sunuz?
    Bu subap aşınma sorunu ile ilgili her şeye hazır mısınız?
    Yoksa 40bin km sonra satmayı mı düşünüyor sunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Aracınızı kaç kmdir LPGli kullanıyor sunuz?
    Bu subap aşınma sorunu ile ilgili her şeye hazır mısınız?
    Yoksa 40bin km sonra satmayı mı düşünüyor sunuz?

arabam 69 binde bütün bakımları tam sübap aşınma sorunu gibi şeyler hiç olmadı. 100 km hızda bile motordan ses gelmiyor o kadar ki mükemmel bir araç. aslında ev alma konusu var kardeşlerimle birleşip ev almayı planlıyoruz bu aralar. eğer kesin kararlaştırırsak arabamı satabilirim.

bu arada lpg en başından beri takılı onu söylemeyi unutmuşum.

not: fotodaki ben değilim bir arkadaşım yanlış olmasın :D
     >>>İŞTE YENİ KASA KİA RİO KARŞINIZDA<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 8 Temmuz 2014; 11:13:38 >

• maaşallah araç çok hoş duruyor Allah esirgesin diyorum
    bu arada araç çok cimriymiş
    yeni topiğinde hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

maaşallah araç çok hoş duruyor Allah esirgesin diyorum
    bu arada araç çok cimriymiş
    yeni topiğinde hayırlı olsun

SAĞOL KANKİM :D
  • Dün 2013 1.25 fancy donanım kia rio aldım.Araç beklediğimden daha iyi çıktı. Olumlu yönleri şunlar; Aracın donanımı gerçekten çok iyi, direksiyona oturunca daha üst sınıf bir araçmış gibi geliyor. Ön konsol çok başarılı ve güzel gözüküyor. Tavan yüksekliği ve arka diz mesafesi şaşırtıcı derecede iyi. Dış görünüşü bana göre çok başarılı ve çekici duruyor. Gelelim bana göre olumsuz yönlerine. 1.25 benzinli motor şehiriçi için yeterli fakat ivmelenmekte biraz geç kalıyor. Benzin sarfiyatı aşırı trafikte 7,5 açık yolda 5,5 gösteriyordu. Süspansiyonları gerçekten sert ve bütün çukurları hissettiriyor. Genel olarak ben çok beğendim. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tombovv

Dün 2013 1.25 fancy donanım kia rio aldım.Araç beklediğimden daha iyi çıktı. Olumlu yönleri şunlar; Aracın donanımı gerçekten çok iyi, direksiyona oturunca daha üst sınıf bir araçmış gibi geliyor. Ön konsol çok başarılı ve güzel gözüküyor. Tavan yüksekliği ve arka diz mesafesi şaşırtıcı derecede iyi. Dış görünüşü bana göre çok başarılı ve çekici duruyor. Gelelim bana göre olumsuz yönlerine. 1.25 benzinli motor şehiriçi için yeterli fakat ivmelenmekte biraz geç kalıyor. Benzin sarfiyatı aşırı trafikte 7,5 açık yolda 5,5 gösteriyordu. Süspansiyonları gerçekten sert ve bütün çukurları hissettiriyor. Genel olarak ben çok beğendim. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Güzel tercih yapmışsınız Allah pişman etmesin. Bende aynı araçtan kullanıyorum. Araca önyargıyla yaklaşanlar direksiyon başına oturunca hayran kalıyor. Bence sınıfınin en ferah iç hacmine sahip aracı. Süspansiyonlara zamanla alışırsiniz. Ben en baştada pek yadırgamamistim. Motor gücünden dolayı haliyle ilk hızlanma pek tatmin etmeyebilir. Ama çekiş olarak gerçekten güzel.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

kia rio da dikkatimi çeken birşey var. yol bilgilsayarı bazı modellerde farklı gözüküyor. bu yıl bazlı mı? geçen bayi de 2014 model inceledim. bu görüntü yoktu. bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oblohan

merhabalar,

kia rio da dikkatimi çeken birşey var. yol bilgilsayarı bazı modellerde farklı gözüküyor. bu yıl bazlı mı? geçen bayi de 2014 model inceledim. bu görüntü yoktu. bilgi verebilir misiniz?

süpervision ekran natty donanımında yok. Sadece fancy ve sporty de mevcut. Fancy de 2012 modellerde ikinci gelen partilerden itibaren bu süpervision denen yuvarlak yol bilgisayarı işlemi gören ekran mevcut.

• Öncelikle merhabalar,

Konuda ki bütün yorumları sabırla okudum. Gerçekten almak isteyenler için yol gösterici ve yaralı yorumlar var. Bende rio 1.25 fancy kullanıcısıyım. Aracım henüz 2 aylık ve 2000 km oldu şuana kadar gayet memnunum.

Sormak istediğim araç üst ön iç aydınlatma lambasında küçük beyaz ışık yayan bir kısım var, gece aydınlık yollarda pek belli olmuyor ama şehirdışı karanlık yollarda gözüm takılıyor. Bunu kapatmanın bir yolu var mıdır? Sizlerin araçlarında da var mı?

Şimdiden tşkler.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.