Şimdi Ara

Sapphire Hd6950x2 crossfire Problemleri Ve Yardım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
4.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

Anakart tabanlı olması muhtemel bi sıkıntı yaşıyorsun ne yazıkki.Kartlar tam çalışmadı ama gördüğüm kadarıyla suç kartların değil.

Çünkü eğer kartların suçu olsa idi benim sistemdede sıkıntı yapması lazım.En ufak bi sorunla karşılaşmadım.Dünde gördün crysiste 100 fps ortalama almak her babayidin harcı değil.Sende çok ilginç bi problem olduğu belli ama ne yazıkki çözemedik.Şu an 2.el i iyi 2 kartıda satıp 580 satın alabilirsin.

kartlar tam performans çalışmıyor nedenini anlayamadım.. 3dmark vantage da 34000 almışlar 6970cf ile dandirik 3.8 o/c lu i7 920 ile.. bir de kartları alalı daha 1 gün oldu 2.el olarak satarsam 1 günde 200tl zarar ederek yılın enayisi ünvanını layık görülürüm..

kaldı ki crysis da 100fps nasıl alabilirsiniz ? mümkün değil.. tüm ayarlar en yüksekte?

power supply:Corsair HX850

Sapphire Hd6950x2 crossfire Problemleri Ve Yardım

8xaa lı testi yapmadım çünkü 4xaa ile 8xaa arasında bi fark yok.

Kartlar gerçekten iyi sonuçlar bunlar , fakat sende şansızlık eseri düzgün çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 14 Şubat 2011; 2:00:09 >

• quote:

3d mark 11 Gpu puanı aynı sayılır,aradaki fark işlemciden kaynaklanıyor sanırım.. dolayısıyla anakart'ta bir sıkıntı yok gibi duruyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 14 Şubat 2011; 3:06:39 >

• quote:

quote:

3d mark 11 Gpu puanı aynı sayılır,aradaki fark işlemciden kaynaklanıyor sanırım.. dolayısıyla anakart'ta bir sıkıntı yok gibi duruyor..

Yapma , aynı sayılır dediğin rakam, 1893 puan ve %22,5 farklı, işlemci ve sistemden fark olabilir ama özelliklede, bu bench için bu kadar sistem farkı olmayacağını düşünüyorum eğer bu fark oluyorsada bilemiyorum. Ama bence bu kadar kafan takma, imkanın varsa senin sisteme benzer bir setup da test et, yine aynı sonuçlar benzeri skorlarla karşılaşırsan demek ki, senin platformda ki kartların performansı buymuş, diyeceksin Birde bu memnuniyetsizliğin çok can sıkıcı olduğunu bilirim, aldığın firma ile görüşüp kartları iade etmen şansın varmı diye bir yokla istersen? Başka bir kartla değiştirmek istiyorum, üzerine hediye çeki felan versenizde olur, felan dersin Bellimi olur belki yerler? Yoksa dediğin doğru 2. ele verdiğin anda en az bahsettiğin tutarda zarar etmen mevzu. Neyse inşallah gönlünce olur

• Sorun olmasa da Croshair iv 1090t ile X58 i7950 arasında yine de fark olacaktır. Burada 1336 platformunun hem AMD hem de LGA775 ve LGA1156'ya göre daha farklı mimaride olması DMI yerine QPI FSB arabirimi kullanması 3 kanal bellek sistemi kullanması server tabanlı daha üst seviye bir sistem olmasından dolayı berlirgin bir fark olur. 1090t LGA1156 core i5 760'ın da az farkla gerisinden gelmekte oyun testlerinde ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

quote:

Yapma , aynı sayılır dediğin rakam, 1893 puan ve %22,5 farklı, işlemci ve sistemden fark olabilir ama özelliklede, bu bench için bu kadar sistem farkı olmayacağını düşünüyorum eğer bu fark oluyorsada bilemiyorum. Ama bence bu kadar kafan takma, imkanın varsa senin sisteme benzer bir setup da test et, yine aynı sonuçlar benzeri skorlarla karşılaşırsan demek ki, senin platformda ki kartların performansı buymuş, diyeceksin Birde bu memnuniyetsizliğin çok can sıkıcı olduğunu bilirim, aldığın firma ile görüşüp kartları iade etmen şansın varmı diye bir yokla istersen? Başka bir kartla değiştirmek istiyorum, üzerine hediye çeki felan versenizde olur, felan dersin Bellimi olur belki yerler? Yoksa dediğin doğru 2. ele verdiğin anda en az bahsettiğin tutarda zarar etmen mevzu. Neyse inşallah gönlünce olur

dostum yazdığım noktayı kaçırmışsın ben GPU'nun aldığı puandan bahsetmişim orda; ikimizde 10.000 li bir puan almışısız o puanları kıyaslamak anlamında arada pek fark yok demişim..

• @slayerking

dostum işlemciden kaynaklanan bir sorun olmasın. ben 1adet 6970 ile rahatça oynuyorum gta4 50-60fps arası
    sorunsuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

@slayerking

dostum işlemciden kaynaklanan bir sorun olmasın. ben 1adet 6970 ile rahatça oynuyorum gta4 50-60fps arası
    sorunsuz

dostum tek kartla sorun yok zaten genel anlamda çalıştırıyor gta 4'ü.. crossfire düzeneğinde kullanığında bu problem yaşanıyor..

bu arada bu kart oyunun hakkını verebiliyor mu kart ? kesinlikle HAYIR ? atilerin gta 4 sorunu bariz biçimde devam ediyor.. aynı 5870,5970 de de olduğu gibi oyun esnasında mouse'u sağ sola ani bir biçimde hareket ettirdiğinizde takılmalar oluyor.. nvidiada bu olay yok ve ya ihmal edilecek düzeyde az.. atide bariz ve fazlasıyla rahatsız edici..
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Sorun olmasa da Croshair iv 1090t ile X58 i7950 arasında yine de fark olacaktır. Burada 1336 platformunun hem AMD hem de LGA775 ve LGA1156'ya göre daha farklı mimaride olması DMI yerine QPI FSB arabirimi kullanması 3 kanal bellek sistemi kullanması server tabanlı daha üst seviye bir sistem olmasından dolayı berlirgin bir fark olur. 1090t LGA1156 core i5 760'ın da az farkla gerisinden gelmekte oyun testlerinde ayrıca.

dostum i7 2600k 'ya geçiyordum ki şu anakartların aslında PATLAK olduğu ortaya çıktı.. ama i7'a geçiş kesin yapıcam..

bundan sonra mümkünse ati ve amd'den uzak duracağım çünkü benim için önemli olan fiyat/performans değil , imkanlarım ölçüsünde en kaliteli ve en başarılı parçalara sahip olmak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 14 Şubat 2011; 13:53:36 >

• bence sorun amd ati de değil kısaca amd değil yapıpta sorun yaşamayanlar nasıl başarıyor

ben kaç defa soruyorum burdan başka hangi oyunlarda denedin diye hiç cevap gelmiyor

neyse ufak bi problemde başarısızlıga ugrayıp firmaya laf atmanın anlamı yok yapamayanlar yada başarı elde edemeyen herkez böyle yazarsa yapanlar ? ya cok şanslı yada cok bilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

bence sorun amd ati de değil kısaca amd değil yapıpta sorun yaşamayanlar nasıl başarıyor

ben kaç defa soruyorum burdan başka hangi oyunlarda denedin diye hiç cevap gelmiyor

neyse ufak bi problemde başarısızlıga ugrayıp firmaya laf atmanın anlamı yok yapamayanlar yada başarı elde edemeyen herkez böyle yazarsa yapanlar ? ya cok şanslı yada cok bilgili

dost olay amd ve ati ile ilgili forumda "statistik" nickli arkadaş da benim gibi amd'nin en kuvvetli işlemcisi ve 6950x2 cf imkanına sahip kişilerden bir diğeri o da benzer sonuçlar almış.. dolayısıyla bizim anakart'ta bir sorun olmadığı ortaya çıkmış oldu..

denedim ilk sayfada da var,
    MAX AYARLAR 1920X1080p=aliens vs predator : 130 fps
    crysis warhead 1920x1080p 8xAA (EN İLERİ) 50FPS
    Dirt2 1920x1080p 8XAA (ULTRA) 100FPS
    F1 2010 1920X1080P 8xAA (ULTRA) (Crossfire desteklemiyor) 44.5FPS
    3D mark 11 : 8369 , Graphic score:10000
    3D Mark Vantage : 28169

diğerlerini hatırlamadım şimdi isteyin yapayım test..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

@slayerking

sorunsuz

dostum tek kartla sorun yok zaten genel anlamda çalıştırıyor gta 4'ü.. crossfire düzeneğinde kullanığında bu problem yaşanıyor..

bu arada bu kart oyunun hakkını verebiliyor mu kart ? kesinlikle HAYIR ? atilerin gta 4 sorunu bariz biçimde devam ediyor.. aynı 5870,5970 de de olduğu gibi oyun esnasında mouse'u sağ sola ani bir biçimde hareket ettirdiğinizde takılmalar oluyor.. nvidiada bu olay yok ve ya ihmal edilecek düzeyde az.. atide bariz ve fazlasıyla rahatsız edici..

Crossfire düzeneklerinde problem olabilir o konuda fikrim yok açıkçası, fakat gta4 te amd ve ati'nin takılma/düşük performans görüşünüze katılmıyorum. Sizden daha düşük bir sisteme sahip olmama rağmen (965be stok, 5870 pcs+ stok) oyunu maksimuma yakın ayarlarda herhangi bir sorun yaşamadan oynadım ve bitirdim. Yanlız fark edermi bilmiyorum oyunda 1.0.7.0 patch'i yüklüydü.

• i7 2600 k iyi bi seçenek olur.Çok kuvvetli ve muazzam overclock olabiliyor.Board alabilirsin sorun değil fakat piyasada şu an varmı bilmiyorum.Eğer 3 tane sata yoksa sata3 girişini kullanabilirsin.Nisan ayındada değişim yaparlar.

920/1375 de kartların kitlemesi 2 şekilde olabilir.

1.Power tune %20 ye alınık değildir o yüzden kitlenebilir.
    2.Kartlardan biri takozdur.Takoz olan kitlenmeye yol açar.Yada kartların 2side takozdur.Bunun anlamak için tek tek denemek lazım.
  • Dostum yanlış anlama çok fazla olaya muadil olduğumdan değil de ben de amatör olarak biraz ilgileniyorum hayırlısıyla verdik msi r6950 twin frozr oc siparişimizi gelsin cf de düşünmüyo değilim yakın zamanda şimdi tabiki onca para vermişsin insan isterki en yüksek performansı alsın ama yabana atılacak değerler değil aldıkların gta4 dışında tabi,bi de örneğin performans testleri aynı ve ya birbirine yakın olup o kartın tabanına göre daha uygun şekilde inşa edilmiş oyunlar var dirt 2 veya hawx 2 gibi mesela o şekilde bi durum olabilir mi dediğim gibi yalnızca fikir paylaşımında bulunmak istedim siz değerli üstadların yanında yoksa ne haddime ama içini rahat tut yine de umarım istediğin sonuca ulaşırsın.
  • Şimdi bi test yaptım crysis için 8xaa sonuç yine aynı.

6950 ler modsuz overlclocksız işlemci 4.1ghz de.

Modlu şekildede büyük ihtimal 100 civarı bişey alıcaktır.Şimdi işin ilginç tarafı bu kadar fark oluşmasını işlemcimi yapıyor ? İşlemci yapıyor ise 1090t gerçekten takoz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 14 Şubat 2011; 14:14:06 >
  • quote:

Şimdi bi test yaptım crysis için 8xaa sonuç yine aynı.

6950 ler modsuz overlclocksız işlemci 4.1ghz de.

Modlu şekildede büyük ihtimal 100 civarı bişey alıcaktır.Şimdi işin ilginç tarafı bu kadar fark oluşmasını işlemcimi yapıyor ? İşlemci yapıyor ise 1090t gerçekten takoz.

6 çekirdek destekleme/desteklememe mevzundan kaynaklanabilir.. aliens vs predator'de sizle aynı ayarlarda 126fps aldım.. mesela..?

• bir kaç oyunda daha test etbence yani illa bi şekilde istediğini verecektir diye düşünüyorum :S yada biostan bi ayarmı yapmak lazım asus anakartların bazen böyle acayip gariplikleri olabiliyor bios ayarıyla ilgili
    bence kartlarda bi sorun yok cf de bi sorun yok ama dediğin gibi olumsuz sonuç vermesi şaşırtıcı cidden verilen para azda değil sli yapsan yine aynı şeyler olsa yine ugraşırdık sorunun düzelmesi öncelik sonra gelsin testler hem bizim hemde senin açından iyi yarın birgün bir başkasının basına gelince kaynak olur çözüm

yada @EMRES754 dediği gibi kartların takozuna denk geldin sistemin o kartlara güç yetirebilecek olsa gel şişliye diycemde athlonla zor komple dagıtmak gerekecek sistemi powerda serviste ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 14 Şubat 2011; 14:35:25 >

• 3dmark 2011 in x testi işlemciye çok az bakıyor onu yaparmısın.Yukarda benim sonuç var ordan karşılaştırma yapabiliriz.

Bide avp nin screenshotı koyarmısın.
  • quote:

3dmark 2011 in x testi işlemciye çok az bakıyor onu yaparmısın.Yukarda benim sonuç var ordan karşılaştırma yapabiliriz.

Bide avp nin screenshotı koyarmısın.

dost şuan işteyim yukarı koydum 3dmark 11 screenshot'ı

avp ss'i akşam gelince koyabilirim..
  • chipset driver yüklümü amd nin
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

chipset driver yüklümü amd nin

Yüklü evet
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.