Şimdi Ara

TTNET Fiber İnternet(ÇAKMA FİBER) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
7
Favori
79.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internette " TTNET'te maalesef sadece hatlar fiber! " diye aratın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talin

Daha önceki mesajlarda Süperonline filan tavsiye edilmiş,onlar da ayni alt yapıyı kullanmıyor mu?Bizim sitenin yakınına fiber kutu kondu oradan nasıl bize çıkacak dedim normal telefon kablosuyla dedi adam,Süperonline a da geçsem ayni şey olmayacak mı?.Bulunduğum yerde bir arkadaş Süperonline ile 9 gün internetsiz kaldı dün gidip baya olay çıkarınca bağlanmış internet,tevbe dedi Superonline'a!

Adsl hizmetinde evet aynı altyapıyı kullanıyor ama fiber deyince akla zaten ilk Superonline gelir. Hemde öyle mahalle başına kadar değil, direk daireye kadar fiber veya cat6.
  • Beyler 7 aylık ttnet fiber internet kullanıcısı olarak hiç ama hiç memnun olmadığımı söylemeyi bir borç bilirim.Ben bi hata yaptım siz sakın yapmayın helede online oyun League of Legends Dota 2 vb oyun oynuyorsanız sakın ha diyorum(Lag spikesdan gözünüzü açamazsınız oyunlarda).ADSL alın daha 100 kat daha iyi.Verilen modem (bendeki tilgin 1332)ayrı rezalet cebimden para verip bi modem alim dedim bunada izin yok.TT netle yapılan tüm uğraşlar sonuç vermedi,ping diyorum adamlar 15 sssatir internete stabil bağlısınız diyor.Yorum sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdlpr

Beyler 7 aylık ttnet fiber internet kullanıcısı olarak hiç ama hiç memnun olmadığımı söylemeyi bir borç bilirim.Ben bi hata yaptım siz sakın yapmayın helede online oyun League of Legends Dota 2 vb oyun oynuyorsanız sakın ha diyorum(Lag spikesdan gözünüzü açamazsınız oyunlarda).ADSL alın daha 100 kat daha iyi.Verilen modem (bendeki tilgin 1332)ayrı rezalet cebimden para verip bi modem alim dedim bunada izin yok.TT netle yapılan tüm uğraşlar sonuç vermedi,ping diyorum adamlar 15 sssatir internete stabil bağlısınız diyor.Yorum sizin.

Tilgin modemin kablosuz baglantisi kotu. Ayrica router alip modemle kullanirsaniz sorun cozulur.
  • Arkadaşlar Türk telekomun fiber altyapısı şu şekilde çalışıyor.

Son kullanılan sistem, saha dolapları değiştirilip Tip-7 oluyor ve saha dolaplarına kadar fiber geliyor. Eskiden durum santrallere kadar fiber geliyordu.. Saha dolaplarından lokaller bakır kablo üzerinden çalışıyor. Şunu unutmayın saha dolabından apartamana kadar olan bakır kabloda çok az kayıp oluşur..

Yani telekomun fiberi çakma değil.. Sadece daha çok kullanıcıya ulaşılması için seçilmiş bir yöntemdir. Superonline gibi işine geldiği yere fiber çekmiyor Türk telekom..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dismoor -- 28 Aralık 2013; 15:12:11 >
  • Şöyle bir sistemde var Türk telekomda.

Gpon kullanılıyor bazı apartmanlarda ama bu sistemden güzel verim alınamadı, çünkü evin içine "kıl" dediğimiz içi cam hassas bir kablo giriyor. Çok çabuk kırılabiliyor..
  • Fiber dediğimiz yotubeden izlediğimiz videolarda da olduğu gibi evin icne o tutuncu kablo gelecek yoksa hiper yok fiber mileti kandırmasınlar

Hoş fiber de olsa bant genişliği yok nedeni belli adil kotadan sonrası 3 mbps fiber keyfi oh mis gibi upload hiç ihtiyacımız yokmuş gibi 2046 yapsınlar

Üstüne üstlük Dünyanını en pahalı internetini iddia etmiyorum OECD raporunda açık girin bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dismoor

Şöyle bir sistemde var Türk telekomda.

Gpon kullanılıyor bazı apartmanlarda ama bu sistemden güzel verim alınamadı, çünkü evin içine "kıl" dediğimiz içi cam hassas bir kablo giriyor. Çok çabuk kırılabiliyor..

Hocam Gpon denilen sistem Genelde FTT-B Yani Binaya kadar fiber dir. Fiber kablo üzerinde 4-5 katman doku malzemesi vardır ve öyle kolay kolay kırılmaz. Kırabilmeniz için 70 dereceden daha dar bir açıyla bükmeniz lazım. Gpon da Fiber lifleri Fiber Kabine kadar gelir ve orada sonlandırılır ve fiber patchkord yardımıyla MDU denilen 24 Switchli cihazda sonlanır. Ondan sonrada Cat kablo yardımıyla ilgili abonenin evine kadar gider ve Tilgin Modem de sonlanır Şu anda en fazla kullanılan sistem budur. Ve Gayet verimlidir. Hemen hemen yeni yapılan çok katlı tüm binalara bu sistem verilmeye çalışılıyor.
    Gpon'da FTT-H kapsamında başka bir uygulama daha vardır. Merak eden olursa onuda anlatırım.

• İşyerinde 6-7 ay önce ttnet telefon kablolarını cat6 ile değişip kaliteyi artırmıştı. Tarifeleri de fibernet yapmıştı.
    Şuan komşularda modem olarak vdsl modem var. Ve modem sayfasında hat modu olarak vdsl olarak gözüküyor.

Ben bugüne kadar adsl modem kullanıyordum. Şimdi airties 5650 vdsl modem aldım. Adsl modemi söküp yerine vdsl modemi taktım. Fakat hattan vdsl sinyali gelmiyor. Hat modu hala adsl olarak gözüküyor. VDSL dışındaki modları kapatınca dsl sinyali alamıyor makina. Bu hattı vdsl'e nasıl çevirebiliriz. Ttneti aradım. Kayıt oluşturdular. %90 yapamıyacaklar. Ne yapmak gerekir.
  • @bdullah kullanıcısına yanıt
    birkaç gün sürer portunuzu dolaptan vdsl kartıyla değişirmeleri gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

birkaç gün sürer portunuzu dolaptan vdsl kartıyla değişirmeleri gerekiyor.

Ttnet'e başvurmak yeterli mi? Yoksa santrali mi aramak lazım.
    Çünkü telefondaki olmaz falan dedi. Ama istiyorsanız kayıt açalım dedi. Açtırdık ama. Sallayacaklar gibi.

Bu işlem manuel bir işlem mi? Kabloyu çıkartıp diğer tarafa mı takıyorlar. Eğer öyleyse yapacaklarını zannetmiyorum.
  • @bdullah kullanıcısına yanıt
    İki türlü de olur ama ttnet yavaş biraz. Herhangi bir sorununuz olursa santraller daha çabuk ve tam çözüm üretirler. Ayrıca mh yi aramaktansa forumun yukarısında ttdestek var onlarda çok bilgili. Twitter desteğe de iyi diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

quote:

Orijinalden alıntı: Dismoor

Şöyle bir sistemde var Türk telekomda.

Hocam Gpon denilen sistem Genelde FTT-B Yani Binaya kadar fiber dir. Fiber kablo üzerinde 4-5 katman doku malzemesi vardır ve öyle kolay kolay kırılmaz. Kırabilmeniz için 70 dereceden daha dar bir açıyla bükmeniz lazım. Gpon da Fiber lifleri Fiber Kabine kadar gelir ve orada sonlandırılır ve fiber patchkord yardımıyla MDU denilen 24 Switchli cihazda sonlanır. Ondan sonrada Cat kablo yardımıyla ilgili abonenin evine kadar gider ve Tilgin Modem de sonlanır Şu anda en fazla kullanılan sistem budur. Ve Gayet verimlidir. Hemen hemen yeni yapılan çok katlı tüm binalara bu sistem verilmeye çalışılıyor.
    Gpon'da FTT-H kapsamında başka bir uygulama daha vardır. Merak eden olursa onuda anlatırım.

Fiber kablo tiplerini karıştırıyorsun. ile "kıl" dediğimiz kablo şudur. Bende biliyorum diğer kablonun kolay kolay kırılmayacağını..

http://fiberoptikek.wordpress.com/2013/09/21/fiber-optik-kablo-tipleri/

• Bende fiber kullanıyorum 3 lü paketden 20 mbps 23 mbps kablosuzdan alıyorum 1080p videolar filmler hiç donmadan izliyorum torrentdede 3 mb görüyorum ya bazı yerlerin altyapılarda sorun var yada önyargı
  • Seçim tercihiniz varsa geçmeyin,eskisi daha iyiydi adama geçmeyecem dedim geçmek zorundasınız dedi. İndirme hızı yarısından aşağı düştü ,dota da felan da bayağı ping var .
  • 8 mbe kadar internet hızına sahiptim.(1 milyonluk ümraniyenin göbeğinde santrale çokk uzakmışım) ondan hızım 5 mbitti.Efendim geldiler kutu koydular.Kabloları çektiler.Burada fiber var dediler.Güya 20 mbit e çıkacaktı hızım.Baktım 15-16 mbit .Eyvallah 1-2 gün kullandım.Sonra 5 dakikada bir 10 dakikada bir internet gitmeye başladı.O kadar can sıkıcı bir durum ki...

Arkadaş senin altyapın yok .Sen normal internetini ver yeter.Ne bulaşıyorsun fibere falan.

İzmit'te superonline fiber kullanıyorum.Ümraniyede oturduğum yerde olsa düşünmeden geçicem.
  • Herkes telekoma pislik atmış , Kocaeli çarşı merkezde oturmaktayım 1 mılyona yakın nufus var merkezde, o superonlıne dedıgınız şirketin 1 adet bile alt yapısı yok burada ! TTNET kullanıyor herkes ve sizin alay ettiğiniz o vdsl 2 bağlantısı ile ben 50MBPS hız alıyorum 200 GB AKN var ! hız 45MBPS altına inmiyor gece ve gunduz aynı ! Şehir merkezinde vdsl2 ile 100mbps hız alanlar var ! Fiber olsa ne olcak olmasa ne olcak ben hız alamadıktan sonra. TTNET ile rahat rahat hızı alıyorum sorunsuz 2GB lık dosya 7 dakıkada ınıyor... Boş verin süperonline yi falan ancak boş araziye alt yapı döşerler onlar... Şehirmerkezine alt yapı yapsınlar once gidip yahyakaptana yapmasınlar... Ping diyeceksiniz onuda yazayım 8 - 10ms arasında oynuyor 47mbps hız gelıyor gelende...

Ayrıca süperonline bile bana göre gerçek fibernet vermiyor, gerçek fibernet amerika ve avrupada var ayrıca turkıyenın cok nadir yerlerınde varsadece.

Gerçek fiber nette eve cat 6 kablo falan girmez ! Gerçek fibernette eve fiberoptik kablo giriş yapar ordan G-PON termina girer G-PON terminalden cat7 kablo router e girer ve internet oyle dağıtılır. Superonlıne fılan hıkaye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbmaster -- 7 Ağustos 2014; 3:47:07 >

• Bizde oltaya geldik arkadaşlar , fiber diye vdsl modemi dayadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesmanyax

Bizde oltaya geldik arkadaşlar , fiber diye vdsl modemi dayadılar.

öyle fiber diye vdsl veriyorlar süperonline galiba tek bu konuda fiyatı iyi olmasa durmam ttnet te
  • Bizim binada ttnet var ve direk sarı fiber kablosu dairelere geliyor. 7-8 ay önce döşendi. Süperonline fiberde yapım aşamasındaymış. Alt binada 2 yıldır kullanılıyor. Anca gönülleri olmuş. Ttnete başvurduk sonuç ne olacak. Buraya yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.