- x
Smile Adsl Hız Sorunu
23 Cevap3263 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

230 Mesaj
12 Şubat 2011; 13:25:23 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Smile Adsl 4 Mbit Sınırsız paketi kullanıyorum. 1 haftaya kadar böyle bir sorunum olmamıştı. Hızım sabit 4mbit olduğu için hızı düşürme gibi bir işlem de uygulanmıyor. Şu anda hız testlerinde download hızım 0.79 Mbit gözüküyor. Ama upload hızı her zamanki gibi 0.80 Mbit. Modem ayarlarında test yaptırdığımda şunu gördüm.

0

Acaba smile adsl'in gateway adresleri mi değişiyor ? Yoksa sorun modemde mi ?

Genel özellikler

0

Hat değerleri

0

Düzeltme : Gece denediğimde böyle bir hataya rastlamadığımı belirteyim. Sadece sistemin yoğun olduğu saatlerde böyle birşey oluyor sanırım. Ne yapmam gerekir ?

local://upfiles/224366/7F8F71A850E4454AA1930DCB194582BA.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ümmet Çivi -- 14 Şubat 2011; 0:37:13 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3004 Mesaj
12 Şubat 2011; 16:15:14 

Servis Sağlayıcını arayıp arıza kaydı açtır.

Hat değerlerinden çok anlamam ama hattında çok fazla kayıp var gibi. Problem hattından kaynaklanıyor olabilir. Aramadan önce ev içindeki tesisatı ve kabloları kontrol etmeyi ihmal etme.

.

230 Mesaj
12 Şubat 2011; 22:06:54 

ama 1 hafta öncesine kadar böyle bir problemim yoktu. Portla alakalı birşey olabilir mi bu ?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4734 Mesaj
13 Şubat 2011; 2:55:42 

sizin eve gelen kabloda da sorun olabilir. mutlaka arıza kaydı açtır.

230 Mesaj
14 Şubat 2011; 0:35:59 

bu arada arkadaşlar ana mesaja da ekleyeyim. Gece denediğimde böyle bir hataya rastlamadığımı belirteyim. Sadece sistemin yoğun olduğu saatlerde böyle birşey oluyor sanırım. Ne yapmam gerekir ?

3004 Mesaj
14 Şubat 2011; 20:23:10 

O zaman hiç vakit kaybetmeden Servis Sağlayıcını arayıp durumu bildir.

.

230 Mesaj
14 Şubat 2011; 20:50:05 

o kadar çok arayıp durumu bildirdim ki. Söyledikleri şey "hızınız normal gözüküyo, hat değerleriniz normal, modemi kapatıp açın". Neyse ki bugün iptal ediyorum internet paketini. TTnet e geçeceğim.

793 Mesaj
14 Şubat 2011; 20:58:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Ümmet Çivi

o kadar çok arayıp durumu bildirdim ki. Söyledikleri şey "hızınız normal gözüküyo, hat değerleriniz normal, modemi kapatıp açın". Neyse ki bugün iptal ediyorum internet paketini. TTnet e geçeceğim.

hiç ttnet kullanmadım smilede hızdan bende şikayetciyim en son geçen ay resti çektim ya düzeltin yada kapatıcam dedim ertesi gün santral beni aradı hattınızda bi problem gözükmüyor zaten siz smile kullandıgınız için biz sizin hiç bir bilğinizi buradan göremiyoruz ttnet olsa tüm bilğilerinize ulaşırdık dedi bu arada bende acaba ttnet e geçsem dahamı iyi olur dedim tabi dedi sonrada biz bu konuda bişe diyemeyiz dogru olmaz dedi.
hız sorunu aynen devam 1 mb de bile bağlantı günde 3-5 kez kopuyo okadar yani 150 tl indirimi ödeyip kapatıcam bu ay.

"Biz,bize gerici diyenlere 'deh' demek için gerideyiz".

228 Mesaj
14 Şubat 2011; 21:15:45 

iyide değişen bir şey olmaz ki :) hepsi aynı dslam 'e bağlı hepsi türk telekom. BİRİ - TTNET - DOPİNG - TURKNET- SMILE - SUPERONLINEADSL HEPSİ TÜRK TELEKOMUN ADSL AL-SATÇISIDIR. Bunları yaza yaza bıktım artık.

230 Mesaj
15 Şubat 2011; 0:43:29 

yarın gönderdikleri formu aps ile gönderip iptal ettiriyorum. 112 lira ücret istediler. Vericez artık ne yapalım. Daha fazla uğraşmak istemiyorum doğan grubuyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

115 Mesaj
15 Şubat 2011; 14:02:43 

arkadaşlar bende smile kullanıyorum evim santrale 1-1.5 km kadar uzaklıkta. şu an alabildiğim max hız 4 mbit. hızı yükseltince kopmalar oluyor. önceden 8 i de 6 yı da kullanmıştım şu an ise aynı hatla 4 mbit alıyorum. bana kalırsa bi oyun çeviriyor bunlar. modemim adsl2+ desteklemesine rağmen adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal çok çok düşük geliyor ve 4mbitte bile kopuyor. g.dmt modunda kullanıyorum. acaba benim sorunum port ile mi ilgili? bana sormadan görüşmeden portumu değiştirmiş olabilirler mi?

230 Mesaj
15 Şubat 2011; 16:42:03 

smile adsl den bıktım artık. Bir daha bulaşmayacağım. Mis gibi ttnet varken gidip smile alan kafamı taşlara vurayım.

34 Mesaj
15 Şubat 2011; 18:26:06 

Merhabalar...
Müşteri hizmetlerini arayın. Biraz konuşup birşeyleri ondan daha iyi bildiğinizi anladıklarında bocalamaya başlıyorlar ve en kısa zamanda çözüm oluşturuyorlar.
Smile Biri v.s hepsi aynı. kimse kandırmasın kendini birinde hızım su diğerinde bu diye.
Hız sorununuz sürekli ise ( modemin degerlerine bakın ) müşteri hizmetlerinden portunuzun değiştirilmesini isteyin. Bu 24 saat gibi bir sürede gerçekleşitirilir. Kesin çözümdür.

793 Mesaj
15 Şubat 2011; 19:42:09 

smile iptal talebinde bulundum bu gün aradılar 1 aylık ücret almamayı önerdiler kabul etmedim.insan 3-4 ay önerirdi ya

556 Mesaj
15 Şubat 2011; 20:06:46 

quote:

Orijinalden alıntı: hamitrf1

arkadaşlar bende smile kullanıyorum evim santrale 1-1.5 km kadar uzaklıkta. şu an alabildiğim max hız 4 mbit. hızı yükseltince kopmalar oluyor. önceden 8 i de 6 yı da kullanmıştım şu an ise aynı hatla 4 mbit alıyorum. bana kalırsa bi oyun çeviriyor bunlar. modemim adsl2+ desteklemesine rağmen adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal çok çok düşük geliyor ve 4mbitte bile kopuyor. g.dmt modunda kullanıyorum. acaba benim sorunum port ile mi ilgili? bana sormadan görüşmeden portumu değiştirmiş olabilirler mi?

santral ile aramda 3.5 km var ttnet kullanıyorum netlimitsiz kullanıyorum en az 6 mbit en fazla 7 mbit hız alıyorum

115 Mesaj
16 Şubat 2011; 14:54:51 

quote:

Orijinalden alıntı: daemon400

santral ile aramda 3.5 km var ttnet kullanıyorum netlimitsiz kullanıyorum en az 6 mbit en fazla 7 mbit hız alıyorum

ne yapmamı önerirsiniz? suçu ya modemime ya iç tesisata atıyorlar. Ev daha yeni sayılır iç tesisatında bir sorun olduğunu sanmıyorum. halbuki bu tarifeye ilk geçtiğimde 8mbit rahat kullanıyordum sonradan 6 ya düşürdüler. 6mbit ile en az 2 ay kullandım sorunsuz sonrasında yine kopmalar oldu. nasıl bir yol izlemeliyim?

793 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:02:19 

quote:

Orijinalden alıntı: hamitrf1

ne yapmamı önerirsiniz? suçu ya modemime ya iç tesisata atıyorlar. Ev daha yeni sayılır iç tesisatında bir sorun olduğunu sanmıyorum. halbuki bu tarifeye ilk geçtiğimde 8mbit rahat kullanıyordum sonradan 6 ya düşürdüler. 6mbit ile en az 2 ay kullandım sorunsuz sonrasında yine kopmalar oldu. nasıl bir yol izlemeliyim?

ben smile 8 mb e kadar hıza 4 mb ile başladım 2-3 ay kullandım kopmalar başladı aradım 2 mb düşürdüler sonra kopmalar yine başladı 1 mb düşürdüler hızı inanırmısınız 1 mb de bile akşamları saatte 1 kez kopuyor.en sonunda çareyi iptal etmekte buldum çünkü hep aynı hikaye modeminize bakın yok kablolarınıza bakın hiç suç kendilerinde olmuyor hep siz ve sizin tesisatınız sorundur smileye göre.kaplumbağa hızında adslye verdim para yazık dedim ve iptal etmelerini istedim 1 ay ücretsiz kullanma önerdiler kabul etmedim 144 tl indirimli kullanma faturası ödeyip kapatıcam yarın aps ile iptal formunu gönderiyorum. başka bi çıkış yolu bulamadım ben.

115 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:13:23 

benimde sözleşmem olmasa anında kapattıracağım bıktım şu sağlayıcıdan

3004 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:19:03 

Söyleyin portunuzu değiştirsinler. Bende 2 kere değişti hep olumlu sonuç aldım. ( 1'i 7 diğeri 3 sene önceydi.)

.

115 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:21:45 

arayacağım şimdi kabul edeceklerini hiç sanmıyorum ama sonuna kadar zorlayacağım

793 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:26:39 

quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Söyleyin portunuzu değiştirsinler. Bende 2 kere değişti hep olumlu sonuç aldım. ( 1'i 7 diğeri 3 sene önceydi.)

ben geçen ay kapatma resti çekince santral beni aradı bana siz smile de oldugunuz için biz sizin hiç bir bilğinize ulaşamıyoruz dedi dedim bu port değişimi falan zaten bir tane var dedi artık bu nasıl bişe ise.smile hiç bir şekilde hız sorununu kabullenmiyor hep sizden kaynaklanıyor modeme bakın kabloya bakın vs. ben bir çabalarını görmedim bir şeyleri düzeltmek adına.

birde geçen ay kapatmak için aradıgımda hattınız 3 mb i destekliyor ama sorun çıkmasın biz 2 mb verelim dedi smile ona da tamam dedim ama yine kopuyordu aynı gün kopmalar yüzünden tekrar 1 mb sabitlendi.

bu kezde hiç bir önerileri kabul etmedim.

3004 Mesaj
16 Şubat 2011; 20:31:21 

Bulunduğun yerde fiber internet varsa ona geç bari. Bundan daha iyi olur herhalde.

.

115 Mesaj
17 Şubat 2011; 16:11:58 

arkadaşlar dün mail atmıştım smile ye port değişikliği için. herhangi bir dönüş olmadı ama bugün internetim yaklaşık 10 dakika gitti gelmedi. önceden adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal g.dmt e göre çok zayıf geliyor ve kopmalar yaşıyordum ama şimdi adsl2+ yaptığımda sinyal g.dmt e göre daha iyi geliyor. acaba isteğimi yerinemi getirdiler?

edit: bunun üzerine arayıp 4 mbitten 6 ya çıkarttım şu an için sorun yok hat değerleri çok iyi değil ama kopacak kadarda düşük değil inşallah bozukluk yapmazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamitrf1 -- 17 Şubat 2011; 17:09:27 >

397 Mesaj
22 Şubat 2011; 0:51:46 

quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

hiç ttnet kullanmadım smilede hızdan bende şikayetciyim en son geçen ay resti çektim ya düzeltin yada kapatıcam dedim ertesi gün santral beni aradı hattınızda bi problem gözükmüyor zaten siz smile kullandıgınız için biz sizin hiç bir bilğinizi buradan göremiyoruz ttnet olsa tüm bilğilerinize ulaşırdık dedi bu arada bende acaba ttnet e geçsem dahamı iyi olur dedim tabi dedi sonrada biz bu konuda bişe diyemeyiz dogru olmaz dedi.
hız sorunu aynen devam 1 mb de bile bağlantı günde 3-5 kez kopuyo okadar yani 150 tl indirimi ödeyip kapatıcam bu ay.

@halilcc

Su Turkiyede Hic Bir Adsl ye guvenmeyeceksin hiz vs vs konularinda adsl degisikliginibulundugun konum itabariyle en iyisini alacaksin...

Ama ne yapalim elimiz mahkum dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.523