Şimdi Ara

Intel'in en güçlü masaüstü işlemcisi Core i7-990X için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
5.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sandy Bridge kod adlı ikinci nesil Core işlemci ailesiyle gündemde olan Intel, ürün gamındaki en güçlü masaüstü işlemci modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Elimize ulaşan son bilgilere göre, Core i7-990X'in 27 Şubat'ta lanse edilebilir. 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan 6 çekirdekli yeni işlemci, standart olarak 3.46GHz'de görev yapıyor ve Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile çekirdek çalışma frekansını 3.73GHz'e kadar otomatik olarak yükseltebiliyor. LGA1366 formunda olan ve X58 çipsetli anakartlara destek sunan yeni işlemci, Hyper-Threading teknolojisi ile her çekirdek için çift izlek desteği sunuyor.

Seviye 3 bellek kapasitesi 12MB olan işlemcisinin ısıl tasarım gücü ise 130 Watt. Extreme Edition serisinin bir üyesi olarak çarpan kilidi açık gelen Core i7-990X ile yeni hız aşırtma rekorlarının imza atılması bekleniyor. Adetli alımlarda geçerli olmak üzere 999$ seviyesinden satışa sunulması beklenen Core i7-990X, Intel'in bu serideki son işlemcisi olabilir. Zira yılın ilerleyen aylarıyla birlikte Intel, yüksek performans segmenti için hazırladığı Sandy Bridge tabanlı Core-2011 platformunu lanse edecek.

• ülkemizde herhalde 2 bin tl'yi geçecek
  • lotodan para çıkarsa hemen alıyorum :)

• 999
    neden 1000 değil 1001 neden değil hep 999 888 777

inteli kınıyorum bu fiyat bu işlemciye az bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: NIKEmRe

ülkemizde herhalde 2 bin tl'yi geçecek

1000 dolar seviyelerinde çıkıyor genelde extreme serileri kdvsi ile 1800-1900 gibi..İşlemci iyiymiş..
  • intel iyice sasirdi ya :)
    server ler icin sattigi urunlerden bu paralari istemesini anladikta
    masa ustu islemecilerde bu kadar pahallisinida ilk defa gordum

lan kim alicak bunu, alsa alsa kodomanlar alir sadece,

bence bu serinin adini Core i7-990X yerine kodoman yada burjuva diye adlandirsa daha anlamli ve anlasilir olurdu
  • ıvyler mi bumu daha güçlü olacak şimdi
  • en son cikan daima daha guclu olur ;)
  • bu işlemci Xeon dan bile güçlü

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Momo-Oz

bu işlemci Xeon dan bile güçlü

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

alınabilir o zaman ama bulldozerin napacağını çok merak ediyoruminşallah bundan bile güçlü olur
  • işte AMDnin kendine hedef alması gereken işlemci budur.. öyle 6 çekirdekli bulldozer işlemci yaptık 4 çekirdekli inteli geçtik naralarıyle olmaz bu işler.. ancak bu işten hiç ama hiç anlamayan bir kesimi kandırırsın.. 6 çekirdekli işlemcin varsa buyur bununla kıyaslada 5 senelik çalışmanın sonucu ne olmuş görelim.. ha fiyat faktörünü bir kenara bırakıyorum sonuçta bu intelin prestij ürünüdür.. tıpkı nvidia ve AMDnin çift gpulu kartları gibi.. en iyi için fiyatına bakmadan kullanıcıları hedef alan bir üründür.. AMD bunu geçsin o zaman tamam!! hadi geçmesini bıraktım aynı seviyede olmasını da kabul ederim..
  • Bundan başka Core i7-995X var oda aynı özellikler var ama onun frekansları ise 3.6 ghz Turbo Boost ile 3.8 çıkıyordu alacaklar beklesin derim.
  • sandy bridge in tadı yok intel azıcık kafan çalışıyorsa i7 970 in fiyatını 499 dolar + kdv yapsın deli gibi satar.6 çekirdek 32 nm işlemci i7 970
  • AnandTech'in testlerinde i7 2600k zaman zaman i7 980x'i geçiyordu. O zaman i7 990x'de yer yer i7 2600k'yla kafa kafaya mı gidecek?

Link:http://www.anandtech.com/bench/Product/142?vs=287
  • quote:

Orijinalden alıntı: trooper27

sandy bridge in tadı yok intel azıcık kafan çalışıyorsa i7 970 in fiyatını 499 dolar + kdv yapsın deli gibi satar.6 çekirdek 32 nm işlemci i7 970

fakat öyle yaparsa millet 2 sene işlemci satmaz daha da zarara girmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

işte AMDnin kendine hedef alması gereken işlemci budur.. öyle 6 çekirdekli bulldozer işlemci yaptık 4 çekirdekli inteli geçtik naralarıyle olmaz bu işler.. ancak bu işten hiç ama hiç anlamayan bir kesimi kandırırsın.. 6 çekirdekli işlemcin varsa buyur bununla kıyaslada 5 senelik çalışmanın sonucu ne olmuş görelim.. ha fiyat faktörünü bir kenara bırakıyorum sonuçta bu intelin prestij ürünüdür.. tıpkı nvidia ve AMDnin çift gpulu kartları gibi.. en iyi için fiyatına bakmadan kullanıcıları hedef alan bir üründür.. AMD bunu geçsin o zaman tamam!! hadi geçmesini bıraktım aynı seviyede olmasını da kabul ederim..

Amd'nin daha önce ifade ettiği; buldozerin yüksek perfornans segmentindeki işlemci(lerin) Intel'in i7 950'den %50 hızlı olacak iddiası doğru olursa Intel'le başabaş bir mücadele bekliyorum. Son 5 yıldır Intel'in gerisinde kalan Amd'nin tekrar Intel'e rakip olabilmesi her açıdan olumlu olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ET 7

intel iyice sasirdi ya :)
    server ler icin sattigi urunlerden bu paralari istemesini anladikta
    masa ustu islemecilerde bu kadar pahallisinida ilk defa gordum

lan kim alicak bunu, alsa alsa kodomanlar alir sadece,

bence bu serinin adini Core i7-990X yerine kodoman yada burjuva diye adlandirsa daha anlamli ve anlasilir olurdu

QX9770 daha pahalıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

AnandTech'in testlerinde i7 2600k zaman zaman i7 980x'i geçiyordu. O zaman i7 990x'de yer yer i7 2600k'yla kafa kafaya mı gidecek?

Link:http://www.anandtech.com/bench/Product/142?vs=287

Intel'în fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor.
    Üçte bir fiyatına 2600K satılıyorken 9xx serisine para veren olacağını sanmıyorum.
  • Yıllardır amdnin yaptığı coo&quiet teknolojisi yeni uygulamaya başladı intel turbo boost adı altında amd düşük kullanımda işlmci hızını düşürüyor bu şekilde lanse ettiler ancak intel sanki yok kendini overclock ediyor yok turboymuş yok supercharger mış :D milleti kandırıyor halihazırda 3ghz işlemcinin hızını düşürüyor yine 3.0 yapınca turbomu oluyor saçmalık yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

işte AMDnin kendine hedef alması gereken işlemci budur.. öyle 6 çekirdekli bulldozer işlemci yaptık 4 çekirdekli inteli geçtik naralarıyle olmaz bu işler.. ancak bu işten hiç ama hiç anlamayan bir kesimi kandırırsın.. 6 çekirdekli işlemcin varsa buyur bununla kıyaslada 5 senelik çalışmanın sonucu ne olmuş görelim.. ha fiyat faktörünü bir kenara bırakıyorum sonuçta bu intelin prestij ürünüdür.. tıpkı nvidia ve AMDnin çift gpulu kartları gibi.. en iyi için fiyatına bakmadan kullanıcıları hedef alan bir üründür.. AMD bunu geçsin o zaman tamam!! hadi geçmesini bıraktım aynı seviyede olmasını da kabul ederim..

8 çekirdeklisi 950yi %50 geçiyordu bence bunuda geçerler çünkü oyun testinde %50 çok büyük bi rakam mark vantage falan olsa zaten çok fazla bi crysis olsa yine çok fazla şuan sandylerle 950 arasında bile o kadar fark yok bundada olmaz yani

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.