Şimdi Ara

TTNET Fiber İnternet(ÇAKMA FİBER) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
7
Favori
79.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Orijinalden alıntı: hoca05

quote:

Orijinalden alıntı: emmati

Her şey bir kenara şu adil kullanıma hastayım ben, 32mb fibernet limitsiz 50 gb... güne vurursak 1.6 gb... ne işime yarar bu... insanların interneti sadece mail bakmak için kullanmalarını istiyorlar... Superonline'da da durum aynı mı fiber kalitesi limitsiz paketinde bilmem ne kullanımı var mı?

Aynen süperonlineda da var. hattaaaa sürpriz!!! süperonline'da upload miktarı da adil kullanıma dahildir.

Okuyun ve gözlerinize inanamayın.

http://www.superonline.net/yardim/adil.aspx

Sakin ol şampiyon. Superonline bunu daha hiç uygulamadı. Sadece kağıt üstünde.

ttnet in savunulacak bir tarafı yok ama ttnet de henüz adil kullanım uygulamadı. yani bende olmadı. hızım 1 mbite düştü diyen görmedim ben.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emmati

Her şey bir kenara şu adil kullanıma hastayım ben, 32mb fibernet limitsiz 50 gb... güne vurursak 1.6 gb... ne işime yarar bu... insanların interneti sadece mail bakmak için kullanmalarını istiyorlar... Superonline'da da durum aynı mı fiber kalitesi limitsiz paketinde bilmem ne kullanımı var mı?

Aynen süperonlineda da var. hattaaaa sürpriz!!! süperonline'da upload miktarı da adil kullanıma dahildir.

Okuyun ve gözlerinize inanamayın.

http://www.superonline.net/yardim/adil.aspx

Sakin ol şampiyon. Superonline bunu daha hiç uygulamadı. Sadece kağıt üstünde.

ttnet in savunulacak bir tarafı yok ama ttnet de henüz adil kullanım uygulamadı. yani bende olmadı. hızım 1 mbite düştü diyen görmedim ben.

Nadir de olsa Ttnet' in uyguladığı olmuş. Rekabet varken düşürmezler diye tahmin ediyorum.

• Adil kullanımı harfiyen uygulayacaklarsa 80 lira 32 mb çakmafibere vermek pek avantajlı olmayacak. Bu tereddütle neden tarifemi değiştireyim dimi... 10 gün 32mb ile bağlan kalan 20 gün 1 mb ile off türkiyenin internet altyapısı off off ttnet uygulamalar offf
  • quote:

Bunun adı sahtekarlıktır!

+99999999999999
  • boş yere kelime yapmanın anlamı yok alan olduğu sürece satmaya devam edecekler. yol yordam bilen biriside dememiş gelin birlikte şikayet edelim diye
  • neti kapattırıp doğa ile iç içe yaşamak için iyi bir neden ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrking -- 3 Mayıs 2011; 18:19:43 >
  • BU TELEKOM KADAR HOŞAF Bİ İSS YOK ADAMLAR MİLLETİ KEKLEYE KEKLEYE KÖŞELİK OLDULAR DEVLETİN VERDİĞİ BAKIR KABLOLARA YATTI KALDIRMIOR KIÇINI VE HİZMETTEN YANA HİÇ BİR CACIK YAPMIOR PARA NASILSA AKIYOR HERYERİ PARSELLEMİŞ LANET OLSUN SNA TTNET ALLAH CEZANI VERECEK AZ KALDI :)
  • BU TELEKOM KADAR HOŞAF Bİ İSS YOK ADAMLAR MİLLETİ KEKLEYE KEKLEYE KÖŞELİK OLDULAR DEVLETİN VERDİĞİ BAKIR KABLOLARA YATTI KALDIRMIOR KIÇINI VE HİZMETTEN YANA HİÇ BİR CACIK YAPMIOR PARA NASILSA AKIYOR HERYERİ PARSELLEMİŞ LANET OLSUN SNA TTNET ALLAH CEZANI VERECEK AZ KALDI :)
  • Gerçekten ttnet kadar rezili yok.8mbps internetim var 55 tl ödüyorum hız testinde 1mbps yi geçmiyor.Yeter sıkıldım superonline ın adsline a geçicem tek çözümde bu.Hız değişmesse bile en azından ttnete para ödememiş olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selenga_68

BU TELEKOM KADAR HOŞAF Bİ İSS YOK ADAMLAR MİLLETİ KEKLEYE KEKLEYE KÖŞELİK OLDULAR DEVLETİN VERDİĞİ BAKIR KABLOLARA YATTI KALDIRMIOR KIÇINI VE HİZMETTEN YANA HİÇ BİR CACIK YAPMIOR PARA NASILSA AKIYOR HERYERİ PARSELLEMİŞ LANET OLSUN SNA TTNET ALLAH CEZANI VERECEK AZ KALDI :)

Güldürdün lan.
  • baştan sona tüm yazıları okudum üşenmeden. Tepkiler büyük, ttnet başta olmak üzere tüm firmalara nefret var:)
    bu tepkileri görmek bir türk genci olarak onur verici. Gösteriyor ki, kardeşlerimin beklentileri çok büyük, ufukları çok geniş. Aynen devam hemfikirim sizinle.

Hatta şu ırak işgalinden girip lübnan ayaklanmasından çıkan yazıyı görünce daha bir kabardım :)
    TürkTelekom'un ne denli rezil hizmetler verdiğini, adam kazıklamak niyetinde olduğunu ben de düşünüyorum. Avrupa seviyesine geliriz meliriz belki denmiş ama çok da hor görmeyin arkadaşlar, unutmayın ki Türktelekom Deutche telekomdan sonra Avrupanın en büyük ve en iyi 2 ci telekom operatörü. Bunun yanında superonline, uydunet vesaire düşünüldüğünde avrupa ortalamasının ÇOK ÜZERİNDE bir alt yapımız var. Bir elektronik ve haberleşme mühendisi olarak diyeceğim şu ki, hatta oralarda "Avrupanın en iyi altyapıya sahip ülkesi" gibi terimler kullanılmaya başlandı bizim için. Fiyatlar bu denli pahalı olunca yatırımlar büyük oluyor tabi.
    Ha bu bize yetiyor mu?! Belli ki hayır. Aslında zaten hayır. Dünyanın en iyi altyapısını hak ederiz biz. Olacak da bir gün böyle giderse. (1Gb internetin ABD'den önce Türkiye'de kullanılmaya başlandığını unutmayalım).

Telekoma sövmeyin demiyorum, ben de sövüyorum. Gelişti büyüdü falan feşmekan ama, özellikle Hariri dönemiyle altyapı büyüme oranı inanılmaz düştü! Çok daha hızlı gelişmesi gerekiyordu. Piyasa değeri 60 mı 70 mi milyar dolar diye konuşulan bu şirketi, 5 milyara araplara peşkeş çeken, zaten yıllık net kârı 1 milyar dolarken, yıllık 1 milyar dolara 5 yıl taksitle satanlardan hesap sormak lazım. sonunda düşeceğimiz durum buydu... Bu yapılan affedilemez birşey.

Adam zaten bedavaya satın almış, kendisine yanında bir de GSM operatörü hediye edilmiş(AVEA'ya 5 kuruş ödemedi ekstra), kendiliğinden para getiren bir şirket; üstüne düşmesine, yatırımlar yaparak rekor kârlılık oranını düşürmesine gerek duyar mı..!

Gelelim esas meseleye: geçtiğimiz haftalarda fiberinternet malum adındaki VDSL2 bağlattım. 32 Mb olandan. Aslında adında bir çekince görmüyorum, sitenin girişine kadar fiber, sonra eve kadar bakır kablo olmasında bir problem yok çünkü. Ayrıca VDSL2 dediğimiz, mevzunun protokol adı. Turkcell Superonline'nın ne kullandığını bilmiyorum ama büyük ihtimal o da bazı hızları için VDSL2 tercih etmiştir (1000Mb olan için değil de, o kesin). LAN kablolarının da bakır olduğunu unutmayalım. Gereksiz noktalara değinmeyelim bence. Gelelim performans meselesine.

Öncelikle bağlantının tamamlanmasının 10 gün sürdüğünü paylaşayım. Zira bu bölgede (Ankara-Çayyolu) ilk defa bağlatan kişi benmişim(onur duydum :)) ve bu sebeple tt'deki arkadaşlar da yeni şeyler öğrendi. Bu yeni Modemin (huawei) santraldeki kartlarla uyum sorunu varmış (bu arada kartlar da huawei imiş, öğrendim). Modemin değilde santralin ayarlarını değiştirdiler sorun çözüldü, ama ben de çok güldüm.
    Ama modem süper arkadaşlar: 802.11n, VOIP, IPTV, USB-DLNA gibi özellikler var. Yakışıklı da.

32Mb'e kadar diye geçiyor, şimdilik hız 22 dolaylarında geziyor. 1080p bir videoyu çoğu zaman, 720p'yi hemen hemen her seferinde, 520p'yi de her zaman kesintisiz izleyebiliyorum. speedtest'de en iyi kalite değerlerim = paket lost'um yok, pingim 12ms, jitterim de 0ms.

Amma durum her zaman böyle değil, nadir de olsa bağlantı 10Mb'e düşüyor, ki bence 22Mb bile kabul edilebilir değil. İtiraz edeceğim, bakalım TT ne tepki verecek. Önemli bir değişiklik olursa paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmerihy -- 18 Haziran 2011; 3:36:45 >

• superonline 20 mbit 100 gb adil kullanım kotalı bağlatsanız 49tl öderdiniz. siz ne kadar ödediniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmerihy

baştan sona tüm yazıları okudum üşenmeden. Tepkiler büyük, ttnet başta olmak üzere tüm firmalara nefret var:)
    bu tepkileri görmek bir türk genci olarak onur verici. Gösteriyor ki, kardeşlerimin beklentileri çok büyük, ufukları çok geniş. Aynen devam hemfikirim sizinle.

Hatta şu ırak işgalinden girip lübnan ayaklanmasından çıkan yazıyı görünce daha bir kabardım :)
    TürkTelekom'un ne denli rezil hizmetler verdiğini, adam kazıklamak niyetinde olduğunu ben de düşünüyorum. Avrupa seviyesine geliriz meliriz belki denmiş ama çok da hor görmeyin arkadaşlar, unutmayın ki Türktelekom Deutche telekomdan sonra Avrupanın en büyük ve en iyi 2 ci telekom operatörü. Bunun yanında superonline, uydunet vesaire düşünüldüğünde avrupa ortalamasının ÇOK ÜZERİNDE bir alt yapımız var. Bir elektronik ve haberleşme mühendisi olarak diyeceğim şu ki, hatta oralarda "Avrupanın en iyi altyapıya sahip ülkesi" gibi terimler kullanılmaya başlandı bizim için. Fiyatlar bu denli pahalı olunca yatırımlar büyük oluyor tabi.
    Ha bu bize yetiyor mu?! Belli ki hayır. Aslında zaten hayır. Dünyanın en iyi altyapısını hak ederiz biz. Olacak da bir gün böyle giderse. (1Gb internetin ABD'den önce Türkiye'de kullanılmaya başlandığını unutmayalım).

Telekoma sövmeyin demiyorum, ben de sövüyorum. Gelişti büyüdü falan feşmekan ama, özellikle Hariri dönemiyle altyapı büyüme oranı inanılmaz düştü! Çok daha hızlı gelişmesi gerekiyordu. Piyasa değeri 60 mı 70 mi milyar dolar diye konuşulan bu şirketi, 5 milyara araplara peşkeş çeken, zaten yıllık net kârı 1 milyar dolarken, yıllık 1 milyar dolara 5 yıl taksitle satanlardan hesap sormak lazım. sonunda düşeceğimiz durum buydu... Bu yapılan affedilemez birşey.

Adam zaten bedavaya satın almış, kendisine yanında bir de GSM operatörü hediye edilmiş(AVEA'ya 5 kuruş ödemedi ekstra), kendiliğinden para getiren bir şirket; üstüne düşmesine, yatırımlar yaparak rekor kârlılık oranını düşürmesine gerek duyar mı..!

Gelelim esas meseleye: geçtiğimiz haftalarda fiberinternet malum adındaki VDSL2 bağlattım. 32 Mb olandan. Aslında adında bir çekince görmüyorum, sitenin girişine kadar fiber, sonra eve kadar bakır kablo olmasında bir problem yok çünkü. Ayrıca VDSL2 dediğimiz, mevzunun protokol adı. Turkcell Superonline'nın ne kullandığını bilmiyorum ama büyük ihtimal o da bazı hızları için VDSL2 tercih etmiştir (1000Mb olan için değil de, o kesin). LAN kablolarının da bakır olduğunu unutmayalım. Gereksiz noktalara değinmeyelim bence. Gelelim performans meselesine.

Öncelikle bağlantının tamamlanmasının 10 gün sürdüğünü paylaşayım. Zira bu bölgede (Ankara-Çayyolu) ilk defa bağlatan kişi benmişim(onur duydum :)) ve bu sebeple tt'deki arkadaşlar da yeni şeyler öğrendi. Bu yeni Modemin (huawei) santraldeki kartlarla uyum sorunu varmış (bu arada kartlar da huawei imiş, öğrendim). Modemin değilde santralin ayarlarını değiştirdiler sorun çözüldü, ama ben de çok güldüm.
    Ama modem süper arkadaşlar: 802.11n, VOIP, IPTV, USB-DLNA gibi özellikler var. Yakışıklı da.

32Mb'e kadar diye geçiyor, şimdilik hız 22 dolaylarında geziyor. 1080p bir videoyu çoğu zaman, 720p'yi hemen hemen her seferinde, 520p'yi de her zaman kesintisiz izleyebiliyorum. speedtest'de en iyi kalite değerlerim = paket lost'um yok, pingim 12ms, jitterim de 0ms.

Amma durum her zaman böyle değil, nadir de olsa bağlantı 10Mb'e düşüyor, ki bence 22Mb bile kabul edilebilir değil. İtiraz edeceğim, bakalım TT ne tepki verecek. Önemli bir değişiklik olursa paylaşırım.

HOCAM YAZDIKLARINDAN BELLİ OLUYORKİ BOŞ BİR İNSAN DEĞİLSİN AMA BU ŞARLATAN ŞİRKET YÜZÜNDEN BUNALIMA GİRENİN HADDİ HESABI YOK HEM YALANCI HEM DÜZENBAZ HEMDE KANCIK Bİ FİRMA TEK TEMENNİM İFLAS ETMESİ ODA İMKANSIZ BİŞİ HERALDE EE NE OLACAK ÜMMETİ MUHAMMEDİN HALİ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenga_68 -- 18 Haziran 2011; 14:02:02 >

• kardeşim yapma, bu ülkenin en büyük firmasından bahsediyoruz. İflas etmesini kimse istemez.
    bu noktada benim temennim, oger telekomun (hariri'nin) bir şekilde katakulleye getirilip TT'dan çekilmek zorunda bırakılması olur. Bizden birine, vizyonu geniş karamemet, zorlu gibi vatanperver bir işadamına satılmasında hayır görüyorum. Ama çok zor, sülük gibi yapışmış adam şirkete, içine ediyor, bırakıp da gitmez. Bize vatanperver bir derin devlet lazım ki bu olayı halletsin. :P

bu hükümet varken çok zor. bakalım Allah hayretsin sonunu. bu arada yeri gelmişken dayanamıyor ve palaşıyorum, bu şirketi bahsettiğim o şartlarda alan adamlar tesadüf değil ki başına israil asıllı amerikalı bir genel müdür getirdiler (Paul Doany). Ne kadar tehlikeli, karanlık bir adam olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Yani Ttelekomun yönetiminin değişmesi ve adam olması biraz zor gibi, çok derin sebepler var...
    Ama bu tür kamuoyu baskıları yapmaya devam edersek, toparlanmaya mecbur kalırlar. Bunalıma gerek yok ya Aynen devam. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmerihy -- 18 Haziran 2011; 14:56:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

superonline 20 mbit 100 gb adil kullanım kotalı bağlatsanız 49tl öderdiniz. siz ne kadar ödediniz acaba?

bu oturduğum eve taşınmadan önce sordum quicknet var mı gelecek mi diye. 2008'in başında site yönetimi ile sözleşme imzalamışlar, sözleşmede en geç 1 yıl içinde bağlantı kurulacak yazıyor. Bu sebeple taşınıncada superonline adsl bağlatmıştım ki quicknet gelince geçiş kolay olsun. Gelgelelim 2011'deyiz ve hala quicknet gelmedi. 50 metre uzaktaki karşı apartmanda var ama bize bağlamıyorlar. Müstakil evler olduğu için erteleyip duruyorlar.

Eyvallah superonline a saygı duyuyorum, destekliyorum ama hizmet ve müşteri yönetimi berbat bir kuruluş. Çağrı merkezini defalarca aradım, kimisi "yoo sözleşme yok" bile dedi. Sözleşmenin fotokopisini gittim çektim ve yönetimlerine mail attım, bu sefer de "inşallah bir ara bağlayacağız"a döndü muhabbet.
    Site içine, müstakil evlere bakır kablo döşeme maliyeti apartmanlardan daha yüksek olduğu için yapmıyorlar. Bütün çayyolunda ver quicknet ama burada hiçbir müstakil evde yok. tam bir fiyasko. Hem de bu bölge ilk pilot bölgelerden biri.

Beklemekten yoruldum kardeşim, ayrıca insan kendini kandırılmış hissediyor, bu yüzden gidip vdsl2 bağlattım. 32Mb'e kadar sınırsız(adil kota muhabbeti var tabi) 79 lira. yoksa quicknetten 100Mb alacaktım paraya kıyıp.

Turkcell Superonline'nın yaptığı imajını zedelemek ve TTnet'e müşteri kazandırmak. Başka birşey değil. Artık gelse de geçmem, geçemem, 2 yıl taahhüt verdim. Ama bunun kalitesi beklediğim düzeye gelmezse bunu da iptal ederim hiç sallamam. Dava bile açarım, şirketimin çok sağlam avukatları var :)
    sonra naparım bilmiyorum ama :D uydunet kalıyor geriye, o da gereksiz pahalı yaw (ayrı bir başlık konusu).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmerihy -- 18 Haziran 2011; 14:47:16 >

• son dakika: Hız sorunu kalmadı.
    Ama süreç çetrefil doluydu:

TTnet 'i arayarak hızla ilgili sıkıntımı paylaştım. Çağrı merkezi inceleme başlatıp akabinde tamamladı. Cevap: hatta sorun yok! şeklinde idi.
    Ben diyorum "hızım çok düşük", o cevap veriyor "sinyal kalitesinde sorun yok". Dalga geçer gibi cevap...

Peki hız neden düşük diyerek yeniden kayıt açtırdım, inanır mısınız bu da aynı cevapla tamamlandı. Ve hatta bunu tam 3 kere tekrarladım. 3 ünde de "hatta ve sinyal kalitesinde sorun yok" dendi.

Güleyim mi ağlayayım mı! Telekom müdürlüğüne ulaştım son olarak, madem sinyal kalitesinde sorun yok ne diye hızım olması gerekenden çok düşük diye. Modemdendir dendi. Biz bir ara farklı bir modem olursa gelir test ederiz diyorlar. heriflere 1 hafta süre vermiştim ki sonra olay çıkartacaktım.
    Ama bir de modeme reset atayım dedim ve gelin görün ki hızım 31Mb e çıktı.

-

Çıkacak sonuç: ttnet''in müşteri hizmetleri superonline'dan farksız olarak tam bir rezalet.
    Lâkin; VDSL2 isimli, Çakma Fiber lakaplı bu hizmet gayet yerinde. Tavsiye eder miyim: artık ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmerihy -- 11 Temmuz 2011; 21:21:02 >

• quote:

son dakika: Hız sorunu kalmadı.

TTnet 'i arayarak hızla ilgili sıkıntımı paylaştım. Çağrı merkezi inceleme başlatıp akabinde tamamladı. Cevap: hatta sorun yok! şeklinde idi.
    Ben diyorum "hızım çok düşük", o cevap veriyor "sinyal kalitesinde sorun yok". Dalga geçer gibi cevap...

Peki hız neden düşük diyerek yeniden kayıt açtırdım, inanır mısınız bu da aynı cevapla tamamlandı. Ve hatta bunu tam 3 kere tekrarladım. 3 ünde de "hatta ve sinyal kalitesinde sorun yok" dendi.

Güleyim mi ağlayayım mı! Telekom müdürlüğüne ulaştım son olarak, madem sinyal kalitesinde sorun yok ne diye hızım olması gerekenden çok düşük diye. Modemdendir dendi. Biz bir ara farklı bir modem olursa gelir test ederiz diyorlar. heriflere 1 hafta süre vermiştim ki sonra olay çıkartacaktım.

-

Çıkacak sonuç: ttnet''in müşteri hizmetleri superonline'dan farksız olarak tam bir rezalet.
    Lâkin; VDSL2 isimli, Çakma Fiber lakaplı bu hizmet gayet yerinde. Tavsiye eder miyim: artık ederim...

Upload'a bak çay demle...

• Performans geçicidir, tasarruf herşeydir :) Adamlar kaliteyi yüksek tutuyor hızı değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thrax

quote:

son dakika: Hız sorunu kalmadı.

-

Upload'a bak çay demle...

+1

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.