- x
Basketbolcular Baksın!!!!!!!
56 Cevap12829 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Kasım 2005; 15:22:54 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Ben 1.85 boyunda ve 60 kiloyum.Smaç en büyük hayalim.Ama sadece Panya'ya değebiliyorum.Yani topla birlikte smaç basmak istiyorum.Bunun için ne gibi hareketler ve egzersizler gerekli?BİLEN VARSA LÜTFEN YAZSIN.Bekliyorum.Sağolun...

683 Mesaj
11 Kasım 2005; 15:47:51 

yaş kaç ya? çok zayıf degil misin? o kiloyla zor gibi! benimde boyum 1.85/1.86 bisey ama 72 kiloyum, herkes zayıfsın diyo, 60 çok az önce biraz kilo al bence... ben çembere çok rahat asılıyorum topsuz ama topu tutamadıgım için smaç olmuyo
bu konu daha önce açılmıstı, topici bulursam koyarım, bayagı bi öneriler wardı...

[img]http://img389.imageshack.us/img389/9481/pires9hs.jpg[/img] "...it's only after you've lost everything that you're free to do anything..."

683 Mesaj
11 Kasım 2005; 15:52:03 

daha önce bu konu hakkında açılan topicler, yardımcı olabilir bi bak istersen;

http://forum.donanimhab...ma%25E7//tm.htm#4062347
http://forum.donanimhab...ma%25E7//tm.htm#4589362

[img]http://img389.imageshack.us/img389/9481/pires9hs.jpg[/img] "...it's only after you've lost everything that you're free to do anything..."

564 Mesaj
12 Kasım 2005; 1:29:55 

arkadasim ben de bir basketciyim bunun için çok sportif olman lazım yani boy kilo biraz orantılı olmalı kilo almaya bak ilk olarak.
sonra karın kasları ve calflerini geliştir.bunları kullanıyorsun çünküsıçramak için!!!!

1532 Mesaj
12 Kasım 2005; 10:16:42 

bencede kaslarını gelistir özellikle karın ve sıcrama zamanının dogru yap

Motoru dinleyen adam :)
Ağzı olan konuşuyor...

1010 Mesaj
12 Kasım 2005; 10:21:48 

smaç için çalışma programları var internetten araştır mutlaka bulursun. ayrıca çok zayıfsın.. o boy ve kiloyla sıkı çalışırsan çembere bile oturursun... ben 180 boy 72 kiloyum ters harici tüm smaçları yapabiliyorum... basketbolu bırakalı 2 sene oldu ama yineden formda kalmak için antreman yapmak lazım...

(no smoke)

Yok imza... İmzamı kaldırabilecek bir alan değil burası....

375 Mesaj
12 Kasım 2005; 10:25:10 

tahminimce arkadaş çok genç,diğer arkadaşlarında belirttiği gibi biraz kilo al ve bu süre zarfında kaslarını kuvvetlendir ve bol bol çalış,dikine sıçrama üzerine özellikle.
hey gidi günler bee,zamanında 3.05 e smaç yapmışlığımızda var çok olmasada, ama şimdi değemiyorum bile,1.86 boy 84 kilo olduk,günden güne şişiyoruz,Allah sonumuzu hayır etsin

Bazen Sevinç Bazen Keder BEŞİKTAŞLI Olmak Yeter

Uzaklaştırılmış
12 Kasım 2005; 12:21:09 

daha 15 yaşındayım.yazın 1-2 ay body yaptım.ama sadece 2 kilo aldım.ama sonra okul yüzünden bırakmak zorunda kaldım.aslında yediğim yemekleri görseniz bu kiloda olmama şaşırırsınız.zaten yemek yemesem bu kiloyu koruyamazdım.ama napıym alamıyorum.metabolizma(galiba doğru yazdım) böyle.günde 3 öğün yemek.üzerine tatlı,fındık-fıstık ve çikolata.deniycez artık hepsini...

1332 Mesaj
12 Kasım 2005; 12:33:47 

bende 15 yasdayım.1,79 boy ve 60 kilo.zorlarsam basıyorm.bikere body yapma.boy uzamasını azaltıyo.ama daha uzamak istemiorm dersen dewam.bunun için sürekli deneme yapmalısın.ben hiçbi ek egzersiz yapmadım.mümkün oldugunca zıplayabildigin en yüksek noktaya sıçra.ewde bile.ben her gün ewde odadan odaya gecerken bile sıçrayıp tavana felan degmeye calısıyorm.(tabi aile ewde yokken.ozaman sakatlık cıkabilio)bide unutmadan sabahları koşu da cok ii olur.ben yazın yapıodm.hadi başarılar.

Love Me or Hate Me . . !

Uzaklaştırılmış
12 Kasım 2005; 14:22:08 

saolun

6165 Mesaj
12 Kasım 2005; 14:28:52 

quote:

Orjinalden alıntı: matrıxdodo

bende 15 yasdayım.1,79 boy ve 60 kilo.zorlarsam basıyorm.bikere body yapma.boy uzamasını azaltıyo.ama daha uzamak istemiorm dersen dewam.bunun için sürekli deneme yapmalısın.ben hiçbi ek egzersiz yapmadım.mümkün oldugunca zıplayabildigin en yüksek noktaya sıçra.ewde bile.ben her gün ewde odadan odaya gecerken bile sıçrayıp tavana felan degmeye calısıyorm.(tabi aile ewde yokken.ozaman sakatlık cıkabilio)bide unutmadan sabahları koşu da cok ii olur.ben yazın yapıodm.hadi başarılar.

dostum vücut geliştirme konusunda yanlışın var vücut geliştirme sporu asla boy uzamasını azaltmaz tersine doğru yapıldığı takdirde boy uzamasına yardımcı olur!! yani doğrudan hiç bir spor boy uzatmaz veya kısaltmaz...
bak ben şu anda 21 yaşındayım 5yıldır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum ve basketbol oynuyorum vücut yapmaya başladığımda boyum 1.83 civarıydı şu anda 1.87 yim ve kilomda 84 sımaçda basabiliyorum 3.05e yani sorun şurda aslında ergenlik çağını tamamlamadan ve yanlış bir şekilde yapılan vücut geliştirme çalışmaları ters etki yapar doğrusu bu yani 14 veya 15 yaşındaki birisi ağır kilolar kullanarak antrenman yaparsa bu ilerde epey bi sorun çıkartır sağlık açısından.

YOLDAN ÇEKİLİN MUTLAK GÜÇ GELİYOR!!!

1332 Mesaj
13 Kasım 2005; 20:45:06 

Tamam arkadas da 15 yaşında oldugu için ben body önermedim.ama yinede saol

Love Me or Hate Me . . !

564 Mesaj
13 Kasım 2005; 21:56:37 

quote:

Orjinalden alıntı: matrıxdodo

Tamam arkadas da 15 yaşında oldugu için ben body önermedim.ama yinede saol

tamam dostum sen doğru yapmışsında eksik sölemiştin ondan dolayı bende sadece yanlışı düzeltiyim dedim sorun yok

6165 Mesaj
13 Kasım 2005; 22:04:39 

quote:

Orjinalden alıntı: spawn12

tamam dostum sen doğru yapmışsında eksik sölemiştin ondan dolayı bende sadece yanlışı düzeltiyim dedim sorun yok

haydaaa yaw arkadaşın kullanıcı adıyla girmişim pardon ya yanlışlık oldu yani cevap venom800 den

1332 Mesaj
13 Kasım 2005; 23:29:37 

Love Me or Hate Me . . !

2725 Mesaj
14 Kasım 2005; 20:01:00 

18 yaşından alttakiler body yaparsa bu uzamayı büyük ölçüde azaltır.hatta bazı yayınlanan uzama programlarında ağırlık calısası tavsye edilmez 18 yasından altındakilere

Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc Sense 3.0

www.egesozluk.net / Yaşayan Ege Üniversitesi Sözlüğü

612 Mesaj
14 Kasım 2005; 20:21:38 

ben de 15 yaşındayım.hormonlumusun yaaaaaaaa.o boy ne.

raporlu bulaşmayın
46

6165 Mesaj
14 Kasım 2005; 23:44:11 

quote:

Orjinalden alıntı: ReiSeM

18 yaşından alttakiler body yaparsa bu uzamayı büyük ölçüde azaltır.hatta bazı yayınlanan uzama programlarında ağırlık calısası tavsye edilmez 18 yasından altındakilere

dostum yukarıda dediim gibi hiç bir spor doğrudan boy uzatmaz ve boy kısaltmaz sadece boy uzamasına yardımcı olur veya boy uzamasını yavaşlatır!!! dediim gibi eğer 14-15 yaşında kaldırması gerekenden daha ağır kiloları kaldırısanız ozman sağlık açısından büyük problemler çıkar ortaya ve tabiki boy uzamasıda yavaşlar örnek halterciler çoğu küçük yaşta ağır kilolar kullanıo ve bide ilaç kullanımını düşündüümüzde ne boy kalıyo ne zekaa ama o yaştaki çocuğa en azında 6 ila 10 ay arasında aletsiz egzersiz yaptırsan ve sonra da yavaş yavaş ağırlık antrenmanlarına başlatsan gelişme ii sonuç verir tabi yanlış bi şi yapmadıı taktirde yani bunu direk şu yaşın altındakiler body yaparsa şöle olur demiyelim..
olayı genellemiyelim!! yanlış yaparlarsa elbette sorun çıkar.. bak arnolda 15 yaşında vücut geliştirme sporuna başladı doğru düzgün çalıştı ve boyuda uzadıı(1.87) dostum sakın yanlış anlama sana karşı bi şey demiyorum sadece yanlışı düzeltiyorum

379 Mesaj
15 Kasım 2005; 12:20:33 

hoca zaten body dediğimiz şey hayvani ağırlıkların altına girmek değil mi.. tabii ki spor yapmak gelişime katkıda bulunur ama fazla ağırlık kaldırma(yani body) kesinlikle küçük yaşlarda zararlıdır..
hem sonra çocuğunuz da olmaz he

Hoşçakal Efsane

6165 Mesaj
15 Kasım 2005; 12:37:46 

quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

hoca zaten body dediğimiz şey hayvani ağırlıkların altına girmek değil mi.. tabii ki spor yapmak gelişime katkıda bulunur ama fazla ağırlık kaldırma(yani body) kesinlikle küçük yaşlarda zararlıdır..
hem sonra çocuğunuz da olmaz he

kesinlikle doğru yani haddinden fazla ağırlık kaldırma olayı sadece kilo kaldırmata kendini tatmin etme olayıdır.. ama zarar verir hemde kalıcı zararlar olay kaldırabileceğin kadar kiloyla hareketi doğru icra etmektir

18 Mesaj
15 Kasım 2005; 18:45:10 

quote:

Orjinalden alıntı: kemalton

ben de 15 yaşındayım.hormonlumusun yaaaaaaaa.o boy ne.

katılıom ark. dediğine 15 yşndaım ama boyum 1.67 fln ama çok pis oynarım bu oyunu crossoverlr fln manyak yaparm üstüme yoktr

!MZ@M!Z KuRæL D!$!

Uzaklaştırılmış
19 Kasım 2005; 22:34:35 

cross-overda bende yok.doğaldır heralde oda.ben genelde hook-shot,ribound,blok yada pota altı oynarım...yani savunmada hücumda olduğumdan daha iyiyimdir...

Uzaklaştırılmış
20 Kasım 2005; 0:08:13 

18'in(kişiye göre değişir ergenlik diyelim) altındaki yaşlarda body yapmak kesinlikle iyi değildir boyu tabiikide kısaltmaz ama uzamasını etkiler kısa kalırsın.15,16yaşındaki kardeşlerime verebileceğim tavsiye kesinlikle kendi ağırlıkları(barfiks,şinav vs) yada sağlık topu dışında bi ağırlıkla çalışmasınlar.ağırlık verecekleri antreman çeviklik ve sıçrama olsun(sıçramanın eniyi antremanı yine sıçramaktır) yüzmenin ve sutopunun dayanıklılık,sıçramaya iyi geldiğini biliyoruz.

9 Mesaj
30 Kasım 2005; 22:56:07 

Arkadaşlar smaç basmak için yada zıplamanızı geliştirmek için böyle ağırlık muhabbetine pek gerek görmüyorum...Hatta bu kadar çalışmayada gerek görmüyorum şu an 16 yaşımdayım 12 yaşımdan beri her fırsatta zıplıyorum ve şu anda 3.05e voleybol topuyla iyi ısındımmı smaç basabiliyorum(tek ayak) çift ayak çift el çemberi çekiyorum iyi ısındığımda...Bunu her fırsatta zıplamaya borçluyum ama 4 sene gibi bi zaman geçti tabi oda var...İnanmayanlar için kanıtlayabilirimde İstanbulda oturuyorum...

Ömür umuttan önce bitmeli...

6165 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:03:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Jacobsen

Arkadaşlar smaç basmak için yada zıplamanızı geliştirmek için böyle ağırlık muhabbetine pek gerek görmüyorum...Hatta bu kadar çalışmayada gerek görmüyorum şu an 16 yaşımdayım 12 yaşımdan beri her fırsatta zıplıyorum ve şu anda 3.05e voleybol topuyla iyi ısındımmı smaç basabiliyorum(tek ayak) çift ayak çift el çemberi çekiyorum iyi ısındığımda...Bunu her fırsatta zıplamaya borçluyum ama 4 sene gibi bi zaman geçti tabi oda var...İnanmayanlar için kanıtlayabilirimde İstanbulda oturuyorum...

doğrudur tabi kardeş nie inanmıyalım diğer dediklerinde doğru sayılır aslında yani ağırlık olayı yani zıplaması çok kötü olan bi kişi sırf ağırlık çalışması yaptı diye sımaç basacak diye bi şi yok bu birazda genlerle alakalı bir olay biraz allah vergisi oluyo artık bu yeteneğe sahip olmayan arkadaşlarda bu tür ağırlık çalışmaları ve diğer kondisyon arttırıcı çalışmalarla biraz olsun performansı arttırıyorlar hepsi bu

9 Mesaj
1 Aralık 2005; 16:14:43 

Tabiikide bu bir yetenekde sayılır genlerle alakalı bişey örneğin benim ailem özellikle baba tarafımda bu konuda geçmişi olanlar var örneğin kuzenim 192 boyunda 360 smaç basabiliyor...Bu arada benim boyumda 172 daha uzayacağınıda sanmam...Uzamasında zaten bu boyda smaç basmak her zaman daha etkileyici olur...

Bu arada 20 yaşına gelmeden yani gelişimi tamamlamadan asla kendi ağırlığınız dışında(Halter vb..) ağırlıklarla çalışma yapmayın bunlar epifiz bölgelerini kapatır ve büyümeniz yavaşlar ve durur aman diyeyim..

547 Mesaj
1 Aralık 2005; 17:35:17 

al işte smaç dediğin böyle olmalı...

Ekteki dosya (1)

Marvin 'Mouth' McFadden
Lucas 'Luke' Scott
Skills
Eski Nick:Andre Igoudala

9 Mesaj
1 Aralık 2005; 17:37:45 

Buna ne demeli...

local://upfiles/117891/A3AE22EE8F7F4569A11684CFC45D090C.jpg

Ekteki dosya (1)

547 Mesaj
2 Aralık 2005; 10:54:31 

o ne laan.
tamam abi yaa sakin ol...

Marvin 'Mouth' McFadden
Lucas 'Luke' Scott
Skills
Eski Nick:Andre Igoudala

4 Mesaj
5 Aralık 2005; 21:10:48 

arkadaşım ben koçlarımın sölediğini sana söyliyim sıçramaya geliştirmek için ayağının üstünde küçük küçük sıçra,merdivenlerden bi yukaru bi aşağı in,ve bol bol sitense(yazılışını bilmiyim)çök ve uzun bi süre beklee bence en doğal antreman buu durrr

9 Mesaj
5 Aralık 2005; 21:49:02 

Basket koçları senin smaç basman için değil sayı atmanı kolaylaştırmak için zıplama antrenmanı yaptırıyolar yoksa smaç basmak için ayrı olarak özel antrenman yapmalısın...

0 Mesaj
2 Haziran 2009; 23:56:45 

yaşım 14 boyum 1.75 1.76 civarı kilom 52 smac icin nasıl bir calısma yapmalıyım sızlerınde yazdığınız gıbı bu donemde ağır yapılırsa ileride sağlık sorunları cıkabılıyormus cevap bekliyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkksk -- 2 Haziran 2009; 23:57:32 >

fdgdhd

0 Mesaj
8 Ağustos 2009; 17:44:26 

ARKADAŞLAR 17 YAŞINDAIM 195 BOYUNDAIM 69 KİLOYUM AMA PANYA YA ZOR DEĞİYORUM SMAÇ BASABİLMEM İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ..

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2009; 15:17:52 

seninle yaşıtız ben 1.80im olduğum yerden panyaya deyiyorum. koşarak çemberi çekiyorum. 83kgyum. ben en rahat 70ken zıplıyodum. 69 kg 1.95 için biraz az gibi bence 75 falan senin için ideal olmalı. çok zayıf olmak zıplamayı olumlu etkilemez.

116 Mesaj
23 Eylül 2009; 14:14:34 

ip atlayın günde 1000 tane

No Paİn No Gaİn

1077 Mesaj
24 Eylül 2009; 1:08:30 

quote:

Orijinalden alıntı: velitom

ARKADAŞLAR 17 YAŞINDAIM 195 BOYUNDAIM 69 KİLOYUM AMA PANYA YA ZOR DEĞİYORUM SMAÇ BASABİLMEM İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ..

naptın sen ya o boyla kemıklerını toplasan zaten 80 kg gelır yanlşmı tartıldın ayrıca panyaya zor degıyorum dedın abı etme parmak ucuna çıksan zaten tutcan nerdeyse sende kemık sorunu var kaslarında problem yok o boy ve ınce yapıyla basamıyorsan kemıklerın aşırı kalın hantaldır yada .... düz taban ayakların vardırr . bence bı doktoro gıt ha hıç spor yapmamşssan parmak ucu koşmaya ve ip atlamaya başla kaslaırnı sıçramaya yoneltt...

665 Mesaj
24 Eylül 2009; 10:40:38 

Boyum 1.96 kilom 95, yaş 23 zıplamada çok iyi değilim, antremanlara başlayacağım, zıplama tekniği olarak en iyi yöntem nedir?

technology lover

Uzaklaştırılmış
11 Ekim 2009; 1:51:24 

quote:

Orijinalden alıntı: nazgUL_vB

naptın sen ya o boyla kemıklerını toplasan zaten 80 kg gelır yanlşmı tartıldın ayrıca panyaya zor degıyorum dedın abı etme parmak ucuna çıksan zaten tutcan nerdeyse sende kemık sorunu var kaslarında problem yok o boy ve ınce yapıyla basamıyorsan kemıklerın aşırı kalın hantaldır yada .... düz taban ayakların vardırr . bence bı doktoro gıt ha hıç spor yapmamşssan parmak ucu koşmaya ve ip atlamaya başla kaslaırnı sıçramaya yoneltt...

Oha yok artık panyeye o boyla deyemiyormusun ? Elini kaldırsan değersin hocam benimde yaş 16 1 94 boy var rahat smaç vuruyorum.

0 Mesaj
9 Mayıs 2010; 21:03:45 

yaşım 17, boyum 1.78-1.80 arası, kilo 55-60 arası(baya düşük kilo ).sadece 2 senedir basket oynuyorum. 2. senenin sonlarına doğru klübe kayıt oldum şuan çok kasmadan 3.05 lik potaları 3 parmak çekebiliyorum ileride smaç basma şansım varmı acaba ?

0 Mesaj
2 Ekim 2010; 11:37:56 

arkadaşlar 1995 eylül doğumluyum boy 1.98 kilo 80 olduğum yerde çemberi çift el çekiyorum ama smaç vuramıyorum nedense bi türlü vuramadım çok sinir bi durum bi yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım.haftanın 6 günü kluple antreman yapıyorum antalya bşb deyim.

35 Mesaj
12 Kasım 2010; 19:25:32 

Ben de smaç basmak amacım değil zamanında yarı-profesyonel basketbol oynadım sınavlardan takımlara giremedim.1997 doğumluyum 179-180 boyum var zıplama yüksekliğim evde ölçtüğüm kadarıyla en az 250-260(parmağının en uç noktasından yere kadar.)Sizce nasıl.Bu ayz sınavlar bittikten sonra tekrar başlayacağım.Kilom yüksek,ama buna rağmen çok hızlı koşarım.80 kiloydum 78'e düşmüşümdür.

1454 Mesaj
12 Kasım 2010; 20:44:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Burakobe

Ben de smaç basmak amacım değil zamanında yarı-profesyonel basketbol oynadım sınavlardan takımlara giremedim.1997 doğumluyum 179-180 boyum var zıplama yüksekliğim evde ölçtüğüm kadarıyla en az 250-260(parmağının en uç noktasından yere kadar.)Sizce nasıl.Bu ayz sınavlar bittikten sonra tekrar başlayacağım.Kilom yüksek,ama buna rağmen çok hızlı koşarım.80 kiloydum 78'e düşmüşümdür.

260 çok az ben ilk smacımı bastığımda 1.78dim, potanın 3.05 olduğunu düşünürsen 3.20 filandı benim max yükseklik. Daha fazla geliştirmen lazım bacak kaslarını,kiloda vermen gerek en azından 75 e inmelisin.

Open your heart, i'm coming Home...

174 Mesaj
12 Kasım 2010; 22:16:47 

quote:

Orijinalden alıntı: anil1905

arkadaşlar 1995 eylül doğumluyum boy 1.98 kilo 80 olduğum yerde çemberi çift el çekiyorum ama smaç vuramıyorum nedense bi türlü vuramadım çok sinir bi durum bi yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım.haftanın 6 günü kluple antreman yapıyorum antalya bşb deyim.

ön bacak ve calf kaslarını kuvvetlendirmen yardımcı olur yaşına göre çok iyi boyun var spor salonu tavsiye edebilirim istersen antalyada

Hiçbir dinlenme hakedilen kadar zevkli değildir.

0 Mesaj
2 Mayıs 2011; 21:39:20 

ben 1.69 Boyundayım 18 yaşındayım iyi sıçradığıma inanıyorum ama daha iyi sıçrayabileceğimede 1.69 a 55 kiloyum çembere dokunduruyorum parmaklarımı ama asılamıyorum ne gibi bi antreman yapmalıyım daha yükseğe sıçramak için cevap bekliyorum teşekkürler.

727 Mesaj
3 Temmuz 2011; 17:01:41 

benm boyum 184cm 60 kiloyum ama rahatlıkla standart potaya smac basıyorum.bu işin kiloyla fln ilgisi yok.sadece calışma ve saglıklı beslenme.vince carterında antremanıda olan air alerti tavsiye ederim :)

RIP 2PAC...

Always He Still The King !!!

0 Mesaj
18 Aralık 2012; 21:36:45 

ben 13 yaşındayım 1.70 boyum var bayağı yükseğe sıçrıyorum filenin en sonundan çembere bağlı olduğu yerden çekebiliyorum ve küçükler liginde lisansli basketbolcuyum yıldız takımlarlada maça çıkıyorum yaşıtlarımdan çook dahA önce smaç basmak istiyorum. bunun için neler yapmam gerek koçum bana daha küçüksün şınav ve mekik çek diyo ben yaptığım halde bi farklılık olmuyo sız ne önerirsiniz

10024 Mesaj
18 Aralık 2012; 22:01:16 

quote:

Orijinalden alıntı: besketçiiii

ben 13 yaşındayım 1.70 boyum var bayağı yükseğe sıçrıyorum filenin en sonundan çembere bağlı olduğu yerden çekebiliyorum ve küçükler liginde lisansli basketbolcuyum yıldız takımlarlada maça çıkıyorum yaşıtlarımdan çook dahA önce smaç basmak istiyorum. bunun için neler yapmam gerek koçum bana daha küçüksün şınav ve mekik çek diyo ben yaptığım halde bi farklılık olmuyo sız ne önerirsiniz

Yaşın daha ufak. Büyükleri dinle, öncelikle basketbolun ince detaylarını iyi kavra. Herşey zamanı gelince olur. Air alert gibi programlarıda sakın deneme.

''Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.''

♥♥♥ DH KARDEŞLİK TOPLULUĞU ♥♥♥

57 Mesaj
16 Şubat 2014; 2:44:20 

Ben 15 yaşındayım boyum 1.70 kilom 54 kilo alamıyorum kilo alırsam boy da uzar diyolar..ve çok atletiğim yani sıçramam iyi sizce yapabilirmiyim bu işi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
16 Şubat 2014; 22:34:09 

bnm boyum 179 kilom 72 73 sizce basket için iyimi

322 Mesaj
17 Şubat 2014; 4:52:46 

Yaşım 16 Boyum 1.94 kilo 86 potayı tek el çekebiliyorum ne tavsiye edersiniz smaç basabilmek için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1130 Mesaj
1 Mart 2014; 1:41:01 

Arkadaşın yazdığına bakma :D yani kilo alırsan aha az zıplarsın. Daha ağırlaştığın için. Zıplama programları var bi sürü nette onlardan birine çalışabilirsin fakat 1.85 boyla sadece panyaya dokunabiliyosan işin zor benden söylemesi.

Bu mesajda bahsedilenler: Homicide

Only The Strong Survive..

1724 Mesaj
1 Mart 2014; 14:36:12 

Benim boy 1.75 civarıyken olduğum yerden zıplayarak panyaya çok rahat avuç içi değiyordum sırrı ise bisiklet sürmek, bol bol bisiklet sür..

0 Mesaj
3 Mart 2014; 20:29:16 

benimm yaş 16 boy 173 kilo 55 boyumm busaatten sonra uzarmı??????????? uzarsa kaç santim yardım edin lütfen

35 Mesaj
8 Mart 2014; 9:11:51 

Doğru tekniği bulup taklit ederek Bol tekrar yapın,yüzlerce hatta binlerce defa..

Kaliteli yaşam mümkün..Şu anki sağlık ve yaşam kalitemiz daha önce yapmış olduğumuz tercihlerimizin bir sonucudur.Bugünki tercihlerimiz de gelecekteki yaşam kalitemizi belirleyecektir.

0 Mesaj
9 Mart 2014; 21:01:13 

Boy uzaması ile ilgili 16 yaş civarı için şu makaleyi okuyun: http://www.basketbolbil...uzatma-yontemleri.html/

http://www.basketbolbil.../basketbol-boy-uzamasi/

38 Mesaj
12 Mart 2014; 15:48:53 

Arkadaşlar ben 14 yaşındayın 1.80 boyum 98 kiloyum Kalıplıyım 5-6 senedir kulüpte basketbol oynuyorum zıpladığım zaman fileyi çok rahat çekebiliyorum 10-15 cm daha zıplasam çemberi çekecem.Ben spor salonuna gitmeyi düşünüyorum ama 100 kio altına girmek için değil kilo verip bi 80-85 kiloya düşmek istiyorum.Bana uygunmudur.

49 Mesaj
12 Mart 2014; 18:31:54 

yaşın çok ufak zaten ağırlık için sadece kardiyo ve kendi vücut ağırlığınla çalışırsan etkisini görürsün

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Spor] » Basketbol » Basketbolcular Baksın!!!!!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.360