Şimdi Ara

Samsung, Mobil Dünya Kongresi'nde Bada OS 2.0'ı sergileyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mobil Dünya Kongresi'nde Galaxy S 2 ile Galaxy Tab 2'yi teknoloji severlerle buluşturacağı düşünülen Samsung, etkinlik kapsamında Android kadar önem verdiği bir diğer mobil işletim sistemi Bada 2.0'ı yazılım geliştiricilere sergilemeyi planlıyor.

İlk kez Güney Kore'de düzenlenen toplantıda onaylanan Bada 2.0, Near-Field Communications desteği, daha geliştirilmiş multi-tasking yeteneği ve arttırılmış güvenlikle geliyor. Bada 2.0'ın 15 Şubat'da sergileneceği belirtilirken Bada destekli telefon tanıtılıp tanıtılmayacağı belirsizliğini koruyor.

• Mutlaka yeni bir cihazla tanıtacaklar, şu an piyasada mevcut Bada lı 6 cihazda da NFC chip i yok.

Söylentiler ve gelişmeler bu cihazın Mid-End bir cihaz olacağı yönünde. Böyle olursa Bada nın hedef kitlesi biraz daha netleşmiş olacaktır.

Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsungun bu ismi değiştirmesi lazım bence.. hiç albenisi yok.. "bada" nedir öyle!!!
  • BADA'yi Tanitmak icin Daha iyi bir yer olamaz Bu Güne kadar bu konuda neden bu kadar sessiz kaldilar anlamadim yani ne cihazdan nede reklamindan bahsettiler bu is laptop ta Badaya sunu bunu koyduk bakin nekadar islevselligini artirdik demege gelmez En dogru olan O ogünün amacina yakisir bir cihaz ile Bada'yi tanitmak olmali insallah iyi bir sey sergilerler
  • Söylentiler genelde gerçek çıkıyor ama bekleyip göreceğiz sonucunu.Bada 2.0 büyük değişiklikler vaadediyor.Şu haliyle bile stabil,hızlı ve güzel bir sistem.Tek eksiği program sayısının azlığı ki o da 3000 i buldu.Bada 2.0 ile gelecek android tarzı programda reklam olayı ve tanıtılacak yeni cihazlarla badalı tel sayısını arttırarak bu eksiğin de aşılacağını düşünüyorum.Şu sıralar pek popüler olmasada bada işletim sistemi Samsung için önemli ve zamanla popülerliğini kazanacaktır.
    İnternete düşen video ne kadar gerçek bilmiyorum ama 15 şubatı merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

Mutlaka yeni bir cihazla tanıtacaklar, şu an piyasada mevcut Bada lı 6 cihazda da NFC chip i yok.

Söylentiler ve gelişmeler bu cihazın Mid-End bir cihaz olacağı yönünde. Böyle olursa Bada nın hedef kitlesi biraz daha netleşmiş olacaktır.

Kolay gelsin

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gemres -- 13 Şubat 2011; 1:28:11 >
  • quote:

Mutlaka yeni bir cihazla tanıtacaklar, şu an piyasada mevcut Bada lı 6 cihazda da NFC chip i yok.

Kolay gelsin

Aydink_1903 hocam Erteleyip durduklari Mid-End Bada'li Cihaz sürpriz olarak Bu gün icin ertelenmis olmasin Hani bir forumda bir ara konu etmistik BADA S9000 yok haziran yok 2011 ilk ceyregi falan filan sallamalar vardi! Sizce Olabilirmi?
  • Benim bildiğim S9000 hakkında çok iyi söylemler vardı yani özellikleri çok iyi olacak yüksek bir model olacak yönündeydi. Ancak tahminim şu ki High-End bir cihaz olsaydı şimdiye çoktan internette dolaşmaya başlardı dedikoduları. Büyük ihtimal orta sınıf bir cihaz olacak ve açıkçası bana hayal kırıklığı yaşatacak. Umarım 2-3 gün sonra bende yanılırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BadaOS

quote:

Kolay gelsin

Aydink_1903 hocam Erteleyip durduklari Mid-End Bada'li Cihaz sürpriz olarak Bu gün icin ertelenmis olmasin Hani bir forumda bir ara konu etmistik BADA S9000 yok haziran yok 2011 ilk ceyregi falan filan sallamalar vardi! Sizce Olabilirmi?

High-End bir telefon çıkamayacak gibi görünüyor. Eğer bu doğru çıkarsa Samsung Bada için hedef kitlesi olarak Low-End ve Mid-End cihaz kullanıcılarını seçmiş olacak.

Bu arada Bada Korece Okyanus demek bilmeyenler için.

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: re-storm

Benim bildiğim S9000 hakkında çok iyi söylemler vardı yani özellikleri çok iyi olacak yüksek bir model olacak yönündeydi. Ancak tahminim şu ki High-End bir cihaz olsaydı şimdiye çoktan internette dolaşmaya başlardı dedikoduları. Büyük ihtimal orta sınıf bir cihaz olacak ve açıkçası bana hayal kırıklığı yaşatacak. Umarım 2-3 gün sonra bende yanılırım.

Iyide Hocam Böyle bir Sergide Parmak isirtmiyacak bir badali cihaz koyacaksa hic koymasin daha iyi Böyle etkinlikler yil boyu konusulur bence kacinilmaz bir firsat. Tabi genel mobile arenasinda firmalar aralarinda herhangibir anlasma yapmislarsa onada birsey diyemem. Cünkü Samsung citten GS2 ve BADA hakkinda sessiz kalmayi basarabildi aha yarin son. Artik icraat zamani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BadaOS -- 13 Şubat 2011; 1:32:20 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BadaOS

quote:

Kolay gelsin

High-End bir telefon çıkamayacak gibi görünüyor. Eğer bu doğru çıkarsa Samsung Bada için hedef kitlesi olarak Low-End ve Mid-End cihaz kullanıcılarını seçmiş olacak.

Bu arada Bada Korece Okyanus demek bilmeyenler için.

Kolay gelsin

Anladim Hocam Tesekürler
    Bakalim Kim ne yumurtlayacak

• 2 hafta önce bada 2.0 haberlerine hızlıca göz atarken 800 mhz işlemciye ve 400mb ram e sahip wave 833( yada s8330) model isimli bir telefonla birlikte tanıtılacağı yazıyordu.
  • Ben Bada'nın Symbian'ın yerine orta ve düşük segmentte kullanılacağını düşünüyorum.
  • Bada orta segment telefonlarda yani Samsung Corby Star vb telefonlarda kullanılacak yalnız Bada'yı Samsung Wave serisinde kullanarak müthiş bir başarıya imza attı. Aslında Bada biraz da Android baz alınarak yapılmadı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alessio Santo
    Bada orta segment telefonlarda yani Samsung Corby Star vb telefonlarda kullanılacak yalnız Bada'yı Samsung Wave serisinde kullanarak müthiş bir başarıya imza attı. Aslında Bada biraz da Android baz alınarak yapılmadı değil.

• Samsung bu kendi yazılımını üreterek daha da güçlendirecek ve android v.s. gibi dış kaynaklı sistemlere bağlı kalmayacak Çok zekil adamlar... Nokia windows a, diğerleri de androide bağladılar kendilerini.... İlerde apple ve samsung daha da devleşecek...
  • Aslında bir bakıma iyi bir bakıma kötü olacak bada 2.0 ın orta segmente hitab etmesi. Elimizdeki Wave telefonlar yine en yüksek donanıma sahip telefonlar olacak en azından belli bir süre daha ve teknolojiyi bırakmayayım diyenler telefonu satmak isterse 2. elde fiyatlar çok fazla düşmeyecek. Kötü yanı ise öyle tahmin ediyorum ki uygulama yönünden gelişim beklediğimden daha yavaş gerçekleşecek.
  • bada korece okyanus demekmiş.. android duruken aslınd gereksiz olmus... varolan bişiyi yenide icad etmek gib bişi.. birde su ana kadar satılan badaların arkasında durmadılar gibi... hala doğru düzgün uygulama yok bada nın alt modelleri için... fiyatda pahalı bence.. wave 723 600tl mesela... neyse zamanla düzeltirler muhtemelen.
  • reklamı şart bence rakiplerine göre yolun başında
  • wave ve wave 2 de kullanılacakmı acaba bada 2.0. ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.